European Junior Cup 2014 Leg 2 and final European Junior Cup 2014 Leg 2 and final
World Archery Europe (WAE)
Moscow (RUS), from 07-07-2014 to 12-07-2014
European Junior Cup 2014 Leg 2 and final
Entries by Country
 
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
BABAEV Teymur37CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
DJANANLY Yusif38CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
GAHRAMANOV Zaur36ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
HUSEINOV Ahmad36CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
KOPNIN Aleksey37ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
VELIEVA Nurlana26ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben36DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
ANSIAUX Olivier34BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
GYS Lenthy35BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MARTENS Rick37DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
VANDERGUCHT Jonathan33BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
AKULICH Anna20CRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
BAHNIUK Darya21BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
CHEPELEVA Lizaveta22CRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
DUBROVA Aliaksei33ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
DZIOMINSKAYA Karyna20BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
EFREMOV Alexandr34ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
FIRSAU Kiryl36ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
HARZHANAU Anton36DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
KARDZIALIUK Uladzimir35DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
KAZANSKAYA Sviatlana19CRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
KRUPKO Darya19BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
MULIUKOU Pavel37DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
NAPREENKA Stanislau35ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
SHVETS Nadzeya21CRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
ZDZITAVETSKAYA Hanna22BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
DACHEV Damyan39ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
GENCHEVA Ralitsa27CRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj8DCompound Cadet MenRanking Round Cadets
ORLIC Maja14BCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
ORLIC Vedran38ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
VAVRO Mario9DCompound Cadet MenRanking Round Cadets
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
CHARALAMBOUS Charalambos38BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
PANAGI Constantinos38ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
PATSALOSAVVIS George37ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
AAS Artur9ACompound Cadet MenRanking Round Cadets
ILVES Kristi11DCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
JAATMA Lisell12DCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
NURMSALU Laura26BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
PUUSEPP Kristjan8ACompound Cadet MenRanking Round Cadets
TUKK Laura26BRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
CARLIER Aurelie24BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
CHIRAULT Thomas36BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
GAUBIL Melanie24DRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
JIMENEZ Mathieu37BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
MARCOURT Loic7DCompound Junior MenRanking Round Juniors
PLANEIX Sophie23DRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
RUGGIERI Laura23BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
SANCENOT Amelie13DCompound Junior WomenRanking Round Juniors
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BROWN Sophie13ACompound Junior WomenRanking Round Juniors
CARPENTER Isabelle14ACompound Cadet WomenRanking Round Cadets
CLARK Daisy14ACompound Junior WomenRanking Round Juniors
DENNY Bradley31BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
GEORGE Aalin Elisse12ACompound Junior WomenRanking Round Juniors
GEORGE Kirsten13ACompound Cadet WomenRanking Round Cadets
GILDER Sally24ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
GOTT Amy27DRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
GROGAN Jack30ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
GROUND Joe29BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
HAMILTON Dean5CCompound Cadet MenRanking Round Cadets
HOWELL James6CCompound Junior MenRanking Round Juniors
HOWSE James7CCompound Cadet MenRanking Round Cadets
HOWSE Thomas32ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
HUSTON Patrick31ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
JERAM Samual4CCompound Cadet MenRanking Round Cadets
LENNON Rebecca12ACompound Cadet WomenRanking Round Cadets
MASEFIELD Jack30BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
MASON Lucy11ACompound Cadet WomenRanking Round Cadets
MCCARTHY Caitlin26ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
MITCHELL Jordan8CCompound Junior MenRanking Round Juniors
PASSINGHAM James6CCompound Cadet MenRanking Round Cadets
PITMAN Bryony26DRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
PRIOR Erin11ACompound Junior WomenRanking Round Juniors
SLATER Kieran29ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
TAYLOR Phillipa25ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
TAYLOR Thomas5CCompound Junior MenRanking Round Juniors
WISEMAN Luke7CCompound Junior MenRanking Round Juniors
WOODGATE Christopher32BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BAUER Katharina24DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
EBERLEIN Josefine24ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
FREYWALD Cynthia25ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
HEINKEL Yannic33DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
KOMISCHKE Konrad34DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
KROPPEN Michelle23DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
MAYR Andreas35DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
NEHLS Alexander34ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
RUDOW Marc35ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
WECKMUELLER Maximilian33ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
WLECKE Celina23ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
ANDROUTSOU Argyro23BRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
BAROUNI Polyxeni24BRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
KOTSIFAKIS Michail39CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
SYNADINOU Foivi25BRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BALLA Martin5DCompound Junior MenRanking Round Juniors
BANDA Arpad38CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
OROSZ Viktor8BCompound Cadet MenRanking Round Cadets
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANDREOLI Tatiana22BRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
BARADEL Simone6DCompound Cadet MenRanking Round Cadets
BELLI Yuri29DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
BOARI Lucilla21BRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
FESTI Manuel5DCompound Cadet MenRanking Round Cadets
FREGNAN Elia34BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
GIACCHERI Tanya20BRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
GRASCELLI Giulia12DCompound Junior WomenRanking Round Juniors
LANDI Vanessa19BRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
LAPENNA Nicolo33BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
MONEGO Andrea35BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
NENCIONI Michele8DCompound Junior MenRanking Round Juniors
PASQUALUCCI David30DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
RIVAROLI Cristiano31DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
ROMANO Chiara22CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
ROTA Gaia21CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
SCHIAVONI Caterina20CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
SPERA Loredana19CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
SUT Jesse4DCompound Cadet MenRanking Round Cadets
TOZZI Aurora13DCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
GRIBULIS Karlis Akots38BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
MAZLAN Nuramalina Haneesha24CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
NG Sui Kim25CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
NOR HASRIN Muhammad Akmal32DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
OMAR Nazir33DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
RUSLI Nur Naseha23CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
ZAKARIA Arriffuddinur34DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MDAREPUBLIC OF MOLDOVA
Name
Target
Event
Session
BODIUL Vladimir33CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
BODOLAN Vladislav35CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
OLARU Dan37BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
VOSCOBOINICOV Nichita34CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
BECERRA ARIZAGA. Andrea M14CCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
CASTILLO Ali Citlalli12BCompound Junior WomenRanking Round Juniors
CHONG Josue5BCompound Cadet MenRanking Round Cadets
FIGUEROA H. Mario F.31ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
HIDALGO IBARRA Antonio6BCompound Cadet MenRanking Round Cadets
HINOJOSA Karla20DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
INFANTE Luis Esteban30BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
LACK PENDAS Daniel7BCompound Cadet MenRanking Round Cadets
MADERA Andrea M.20ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
MARQUEZ Rebeca21ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
MARTINEZ HURTADO Mayra J.19DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
MARTINEZ WING Bruno29ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
MEDINA Adolfo8ACompound Junior MenRanking Round Juniors
MORALES Q. Maria Fernanda22DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
NOLAZCO DURON Daniela G.22ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
PEREZ CHAVEZ Laura M13CCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
PEREZ Gabriel32ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
PIZANA Ramon Isaac31BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
QUEVEDO Cecilio E.4BCompound Cadet MenRanking Round Cadets
QUINTANILLA Eduardo6ACompound Junior MenRanking Round Juniors
RODRIGUEZ Karime19ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
RODRIGUEZ PARRA Mario Alberto5ACompound Junior MenRanking Round Juniors
ROMERO LAZCANO Juan Pablo7ACompound Junior MenRanking Round Juniors
SALINAS Stephanie Sarai13BCompound Junior WomenRanking Round Juniors
SANCHEZ G. Esmeralda M.11CCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
SANCHEZ HERNANDEZ Mariana21DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
SANDOVAL Fernanda Del Rocio11BCompound Junior WomenRanking Round Juniors
SMITH ACUNA Jesus A.30ARecurve Cadet MenRanking Round Cadets
URQUIDEZ Julio Cesar32BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
ZAMORA Omar29BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
ZAMORA Valeria14BCompound Junior WomenRanking Round Juniors
ZEPEDA P. Fernanda12CCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
SCHELTEMA Ferry30DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
VAN DEN BERG Piet32DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
VAN DEN BERKMORTEL Niels31DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
VAN TONGEREN Jan29DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
RUSRUSSIAN FEDERATION
Name
Target
Event
Session
ALIEVA Sabina20ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
BALDANOV Arsalan32CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
BATOEV Zhargal31CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
BULAEV Anton7BCompound Junior MenRanking Round Juniors
CHIZHOV Boris6ACompound Cadet MenRanking Round Cadets
DAMBAEVA Zhibzema22ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
DOLZHINOV Erdem29CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
DORZHIEVA Balzhin20DRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
DUGAROV Zhargal32CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
KHARKOV Andrey7ACompound Cadet MenRanking Round Cadets
KHLYSTOVA Sofia14CCompound Junior WomenRanking Round Juniors
KLEIMENOV Roman5ACompound Cadet MenRanking Round Cadets
KRIVTSOV Dmitriy5BCompound Junior MenRanking Round Juniors
MAKEEVA Ekaterina11BCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
MAKHNENKO Artem29CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MYLNIKOVA Valeria19DRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
OVCHINNIKOVA Anastasia12BCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
PAVLOV Asim8BCompound Junior MenRanking Round Juniors
RAVILOVA Diana13BCompound Cadet WomenRanking Round Cadets
RINCHINO Vasily30CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
SAVENKOVA Alexandra12CCompound Junior WomenRanking Round Juniors
SHEMONAEVA Olga13CCompound Junior WomenRanking Round Juniors
SOKOL Evgeny4ACompound Cadet MenRanking Round Cadets
SYRENOVA Soelma21ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
TIMOFEEVA Rozalina21DRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
TSYNGUEV Beligto31CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
TYULENEV Ivan6BCompound Junior MenRanking Round Juniors
UVAROVA Elena22DRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
VINOGRADOVA Mariia11CCompound Junior WomenRanking Round Juniors
ZHARGALOVA Ariuna19ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
ZORIKTUEV Zayan30CRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok36CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
LAHARNAR Ivana27ARecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
MODIC Stas9CCompound Cadet MenRanking Round Cadets
RIJAVEC Jan37CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
STRAJHAR Gasper39BRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
AKOS Varga6DCompound Junior MenRanking Round Juniors
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BALAZ Boris38DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
HURBAN JR. Vladimir36BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
LONGOVA Alexandra26DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
USAUNITED STATES OF AMERICA
Name
Target
Event
Session
AHN Jenna24CRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
HAN Jenny25BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
KIM Geunwoo39DRecurve Cadet MenRanking Round Cadets
MATEO Andrew Paul33CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MCMENAMY Dillon34CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MISCIONE Anna Marie23CRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets
NITTA Kent35CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
YAMAGUCHI Karissa25CRecurve Cadet WomenRanking Round Cadets