Surbullepilen 2019 Surbullepilen 2019
BK Friskyttarna (7944)
Himmelstalund, Norrköping, from 02-06-2019 to 2-06-2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
60m-1
60m-2
Total
10+X
X
1ALLEN ÖHNSTRÖM Evelyn39828Linköpings SKF279/ 1296/ 1575112
Recurve - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
70m-1
70m-2
Total
10+X
X
1ANDERSSON Jonatan40479Stenbro BS302/ 1324/ 1626194
2MALUTIN Alex7944BK Friskyttarna296/ 2299/ 2595152
3FREDRIKSSON David7948Mjölby BS295/ 3285/ 358050
4BOSTRÖM Conny7948Mjölby BS214/ 4257/ 447141
5LARSSON Fredrik39828Linköpings SKF214/ 5226/ 644040
6KARLSSON Gustav7949Motala BSK193/ 6234/ 542740
Recurve - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
70m-1
70m-2
Total
10+X
X
1KÄTTSTRÖM Elin39828Linköpings SKF313/ 1296/ 1609135
2LINDBERG Alva7948Mjölby BS266/ 4295/ 2561103
3RUUSKANEN Aleksandra40680Järnvägens BF265/ 5288/ 355391
4NILSSON Sara7948Mjölby BS286/ 2244/ 553073
5LOORENTS Cheryl39828Linköpings SKF270/ 3256/ 4526115
Recurve - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
50m-1
50m-2
Total
10+X
X
1EKMAN Thomas7948Mjölby BS311/ 1298/ 2609157
2FRANZÉN Kjell7949Motala BSK289/ 3298/ 1587146
3ERIKSSON Kjell7895Tyresö BS291/ 2288/ 357973
Barebow - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
20m-1
20m-2
Total
10+X
X
1CAESAR Julia7944BK Friskyttarna152/ 1146/ 329841
2SEILIN Emilia7943Finspångs BSK148/ 2147/ 229551
3ANDERSSON Lina40680Järnvägens BF133/ 3152/ 128550
Barebow - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
30m-1
30m-2
Total
10+X
X
1LUNDAHL Wille7944BK Friskyttarna267/ 1265/ 153231
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1LINDGREN Johanna39828Linköpings SKF286/ 1286/ 1572102
Barebow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
50m-1
50m-2
Total
10+X
X
1SVEDBERG Anders39828Linköpings SKF297/ 1277/ 2574153
2LARSSON Magnus7880Skogens IF Korsvägen277/ 3282/ 1559113
3MODIG Ernst Anders Torbjörn4744IK Österviking280/ 2276/ 355694
4FAHLSTEDT Robert7953Åtvidabergs BSK269/ 4252/ 4521103
5LINDGREN Jakob39828Linköpings SKF222/ 5239/ 546162
Compound - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
50m-1
50m-2
Total
10+X
X
1JANSSON Björn40479Stenbro BS342/ 1344/ 16864116
2FREDRIKSSON Hans7948Mjölby BS311/ 2325/ 2636176
3HILLGREN Anders7951Rejmyre BSK301/ 3255/ 3556123
Compound - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
50m-1
50m-2
Total
10+X
X
1HAXHOLM Jenjira40479Stenbro BS280/ 2313/ 1593133
2SALOVAARA Lova39828Linköpings SKF292/ 1295/ 2587111
Compound - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1ERIKSSON Kjell39828Linköpings SKF351/ 1346/ 16975120
2KARLSSON Bozze7942Västerås BK339/ 2329/ 26683011
3ASKLUND Lennart40479Stenbro BS327/ 3327/ 36542713
Longbow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
40m-1
40m-2
Total
10+X
X
1WIGH Johan39828Linköpings SKF132/ 1135/ 126700