Senior SM inomhus Senior SM inomhus
Archery08 Idrottsförening - Bågskytte (A08IF)
Bosön, Lidingö (Stockholm), from 04-04-2015 to 5-04-2015
Senior SM inomhus
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ANDERSSON Jonas7874Trelleborgs Bågskytteklubb290/ 1287/ 25774115
2LINDBERG Marcus40680Järnvägens Bågskytteförening284/ 3291/ 15753917
3STÅHLKRANTZ Dennis7878Huskvarna Bågskytteklubb285/ 2286/ 45713717
4SKALBERG Andreas2503Idrottsföreningen Karlsvik279/ 8287/ 35663222
5ANDERSSON Jonatan40479Stenbro Bågskyttesällskap281/ 5282/ 85633121
6SPÅNG Oscar33994Bågskytteklubben Iggesund279/ 7283/ 75623024
7FREDRIKSSON Jesper7864Bågskytteklubben Gripen277/ 9285/ 55622925
8SANDSTRÖM Anders7896Upplands Väsby Bågskytteklubb282/ 4278/135603123
9LINDGREN Robert7925Umeå Bågskytteklubb280/ 6279/125592826
10DANIELSSON Mikael39828Linköpings Skytteförening274/14284/ 65582921
11ERIKSSON Bengt3818Stockholms Bågskjutningsklubb271/19282/ 95532428
12HEIN Andreas7864Bågskytteklubben Gripen273/16280/115532426
13LEDSTRÖM Eric20249Karlskrona Bågskytteklubb275/12278/145532231
14EKHOLM Michael7864Bågskytteklubben Gripen274/13276/155502622
15OLANDER ÅHLUND Simon40185Nykvarns Bågskytteklubb268/23281/105492226
16PRIKLONSKY Johan3818Stockholms Bågskjutningsklubb272/17275/165472225
17NILSSON Jimmy40479Stenbro Bågskyttesällskap276/10264/285402325
18JOHNSSON Tobias50586Svarteborgs Bågskytteklubb273/15267/235401925
19JANSSON Björn40479Stenbro Bågskyttesällskap275/11264/275392821
20CHRISTENSSON Markus7878Huskvarna Bågskytteklubb265/27274/185392221
21OHLSSON Anders2797Lindome Bågskytteklubb266/25272/195382225
22ANDERSSON Jan-Åke7822Bågskytteklubben Vildkaninen269/22269/215381730
23ANDERSSON Per40680Järnvägens Bågskytteförening271/18263/295342221
24SJÖGREN Linus2797Lindome Bågskytteklubb267/24267/225342121
25MUNTER Tintin40680Järnvägens Bågskytteförening270/21262/315322023
26IRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818Stockholms Bågskjutningsklubb266/26266/245321922
27HANSSON Jimmy7944Bågskytteklubben Friskyttarna264/28260/345241720
28RÖÖR Kimmo39828Linköpings Skytteförening259/32265/265241035
29HENRIKSSON Peter2797Lindome Bågskytteklubb258/33265/255231627
30BERGÖÖ Ludvig3818Stockholms Bågskjutningsklubb262/29260/345221720
31TORESSON Klas40680Järnvägens Bågskytteförening251/40270/205212017
32KRUSELL Hans-Ove7949Motala Bågskytteklubb260/31259/37519832
33KRISTOFFERSSON Love7842Bågskytteklubben Hudik240/44275/175151723
34WILLNERS Mac40185Nykvarns Bågskytteklubb254/36261/335151621
35FREDRIKSSON Anders40680Järnvägens Bågskytteförening252/39263/305151324
36HYLKÉN Patrik7864Bågskytteklubben Gripen257/34258/385151224
37EGGEFJÄLL Pär39828Linköpings Skytteförening254/37261/325151126
38WESTERLIND Fredrik7878Huskvarna Bågskytteklubb271/19243/425141922
39MAGNUSSON Roine40680Järnvägens Bågskytteförening252/38257/395091422
40VALL Jimmy39828Linköpings Skytteförening251/41255/405061216
41ÖSTMAN Martin4080Timrå Allmänna Idrottsförening243/42259/365021218
42JOHANSSON Jespher7878Huskvarna Bågskytteklubb260/30240/445001222
43SUNDLIN Tom7896Upplands Väsby Bågskytteklubb256/35235/45491820
44LINDBLAD Niklas7944Bågskytteklubben Friskyttarna243/43243/434861020
45CRONLUND Benjamin40185Nykvarns Bågskytteklubb230/46250/414801312
46LILJEGREN Max31583Bågskytteklubb Fiskgjusen239/45213/47452614
47LARSSON Martin7920Älvenäs Bågskytteklubb208/48229/46437714
48ANDERSSON Linus3993Södertälje Bågskytteförening210/47106/4831638
Recurve - Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KÄTTSTRÖM Elin39828Linköpings Skytteförening288/ 1276/ 65642828
2BAKO Patool7828Angereds Bågskyttar282/ 2280/ 35622828
3NYBERG Sandra7885Vetlanda Bågskytteklubb275/ 4284/ 15593218
4JOHANSSON Sofie33994Bågskytteklubben Iggesund275/ 5283/ 25582333
5JANGNÄS Erika7864Bågskytteklubben Gripen279/ 3274/ 85532624
6MAURITSSON Julia7809Karlshamns Bågskytteklubb271/ 7279/ 45502816
7JANSSON Maria39828Linköpings Skytteförening269/ 8277/ 55461931
8FJÄLLSTRÖM Tove7896Upplands Väsby Bågskytteklubb262/13274/ 75362027
9GULLROOS Johanna2503Idrottsföreningen Karlsvik268/ 9265/105332117
10BLOMBERG Cecilia7948Mjölby Bågskyttesällskap265/10268/ 95331427
11ANDERSSON Jenny7809Karlshamns Bågskytteklubb274/ 6255/145292315
12JOHANSSON Annie7809Karlshamns Bågskytteklubb262/14259/115211624
13LARSSON Julia7872Skurups Bågskytteklubb262/12258/125201526
14JENSMARK Thilda7885Vetlanda Bågskytteklubb264/11254/155181230
15NILSSON Therése4080Timrå Allmänna Idrottsförening254/18258/135121224
16JOHANSSON Sofie7880Skogens IF261/15248/165091519
17NILSSON Cecilia4080Timrå Allmänna Idrottsförening259/16242/185011613
18JANEKE Hanna7878Huskvarna Bågskytteklubb245/20246/17491919
19OLSSON Alva43312Huddinge Bågskytteklubb248/19240/19488819
20WELANDER Linda44935Roslagens Bågskytteklubb259/17222/224811219
21GINGBORN Kajsa40185Nykvarns Bågskytteklubb241/21237/20478721
22HENRIKSSON Erika2797Lindome Bågskytteklubb223/23234/21457614
23KROUTHEN Klara3818Stockholms Bågskjutningsklubb222/24221/23443513
24LINDSKOG Clara40185Nykvarns Bågskytteklubb225/22216/24441515
25FJELLMAN Vanja50564Mälaröarnas Bågskytteklubb190/25197/2538739
Recurve - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1RÄFSBÄCK Roger7896Upplands Väsby Bågskytteklubb278/ 1275/ 35532230
2NILSSON Stefan2503Idrottsföreningen Karlsvik268/ 2281/ 15492620
3PALCZYNSKI Michael39815IF Ulvarna Bågskytteklubb260/ 5277/ 25371530
4PERSSON Thommy7883Tranås Bågskytteklubb267/ 3266/ 65331820
5KARLGREN Christer7944Bågskytteklubben Friskyttarna264/ 4267/ 55312023
6ANDERSSON Roger7943Finspångs Bågskytteklubb251/ 7272/ 45231818
7JOHANSSON Mikael7934Skövde Bågskytteklubb259/ 6256/ 75151320
8WELANDER Jan44935Roslagens Bågskytteklubb240/ 8237/ 84771415
Recurve - Master 50 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BOHLIN Marie20249Karlskrona Bågskytteklubb252/ 2260/ 15121416
2KARLGREN Britt7944Bågskytteklubben Friskyttarna253/ 1255/ 25081516
3RING Gudrun7885Vetlanda Bågskytteklubb213/ 3210/ 342359
Recurve - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SAARINEN Asko7896Upplands Väsby Bågskytteklubb256/ 2268/ 25241722
2ALVEBLAD Stefan44935Roslagens Bågskytteklubb251/ 4268/ 15191325
3VINBERG Kai3993Södertälje Bågskytteförening257/ 1257/ 45141422
4JOHANSSON Anders7943Finspångs Bågskytteklubb238/ 5264/ 35021917
5BOSTRÖM Bo7944Bågskytteklubben Friskyttarna253/ 3244/ 5497819
6FREDRIKSSON Kjell40680Järnvägens Bågskytteförening236/ 6231/ 6467714
7BILLSTRÖM Hans50564Mälaröarnas Bågskytteklubb157/ 7219/ 7376612
Recurve - Veteran 60 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1NILSSON Karina7880Skogens IF217/ 2241/ 1458915
2MODIGH Renee7944Bågskytteklubben Friskyttarna227/ 1213/ 2440512
3SELINDER Birgitta2503Idrottsföreningen Karlsvik187/ 3183/ 337027
Barebow - Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1AXEFLOD Mats2797Lindome Bågskytteklubb274/ 1272/ 25462422
2LARSSON Bobby7903Stallarholmens Bågskytteklubb263/ 4270/ 45331627
3POULSEN Peter7931Bågskyttarna Grästorp262/ 5270/ 35321921
4BJÖRKLUND Jakob40385Bågskytteklubben Edsbyn261/ 6269/ 55301823
5JONSSON Erik45393Avesta Bågskytteklubb261/ 7268/ 65291529
6REIS Jonas7833Kungälvs Bågskytteklubb263/ 3265/ 75281723
7ADCOCK Richard7872Skurups Bågskytteklubb253/10273/ 15261720
8THORELL Roberth20249Karlskrona Bågskytteklubb250/12262/ 85121417
9ZIPLIES Hartmut39815IF Ulvarna Bågskytteklubb264/ 2245/125091419
10KARTTUNEN Kari33883Nynäshamns Bågskytteklubb252/11252/105041320
11LARSSON Fredrik39828Linköpings Skytteförening237/19260/ 94971119
12JANTOL David7829BS Gothia256/ 8239/20495919
13PETTERSSON Thomas7822Bågskytteklubben Vildkaninen244/16249/114931215
14ANDERSSON Fredrik40479Stenbro Bågskyttesällskap248/13245/13493819
15LILJEGREN Jan31583Bågskytteklubb Fiskgjusen254/ 9237/22491921
16SVENSSON Åke7913Bågskytteklubben Fjädern246/14245/14491916
17ANDERSSON Christer27771I 3 Sportklubb240/17243/164831011
18RÖÖR Mattias39828Linköpings Skytteförening246/15237/21483913
19ALONZO Antonio44935Roslagens Bågskytteklubb237/20239/19476417
20SCHANDERSSON Casper40185Nykvarns Bågskytteklubb231/22242/17473417
21ARVIDSSON Casper7931Bågskyttarna Grästorp237/18234/24471913
22NYBERG Mattias7896Upplands Väsby Bågskytteklubb226/24241/18467719
23BERKELEY Thomas26880Säters IF Bågskytteklubb222/27243/15465914
24CEKAL Anton45393Avesta Bågskytteklubb227/23236/23463613
25BYHLIN Peter40680Järnvägens Bågskytteförening224/26228/25452810
26ELIASSON Tomas7833Kungälvs Bågskytteklubb219/28227/2644658
27JONSSON Emil7931Bågskyttarna Grästorp225/25221/28446416
28STRAUBEL Frank7872Skurups Bågskytteklubb218/29224/27442514
29ENERHOLM Anders39815IF Ulvarna Bågskytteklubb214/31219/29433711
30LAURONEN Pentti40479Stenbro Bågskyttesällskap217/30216/31433710
31STRÖM Mikael7883Tranås Bågskytteklubb213/32212/32425612
32STRANDHAV Jimmy39815IF Ulvarna Bågskytteklubb205/34218/30423313
33SANDGREN Per7903Stallarholmens Bågskytteklubb213/33205/3441876
34BERGSTRÖM Oscar7895Tyresö Bågskyttar186/35207/33393510
35STRIMARK Mattias7858Örebro BK Jaktpilen232/21148/37380715
36KEIJSER David33883Nynäshamns Bågskytteklubb173/36197/35370210
37STRÖMBERG Benny31583Bågskytteklubb Fiskgjusen156/37153/3630924
38GJERS Hans7895Tyresö Bågskyttar143/38115/3825811
Barebow - Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BJÖRKLUND Lina40385Bågskytteklubben Edsbyn257/ 1257/ 25141024
2ÅSELL Stine3818Stockholms Bågskjutningsklubb251/ 2258/ 15091619
3ARVIDSSON Kerstin7896Upplands Väsby Bågskytteklubb243/ 3230/ 3473119
4GINGBORN Petra40185Nykvarns Bågskytteklubb242/ 5229/ 4471912
5HEYDORN Lisbeth7899Eskilstuna Bågskyttesällskap243/ 4220/ 8463419
6LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby Bågskytteklubb240/ 6219/ 9459711
7HERELIUS Mickis40185Nykvarns Bågskytteklubb228/ 8228/ 5456812
8LARSSON Jessica36531Nora Bågskytteklubb229/ 7225/ 6454520
9PERSSON Petra7872Skurups Bågskytteklubb210/12223/ 7433511
10NILSSON Helena7883Tranås Bågskytteklubb220/ 9202/11422312
11MATHSON BERG Annica7885Vetlanda Bågskytteklubb209/13206/1041549
12BERGSTRÖM Leila3993Södertälje Bågskytteförening210/11198/12408510
13EKENBERG Elisabeth40385Bågskytteklubben Edsbyn205/14195/1540068
14ALBERTSSON Therese7880Skogens IF202/15195/1439756
15LUNDBERG Ann7872Skurups Bågskytteklubb213/10180/18393611
16KOMLANZ Camilla7944Bågskytteklubben Friskyttarna193/16196/1338956
17WIKH Agneta7944Bågskytteklubben Friskyttarna191/17191/1738227
18SKULLERED Sara39815IF Ulvarna Bågskytteklubb181/18191/1637254
19ABRAHAMSSON Anna7899Eskilstuna Bågskyttesällskap127/1989/1921612
Barebow - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1PETERSSON Tore1796Grimslövs Allmänna IF271/ 1277/ 15482323
2PERSSON Bo7872Skurups Bågskytteklubb264/ 2252/ 45161521
3SWENSSON Kåre3818Stockholms Bågskjutningsklubb243/ 5271/ 25141620
4ZETTERSTRÖM Tomas7905Kungsängens Bågskytteklubb258/ 3256/ 35141517
5OSCARSSON Roine7884Bågskytteklubben Vaggeryd248/ 4240/ 5488914
6HÖÖK Lasse3818Stockholms Bågskjutningsklubb226/ 7239/ 6465813
7LÖNNKVIST Karl-Erik7903Stallarholmens Bågskytteklubb239/ 6224/ 9463517
8APELKVIST Ola39620Katrineholms Bågskytte Klubb222/ 8230/ 8452514
9RAMSTEDT Jan40185Nykvarns Bågskytteklubb210/10232/ 7442314
10PETTERSSON Michael31583Bågskytteklubb Fiskgjusen221/ 9216/10437412
11LINDBLOM Thomas7896Upplands Väsby Bågskytteklubb207/11204/1141146
12NYBERG Janne7896Upplands Väsby Bågskytteklubb177/12170/1234736
Barebow - Master 50 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1GINGBORN Camilla40185Nykvarns Bågskytteklubb242/ 1260/ 15021319
2PERSSON Marie7883Tranås Bågskytteklubb238/ 2255/ 2493818
3IDÉHN Inga Lill7829BS Gothia231/ 5250/ 34811117
4HÖGLUND Lena7899Eskilstuna Bågskyttesällskap231/ 4233/ 5464912
5PALM Margaretha7828Angereds Bågskyttar232/ 3226/ 6458415
6BERGSTEN Christina7828Angereds Bågskyttar202/ 7235/ 443778
7HED Lena7821Bågskytteklubben Siljanspilen218/ 6200/ 8418313
8PFRUNDER Eva7833Kungälvs Bågskytteklubb190/ 8209/ 739947
Barebow - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1GOCKERT Winfried1796Grimslövs Allmänna IF257/ 1250/ 15071323
2KRONVALL Lars7880Skogens IF246/ 2247/ 3493924
3GIDENSKÖLD Ulf7838Halmstads Bågskytteförening230/ 3250/ 24801015
4SVENSSSON Jean20249Karlskrona Bågskytteklubb216/ 4231/ 4447611
5EKENBERG Karl-Erik40385Bågskytteklubben Edsbyn181/ 5191/ 537229
Compound - Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1GRIP Peter7833Kungälvs Bågskytteklubb292/ 2294/ 25864614
2GIDENSKÖLD Carl Henrik7838Halmstads Bågskytteförening288/ 6297/ 15854515
3CARLSSON Magnus7874Trelleborgs Bågskytteklubb293/ 1291/ 45844416
4HELLSTRÖM Tobias7833Kungälvs Bågskytteklubb287/11292/ 35793921
4SNELL Tommy7903Stallarholmens Bågskytteklubb291/ 3288/105793921
6ISRAELSSON Pär36531Nora Bågskytteklubb289/ 4289/ 65783822
6SILVERSJÖ Alex7905Kungsängens Bågskytteklubb288/ 6290/ 55783822
8CARLSSON Isak36531Nora Bågskytteklubb289/ 4288/ 95773821
9ERICSSON Mats Inge2797Lindome Bågskytteklubb287/11288/105753525
9ÖYEN Eddie7911Bågskyttarna Kil286/16289/ 65753525
9POLAN Marcel7856Piteå Bågskytteklubb286/16289/ 65753525
12FRIBERG Mats7864Bågskytteklubben Gripen288/ 6286/155743426
12LUNDIN Morgan7839Varbergs Bågskytteklubb288/ 6286/155743426
14IDERBRANT Martin7928Borås Bågskyttesällskap287/11286/155733327
15HOLA Dawid3818Stockholms Bågskjutningsklubb285/20287/125723228
16LIMÅS Joakim7874Trelleborgs Bågskytteklubb286/15285/195713227
17LERBERG Micael7822Bågskytteklubben Vildkaninen287/11284/225713129
18HULTKVIST Greger7931Bågskyttarna Grästorp286/16283/255692931
18PETTERSSON Jacob4080Timrå Allmänna Idrottsförening282/24287/125692931
18SJÖBERG Anders7833Kungälvs Bågskytteklubb282/24287/125692931
21LARSSON Daniel7913Bågskytteklubben Fjädern286/16282/285682832
22FEHRMAN Daniel7838Halmstads Bågskytteförening288/ 6279/375672929
23NORDSVAHN Lennart7856Piteå Bågskytteklubb281/29285/195662634
24JOHANSSON Kristoffer26335Jämtlands Bågskytteklubb280/30285/195652633
25LAGNEHOLT Marcus40680Järnvägens Bågskytteförening283/22281/335642534
26SANDELIN Roger7822Bågskytteklubben Vildkaninen280/32284/225642436
26SVENSSON Markus40680Järnvägens Bågskytteförening278/38286/155642436
28BERGH Göran7895Tyresö Bågskyttar278/35284/225622435
29HEDENVANG Robin7874Trelleborgs Bågskytteklubb282/24280/365622238
30JOSEFSSON Marcus7944Bågskytteklubben Friskyttarna282/23279/385612237
31MALM Anders7911Bågskyttarna Kil278/38283/255612139
32IDERBRANT Tobias7928Borås Bågskyttesällskap277/44283/255602040
33RUDNER Jon7840Bollnäs Bågskytteklubb284/21275/505592831
34TONKONOGI Michail7818Bågskytteklubben Dalpilen281/27278/455592237
35STENEGÄRD Stefan7822Bågskytteklubben Vildkaninen278/35281/305592236
36LINDEBERG Tony7878Huskvarna Bågskytteklubb278/38281/305592039
37KULLBERG Andreas7880Skogens IF280/32279/385591941
38PERSSON Andreas7833Kungälvs Bågskytteklubb278/37280/355582038
39ANDERSSON Roger7869Kristianstads Bågskytteklubb281/28276/485572136
40ÅSENTORP Håkan7840Bollnäs Bågskytteklubb279/34278/445571841
40ISAKSSON Kristian2797Lindome Bågskytteklubb275/48282/285571841
42BACKMAN Johan7853Luleå Bågskyttesällskap278/38279/385571743
43PRENTZAS Lampros3993Södertälje Bågskytteförening274/49281/305551937
44PALM Mikael7869Kristianstads Bågskytteklubb280/30274/515541838
45EINARSSON Tobias7880Skogens IF273/51281/335541642
46HED Joakim7821Bågskytteklubben Siljanspilen276/47277/475531543
47CHAPA Vladyslav3993Södertälje Bågskytteförening273/52279/385521346
48EMANUELZON Pehr36531Nora Bågskytteklubb272/54279/385511542
49GUSTAFSSON John3811Stockamöllans Idrottsförening277/42270/535471736
50JANSSON Peter7829BS Gothia270/55277/465471341
51GÖRANSSON Ivan7842Bågskytteklubben Hudik277/44269/565461145
52ÖSTMAN Per4080Timrå Allmänna Idrottsförening265/57279/385441739
53BÄCKVALL Christian31583Bågskytteklubb Fiskgjusen273/50270/545431239
54ANDERSSON Mathias3993Södertälje Bågskytteförening268/56274/525421338
55LEPPÄNEN Marko3993Södertälje Bågskytteförening277/43263/575401342
56SCHULER Karl4080Timrå Allmänna Idrottsförening257/60276/495331638
57LAGERLUND Lucas3993Södertälje Bågskytteförening262/59269/555311429
58CHEMS MAARIF Marouane7895Tyresö Bågskyttar272/53257/595291433
59BYHLIN Daniel40680Järnvägens Bågskytteförening276/46253/605291339
60KVALÖY Marcus3993Södertälje Bågskytteförening263/58263/58526934
61JOHANSSON Eric7904Strängnäs Bågskytteklubb256/61248/61504828
Compound - Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1DANIELSSON Isabell2797Lindome Bågskytteklubb286/ 2287/ 15733327
2FORSBERG Helen7853Luleå Bågskyttesällskap287/ 1285/ 25723228
3LUNDGREN Ida7838Halmstads Bågskytteförening280/ 3280/ 35602040
4JOHANSSON Malin7911Bågskyttarna Kil279/ 4279/ 55581940
5ANDERSSON Moa7869Kristianstads Bågskytteklubb277/ 5279/ 45561840
6RYRÅ Ellinor7829BS Gothia276/ 6277/ 65531739
7MOLIN Sofie3993Södertälje Bågskytteförening274/ 8275/ 75491736
8SÖDERSTEN Lisa7856Piteå Bågskytteklubb272/ 9275/ 85471145
9BACKMAN Anna7853Luleå Bågskyttesällskap275/ 7270/ 95451439
10OLOFSSON Petra7822Bågskytteklubben Vildkaninen263/10267/10530935
Compound - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LINSJÖ Glenn7874Trelleborgs Bågskytteklubb291/ 1289/ 15804020
2JOHANSSON Håkan7880Skogens IF288/ 2285/ 65733327
3JENSEN Kenneth7822Bågskytteklubben Vildkaninen286/ 3286/ 45723228
4HJERPE Jari7908Bågskytteklubben Sturarna286/ 3284/ 85703030
5EKMAN Anders7911Bågskyttarna Kil283/ 7286/ 35693227
6SÖDERSTEN Dan7911Bågskyttarna Kil283/ 7286/ 45692931
7SVENSSON Stig7934Skövde Bågskytteklubb280/11287/ 25672930
8HED Lennart7821Bågskytteklubben Siljanspilen284/ 5282/ 95662634
9GRANQUIST Mats7885Vetlanda Bågskytteklubb284/ 5280/145642436
10ANDERSSON Lennart7885Vetlanda Bågskytteklubb281/10282/ 95632337
11ANDERSSON Rolf3993Södertälje Bågskytteförening277/15285/ 65622434
12PLANTIN Peter20249Karlskrona Bågskytteklubb283/ 7277/165602237
12VÖRÖS Istvan7895Tyresö Bågskyttar279/12281/115602237
14FRÖBERG Stefan7895Tyresö Bågskyttar278/13281/125592039
15MALM Leif7911Bågskyttarna Kil274/17280/135542434
16HANSSON Stefan7944Bågskytteklubben Friskyttarna273/19278/155512033
17RÅBERG Tommy7928Borås Bågskyttesällskap274/18276/175501540
18SVENSSON Urban7920Älvenäs Bågskytteklubb275/16274/195491540
19ARLEKRANS Peter7905Kungsängens Bågskytteklubb278/14271/205491246
20CARLSSON Peter7822Bågskytteklubben Vildkaninen252/21275/185271340
21HALLBERG Mats7869Kristianstads Bågskytteklubb263/20263/215261036
Compound - Master 50 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1OLOFSSON Ingrid7908Bågskytteklubben Sturarna290/ 1285/ 15753525
2ANDERSSON Annelie7885Vetlanda Bågskytteklubb278/ 2273/ 35511541
3JOHANSSON Ann7880Skogens IF267/ 4273/ 25401040
4GODLUND Eva40680Järnvägens Bågskytteförening272/ 3256/ 5528940
5ROSANDER Lena7920Älvenäs Bågskytteklubb264/ 5257/ 4521639
Compound - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ERIKSSON Kjell39828Linköpings Skytteförening281/ 2286/ 15672733
2OLSSON Jan-Erik7931Bågskyttarna Grästorp278/ 3283/ 25612531
3ANDERSSON Eddy7920Älvenäs Bågskytteklubb282/ 1277/ 35592433
4JANSSON Åke46024Färjestadens Bågskytteklubb278/ 3276/ 45541740
5ÅKERLUND Gullimar4080Timrå Allmänna Idrottsförening272/ 6274/ 75461439
6ÅKERBLOM Torsten33883Nynäshamns Bågskytteklubb273/ 5273/ 85461340
7ASKLUND Lennart39620Katrineholms Bågskytte Klubb263/ 9275/ 65381439
8MÄMMELÄ Raimo Taisto Antero7840Bollnäs Bågskytteklubb261/10275/ 55361532
9RÖNNQVIST Ulf7853Luleå Bågskyttesällskap265/ 8268/ 9533936
10BENGTSSON Johnny3818Stockholms Bågskjutningsklubb266/ 7265/10531836
11PERSSON Gunnar40680Järnvägens Bågskytteförening259/11243/11502532
12HJALMARSSON Sven7872Skurups Bågskytteklubb238/12241/12479326
Långbåge - Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SPÅNG Per-Johan33994Bågskytteklubben Iggesund275/ 2276/ 15511933
2HJERTEBLOM Patrik3993Södertälje Bågskytteförening279/ 1271/ 25502622
3LARSSON Magnus7880Skogens IF263/ 3260/ 35231423
4JOHANSSON Bengt-Göran26335Jämtlands Bågskytteklubb263/ 4259/ 45221818
5DOMEIJ Jan7823Gävle Bågskytteklubb253/ 6247/ 65001018
6SÖDERHOLM Fredrik3811Stockamöllans Idrottsförening253/ 5238/104911013
7WIKLUND Johan7928Borås Bågskyttesällskap234/10255/ 5489920
8BERTÄNG Inge7823Gävle Bågskytteklubb243/ 7244/ 7487917
9LINDHOLM Stefan4080Timrå Allmänna Idrottsförening239/ 9238/ 9477923
10NORDBERG Patrik4080Timrå Allmänna Idrottsförening241/ 8235/11476319
11GANDARVE Filip7822Bågskytteklubben Vildkaninen234/11241/ 8475416
12WALLNER Stig-Göran7823Gävle Bågskytteklubb218/12234/12452612
13CARLSSON Jonas3811Stockamöllans Idrottsförening210/13220/14430610
14LEHTIMÄKI JANSSON Aki33883Nynäshamns Bågskytteklubb204/14226/1343069
15BERGQUIST Magnus7928Borås Bågskyttesällskap163/15169/1533219
Långbåge - Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BERGSTRÖM Berit3993Södertälje Bågskytteförening213/ 1218/ 2431510
2HOLGERSSON Katarina4080Timrå Allmänna Idrottsförening201/ 3225/ 1426413
3KRONVALL Pia7880Skogens IF202/ 2199/ 3401710
4EKENBERG Erika40385Bågskytteklubben Edsbyn156/ 6178/ 433405
5ERIKSSON Eva3993Södertälje Bågskytteförening163/ 4162/ 532517
6ADCOCK Linda7872Skurups Bågskytteklubb159/ 5157/ 631656
Långbåge - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1MALMSTRÖM Yngve3993Södertälje Bågskytteförening267/ 1268/ 15352119
2PERSSON Egon7869Kristianstads Bågskytteklubb260/ 2263/ 25231819
3HESSEL Nils-Erik7869Kristianstads Bågskytteklubb260/ 3248/ 55081223
4FOHRS Hans-Åke40680Järnvägens Bågskytteförening252/ 4252/ 35041120
5HÄGGSTRÖM Mats2503Idrottsföreningen Karlsvik246/ 5251/ 44971316
6CARLSSON Lennart7850Sundsvall-Ortvikens Bågskyttek225/ 6238/ 6463813
7ARNEKLEIV Ingvar31583Bågskytteklubb Fiskgjusen214/ 7204/ 7418411
Långbåge - Master 50 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SAVILUOTO Kaarina40185Nykvarns Bågskytteklubb251/ 1242/ 2493722
2BÄCKMAN Christa2503Idrottsföreningen Karlsvik242/ 2237/ 34791110
3BÄCKLUND Viola40479Stenbro Bågskyttesällskap228/ 3245/ 14731017
4SVARTVIK Monika31583Bågskytteklubb Fiskgjusen227/ 4226/ 5453511
5DOMEIJ Ulla7823Gävle Bågskytteklubb225/ 5218/ 6443712
6ARONSSON Eva4080Timrå Allmänna Idrottsförening211/ 6229/ 4440108
7AVAKOVA Albina3993Södertälje Bågskytteförening190/ 7181/ 737127
Långbåge - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SPÅNG Gilbert33994Bågskytteklubben Iggesund254/ 1263/ 15171420
2BEXANDER Roland31583Bågskytteklubb Fiskgjusen243/ 2230/ 34731312
3JEDENBY Ola44935Roslagens Bågskytteklubb222/ 5237/ 2459714
4NILSSON Leif7887Västerviks Bågskytteklubb227/ 3227/ 4454811
5SJÖGREN Lars3993Södertälje Bågskytteförening225/ 4217/ 644279
6SELINDER Hans2503Idrottsföreningen Karlsvik208/ 6221/ 542987
7ANDERSSON Bertil7897Bågskytteklubben Uven197/ 7202/ 739924