2014 ARCHERY SA Australia Day Field Tournament (FITA Arrowhead Award Event) 2014 ARCHERY SA Australia Day Field Tournament (FITA Arrowhead Award Event)
ARCHERY South Australia (ARCSA)
Shepherds Hill Recreation Park, St Marys, SA, from 26-01-2014 to 26-01-2014
2014 ARCHERY SA Australia Day Field Tournament (FITA Arrowhead Award Event)
Participant List in Alphabetical Order
 
B
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
BALLA Christopher16CSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound Cadet Male24t FITA Field
BALLA Harrison15DSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound Intermediate Male24t FITA Field
BALLA Melissa5BSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBRecurve Female24t FITA Field
BARBER Ian3CTFIACTHE FARM INDOOR ARCHERY CLUBLongbow Male24t FITA Field
BARBER Katelyn13CTFIACTHE FARM INDOOR ARCHERY CLUBRecurve Cadet Female24t FITA Field
BARBER Sam4ATFIACTHE FARM INDOOR ARCHERY CLUBCompound Cub Male24t FITA Field
BELL Georgina4DAACADELAIDE ARCHERY CLUBLongbow Female24t FITA Field
BENNETT Peter2DTCAGTWIN CITY ARCHERS GIPPSLANDCompound Male24t FITA Field
BENNETT Vivian2CTCAGTWIN CITY ARCHERS GIPPSLANDCompound Master Female24t FITA Field
BENTLEY Nick1AAACADELAIDE ARCHERY CLUBCompound Cub Male24t FITA Field
BLESING Geoff12DCBCRESSY BOWMENCompound Veteran Male24t FITA Field
C - D
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
CAIN Keeley2ATFIACTHE FARM INDOOR ARCHERY CLUBRecurve Cub Female24t FITA Field
CHAMBERS Michael8AGSAGREAT SOUTHERN ARCHERSCompound Veteran Male24t FITA Field
CHARSLEY Rhiannan14BAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Intermediate Female24t FITA Field
CLAYFIELD Ian10BEFAEDEN FIELD ARCHERSRecurve Master Male24t FITA Field
CLAYFIELD Jessica6CEFAEDEN FIELD ARCHERSRecurve 20&Under Female24t FITA Field
COLE David9CSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound 20&Under Male24t FITA Field
COLE Grant7DSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound Master Male24t FITA Field
COLLINS Alexander7CSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound 20&Under Male24t FITA Field
COULSON James8CEFAEDEN FIELD ARCHERSRecurve Male24t FITA Field
CUMMING Dominic16DEFAEDEN FIELD ARCHERSCompound Intermediate Male24t FITA Field
DALL Ian10ATFIACTHE FARM INDOOR ARCHERY CLUBRecurve Master Male24t FITA Field
DE KOCK Christiaan Josefus (Tiaan)3DWBWHYALLA BOWMENRecurve Cub Male24t FITA Field
DE MELLO Chris13BAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Male24t FITA Field
E - F - G - H - I - K - L - M
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
EDWARDS Joel12CEFAEDEN FIELD ARCHERSCompound Male24t FITA Field
FRY Geoff11BEFAEDEN FIELD ARCHERSRecurve Veteran Male24t FITA Field
GREGORY Patrick5AAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve 20&Under Male24t FITA Field
HAY Bob4BTFIACTHE FARM INDOOR ARCHERY CLUBLongbow Male24t FITA Field
HODGSON Lachlan1CTFIACTHE FARM INDOOR ARCHERY CLUBLongbow Cadet Male24t FITA Field
INESON Callan15CSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound Intermediate Male24t FITA Field
KIRBY Robert11CAACADELAIDE ARCHERY CLUBCompound Veteran Male24t FITA Field
LECH Christopher9BAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Veteran Male24t FITA Field
LINNETT Colin15AEFAEDEN FIELD ARCHERSRecurve - Barebow Master Male24t FITA Field
MAGAREY Charlie14CAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Cadet Male24t FITA Field
MALIN Ben6BEFAEDEN FIELD ARCHERSCompound 20&Under Male24t FITA Field
MALIN Joshua14DEFAEDEN FIELD ARCHERSRecurve Cadet Male24t FITA Field
MAMO Justin10CEFAEDEN FIELD ARCHERSCompound Male24t FITA Field
MCCULLOCH Sean14AAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Intermediate Male24t FITA Field
MILAM Rob10DCBCRESSY BOWMENCompound Male24t FITA Field
MORRIS Katie16BAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Intermediate Female24t FITA Field
MOYLAN Jay12AVDAVAN DIEMEN ARCHERS, TASMANIACompound Male24t FITA Field
MOYLAN Ken6DCBCRESSY BOWMENRecurve Male24t FITA Field
MOYLAN Wendy7ACBCRESSY BOWMENRecurve Female24t FITA Field
N - P - R - S
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
NICOLL Jeff4CAACADELAIDE ARCHERY CLUBLongbow Veteran Male24t FITA Field
PAULEY Damian13AAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Male24t FITA Field
PAULEY Travis9AAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve 20&Under Male24t FITA Field
PETTMAN Dean1BAACADELAIDE ARCHERY CLUBLongbow Veteran Male24t FITA Field
PETTMAN Pam3BAACADELAIDE ARCHERY CLUBLongbow Veteran Female24t FITA Field
PHILIPS Ross9DEFAEDEN FIELD ARCHERSCompound Male24t FITA Field
PHIPPS Gerry8BSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound Veteran Male24t FITA Field
PHIPPS Sue11DSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound Veteran Female24t FITA Field
REUTHER Clare16AAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Intermediate Female24t FITA Field
SMITH Erica11AAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve 20&Under Female24t FITA Field
SPARKES Jill1DTFIACTHE FARM INDOOR ARCHERY CLUBLongbow Female24t FITA Field
STAUDE James8DAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve 20&Under Male24t FITA Field
STEYN Nigel3AAACADELAIDE ARCHERY CLUBLongbow Male24t FITA Field
T - U - V - W
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
TANSELL Brayden13DGSAGREAT SOUTHERN ARCHERSRecurve Cadet Male24t FITA Field
TIMBS Linda5CSVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCompound Female24t FITA Field
UPRIGHT Deborah6ASVACSOUTHERN VALES ARCHERY CLUBCrossbow: Target Female24t FITA Field
VARDON Joe2BAACADELAIDE ARCHERY CLUBLongbow Veteran Male24t FITA Field
WALPOLE Bob12BEFAEDEN FIELD ARCHERSCompound Master Male24t FITA Field
WILSON-SMITH Sharni7BAACADELAIDE ARCHERY CLUBRecurve Female24t FITA Field