European Junior Cup 2014 Leg 2 and final European Junior Cup 2014 Leg 2 and final
World Archery Europe (WAE)
Moscow (RUS), from 07-07-2014 to 12-07-2014
European Junior Cup 2014 Leg 2 and final
Brackets
 
Recurve Junior Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Rudow MarcGERGermanyBye
 
Rudow Marc6
Nor Hasrin Muhammad Akmal2
33Charalambous CharalambosCYPCyprus2
32Nor Hasrin Muhammad AkmalMASMalaysia6
Rudow Marc59
Gys Lenthy6*10
17Gys LenthyBELBelgiumBye
 
Gys Lenthy7
Mateo Andrew Paul1
 
16Mateo Andrew PaulUSAUnited States of AmericaBye
Gys Lenthy2
Baldanov Arsalan6
9Baldanov ArsalanRUSRussian FederationBye
 
Baldanov Arsalan6
Ansiaux Olivier4
 
24Ansiaux OlivierBELBelgiumBye
Baldanov Arsalan6
Weckmueller Maximilian0
25Weckmueller MaximilianGERGermanyBye
 
Weckmueller Maximilian6
Tsynguev Beligto2
 
8Tsynguev BeligtoRUSRussian FederationBye
Baldanov Arsalan4
Pasqualucci David6
5Belli YuriITAItalyBye
 
Belli Yuri7
Zakaria Arriffuddinur3
37Gahramanov ZaurAZEAzerbaijan4
28Zakaria ArriffuddinurMASMalaysia6
Belli Yuri6
Orlic Vedran0
21Orlic VedranCROCroatiaBye
 
Orlic Vedran6
Zamora Omar2
 
12Zamora OmarMEXMexicoBye
Belli Yuri1
Pasqualucci David7
13Banda ArpadHUNHungaryBye
 
Banda Arpad3
Rivaroli Cristiano7
 
20Rivaroli CristianoITAItalyBye
Rivaroli Cristiano0
Pasqualucci David6
29Nehls AlexanderGERGermany6
36Muliukou PavelBLRBelarus0
Nehls Alexander0
Pasqualucci David6
 Gold
4Pasqualucci DavidITAItalyByePasqualucci David7
Olaru Dan3
Bronze
3Olaru DanMDARepublic of MoldovaByeBaldanov Arsalan6
 Infante Luis Esteban2
Olaru Dan6
Omar Nazir2
35Vandergucht JonathanBELBelgium55
30Omar NazirMASMalaysia6*8
Olaru Dan6
Rijavec Jan0
19Rijavec JanSLOSloveniaBye
 
Rijavec Jan6
Kardzialiuk Uladzimir2
 
14Kardzialiuk UladzimirBLRBelarusBye
Olaru Dan7
Rinchino Vasily3
11Rinchino VasilyRUSRussian FederationBye
 
Rinchino Vasily6
Grogan Jack4
 
22Grogan JackGBRGreat BritainBye
Rinchino Vasily6
Urquidez Julio Cesar0
27Hurban Jr. VladimirSVKSlovakia6
38Pizana Ramon IsaacMEXMexico2
Hurban Jr. Vladimir2
Urquidez Julio Cesar6
 
6Urquidez Julio CesarMEXMexicoBye
Olaru Dan6
Infante Luis Esteban0
7Bizjak RokSLOSloveniaBye
 
Bizjak Rok6
Howse Thomas2
39Mcmenamy DillonUSAUnited States of America2
26Howse ThomasGBRGreat Britain6
Bizjak Rok6
Kopnin Aleksey2
23Kopnin AlekseyAZEAzerbaijanBye
 
Kopnin Aleksey6
Huston Patrick4
 
10Huston PatrickGBRGreat BritainBye
Bizjak Rok1
Infante Luis Esteban7
15Slater KieranGBRGreat BritainBye
 
Slater Kieran2
Infante Luis Esteban6
 
18Infante Luis EstebanMEXMexicoBye
Infante Luis Esteban6
Makhnenko Artem0
31Harzhanau AntonBLRBelarus6
34Nitta KentUSAUnited States of America2
Harzhanau Anton0
Makhnenko Artem6
 
2Makhnenko ArtemRUSRussian FederationBye