Inomhus-SM tavla 2019
Kvaldag Inomhus-SM tavla 2019
Kvaldag
Eskilstuna Bågskyttesällskap (EBS)
Skjulstahallen, Eskilstuna
Lat 59.3425194 Long 16.485895, from 16-03-2019 to 17-03-2019
Inomhus-SM tavla 2019
Kvaldag
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1DJERF Sebastian2797Lindome BK287/ 1286/ 25733621
2SJÖBERG Kaj7926Alingsås BK287/ 2285/ 35723326
3BJERENDAL Göran2797Lindome BK281/ 8288/ 15693421
4LUNDBERG Markus41659Kalmar BS285/ 3283/ 65683028
5SKALBERG Andreas2503IF Karlsvik283/ 6284/ 55673125
6LINDBERG Marcus40680Järnvägens BF283/ 5281/ 75643221
7STÅHLKRANTZ Dennis7878Huskvarna BK280/10284/ 45643024
8BENGTSSON Per3818Stockholms BK283/ 7281/ 95642926
9LINDBERG Johan7908BSK Sturarna283/ 4280/125633122
10FLINK Ludvig7853Luleå BS281/ 9281/ 85623023
11LARSSON Mikael7826Sandvikens BSK276/12281/ 95572625
12MOSÉN Jacob7874Trelleborgs Bågskytteklubb272/18280/115522821
13OLSSON Elias39828Linköpings SKF277/11274/195512129
14FORSBERG Johan7855BSK Pilen271/20278/135492717
15ANDERSSON Jonatan40479Stenbro BS272/17276/175483220
16EKHOLM Mikael7864BK Gripen271/21277/165482325
17DANIELSSON Mikael3818Stockholms BK275/14271/205462127
18THUN Martin2797Lindome BK275/13267/245422327
19MALUTIN Alex7944BK Friskyttarna273/15266/265392825
20MÖLLERBERG Karl3811Stockamöllans IF264/26275/185392026
21HÅKANSSON Jonathan7809Karlshamns BSK272/19267/255391630
22JANSSON Björn40479Stenbro BS258/32278/145362525
23ÖSTMAN Martin7853Luleå BS270/22266/275361629
24LEV Zadok7822BK Vildkaninen256/36277/155332221
25ERIKSSON Henrik7915Karlstads BK264/27268/225321822
26JACOBSSON Lukas2797Lindome BK260/30270/215301428
27STJERNQVIST Elliot43312Huddinge BSK265/25263/295282411
28ANDERSSON Linus3993Södertälje BF273/16254/375271724
29SVANBERG Andreas3818Stockholms BK267/23259/345261820
30DYLANDER Rikard7948Mjölby BS258/33264/285221923
31TORESSON Klas40680Järnvägens BF259/31263/305221325
32HÄGG Linus7944BK Friskyttarna260/29260/335201721
33FREDRIKSSON David7948Mjölby BS262/28258/355201622
34BOSTRÖM Conny7948Mjölby BS266/24253/395191126
35PALM Claes7828Angereds BS258/34261/325191026
36IRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818Stockholms BK248/39268/235161716
37PRIKLONSKY Johan3818Stockholms BK250/38263/315131616
38SÖDERQVIST Hans3818Stockholms BK251/37252/40503921
39KARLSTEDT Erik40479Stenbro BS256/35244/415001715
40DAHLÉN Thomas2797Lindome BK243/41256/364991424
41DELTÉN Johan7953Åtvidabergs BSK239/43253/384921313
42WESTERLIND Fredrik7878Huskvarna BK248/40239/42487626
43ENGDAHL Morgan7838Halmstads BF242/42223/44465814
44STREIJFFERT Mats7838Halmstads BF220/45234/43454615
45HELLSTEN Adam3818Stockholms BK228/44212/46440211
46HENRIKSSON Peter2797Lindome BK214/46218/45432411
47MALM Mathias36531Nora BSK206/47201/47407411
48GUSTAFSSON Mikael36531Nora BSK197/48185/4838227
Recurve - Elit Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BJERENDAL Christine2797Lindome BK285/ 1290/ 25753623
2KÄTTSTRÖM Elin39828Linköpings SKF278/ 3291/ 15693422
3LARSSON BROLUND Karin7826Sandvikens BSK284/ 2278/ 45623023
4NYBERG Jennie7865Helsingborgs BSK274/ 6279/ 35532524
5JANGNÄS Erika3818Stockholms BK275/ 5275/ 65502327
6RUUSKANEN Aleksandra40680Järnvägens BF270/ 8277/ 55472225
7BORÉN Sofia3993Södertälje BF271/ 7273/ 75442126
8MAURITZSON Julia7809Karlshamns BSK276/ 4261/105372121
9TIDHOLM Matilda40680Järnvägens BF261/10266/ 85271523
10GULLROOS Johanna2503IF Karlsvik268/ 9255/145231822
11MÖLLERBERG Frida3811Stockamöllans IF257/13263/ 95201719
12NILSSON Therése2503IF Karlsvik257/12258/125151720
13STRANDQVIST Sara7864BK Gripen255/14260/115151323
14WENDEL Michaela7908BSK Sturarna250/16253/155031316
15ALLEN ÖHNSTRÖM Evelyn39828Linköpings SKF254/15242/204961713
16LINDBERG Alva7948Mjölby BS238/22256/134941221
17JANSSON Anna7905Kungsängens BK249/18243/19492918
18LOORENTS Cheryl39828Linköpings SKF250/17242/21492625
19BLOMQVIST Ulrika7855BSK Pilen244/19247/17491919
20KARLSSON Anna7908BSK Sturarna239/21247/164861016
21ANDERSSON Nicole7865Helsingborgs BSK236/23245/184811111
22LARSSON Julia7864BK Gripen257/11221/234781414
23SEKOBON Angelica7888BK Danapilen242/20225/22467522
24MARJASIN Angelica7895Tyresö BS228/24221/2444958
25HENRIKSSON Erika2797Lindome BK199/25177/25376109
Recurve - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1HEIN Andreas7864BK Gripen276/ 3282/ 15582530
2NILSSON Stefan2503IF Karlsvik280/ 2277/ 45572626
3JOHANSSON Mikael7934Skövde BSK281/ 1273/ 65542526
4GRAPE Arent3993Södertälje BF269/ 6277/ 35462519
5JOHANNESSON Thorbjörn7942Västerås BK269/ 7274/ 55432126
6SANDSTRÖM Anders7896Upplands Väsby BSK262/10279/ 25412518
7ANDERSSON Jan-Åke7822BK Vildkaninen269/ 8271/ 75402714
8LINDWALL Magnus7895Tyresö BS271/ 5268/ 85392222
9WIBERG Thomas44935Roslagens Bågskytteklubb274/ 4265/105391828
10RÖNNLUND Rolf7853Luleå BS265/ 9268/ 95331626
11ANDERSSON Leif7908BSK Sturarna259/11261/115201423
12MAURITZSON Roger7809Karlshamns BSK258/12256/135141121
13PALO Ulf7855BSK Pilen257/13255/145121321
14KÖHLER Paul7854BSK Nimrod252/14259/125111221
15JOHANSSON Tomas7809Karlshamns BSK239/17240/164791214
16JENSEN Peter7838Halmstads BF241/16236/174771216
17LJUNGQVIST Patrik7888BK Danapilen228/18245/15473816
18EKMAN Thomas7948Mjölby BS245/15226/184711018
19IVARSSON Rolf7913BK Fjädern178/19200/1937827
Recurve - Master 50 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SAVILUOTO Kaarina40185Nykvarns BSK271/ 1267/ 15382319
2KARLGREN Britt7944BK Friskyttarna264/ 2257/ 25211519
Recurve - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1GIDENSKÖLD Ulf7838Halmstads BF270/ 1268/ 15381826
2RÄFSBÄCK Roger7896Upplands Väsby BSK263/ 3265/ 25281920
3ALVEBLAD Stefan44935Roslagens Bågskytteklubb267/ 2255/ 55222122
4PERSSON Gösta7848Östersunds BSK250/ 6256/ 45061218
5WELANDER Jan44935Roslagens Bågskytteklubb246/ 8259/ 35051118
6ELLESJÖ Sören7908BSK Sturarna255/ 4248/ 65031515
7ERIKSSON Kjell7895Tyresö BS254/ 5248/ 75021613
8KARLGREN Christer7944BK Friskyttarna236/ 9239/ 8475920
9BOSTRÖM Bo7948Mjölby BS233/10238/ 9471612
10KROUTHÉN Björn39815IF Ulvarna BSK246/ 7218/114641213
11ARVEHELL Berryl7944BK Friskyttarna211/11225/10436313
Recurve - Veteran 60 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LÖFROTH Marie7943Finspångs BSK218/ 3238/ 2456815
2DANEHAMMAR Inka7935Tibro BS213/ 4239/ 1452612
3MODIG Renee7944BK Friskyttarna230/ 2221/ 3451715
4NILSSON Karina7880Skogens IF Korsvägen237/ 1209/ 4446138
5BERGSTEN Christina7828Angereds BS179/ 5196/ 537535
Barebow - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1OTTOSSON Martin7887Västerviks BSK283/ 1280/ 15633320
2LUNDMARK Fredrik7908BSK Sturarna270/ 2275/ 25451831
3JONSSON Erik40385BSK Edsbyn265/ 4274/ 35391927
4HASSILA Joakim3818Stockholms BK264/ 5258/105221621
5LARSSON Mattias39620Katrineholms Bågskytte Klubb257/10264/ 65211918
6REIS Jonas7833Kungälvs BSK256/12265/ 45211423
7IVERSEN Stig7928Borås BS266/ 3254/165201524
8NILSSON Magnus31583BK Fiskgjusen259/ 8260/ 95191325
9SVENSSON Åke7913BK Fjädern257/11260/ 85171423
10LARSSON Magnus7880Skogens IF Korsvägen255/13258/115131023
11SVEDBERG Anders39828Linköpings SKF254/14256/125101321
12FRANSSON John39620Katrineholms Bågskytte Klubb249/20260/ 75091520
13STRIMARK Miranda7858Örebro BK Jaktpilen254/16254/145081619
14LUNDBERG Martin7942Västerås BK258/ 9249/175071612
15OLSSON Anders2797Lindome BK264/ 6241/275051122
16SCHANDERSSON Casper40185Nykvarns BSK240/27264/ 55041815
17BJÖRK Christoffer40385BSK Edsbyn254/14248/205021019
18JONSSON Claes7928Borås BS254/17246/215001020
19POULSEN Peter7931BS Grästorp245/22254/154991616
20JANTOL David52887ALC Hornet Team Sweden250/19249/184991018
21HUSSIN ZADE Jafar7821BSK Siljanspilen260/ 7235/314951419
22ZIPLIES Hartmut39815IF Ulvarna BSK251/18244/224951023
23KRISTIANSSON Tobias7814Uddevalla BSK248/21242/254901217
24HANSSON Peter44935Roslagens Bågskytteklubb234/31255/13489817
25AXELSSON Frank7883Tranås BSK242/25243/23485717
26HEINONEN Jacob39620Katrineholms Bågskytte Klubb240/28243/23483816
27ADAMS David7905Kungsängens BK245/23237/30482914
28SJÖBERG Gert7926Alingsås BK232/32248/19480129
29FREDRIKSSON Emil7883Tranås BSK245/24221/40466817
30ENERHOLM Anders39815IF Ulvarna BSK239/30226/35465911
31LARSSON Fredrik39828Linköpings SKF227/35237/284641012
32BENSCHJÖLD Håkan41659Kalmar BS240/29223/39463416
33THORSLUND Urban39815IF Ulvarna BSK221/40241/26462812
34LAGERGREN Emil7913BK Fjädern241/26220/41461717
35AXELSSON Viggo7883Tranås BSK227/36234/32461511
36CARLÉN Stig3993Södertälje BF232/33226/36458613
37ORTIZ Max2797Lindome BK220/42237/29457710
38DANIELSSON Andreas4744IK Österviking224/37230/34454614
39SOBEL Jon3818Stockholms BK221/39230/33451910
40LINDGREN Jakob39828Linköpings SKF228/34223/38451611
41ALSTRÖM Klas2797Lindome BK221/41218/42439514
42KARLSSON Per33883Nynäshamns BSK214/44224/37438512
43WILHELMSSON Patrik3811Stockamöllans IF219/43209/43428314
44ZELMERLÖÖV Mikael39815IF Ulvarna BSK223/38204/4442787
45AHONEN Mikael7903Stallarholmens BK187/46190/4537719
46REDIN Stefan7903Stallarholmens BK190/45182/4637266
47HUZELIUS Jan7895Tyresö BS172/47157/4732925
Barebow - Elit Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BJÖRKLUND Lina40385BSK Edsbyn266/ 1270/ 15362023
2ÅSÉLL Stine3818Stockholms BK256/ 3263/ 25191425
3DAHLÉN Maria7908BSK Sturarna256/ 2248/ 35041324
4MODIGS PYLS Carina7931BS Grästorp244/ 6246/ 4490819
5ANDERSSON Erika7833Kungälvs BSK250/ 4234/ 7484820
6JOHANSSON Lotta41659Kalmar BS239/ 7242/ 6481423
7LILJESTRÖM Sara7908BSK Sturarna247/ 5227/ 84741414
8HED Julia7821BSK Siljanspilen227/10242/ 5469617
9FORSSELL Paulina3818Stockholms BK234/ 8218/16452215
10MELLQVIST Clare7908BSK Sturarna226/13225/11451213
11HED Josefine7821BSK Siljanspilen224/14225/10449511
12PALM Margaretha7828Angereds BS228/ 9219/14447612
13VAN ALPHEN DE VEER Nina7904Strängnäs BSK216/17227/ 9443217
14TIMMIN Cecilia39815IF Ulvarna BSK227/11213/18440712
15LINDGREN Johanna39828Linköpings SKF226/12212/19438813
16ROSÉN OLLAS Susanne7821BSK Siljanspilen217/15221/12438511
17GRIGORJEVA Valerija31583BK Fiskgjusen216/16221/13437215
18LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK212/18218/1543058
19REDIN Agneta7903Stallarholmens BK208/20214/1742288
20WILHELMSSON Julia3811Stockamöllans IF199/22202/2040146
21SVENBERG Malin44935Roslagens Bågskytteklubb209/19186/2139546
22LILJA Carina7871BK Pantern204/21185/2238968
23WELIN Frida7931BS Grästorp187/23164/2335144
24HEMSTRAND LARSSON Sara7904Strängnäs BSK181/24150/2433126
25WELIN Bettina7931BS Grästorp172/25136/2530803
Barebow - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1NISKANEN Jouko40385BSK Edsbyn267/ 1261/ 15281625
2BJÖRK Anders7864BK Gripen257/ 3259/ 25161419
3LILJEGREN Jan31583BK Fiskgjusen252/ 4255/ 35071317
4SANDGREN Per7903Stallarholmens BK258/ 2247/ 55051321
5OLSONI Ian3818Stockholms BK240/ 8249/ 44891414
6ZETTERSTRÖM Tomas7905Kungsängens BK243/ 5239/ 7482814
7LINDELL Hans7833Kungälvs BSK236/11243/ 6479717
8WARD Kevin7915Karlstads BK242/ 7236/ 84781310
9SEGER Björne7895Tyresö BS243/ 5234/11477618
10OSKARSSON Roine7884BSK Vaggeryd236/10232/12468818
11KARLSSON Kjell7908BSK Sturarna236/ 9228/14464819
12SENTELL Ken7896Upplands Väsby BSK235/12229/13464814
13HALL Mattias3811Stockamöllans IF225/13236/ 9461817
14LÖNNKVIST Karl-Erik7903Stallarholmens BK204/19234/10438412
15ARVIDSSON Henry7931BS Grästorp215/16221/15436512
16ANDERSSON Kenneth40185Nykvarns BSK221/14208/1842968
17PETTERSSON Lars-ove39815IF Ulvarna BSK214/17211/16425510
18FRANK Peter40185Nykvarns BSK211/18210/17421412
19LINDEVY BIELKE Stefan7836BS Kungsbacka221/15187/2040848
20APELKVIST Ola39620Katrineholms Bågskytte Klubb194/20206/19400410
21MALMBERG Nicklas31583BK Fiskgjusen194/20176/2137045
Barebow - Master 50 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1EDLUND Ann-Charlotte7905Kungsängens BK268/ 1252/ 2520827
2PERSSON Marie7883Tranås BSK238/ 4252/ 14901121
3IDÉHN Inga Lill7829BS Gothia232/ 5250/ 3482129
4ARVIDSSON Kerstin7896Upplands Väsby BSK241/ 3238/ 4479620
5ANDERSSON Pernilla3993Södertälje BF246/ 2227/ 5473621
6NILSSON Liselott7939Vänersborgs BK226/ 7225/ 6451811
7HUZELIUS Elisabeth7895Tyresö BS226/ 6219/ 7445910
8HANSSON Ann7928Borås BS203/ 8201/ 9404114
9ARVEHELL Harriet7944BK Friskyttarna191/10209/ 840037
10BERGSTRÖM Sofia7872Skurups BK196/ 9183/1037949
11OLOFSSON Ingrid7908BSK Sturarna191/11180/11371011
12KÄLLSERUD Carina7903Stallarholmens BK182/12173/1235534
Barebow - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ANDERSSON Håkan7836BS Kungsbacka270/ 1266/ 15361921
2PERSSON Bo7872Skurups BK256/ 2262/ 25181225
3NYSTEDT Hans40479Stenbro BS253/ 3234/ 64871114
4HELLMARK Bo7828Angereds BS245/ 4238/ 44831015
5EDLING Per7905Kungsängens BK237/ 5233/ 84701011
6KRONVALL Lars7880Skogens IF Korsvägen231/ 7237/ 5468315
7REHN Sune7883Tranås BSK232/ 6228/ 946098
8PEDERSEN Palle7828Angereds BS212/12240/ 34521012
9DAGSKÖLD Sven3818Stockholms BK213/11234/ 7447614
10REHN Leif7883Tranås BSK220/10216/11436910
11HANSSON Leif7872Skurups BK226/ 8207/12433712
12SONESTEDT Per7904Strängnäs BSK223/ 9193/14416412
13SKÖLD Jan-Olov44935Roslagens Bågskytteklubb190/13225/10415511
14KARLSSON Jan-Erik7822BK Vildkaninen190/14201/1339128
15SANDEGREN Per7903Stallarholmens BK185/15170/15355410
Barebow - Veteran 60 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1WALMSTEDT Kerstin40185Nykvarns BSK185/ 1153/ 133828
Compound - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1GIDENSKÖLD Carl Henrik7838Halmstads BF295/ 1297/ 1592528
2BORGSTRÖM Hampus7865Helsingborgs BSK294/ 2295/ 25894911
3HOLA Dawid3818Stockholms BK292/ 4294/ 35864614
4ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna293/ 3292/ 85854515
5DÄLDBORG Christian2797Lindome BK291/ 5293/ 55844416
6GUSTAFSSON John3811Stockamöllans IF291/ 5292/ 85834317
6STRÖMBERG Linus7874Trelleborgs Bågskytteklubb289/13294/ 35834317
6WESTSTRAND Sebastian7916Kristinehamns BSK290/ 7293/ 55834317
9HANSSON Stefan52887ALC Hornet Team Sweden290/ 7291/125814119
9KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen288/16293/ 55814119
9LIMÅS Joakim7874Trelleborgs Bågskytteklubb290/ 7291/125814119
12BENSCHJÖLD Jacob7878Huskvarna BK289/13291/125804020
12FREDRIKSSON Lars3811Stockamöllans IF290/ 7290/165804020
12HELLSTRÖM Tobias7833Kungälvs BSK289/13291/125804020
12OLSSON Linus7864BK Gripen288/16292/ 85804020
12PERSSON Erik53001Åkersberga BSK288/16292/ 85804020
17HELLMAN Martin7953Åtvidabergs BSK290/ 7289/185793921
18DANIELSSON Jesper52887ALC Hornet Team Sweden288/16289/185773723
19RUDNER Jon7905Kungsängens BK290/ 7286/305763624
20CARLSSON Isak36531Nora BSK287/24288/215753525
20PETRALIA Marco7814Uddevalla BSK285/28290/165753525
22VÄLLSTEDT Marcus7865Helsingborgs BSK286/26288/215743426
23ISAKSSON Kristian2797Lindome BK287/23286/275733523
24IDERBRANT Tobias7928Borås BS284/29289/185733327
24KULLBERG Andreas7880Skogens IF Korsvägen288/16285/355733327
26IDERBRANT Martin7928Borås BS286/26286/305723228
26LINDEBERG Tony7878Huskvarna BK284/29288/215723228
28MOSÉN Peter7864BK Gripen287/22284/365713326
29BERGÖÖ Ludvig3818Stockholms BK287/24284/365713129
29LARSSON Daniel7913BK Fjädern288/16283/395713129
31HÄGGLUND Albin40680Järnvägens BF282/35288/215703030
32JOHANSSON Rickard53001Åkersberga BSK283/32286/275693029
33ÅKERMAN Fredrik7874Trelleborgs Bågskytteklubb282/35287/255692931
34NORDSVAN Lennart7856Piteå BK283/32285/345682930
35JOHNSSON Tobias50586Svarteborgs BSK281/41287/255682832
36FREDRIKSSON Magnus53667Arvika Archery281/41286/305672733
37GIDENSKÖLD Fredrik7838Halmstads BF280/44286/275662830
38WIDEGREN Peter7829BS Gothia281/39284/365652633
39LUNDSTRÖM Anton2797Lindome BK282/35281/425632337
40SUNDLIN Tom53001Åkersberga BSK283/32279/465622336
41HULTKVIST Greger7931BS Grästorp281/41281/425622238
41MERVING Gustaf40680Järnvägens BF284/29278/495622238
43JOHANSSON Viggo41659Kalmar BS282/35279/455612336
44DAHLBLOM Erik7888BK Danapilen278/48283/395612139
45TORSTENSSON Tage40680Järnvägens BF278/47283/415611335
46EINARSSON Tobias7880Skogens IF Korsvägen274/55286/305602432
47HILLGREN Anders7951Rejmyre BSK278/46280/445582038
48FORSBERG Henrik7853Luleå BS277/50278/485551840
49SCUKA Axel7908BSK Sturarna281/39273/555542434
50PERSSON Andreas7833Kungälvs BSK278/45276/535541938
51EMANUELSSON Pehr36531Nora BSK277/51277/515541936
52GUNNARSSON Christoffer7905Kungsängens BK275/54279/465541642
53RINGKVIST Niklas53620Bågskytteklubben Bågspännarna277/49275/545521739
54MARJASIN Björn7895Tyresö BS276/53276/525521738
55JÖNSSON Jonas7948Mjölby BS274/56278/495521444
56HENDEL Jesper44935Roslagens Bågskytteklubb277/52273/565501444
57PETERSSON FORS Samuel31583BK Fiskgjusen267/59271/585381040
58PALM Mikael7869Kristianstads BK267/58268/595351139
59ALMROTH Peter7928Borås BS263/61272/57535746
60SVAHN Peter7939Vänersborgs BK271/57262/605331233
61LARSSON Tobias39828Linköpings SKF264/60261/61525542
62FREDRIKSSON Henrik7818BSK Dalpilen240/62207/62447226
Compound - Elit Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KÄCK Caroline40680Järnvägens BF291/ 1290/ 15814119
2STÅHLKRANTZ Sofie7878Huskvarna BK289/ 2284/ 55733327
3ANDERSSON Moa7869Kristianstads BK284/ 3288/ 25723326
4SÖDERSTEN Lisa7856Piteå BK280/ 6286/ 35662634
5THUN Isabell2797Lindome BK282/ 4282/ 75642534
6JAMIL Pethra7880Skogens IF Korsvägen278/ 7282/ 65602334
7ANDERSSON Annelie7885Vetlanda BSK272/12285/ 45571939
8HEDBERG Jessica7853Luleå BS282/ 5274/125561939
9KARLSSON Ida7823Gävle BK275/10280/ 85551937
10LARSSON Elisabet2797Lindome BK276/ 9278/ 95541642
11BACKMAN Anna7853Luleå BS277/ 8274/135511345
12GINGBORN Petra40185Nykvarns BSK275/10274/105491835
13JOHANSSON Sofie7880Skogens IF Korsvägen270/13274/115441438
14RYRÅ Ellinor7829BS Gothia267/14269/145361039
15ERIKSSON Eva52887ALC Hornet Team Sweden260/16267/15527737
16GINGBORN Jessika40185Nykvarns BSK263/15257/16520732
17PETTERSSON Evelina40479Stenbro BS236/17224/17460525
Compound - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LUNDIN Morgan2797Lindome BK292/ 1293/ 35854515
2JOHANSSON Håkan7880Skogens IF Korsvägen288/ 3294/ 15824218
3JÖNSSON Roger3811Stockamöllans IF289/ 2290/ 55793921
3LERBERG Micael7822BK Vildkaninen285/ 6294/ 15793921
5SÖDERSTEN Dan7911BS Kil286/ 5292/ 45783920
6ARLEKRANS Peter7905Kungsängens BK287/ 4282/115692931
6ØYEN Eddie53001Åkersberga BSK283/ 9286/ 65692931
8FRIBERG Mats7864BK Gripen283/ 7283/ 85662830
9PAULSSON Christer7867Hässleholms BSK283/ 7282/ 95652731
10CLAESSON Pierre38389Sävsjö BK283/ 9282/115652535
11PEARSON Anders7814Uddevalla BSK281/12282/115632533
12TORSTENSSON Urban40680Järnvägens BF279/15284/ 75632337
13ANDERSSON Lennart7885Vetlanda BSK282/11281/145631531
14ANDERSSON Rolf3993Södertälje BF278/19282/ 95602236
15JOHANSSON Klas7939Vänersborgs BK279/15280/165592039
16ÖSTMAN Per4080Timrå AIF278/18280/165582136
17SANDVED Arne3811Stockamöllans IF279/13277/185561840
18BÄCKLUND Ulf40479Stenbro BS279/15276/195551545
19LINDBLOM Thomas52887ALC Hornet Team Sweden277/20275/205521738
20FREDRIKSSON Hans7948Mjölby BS277/21273/215501738
21FORSBERG Harri7853Luleå BS279/13268/225472037
22JAKOBSSON Tomas7880Skogens IF Korsvägen266/22280/155461735
Compound - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KARLSSON Bozze7942Västerås BK282/ 1288/ 15703128
2ERIKSSON Kjell39828Linköpings SKF281/ 2287/ 25682930
3MALM Leif7911BS Kil277/ 3284/ 35613127
4NORDSTRÖM Kjell38389Sävsjö BK275/ 4283/ 45582038
5JANSSON Åke46024Färjestadens Bågskytteklubb273/ 8273/ 75461144
6ÅKERLUND Gullimar4080Timrå AIF273/ 7270/ 95431436
7PALMQVIST Hans40680Järnvägens BF267/10273/ 65401239
8ERIKSSON Kent7850Sundsvall-Ortvikens BK264/11273/ 85371143
9ASKLUND Lennart40479Stenbro BS261/13274/ 55351043
10GUNNARSSON Nils Tomas7905Kungsängens BK274/ 5261/12535945
11PIHL Jorma39620Katrineholms Bågskytte Klubb273/ 6260/135331634
12LUNDGREN Mats40479Stenbro BS272/ 9257/145291436
13CARLSSON Jimmy44935Roslagens Bågskytteklubb264/12261/11525938
14BENGTSSON Johnny3818Stockholms BK249/15262/10511928
15PERSSON Gunnar40680Järnvägens BF257/14252/17509236
16OSTROWSKI Piotr7864BK Gripen247/16255/16502734
17LINDBERG Bo31583BK Fiskgjusen234/17257/154911024
Compound - Veteran 60 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1GODLUND Eva40680Järnvägens BF269/ 1265/ 1534843
2PALMQVIST Ingrid40680Järnvägens BF268/ 2252/ 2520735
3BÄCKLUND Viola40479Stenbro BS211/ 3222/ 3433718
4HELLMAN Ulrika7943Finspångs BSK207/ 4217/ 4424016
Longbow - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SUNDBERG Liam33994BSK Iggesund271/ 1265/ 25361824
2DOMEIJ Jan7823Gävle BK259/ 4271/ 15301428
3HÖGSTEDT Fredrik20980Stocka BSK257/ 5261/ 35181521
4LEPPÄNEN Marko3993Södertälje BF266/ 2246/ 95121622
5SVEDBERG Jan-olov33994BSK Iggesund255/ 6250/ 65051419
6BERGH Göran7895Tyresö BS259/ 3245/105041813
7SUIJKERBUIJK Marco7872Skurups BK243/ 9256/ 4499824
8EK Magnus7895Tyresö BS240/10252/ 5492720
9NORBERG Emil7928Borås BS248/ 7243/12491822
10NORÉN Peter7908BSK Sturarna239/11244/114831217
11BERTÄNG Inge7823Gävle BK246/ 8234/14480716
12OLOFSSON Rikard7819Falu BSK Kopparpilen228/14250/ 74781310
13GRÄNTZ Erik20980Stocka BSK228/15246/ 8474920
14SÖDERLIND Björn7829BS Gothia235/13233/15468109
15LINDSTRÖM Tommy7823Gävle BK236/12232/16468717
16JOHANSSON Per7822BK Vildkaninen226/17240/13466413
17VALLNER Stig-Göran7823Gävle BK226/16231/17457810
18HAMEDAL Jens31583BK Fiskgjusen211/18223/1943459
19WINKLER Sven33994BSK Iggesund193/21223/18416310
20LINDHOLMER Jesper7895Tyresö BS209/19203/2041238
21HOLM Jimmy7823Gävle BK202/20193/2139528
22BERGQVIST Magnus7928Borås BS167/22183/2235013
Longbow - Elit Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ÅSLUND Sofia7908BSK Sturarna262/ 1250/ 15121718
2MARTINSSON Sofia7895Tyresö BS246/ 3237/ 24831114
3HÖGSTEDT Marie20980Stocka BSK251/ 2213/11464817
4ARNBERG Emma7865Helsingborgs BSK228/ 8233/ 5461416
5BELINKI-JONSSON Karin7853Luleå BS229/ 7230/ 64591013
6DOMEIJ Ulla7823Gävle BK232/ 6227/ 7459513
7LUNDBERG Jenny7855BSK Pilen221/ 9237/ 3458813
8RÖNÉR Maja7865Helsingborgs BSK232/ 5225/ 8457613
9LUNDBERG Lilian26335Jämtlands BSK235/ 4214/10449312
10PERSSON Carina7848Östersunds BSK196/15235/ 4431411
11BLOM Pernilla7908BSK Sturarna186/16223/ 9409411
12BJÖRK Lisa31583BK Fiskgjusen211/10193/1340439
13KISONAITE Konstancia7823Gävle BK199/12205/12404110
14NORDQVIST Kimmy7895Tyresö BS206/11185/1639128
15LÖÖV Katarina26335Jämtlands BSK197/14188/1538528
16LINGONBACKE Tuva7895Tyresö BS198/13168/1736674
17MÄÄTTÄNEN Sofia7895Tyresö BS175/17191/1436619
18ADCOCK Linda7872Skurups BK161/18168/1832925
19ÖBERG Elisabeth7888BK Danapilen159/19162/1932127
20MARTÉN Zara7829BS Gothia80/20106/2018616
Longbow - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1MALMSTRÖM Yngve3993Södertälje BF269/ 1270/ 15391729
2HÄGER Hans53108Kävlinge BSK263/ 2251/ 35141028
3ANDERSSON Kenneth7895Tyresö BS246/ 6264/ 25101417
4HÖLAAS Vegard3993Södertälje BF259/ 3246/ 55051024
5HÖÖG Mattias4080Timrå AIF251/ 4242/ 74931614
6BURSELL Dan7865Helsingborgs BSK233/10249/ 44821113
7PERSSON Kjell7869Kristianstads BK236/ 7245/ 6481913
8HESSEL Nils-Erik7869Kristianstads BK236/ 8239/ 8475813
9RÖNÉR Eskil7865Helsingborgs BSK249/ 5217/104661120
10ANESUND Magnus3993Södertälje BF234/ 9228/ 9462914
11DANIELSSON Hans26880Säters IF BSK205/11164/1136947
12NILSSON Peter7848Östersunds BSK129/1223/1215226
Longbow - Master 50 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BÄCKMAN Christa2503IF Karlsvik236/ 1235/ 1471515
2RIBERG Anna40680Järnvägens BF229/ 2231/ 2460713
3WOXBLOM Ann-Christin40385BSK Edsbyn223/ 3199/ 342257
4EKENBERG Erika40385BSK Edsbyn170/ 4149/ 431926
Longbow - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SÖDERBERG Leif20980Stocka BSK258/ 2252/ 25101615
2SJÖGREN Lars3993Södertälje BF234/ 6256/ 14901318
3LONG Eino3993Södertälje BF259/ 1231/104901017
4GUNNARSSON Stig-Lennart7908BSK Sturarna241/ 3245/ 6486818
5KRISTIANSSON Thommie7836BS Kungsbacka235/ 5247/ 4482619
6PERSSON Egon7869Kristianstads BK230/ 7248/ 34781213
7ANDERSSON Eddy7920Älvenäs BSK238/ 4240/ 7478220
8SVENSSON Stig7934Skövde BSK225/ 8246/ 54711110
9MANGARD Gert7822BK Vildkaninen224/10234/ 8458715
10JEDENBY Ola44935Roslagens Bågskytteklubb225/ 9232/ 945787
11HJALMARSSON Sven7872Skurups BK167/11169/1133617
Longbow - Veteran 60 Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1JOHANNESSON Annakarin7872Skurups BK256/ 1240/ 2496822
2KRONVALL Pia7880Skogens IF Korsvägen223/ 2262/ 14851016
3ARONSSON Eva4080Timrå AIF187/ 3154/ 334142
Instinctive - Elit Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1PEDERSEN Brian39620Katrineholms Bågskytte Klubb277/ 1263/ 25402520
2KJELLGREN Kenneth4744IK Österviking266/ 2255/ 45211619
3LILJEQVIST Mikael7926Alingsås BK252/ 4264/ 15161220
4WINBLAD Svante3818Stockholms BK252/ 3258/ 35101319
5SAND Isaa1470Ekerö IK245/ 6252/ 54971120
6WESTMAN Ulf7823Gävle BK250/ 5239/ 8489819
7FREDIN Magnus7823Gävle BK242/ 7242/ 7484224
8NÄSLUND Mikael1470Ekerö IK225/ 9247/ 6472717
9HELLSÉN Jonas31583BK Fiskgjusen233/ 8224/ 9457417
10NESS Jody7833Kungälvs BSK222/10214/10436316
11NYGREN Patrik3818Stockholms BK196/11193/1138966
Instinctive - Elit Damer [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1STIGSDOTTER Jenny3818Stockholms BK219/ 1210/ 1429811
2LIDBERG Jenny7823Gävle BK193/ 2193/ 238685
Instinctive - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KARLSSON Lennart7850Sundsvall-Ortvikens BK272/ 1269/ 15412024
2ERIKSSON Ragnar7826Sandvikens BSK234/ 2235/ 24691010
3HÖÖK Lasse3818Stockholms BK226/ 3223/ 4449515
4RIBEN Johan7895Tyresö BS210/ 4234/ 34441211
5FRIBERG Roland1470Ekerö IK208/ 5215/ 5423510
Instinctive - Master 50 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KARLSSON Lotta7896Upplands Väsby BSK238/ 1224/ 1462616
Instinctive - Veteran 60 Herrar [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BEXANDER Roland31583BK Fiskgjusen241/ 1249/ 14901014
2CLAESSON Torulf7951Rejmyre BSK217/ 2236/ 2453911