Stallarholmsfälten 2019
www.StallarholmensBK.se (StaBK)
Bågskyttebanan, Stallarholmen, from 30-05-2019 to 30-05-2019
Stallarholmsfšlten 2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1DENNIUS Niki7888BK Danapilen131/ 1126/ 1257615
Recurve - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1RUUSKANEN Aleksandra40680Järnvägens BF140/ 1139/ 1279137
2LINDBERG Alva7948Mjölby BS120/ 2114/ 223468
3WENDEL Michaela7908BSK Sturarna90/ 399/ 318915
Recurve - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1ANDERSSON Niklas45393Avesta Bågskytteklubb175/ 1164/ 23391723
2ANDERSSON Jonatan40479Stenbro BS169/ 2169/ 13381526
3FREDRIKSSON David7948Mjölby BS158/ 3143/ 43011215
4LINDGREN Bo45393Avesta Bågskytteklubb158/ 4140/ 5298818
5√ÖHLUND Cenneth40185Nykvarns BSK146/ 5150/ 3296622
6DYLANDER Rikard7948Mjölby BS129/ 7128/ 6257411
7IRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818Stockholms BK128/ 8127/ 725548
8BOSTR√ĖM Conny7948Mj√∂lby BS143/ 6111/ 9254515
9WALLON Conny7948Mjölby BS127/ 9122/ 8249215
10LJUNGQVIST Patrik7888BK Danapilen117/1099/1021638
11LINDWALL Magnus7895Tyresö BS98/1196/1119408
12HERMANSSON Morgan7904Strängnäs BSK47/1227/127421
Recurve - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1NYBERG Sandra7885Vetlanda BSK152/ 1148/ 13001315
2VANńöńĆKOV√Ā JindŇôiŇ°ka7925Ume√• B√•gskytteklubb151/ 2139/ 2290617
3NILSSON Sara7948Mjölby BS121/ 3135/ 325686
Recurve - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1VINBERG Kai3993Södertälje BF162/ 1148/ 13101217
2ERIKSSON Kjell7895Tyresö BS157/ 2142/ 22991412
3√ÖHLUND Nore7903Stallarholmens BK144/ 4142/ 3286817
4ARVEHELL Berryl7944BK Friskyttarna154/ 3122/ 42761310
Barebow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Vit
Märkt-Vit
Total
6
5
1REDIN Nova7903Stallarholmens BK103/ 162/ 216526
2CARLSSON Victor7903Stallarholmens BK0/ 1114/ 111442
Barebow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb148/ 1121/ 1269815
2PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna BSK107/ 276/ 2183110
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1ELAMSSON Olivia7885Vetlanda BSK146/ 1141/ 1287616
2LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK0104/ 210400
Barebow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1JONSSON Erik40385BSK Edsbyn165/ 2157/ 13221621
2ABRAHAMSSON Jan-√Öke7899Eskilstuna BS163/ 3149/ 33121319
3SVENSSON Åke7913BK Fjädern158/ 4153/ 23111219
4LUNDMARK Fredrik7908BSK Sturarna173/ 1131/ 83041115
5HASSILA Joakim3818Stockholms BK158/ 5142/ 5300920
6LARSSON Mattias39620Katrineholms Bågskytte Klubb152/ 9131/ 7283815
7ZETTERSTR√ĖM Tomas7905Kungs√§ngens BK138/12143/ 4281515
8SANDGREN Per7903Stallarholmens BK149/10128/10277617
9FRANSSON John39620Katrineholms Bågskytte Klubb142/11134/ 6276169
10EDLING Per7905Kungsängens BK153/ 8111/1226499
11ENERHOLM Anders39815IF Ulvarna BSK155/ 7107/13262812
12SUNDGREN Olof7899Eskilstuna BS155/ 6106/14261817
13THORSLUND Urban39815IF Ulvarna BSK133/13128/ 9261510
14HEINONEN Jacob39620Katrineholms Bågskytte Klubb131/14117/11248313
Barebow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1√ÖS√ČLL Stine3818Stockholms BK160/ 1151/ 13111221
2BJ√ĖRKLUND Lina40385BSK Edsbyn157/ 2144/ 2301823
3LILJESTR√ĖM Sara7908BSK Sturarna148/ 4129/ 3277912
4ARVIDSSON Kerstin7896Upplands Väsby BSK149/ 3124/ 5273811
5SVENBERG Malin44935Roslagens Bågskytteklubb139/ 6129/ 4268816
6ANDERSSON Lisbeth7899Eskilstuna BS146/ 5106/ 6252817
7JANSSON Anna7908BSK Sturarna108/ 8101/ 720926
8TIMMIN Cecilia39815IF Ulvarna BSK113/ 782/ 919527
9MELLQVIST Clare7908BSK Sturarna92/ 990/ 818225
10OLOFSSON Ingrid7908BSK Sturarna85/1073/1015815
Barebow - Senior 21 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1VAN ALPHEN DE VEER Nina7904Strängnäs BSK122/ 1119/ 1241412
2REDIN Stefan7903Stallarholmens BK109/ 4110/ 221975
3ARVEHELL Harriet7944BK Friskyttarna116/ 3102/ 521845
4REDIN Agneta7903Stallarholmens BK106/ 5106/ 321239
5WALMSTEDT Kerstin40185Nykvarns BSK119/ 291/ 621047
6K√ĄLLSERUD Carina7903Stallarholmens BK97/ 6103/ 420013
Barebow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1ANDERSSON Kenneth40185Nykvarns BSK144/ 1143/ 1287819
2SEGER Björne7895Tyresö BS138/ 2138/ 3276612
3SENTELL Ken7896Upplands Väsby BSK130/ 4140/ 2270416
4PETTERSSON Lars-Ove39815IF Ulvarna BSK132/ 3120/ 4252106
5L√ĖNNKVIST Erik7903Stallarholmens BK118/ 5103/ 5221210
Barebow - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1BERGSTR√ĖM Stig7902Nyk√∂pings BSK146/ 1132/ 12781116
2SK√ĖLD Jan-Olov44935Roslagens B√•gskytteklubb137/ 2110/ 2247312
3NYSTEDT Hans40479Stenbro BS129/ 3105/ 4234713
4SONESTEDT Per7904Strängnäs BSK125/ 4109/ 3234410
Compound - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1PERSSON Erik53001√Ökersberga BSK194/ 1189/ 23833526
2KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen191/ 2189/ 13803818
3HELLMAN Martin7953√Ötvidabergs BSK185/ 3189/ 33742830
4SCUKA Axel7908BSK Sturarna166/ 4175/ 43411724
5TORSTENSSON Tage40680Järnvägens BF125/ 5160/ 52851112
Compound - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna203/ 1192/ 33954321
2ISRAELSSON Pär36531Nora BSK195/ 2189/ 53843722
3JOHANSSON Rickard53001√Ökersberga BSK192/ 3192/ 43843427
4JANSSON Björn40479Stenbro BS187/ 4196/ 13833428
5JOHANSSON Håkan7880Skogens IF Korsvägen185/ 5194/ 23793428
6EINARSSON Tobias7880Skogens IF Korsvägen185/ 6184/ 63692533
7SANDBERG Marcus7925Umeå Bågskytteklubb179/ 7177/ 83562523
8HED Joakim7821BSK Siljanspilen178/ 8176/103542032
9ANDERSSON Lennart7885Vetlanda BSK172/10177/ 73492125
10ANGANTYR Henrik7819Falu BSK Kopparpilen170/11177/ 83471925
11SUNDLIN Tom53001√Ökersberga BSK173/ 9145/113182122
Compound - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1K√ĄCK Caroline40680J√§rnv√§gens BF184/ 1174/ 23582524
2ANDERSSON Annelie7885Vetlanda BSK172/ 2182/ 13542031
Compound - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Röd
Märkt-Röd
Total
6
5
1HELLMAN Anders7953√Ötvidabergs BSK171/ 1189/ 13602626
2FREDRIKSSON Hans7948Mjölby BS166/ 2160/ 23261027
3TORSTENSSON Urban40680Järnvägens BF146/ 3139/ 32851017
Compound - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Blå
Märkt-Blå
Total
6
5
1CARLSSON Jimmy44935Roslagens Bågskytteklubb177/ 1150/ 13271523
Longbow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-Svt
Märkt-Svt
Total
6
5
1SAVILUOTO Kaarina40185Nykvarns BSK114/ 1107/ 122149
2NORRHULT Johan32927Västbo BSK87/ 276/ 216331
Longbow - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Omärkt-SvV
Märkt-SvV
Total
6
5
1GRAFF Lars7907Sigtuna BSK112/ 198/ 121025
2SV√ĄRD Tommy7907Sigtuna BSK95/ 272/ 216715