Stockholmspilen 2019 Stockholmspilen 2019
Stockholms Bågskjutningsklubb (SBK)
Högdalshallen, from 23-02-2019 to 23-02-2019
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1WETTERGREN Tilde40185Nykvarns BSK251/ 1251/ 15021119
Recurve - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LINDBERG Johan7908BSK Sturarna274/ 2276/ 15502622
2ANDERSSON Leif7908BSK Sturarna271/ 4272/ 25432028
3IRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818Stockholms BK267/ 5271/ 35381628
4GRAPE Arent3993Södertälje BF281/ 1256/ 65371929
5RÄFSBÄCK Roger7896Upplands Väsby BSK263/ 7266/ 45291819
6ERIKSSON Kjell7895Tyresö BS266/ 6256/ 85221524
7WIBERG Thomas44935Roslagens Bågskytteklubb273/ 3245/135182223
8ANDERSSON Linus3993Södertälje BF259/ 9256/ 75151623
9ERIKSSON Mikael7896Upplands Väsby BSK262/ 8250/105121623
10SVANBERG Andreas3818Stockholms BK253/11259/ 55121321
11LIZAMA FARIAS Pablo43312Huddinge BSK259/10251/ 95101416
12WELANDER Jan44935Roslagens Bågskytteklubb245/12249/11494721
13SÖDERQVIST Hans3818Stockholms BK238/13247/124851117
14LINDWALL Magnus7895Tyresö BS222/14238/144601016
15HELLSTEN Adam3818Stockholms BK201/15210/1541138
Recurve - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1JANGNÄS Erika3818Stockholms BK271/ 1260/ 25311625
2JANSSON Anna7905Kungsängens BK255/ 2262/ 15171325
3KARLSSON Anna7908BSK Sturarna251/ 3258/ 35091518
4WENDEL Michaela7908BSK Sturarna220/ 5232/ 4452612
5MODIG Renee7944BK Friskyttarna230/ 4215/ 5445612
Barebow - Knatte 10 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1OHLZON Maja7908BSK Sturarna225/ 1240/ 1465712
Barebow - Cadet 13 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1HALLBERG Patrik7908BSK Sturarna237/ 1239/ 1476816
2PERSSON Malin39815IF Ulvarna BSK231/ 2223/ 2454213
3LINDWALL Lilian7895Tyresö BS202/ 3146/ 334828
Barebow - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna BSK223/ 1222/ 144569
Barebow - Junior 16 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SUNDBAUM Saga7908BSK Sturarna220/ 3240/ 1460511
2LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK225/ 1216/ 2441416
3FORSSELL Paulina3818Stockholms BK222/ 2207/ 3429512
Barebow - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1HASSILA Joakim3818Stockholms BK268/ 1262/ 15301426
2LOHMANN Mark39815IF Ulvarna BSK255/ 3259/ 25141618
3SANDGREN Per7903Stallarholmens BK260/ 2241/ 4501922
4CARLÉN Stig3993Södertälje BF235/ 8254/ 3489821
5OLSONI Ian3818Stockholms BK242/ 5240/ 5482715
6ZIPLIES Hartmut39815IF Ulvarna BSK243/ 4234/ 64771012
7HANSSON Peter44935Roslagens Bågskytteklubb239/ 7233/ 7472319
8THORSLUND Urban39815IF Ulvarna BSK241/ 6222/11463616
9ENERHOLM Anders39815IF Ulvarna BSK230/10231/ 8461314
10ZELMERLÖÖV Mikael39815IF Ulvarna BSK232/ 9224/10456916
11SOBEL Jon3818Stockholms BK220/11225/ 9445510
12HALL Robert7905Kungsängens BK219/12221/12440410
Barebow - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1EDLUND Ann-Charlotte7905Kungsängens BK263/ 1252/ 15151814
2ARVIDSSON Kerstin7896Upplands Väsby BSK255/ 2234/ 34891215
3DAHLÉN Maria7908BSK Sturarna240/ 3247/ 24871315
4TIMMIN Cecilia39815IF Ulvarna BSK230/ 4212/ 544296
5MELLQVIST Clare7908BSK Sturarna216/ 6220/ 4436613
6JANSSON Anna7908BSK Sturarna218/ 5201/ 641966
7WALMSTEDT Kerstin40185Nykvarns BSK188/ 7184/ 737238
8THOMASSON Marianne7895Tyresö BS175/ 8176/ 835136
Barebow - Master 50 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SEGER Björne7895Tyresö BS262/ 1236/ 24981321
2SENTELL Ken7896Upplands Väsby BSK224/ 3240/ 1464712
3KARLSSON Kjell7908BSK Sturarna230/ 2218/ 3448810
4MALMBERG Nicklas31583BK Fiskgjusen202/ 4204/ 440655
5PETTERSSON Lars-Ove39815IF Ulvarna BSK196/ 5200/ 539646
Compound - Cadet 13 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1ÅSLUND Albin7908BSK Sturarna255/ 1244/ 1499232
Compound - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna292/ 1294/ 15864614
2HOLA Dawid3818Stockholms BK286/ 3294/ 15804020
3JOHANSSON Rickard53001Åkersberga BSK288/ 2291/ 35793921
4BERGÖÖ Ludvig3818Stockholms BK285/ 5286/ 45713129
5ANDERSSON Rolf3993Södertälje BF284/ 6284/ 55682832
6SCUKA Axel7908BSK Sturarna286/ 3281/ 65672929
7SUNDLIN Tom53001Åkersberga BSK279/ 7273/105521641
8PETERSSON FORS Samuel31583BK Fiskgjusen276/ 8275/ 85511737
9KARLSSON Ida7823Gävle BK271/ 9278/ 75491147
10GINGBORN Petra40185Nykvarns BSK268/10274/ 9542847
11LINDBERG Bo31583BK Fiskgjusen254/11261/11515632
Longbow - Cadet 13 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1BLOM Emil7908BSK Sturarna224/ 1241/ 1465513
2BLOM Maja7908BSK Sturarna180/ 2181/ 236152
Longbow - Junior 16 Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1EKBY Viktor39815IF Ulvarna BSK167/ 1177/ 134432
Longbow - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1MALMSTRÖM Yngve3993Södertälje BF269/ 1272/ 15412220
2ANDERSSON Kenneth7895Tyresö BS269/ 2269/ 25382024
3SJÖGREN Lars3993Södertälje BF254/ 4257/ 35111021
4LEPPÄNEN Marko3993Södertälje BF249/ 6256/ 45051220
5JEDENBY Ola44935Roslagens Bågskytteklubb250/ 5247/ 54971612
6LINDSTRÖM Tommy7823Gävle BK256/ 3241/ 74971321
7EK Magnus7895Tyresö BS249/ 6233/ 84821020
8LONG Eino3993Södertälje BF238/ 8244/ 6482520
Longbow - Elit Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ÅSLUND Sofia7908BSK Sturarna256/ 1238/ 14941114
2LINGONBACKE Tuva7895Tyresö BS200/ 2214/ 2414315
3BLOM Pernilla7908BSK Sturarna183/ 3199/ 338266
4MÄÄTTÄNEN Sofia7895Tyresö BS177/ 4198/ 437549
Longbow - Senior 21 Damer [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1HEDLUND Ida7823Gävle BK141/ 1143/ 128424
Instinctive - Elit Herrar [Efter 60 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KJELLGREN Kenneth4744IK Österviking258/ 2261/ 15191325
2WESTMAN Ulf7823Gävle BK263/ 1253/ 35161225
3SAND Isaa1470Ekerö IK257/ 3256/ 25131616
4HELLSÉN Jonas31583BK Fiskgjusen226/ 4240/ 4466614
5STIGSDOTTER Jenny3818Stockholms BK174/ 5189/ 536346