World Archery 3D Championships World Archery 3D Championships
World Archery (WA)
Sassari (ITA), from 07-10-2013 to 12-10-2013
World Archery 3D Championships
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BITTERMANN Klaus5CCompound MenGreen Course - CM CW
BRUNNER Anita22DLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
BUEMBERGER Karin18BCompound WomenGreen Course - CM CW
GALLER Joachim16ALongbow MenRed Course - BW LM IW
KERSCHBACHER August6CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
KREMPL Werner15CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
KROISS Waltraud9AInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
LANGER Andrea23DLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
OCENASEK Christa7CInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
OCENASEK Wolfgang11BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
PARSCHISEK Alexander10CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
RAINER Andreas8ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
RAINER Kurt18ALongbow MenRed Course - BW LM IW
REITHMAIER Christian4DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
ROBL Helge17DLongbow MenRed Course - BW LM IW
SABITZER Johannes6ACompound MenGreen Course - CM CW
SABITZER Michaela15DCompound WomenGreen Course - CM CW
WILDMANN Karin17BCompound WomenGreen Course - CM CW
ZEINDL-WILDMANN Stefan4BCompound MenGreen Course - CM CW
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
PUTTEMANS Pieter7BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
VANDERVELDEN Vincent9DCompound MenGreen Course - CM CW
VERRIER Serge13ALongbow MenRed Course - BW LM IW
VERSTAPPEN Dorien3ABarebow WomenRed Course - BW LM IW
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
BROUILLETTE Renee18DCompound WomenGreen Course - CM CW
CAMPSALL Al8BCompound MenGreen Course - CM CW
HARPER Bryan9BCompound MenGreen Course - CM CW
HOOEY Jude17DCompound WomenGreen Course - CM CW
LEBEUF Dany8CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
MITCHELL Steve10ACompound MenGreen Course - CM CW
PATON Brock19DLongbow MenRed Course - BW LM IW
PERRY Lana19BCompound WomenGreen Course - CM CW
SKINNER Travis5CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
STRELEOFF Fred10DInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
TRACEY James9CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
DASOVIC Darko6BCompound MenGreen Course - CM CW
MAROSEVIC Damir6BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
MUSTAPIC Ivan1BCompound MenGreen Course - CM CW
NEMED Tomislav21BLongbow MenRed Course - BW LM IW
PETROVIC Zoran3DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
STARCEVIC Branko8DCompound MenGreen Course - CM CW
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
HANUS Tomas13BLongbow MenRed Course - BW LM IW
JELINEK Josef17BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
JEZDIK Robert15DInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
JURIK Marian9BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
KOCOUREK Richard1DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
KOLINKO Ladislav4CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
KORAB Ladislav17ALongbow MenRed Course - BW LM IW
LAIFR Tom10BCompound MenGreen Course - CM CW
MACKOVA Martina2DBarebow WomenRed Course - BW LM IW
MADURKAY Petr12AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
MAJEROVA Vera3BBarebow WomenRed Course - BW LM IW
VAVRICKOVA Katerina5ABarebow WomenRed Course - BW LM IW
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANDERSEN Stig1DCompound MenGreen Course - CM CW
CSIKÓS József2BCompound MenGreen Course - CM CW
HANSEN Finn Bjoern18BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
HOLSTEIN Sabina24DLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
JENSEN Torben Cramer3CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
LARSEN Claus2DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
LYSGAARD Jes19ALongbow MenRed Course - BW LM IW
NIELSEN Jan E.17CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
NIELSEN Tom Hauberg Rask15ALongbow MenRed Course - BW LM IW
PLOUGMAND Soeren15DLongbow MenRed Course - BW LM IW
ROEPSTORFF Josefine De21DLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
SKJEMSTAD Rune16DInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
SKUDSTRUP Tanja Dinesen23ALongbow WomenBlu Course - BM IM LW
STEFFENSEN Jacob3ACompound MenGreen Course - CM CW
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
FERNANDEZ BUIL Javier15CLongbow MenRed Course - BW LM IW
GARCIA FERNANDEZ David2ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
GARRIDO LAZARO Encarna20BLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
GOMEZ GARATE Juan12BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
IRIARTE LARUMBE Jose Luis13DLongbow MenRed Course - BW LM IW
JIMENEZ GARCIA Inmaculada10AInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
JUANOLA CODINA Sebastian1ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
LORENZ JORNALET Jordi13AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
MERIDA MORENO Shenaida16CCompound WomenGreen Course - CM CW
MERIDA RODRIGUEZ Joaquin4DCompound MenGreen Course - CM CW
MOSQUERA GARCIA M Jose9CInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
PEREZ GARRIDO Begona8AInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
RIEROLA MIAROMS Montse4CBarebow WomenRed Course - BW LM IW
RODRIGUEZ Jose Maria2CCompound MenGreen Course - CM CW
SOTA GARCIA Carlos M.14AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
HANSMANN Maario20CLongbow MenRed Course - BW LM IW
KELL Ylle22ALongbow WomenBlu Course - BM IM LW
KOORT Kadi11CInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
MORLEY Steve12DInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
SIRKEL-SUVISTE Inge20DLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
TAIMLA Carl Robert8DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
TOOMLA Avo19BLongbow MenRed Course - BW LM IW
UUSMAA Anu5BBarebow WomenRed Course - BW LM IW
VIRULA Katrin21CLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
KARI Hannu H5DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
KORHONEN Seppo11BCompound MenGreen Course - CM CW
SAILA Tapani21DLongbow MenRed Course - BW LM IW
TUOVINEN Jorma20BLongbow MenRed Course - BW LM IW
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
CLUZE Sophie21ALongbow WomenBlu Course - BM IM LW
CORVINO Serge14ALongbow MenRed Course - BW LM IW
COURPRON Deborah16BCompound WomenGreen Course - CM CW
FIARD Tiffany2BBarebow WomenRed Course - BW LM IW
GARDEUR Robin11CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
GIRARD Benoit6DCompound MenGreen Course - CM CW
JUNET Philippe3BCompound MenGreen Course - CM CW
PERRINEL Francoise8CInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
PORTE Chantal1BBarebow WomenRed Course - BW LM IW
RIBES Loic5BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
ROGIER Patrick13CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
SAUBION Violette15BCompound WomenGreen Course - CM CW
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BURKE Steven22ALongbow MenRed Course - BW LM IW
COLE Gary3DCompound MenGreen Course - CM CW
HOLDERNESS Lucy15ACompound WomenGreen Course - CM CW
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BARJAK Laszlo7CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
BOKA Laszlo9ACompound MenGreen Course - CM CW
GONDAN Gyorgy5BCompound MenGreen Course - CM CW
GYORGYNE KERESZT Piroska8BInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
KISS Laszlo3BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
KOSZORUS Zsolt16BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
MAKAI Robert14CLongbow MenRed Course - BW LM IW
MOLNAR Ferenc10AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
MOLNAR Jozsef17CLongbow MenRed Course - BW LM IW
MOLNARNE TOTH Szilvia7AInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
NAHOCZKI Peter13BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
RADA Ilona4ABarebow WomenRed Course - BW LM IW
SZEDLAR Janos2DCompound MenGreen Course - CM CW
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
BARBARO Giulia20ALongbow WomenBlu Course - BM IM LW
BASSI Iuana9BInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
BERTI Ferruccio2BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
BIANCHI Sonia16ACompound WomenGreen Course - CM CW
BUCCI Paolo13CLongbow MenRed Course - BW LM IW
CANALE Laura21BLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
CAPRETTA Francesca7DInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
DI NARDO Fabrizio2ACompound MenGreen Course - CM CW
FALETTI Giuliano11DInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
FANTOZZI Giacomo Luca18BLongbow MenRed Course - BW LM IW
FORNI Marilena8DInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
FRANCHINI Irene15CCompound WomenGreen Course - CM CW
GALLO Raffaele7BCompound MenGreen Course - CM CW
LAZZARONI Enzo10BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
MAZZALI Simona18ACompound WomenGreen Course - CM CW
NOCETI Alessio3ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
NOZIGLIA Cinzia1CBarebow WomenRed Course - BW LM IW
PITTALUGA Fabio12CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
POMPEO Antonio5DCompound MenGreen Course - CM CW
PONTREMOLESI Marco14BLongbow MenRed Course - BW LM IW
RIZZI Donatella22BLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
ROGAZZO Marianna3DBarebow WomenRed Course - BW LM IW
SEIMANDI Giuseppe1BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
VILLA Gloria2CBarebow WomenRed Course - BW LM IW
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
CISTOVS Aleksandrs22CLongbow MenRed Course - BW LM IW
LAPSINS Eduards17BLongbow MenRed Course - BW LM IW
SILKINA Kristine24ALongbow WomenBlu Course - BM IM LW
VILISTERS Armands14DLongbow MenRed Course - BW LM IW
ZALITE Agate19ACompound WomenGreen Course - CM CW
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
JUNEVICIUS Mindaugas7DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
MOSIN Vladimir9ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
NAUMAVICIUS Vitalijus21CLongbow MenRed Course - BW LM IW
SVEDAS Nerijus8BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
SVEDAS Vilius10CCompound MenGreen Course - CM CW
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
HASTERT Claude9DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
THILL Charles11CCompound MenGreen Course - CM CW
THILL Yvette5CBarebow WomenRed Course - BW LM IW
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
MORALES Javier14CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
OCHOA Ruben3CCompound MenGreen Course - CM CW
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
BANG Per Kristian16CLongbow MenRed Course - BW LM IW
EDVARDSEN Ronny Margly2CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
FINNOY Iris20CLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
KLAAPBAKKEN Ola14BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
LIE Eivind4ACompound MenGreen Course - CM CW
LILLESAETER Odd10DCompound MenGreen Course - CM CW
NEERGAARD Knut20DLongbow MenRed Course - BW LM IW
OYEN Eddie7ACompound MenGreen Course - CM CW
PEDERSEN Roar Aulie13DInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
STANDERHOLEN Nina Andrea9DInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
COANTA Ciprian17AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BUGROVA Anna11BInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
DARKHANOV Valentin4ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
FILIPPOVA Elena18CCompound WomenGreen Course - CM CW
KALUGIN Viacheslav6ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
KLEIN Vasilii15AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
KUZMENKOVA Anna22CLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
KUZMIN Sergey15BLongbow MenRed Course - BW LM IW
LAPTEVA Svetlana10CInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
LAREVA Liudmila24CLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
LEBEDEVA Alexandra17CCompound WomenGreen Course - CM CW
MALYSHEV Maxim5ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
MESHCHANOV Andrey17DInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
PODDEVALIN Mikhail16DLongbow MenRed Course - BW LM IW
POLUBOYAROV Oleg9CCompound MenGreen Course - CM CW
RODIONOVA Maria4BBarebow WomenRed Course - BW LM IW
SAVENKOVA Maria1DBarebow WomenRed Course - BW LM IW
SBRODOV Mikhail5ACompound MenGreen Course - CM CW
STOLYAROV Oleg18CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
VESHTER Arturs7DCompound MenGreen Course - CM CW
ZOTOVA Natalia19CCompound WomenGreen Course - CM CW
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
GORSIC Edo8CCompound MenGreen Course - CM CW
GORSIC Karli Andrej19CLongbow MenRed Course - BW LM IW
KLANCAR Anton18DLongbow MenRed Course - BW LM IW
KOCMAN Marjan11AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
NOLIMAL Renata23CLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
OBLAK Doroteja7BInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
OKU Oku20ALongbow MenRed Course - BW LM IW
TURSIC Slavko1CCompound MenGreen Course - CM CW
SMRSAN MARINO
Name
Target
Event
Session
BARTOLINI Marino16AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
BONELLI Giovanni Paolo8ACompound MenGreen Course - CM CW
CAMPO Vito22BLongbow MenRed Course - BW LM IW
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
SPRING Martin6CCompound MenGreen Course - CM CW
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BINDER Dusan16BLongbow MenRed Course - BW LM IW
BINDEROVA Tatiana11AInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
BOMBUSKAR Milan11ACompound MenGreen Course - CM CW
DANIELA Kubisova10BInstinctive WomenRed Course - BW LM IW
GABRIELA Mullerova-Krakova3CBarebow WomenRed Course - BW LM IW
KUDELA Jan7ABarebow MenBlu Course - BM IM LW
MALEK Lubomir14DInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
MULLER Vladimir6DBarebow MenBlu Course - BM IM LW
MYSIAK Stefan18AInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
VALENT Ladislav4BBarebow MenBlu Course - BM IM LW
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANTMAN Viola23BLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
BJORKLUND Lina1ABarebow WomenRed Course - BW LM IW
CARLSSON Bo15BInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
DOMEIJ Ulla24BLongbow WomenBlu Course - BM IM LW
ELWING Jan18CLongbow MenRed Course - BW LM IW
HJERPE Jari7CCompound MenGreen Course - CM CW
LARSSON Bobby1CBarebow MenBlu Course - BM IM LW
NILSSON Jessica2ABarebow WomenRed Course - BW LM IW
NOREN Andreas4CCompound MenGreen Course - CM CW
OLOFSSON Ingrid17ACompound WomenGreen Course - CM CW
SODERSTEN Lisa16DCompound WomenGreen Course - CM CW
STAHLING Ronny16CInstinctive MenBlu Course - BM IM LW
STRIMARK Mattias21ALongbow MenRed Course - BW LM IW
USAUSA
Name
Target
Event
Session
COUSINS Dave1ACompound MenGreen Course - CM CW