Julosten 2019 Julosten 2019
Motala Bågskytteklubb (MBSK)
Team Sportia Hallen, from 30-11-2019 to 30-11-2019
Julosten 2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Knatte 10 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1BERGENGREN Noah39828Linköpings SKF179/ 1199/ 137827
Recurve - Knatte 10 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1ERIKSSON Elvira7948Mjölby BS274/ 1265/ 15392420
Recurve - Cadet 13 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1ANDERSSON Anton53588Leksands BSK215/ 2248/ 1463415
2LUNDAHL Wille7944BK Friskyttarna230/ 1232/ 2462914
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1SVENSSON Alva3410Rumskulla GOIF251/ 1249/ 15001025
2LINDWALL Lilian7895Tyresö BS199/ 2205/ 2404510
Recurve - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1FREDRIKSSON David7948Mjölby BS278/ 2283/ 15613121
2JARL Kristoffer7943Finspångs BSK278/ 1269/ 25472625
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1CARLSSON Alva40680Järnvägens BF272/ 1269/ 25412025
2RUUSKANEN Aleksandra40680Järnvägens BF259/ 3272/ 15312122
3ZERROUKI Aicha2503IF Karlsvik261/ 2264/ 45251920
4PYLS-LU Meia7931BS Grästorp259/ 4265/ 35241726
5ALLEN ÖHNSTRÖM Evelyn39828Linköpings SKF254/ 5257/ 55111917
6NORTH Agnes41659Kalmar BS222/ 6223/ 64451017
7ORCI STARK Isa40680Järnvägens BF153/ 7190/ 734342
Recurve - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LINDBERG Marcus40680Järnvägens BF278/ 3285/ 15633122
2LINDBERG Johan7908BSK Sturarna290/ 1269/ 45593322
3GRAPE Arent3993Södertälje BF282/ 2274/ 25563117
4ANDERSSON Linus3993Södertälje BF275/ 4267/ 55422228
5RAPPU Joacim7949Motala BSK267/ 7272/ 35391729
6BOSTRÖM Conny7948Mjölby BS263/ 8266/ 75291822
7DANIELSSON Andreas4744IK Österviking268/ 6258/ 85261624
8LINDWALL Magnus7895Tyresö BS270/ 5248/105181917
9CEBRIAN PUJOL Sergi7908BSK Sturarna250/11267/ 65171819
10LARSSON Fredrik39828Linköpings SKF256/10247/115031224
11PERSSON Thommy7883Tranås BSK259/ 9242/125011320
12OLSSON Elias39828Linköpings SKF250/12250/ 95001317
13TARBERG Jonas7944BK Friskyttarna246/13232/134781015
14TUNESKOG Anders39828Linköpings SKF235/14226/144611116
15LUNDAHL Fredrik7944BK Friskyttarna230/15223/15453416
16GUSTAFSSON Mikael36531Nora BSK178/16175/16353210
Recurve - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KÄTTSTRÖM Elin39828Linköpings SKF290/ 1287/ 15774115
2NYBERG Sandra7885Vetlanda BSK279/ 2278/ 25572531
3DANEHAMMAR Inka7935Tibro BS257/ 3256/ 35131521
4MODIG Renee7944BK Friskyttarna242/ 5250/ 44921017
5TROFAST Therese7883Tranås BSK228/ 6249/ 5477819
6BLOMBERG Cecilia7948Mjölby BS248/ 4226/ 74741519
7LÖFROTH Marie7943Finspångs BSK210/ 8227/ 6437713
8WICHERS Maja39828Linköpings SKF228/ 7205/ 843339
9MAGNUSSON Clara39828Linköpings SKF157/ 9154/ 931133
Recurve - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KARLGREN Britt7944BK Friskyttarna244/ 2248/ 1492718
2ELF Morgan7935Tibro BS246/ 1235/ 24811214
3LÖF Per-Anders7916Kristinehamns BSK217/ 3229/ 344699
Recurve - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KARLGREN Christer7944BK Friskyttarna272/ 1268/ 25402124
2ERIKSSON Kjell7895Tyresö BS266/ 2270/ 15362023
3BACKSTRÖM Rolf7916Kristinehamns BSK245/ 3242/ 4487520
4ARVEHELL Berryl7944BK Friskyttarna230/ 4252/ 34821015
Barebow - Knatte 10 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1HALLIN Emil7949Motala BSK227/ 1230/ 1457812
2LIND Hannes7949Motala BSK203/ 2207/ 241088
3SVENSSON Robert7948Mjölby BS187/ 3193/ 338028
4PALMGREN Vilmer7883Tranås BSK155/ 4150/ 430515
Barebow - Knatte 10 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1ANDERSSON Lina40680Järnvägens BF256/ 1253/ 15091123
2SKÖLD Lovis7951Rejmyre BSK234/ 4232/ 2466913
3LUNDBERG Mikaela7951Rejmyre BSK237/ 3225/ 3462715
4BERGLUND Tilda40185Nykvarns BSK238/ 2208/ 5446215
5BIVALL Amanda7951Rejmyre BSK193/ 5216/ 440949
Barebow - Cadet 13 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1SKJUTARE Anthon39828Linköpings SKF229/ 1235/ 146489
2TIGER Hannes7883Tranås BSK176/ 2179/ 235546
Barebow - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1HOFER JAKOBSSON Inez7949Motala BSK229/ 2242/ 1471149
2LIND Alma7949Motala BSK236/ 1225/ 2461812
3SEILIN Emilia7943Finspångs BSK219/ 3219/ 343869
4ODEHEIM Tilda7883Tranås BSK217/ 4215/ 443237
5HOLMERTZ Molly7949Motala BSK199/ 5197/ 539656
6WALL Emma7948Mjölby BS179/ 7173/ 635216
7ERLANDSSON Ida39828Linköpings SKF180/ 6156/ 733634
8LUDVIGSSON Cornelia7949Motala BSK160/ 8138/ 829806
9MONEMAR Smilla39828Linköpings SKF125/ 9132/ 925715
Barebow - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1AXELSSON Viggo7883Tranås BSK244/ 1256/ 25001515
2LOVÉN Samuel40680Järnvägens BF232/ 2260/ 14921314
3PETTERSSON Leo40680Järnvägens BF208/ 4200/ 4408411
4ANDERSSON Oscar40680Järnvägens BF210/ 3190/ 540029
5MALMÉN NORDMARK Simon36531Nora BSK176/ 5216/ 3392511
Barebow - Junior 16 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1RYDÉN Magdalena7944BK Friskyttarna208/ 1208/ 1416710
2SEKOBON Cassandra7953Åtvidabergs BSK199/ 2186/ 3385212
3LINDGREN Johanna39828Linköpings SKF192/ 3191/ 238316
4FAHLSTEDT Felicia7953Åtvidabergs BSK172/ 4143/ 431504
Barebow - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BAGGE Henning39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke268/ 1273/ 15411630
2FREDRIKSSON Emil7883Tranås BSK260/ 3259/ 35191622
3LARSSON Magnus7880Skogens IF Korsvägen260/ 2249/ 75091715
4FRANSSON John39620Katrineholms Bågskytte Klubb258/ 4248/ 95061517
5LARSSON Mattias39620Katrineholms Bågskytte Klubb249/ 7257/ 45061319
6SVEDBERG Anders39828Linköpings SKF246/ 9256/ 55021317
7SANDGREN Per7903Stallarholmens BK241/10260/ 25011023
8JONSSON Claes7928Borås BS252/ 6249/ 8501921
9MODIG Ernst Anders Torbjörn4744IK Österviking252/ 5246/104981216
10CARLÉN Stig3993Södertälje BF239/11255/ 6494918
11HALL Robert7905Kungsängens BK246/ 8243/114891113
12FAHLSTEDT Robert7953Åtvidabergs BSK231/12231/12462220
13AXELSSON Frank7883Tranås BSK215/13224/1343939
14ZANDERHOLM Andreas39828Linköpings SKF214/14217/14431412
15LARSSON Erik7944BK Friskyttarna208/15214/1542278
16PALMGREN Ted7883Tranås BSK184/16172/1635627
17PILKJAER Anthony39828Linköpings SKF146/17149/1729512
Barebow - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1DAHLÉN Maria7908BSK Sturarna254/ 1237/ 4491817
2HÖGLUND Lena7899Eskilstuna BS252/ 2237/ 24891118
3ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK242/ 4237/ 3479717
4PERSSON Marie7883Tranås BSK229/ 7240/ 14691212
5ANDERSSON Erika7833Kungälvs BSK234/ 5229/ 6463617
6SVENBERG Malin44935Roslagens Bågskytteklubb243/ 3219/ 74621112
7MODIGS PYLS Carina7931BS Grästorp231/ 6229/ 5460816
8JANSSON Anna7908BSK Sturarna216/ 9212/ 842858
9BACKMAN Ulrika39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke216/ 8207/10423411
10ANDERSSON Johanna40680Järnvägens BF203/10211/ 941435
11JOHANSSON Erika39828Linköpings SKF188/11199/1138757
12SVENSSON Elisabeth7948Mjölby BS166/12168/1233422
13FALEBRAND Anna7953Åtvidabergs BSK115/1398/1321311
Barebow - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1APELKVIST Ola39620Katrineholms Bågskytte Klubb196/ 2193/ 138915
2PETTERSSON Lars-Ove39815IF Ulvarna BSK199/ 1178/ 337765
3LARSSON-LIND Joakim7928Borås BS168/ 3192/ 236027
Barebow - Master 50 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ÖSTERLUND Helena3993Södertälje BF223/ 1206/ 1429217
2ARVEHELL Harriet7944BK Friskyttarna220/ 2202/ 2422410
Barebow - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1REHN Sune7883Tranås BSK228/ 1242/ 1470816
2REHN Leif7883Tranås BSK207/ 2224/ 2431810
3ERICSSON Anders7883Tranås BSK206/ 3189/ 339546
Compound - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1RINGSTRÖM Jaqueline7880Skogens IF Korsvägen291/ 1281/ 15723326
2HOLMERTZ Emma7949Motala BSK264/ 2246/ 3510830
3BOOBERG Linnea39828Linköpings SKF261/ 3248/ 2509332
Compound - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BENSCHJÖLD Jacob41659Kalmar BS289/ 1292/ 15814119
2HELLMAN Martin7953Åtvidabergs BSK285/ 2286/ 25713129
3FORSBERG Henrik40680Järnvägens BF279/ 5286/ 25652633
4HÄGGLUND Albin40680Järnvägens BF281/ 3281/ 45622336
5SCUKA Axel7908BSK Sturarna280/ 4274/ 75541740
6MERVING Gustaf40680Järnvägens BF276/ 7274/ 65501640
7TORSTENSSON Tage40680Järnvägens BF273/ 8276/ 55491344
8TENVERT Noah7878Huskvarna BK277/ 6269/ 85461438
Compound - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1JANSSON Björn40479Stenbro BS291/ 1293/ 25844416
2KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen291/ 1292/ 35834317
3PERSSON Erik53001Åkersberga BSK289/ 4291/ 45804020
4ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna283/ 8294/ 15773723
5LINDEBERG Tony7878Huskvarna BK287/ 5285/ 65723228
5WESTSTRAND Sebastian7916Kristinehamns BSK290/ 3282/ 95723228
7JOHANSSON Håkan7880Skogens IF Korsvägen283/ 7288/ 55713424
8HILLGREN Anders7951Rejmyre BSK281/ 9284/ 75652633
9IDERBRANT Martin7928Borås BS279/13284/ 75632337
10LERBERG Micael7822BK Vildkaninen281/ 9281/105622336
11EMANUELSSON Pehr36531Nora BSK280/11280/115602040
12ANDERSSON Lennart7885Vetlanda BSK284/ 6275/145591941
13ANDERSSON Rolf3993Södertälje BF279/12279/125582038
14JÖNSSON Jonas7948Mjölby BS278/14276/135541740
15JØRGENSEN Sonny7872Skurups BK272/15274/155461538
16LARSSON Tobias39828Linköpings SKF270/16270/16540845
17JONSSON Magnus7935Tibro BS267/17265/17532739
18JERNQUIST Jonas7883Tranås BSK255/18241/18496626
Compound - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KÄCK Caroline40680Järnvägens BF288/ 1288/ 15763624
2ANDERSSON Annelie7885Vetlanda BSK280/ 2285/ 25652535
3ERIKSSON Eva52887ALC Hornet Team Sweden278/ 3276/ 45541838
3SALOVAARA Lova39828Linköpings SKF273/ 4281/ 35541838
Compound - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1TORSTENSSON Urban40680Järnvägens BF275/ 2277/ 15521836
2MEIJER Claes53620Bågskytteklubben Bågspännarna275/ 2275/ 35501639
3LIND Fredd39828Linköpings SKF273/ 5277/ 25501541
4HANSSON WIKH Stefan7944BK Friskyttarna275/ 1269/ 45441535
5FREDRIKSSON Hans7948Mjölby BS274/ 4268/ 55421246
6ZAHN Pierre7949Motala BSK262/ 6265/ 6527834
Compound - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ASKLUND Lennart40479Stenbro BS282/ 1278/ 25602530
2ANDERSSON Eddy7920Älvenäs BSK275/ 3280/ 15552234
3KARLSSON Bozze7942Västerås BK276/ 2273/ 35491539
4PERSSON Gunnar40680Järnvägens BF255/ 5257/ 4512824
5PALMQVIST Hans40680Järnvägens BF258/ 4246/ 5504823
Compound - Veteran 60 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1PALMQVIST Ingrid40680Järnvägens BF255/ 2249/ 1504335
2GODLUND Eva40680Järnvägens BF256/ 1231/ 2487821
Longbow - Knatte 10 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1WALLINDER Theodor7883Tranås BSK206/ 1198/ 1404513
Longbow - Cadet 13 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1FREDRIKSSON Sebastian7883Tranås BSK198/ 1188/ 138635
Longbow - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1MALMSTRÖM Yngve3993Södertälje BF263/ 1270/ 15332022
2SJÖGREN Lars3993Södertälje BF249/ 2250/ 24991313
3BERGH Göran7895Tyresö BS248/ 3242/ 34901117
4LEPPÄNEN Marko3993Södertälje BF237/ 6228/ 4465315
5LOVÉN Leif7951Rejmyre BSK242/ 5220/ 6462913
6NORBERG Emil7928Borås BS243/ 4216/ 7459713
7RIBERG Thomas40680Järnvägens BF212/ 8224/ 543669
8VÖRÖS Istvan7895Tyresö BS219/ 7187/ 840696
9BERGQVIST Magnus7928Borås BS164/ 9167/ 933147
10WIGH Johan39828Linköpings SKF152/10165/1031734
Longbow - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1MARTINSSON Sofia7895Tyresö BS257/ 1248/ 25051021
2RIBERG Anna40680Järnvägens BF227/ 2258/ 1485622
3STENBERG Carin53588Leksands BSK151/ 3161/ 331216
Instinctive - Knatte 10 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1ANDERSSON Ester7943Finspångs BSK170/ 1203/ 137329
Instinctive - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1CARLSSON Lennart7850Sundsvall-Ortvikens BK269/ 1273/ 15421730
2BLOMKVIST Sven3993Södertälje BF263/ 2241/ 85041319
3SAND Isaa1470Ekerö IK247/ 4248/ 4495921
4FOGELBY Mikael40479Stenbro BS237/ 7256/ 2493621
5NESS Jody7833Kungälvs BSK247/ 3245/ 74921115
6SEGER Björne7895Tyresö BS240/ 6251/ 34911314
7SVENSSON Stig7934Skövde BSK242/ 5246/ 54881314
8SKÖLD Emma7951Rejmyre BSK228/ 9246/ 6474913
9SMEDMAN Mikael7934Skövde BSK232/ 8225/ 9457413
10SAND Celina1470Ekerö IK174/11201/1037564
11GRAHN Anton53588Leksands BSK178/10176/1135412