European Field Championships European Field Championships
World Archery Europe (WAE)
Catez (SLO), from 30-09-2019 to 5-10-2019
European Field Championships
Start List by Target
 
Red Course - Compound
Target
Name
NOC
Country
Category
1ABUDEN DomagojCROCROATIACompound Men
1BSCHLOESSER MikeNEDNETHERLANDSCompound Men
1CSTADLER FlorianGERGERMANYCompound Men
1DLUNDIN MorganSWESWEDENCompound Men
2AVAVRO MarioCROCROATIACompound Men
2BGONTIER AdrienFRAFRANCECompound Men
2CDUNCAN TomGBRGREAT BRITAINCompound Men
2DWIENER NicoAUTAUSTRIACompound Men
3AACKX EnzoBELBELGIUMCompound Men
3BSCHUETZ YannickGERGERMANYCompound Men
3CAAMAAS NjaalNORNORWAYCompound Men
3DSITAR DejanSLOSLOVENIACompound Men
4AVAN ELVEN CedricBELBELGIUMCompound Men
4BBRUNO MarcoITAITALYCompound Men
4CDÄLDBORG ChristianSWESWEDENCompound Men
4DSEYWERT GillesLUXLUXEMBOURGCompound Men
5ADELOCHE Pierre-JulienFRAFRANCECompound Men
5BANDERLE MikaelSWESWEDENCompound Men
5CSEIMANDI GiuseppeITAITALYCompound Men
5DTJENTLAND OddmundNORNORWAYCompound Men
6ALUEPKEMANN HenningGERGERMANYCompound Men
6BLEOTTA AndreaITAITALYCompound Men
6COROSZ ViktorHUNHUNGARYCompound Men
6DURL SebastianAUTAUSTRIACompound Men
7AWHITE ChrisGBRGREAT BRITAINCompound Men
7BETIENNE DavidBELBELGIUMCompound Men
7CSANCHEZ-FERRERO GonzaloESPSPAINCompound Men
7DVANEK MartinCZECZECH REPUBLICCompound Men
8APEREZ GONZALEZ Jesus JacintoESPSPAINCompound Men
8BHAMILTON DeanGBRGREAT BRITAINCompound Men
8CPRZYBYLSKI LukaszPOLPOLANDCompound Men
8DKALUGIN ViacheslavRUSRUSSIACompound Men
9ALAAKSO TuomoFINFINLANDCompound Men
9BVUILOV AndreySLOSLOVENIACompound Men
9CSUCHKOV DmitriiRUSRUSSIACompound Men
9DLINARES GonzaloESPSPAINCompound Men
10ALEHTONEN Juha-HeikkiFINFINLANDCompound Men
10BHORVÁTH ÁdámHUNHUNGARYCompound Men
10CTARASOV VictorRUSRUSSIACompound Men
10DPATAKI ZoltanSRBSERBIACompound Men
11AELLISON TojaSLOSLOVENIACompound Women
11BFRANCHINI IreneITAITALYCompound Women
11CGREENWOOD HopeGBRGREAT BRITAINCompound Women
11DWELLNER TeresaGERGERMANYCompound Women
12AANASTASIO AnastasiaITAITALYCompound Women
12BRENAUDIN TiphaineFRAFRANCECompound Women
12CNILSSON JessicaSWESWEDENCompound Women
12DBOEHNKE JuliaGERGERMANYCompound Women
13ALANTEE AnneFINFINLANDCompound Women
13BKOSEC DoloresSLOSLOVENIACompound Women
13CRET SaraITAITALYCompound Women
13DSODERSTEN LisaSWESWEDENCompound Women
14AENTHOVEN-MOKKENSTORM IngeNEDNETHERLANDSCompound Women
14BGALVEZ ElodieFRAFRANCECompound Women
14CCLARK DaisyGBRGREAT BRITAINCompound Women
14DLANDROCK KatharinaGERGERMANYCompound Women
15ABROWN HannahGBRGREAT BRITAINCompound Women
15BGLUSHKOVA AnnaRUSRUSSIACompound Women
15CRONACHER IngridAUTAUSTRIACompound Women
16APOTRKAC VanjaCROCROATIACompound Women
16BGUK MariyaRUSRUSSIACompound Women
16CPEROUTKOVA JanaCZECZECH REPUBLICCompound Women
17AZUBALEVICH AnnaRUSRUSSIACompound Women
17BBOUSE MichaelaAUTAUSTRIACompound Women
17CDAXBOCK AstridISLICELANDCompound Women
18AMLINARIC AmandaCROCROATIACompound Junior Women
18BKÄCK CarolineSWESWEDENCompound Junior Women
18CCACCIA SofiaITAITALYCompound Junior Women
19AHJELLE YlvaNORNORWAYCompound Junior Women
19BZIKMUNDOVA MartinaCZECZECH REPUBLICCompound Junior Women
19CDEJAK AdrianaSLOSLOVENIACompound Junior Women
20AZIKMUNDOVA PetraCZECZECH REPUBLICCompound Junior Women
20BPAJK AnejaSLOSLOVENIACompound Junior Women
20CDANILET AncaROUROMANIACompound Junior Women
21APERSSON ErikSWESWEDENCompound Junior Men
21BJEVSNIK TimSLOSLOVENIACompound Junior Men
21CHEINCZ StefanAUTAUSTRIACompound Junior Men
21DFAUGSTAD AndersNORNORWAYCompound Junior Men
22ASTEINWENDER MichaelAUTAUSTRIACompound Junior Men
22BKULLBERG AlexanderSWESWEDENCompound Junior Men
22CBRENK Aljaz MatijaSLOSLOVENIACompound Junior Men
22DPINNA LucaITAITALYCompound Junior Men
23ABOGGIATTO AlexITAITALYCompound Junior Men
23BGODESA MatejSLOSLOVENIACompound Junior Men
23CCRAWFORD ArchieGBRGREAT BRITAINCompound Junior Men
24AMONTONEN JanneFINFINLANDCompound Junior Men
24BSRDOS ViliamSVKSLOVAKIACompound Junior Men
24CSANDU GabrielROUROMANIACompound Junior Men
Blu Course - BareBow
Target
Name
NOC
Country
Category
1AESPOSITO EricITAITALYBarebow Men
1BJONSSON ErikSWESWEDENBarebow Men
1CGARCIA FERNANDEZ DavidESPSPAINBarebow Men
1DMEYER MichaelGERGERMANYBarebow Men
2ASTEINWENDER AloisAUTAUSTRIABarebow Men
2BKOROKNAY KárolySRBSERBIABarebow Men
2CCONTORNI LucaITAITALYBarebow Men
2DJACKSON DavidFRAFRANCEBarebow Men
3AMEEHAN JasonGBRGREAT BRITAINBarebow Men
3BBUDIAK VitaliiRUSRUSSIABarebow Men
3CAHJOKIVI PasiFINFINLANDBarebow Men
3DMOLNAR JozsefHUNHUNGARYBarebow Men
4AHABERLER FranzAUTAUSTRIABarebow Men
4BKAKAS IstvanHUNHUNGARYBarebow Men
4CNOCETI AlessioITAITALYBarebow Men
4DBREZINA JiriCZECZECH REPUBLICBarebow Men
5ASZAKACS ManuelAUTAUSTRIABarebow Men
5BVERA BRINGAS CesarESPSPAINBarebow Men
5CKOSEC MihaelSLOSLOVENIABarebow Men
5DZALIVAKIN AleksandrRUSRUSSIABarebow Men
6ASTEPIC BraneSLOSLOVENIABarebow Men
6BZINDER LevRUSRUSSIABarebow Men
6CSESTRIENKA JurajSVKSLOVAKIABarebow Men
7AKELVISAR KlemenSLOSLOVENIABarebow Men
7BVUGRINEC TomislavCROCROATIABarebow Men
7CATONEN AleksanderESTESTONIABarebow Men
8ANOZIGLIA CinziaITAITALYBarebow Women
8BBJORKLUND LinaSWESWEDENBarebow Women
8CGAUTHE ChristineFRAFRANCEBarebow Women
8DPAYER AndreaAUTAUSTRIABarebow Women
9AKIPFERLER NoraGERGERMANYBarebow Women
9BO'CONNOR OrlaIRLIRELANDBarebow Women
9CLILJESTRÖM SaraSWESWEDENBarebow Women
9DSEEZ Carol-AnneGBRGREAT BRITAINBarebow Women
10ABOSCHER MartinaGERGERMANYBarebow Women
10BCOPPO StefaniaITAITALYBarebow Women
10CSTEINWENDER UlrikeAUTAUSTRIABarebow Women
11ACOWAN AngelaGBRGREAT BRITAINBarebow Women
11BFRIAS CABEZA RaquelESPSPAINBarebow Women
11CSAVENKOVA MariaRUSRUSSIABarebow Women
12ACAMPO TELLEZ CasandraESPSPAINBarebow Women
12BPECNIK MajaSLOSLOVENIABarebow Women
12CKARAHASAN RuzicaSRBSERBIABarebow Women
21AMELONI EleonoraITAITALYBarebow Junior Women
21BELAMSSON OliviaSWESWEDENBarebow Junior Women
21CROSE PhoebeGBRGREAT BRITAINBarebow Junior Women
21DTOPLICEANU ElenaROUROMANIABarebow Junior Women
22AMORTON KathrynGBRGREAT BRITAINBarebow Junior Women
22BREYNISDOTTIR GudbjorgISLICELANDBarebow Junior Women
22CKANDZIC IrisSLOSLOVENIABarebow Junior Women
22DSOLDI Gian LorenzoITAITALYBarebow Junior Men
23ATHOMAS AmeliaGBRGREAT BRITAINBarebow Junior Women
23BCARASSAI AlessandroITAITALYBarebow Junior Men
23CZIMMER JakubCZECZECH REPUBLICBarebow Junior Men
24ABOLCINA GasperSLOSLOVENIABarebow Junior Men
24BJANSSON SebastianSWESWEDENBarebow Junior Men
24CNEDELCU CristianROUROMANIABarebow Junior Men
Yellow Course - Recurve
Target
Name
NOC
Country
Category
1AMORELLO MarcoITAITALYRecurve Men
1BANDERSSON JonathanSWESWEDENRecurve Men
1CHABJAN MALAVASIC DenSLOSLOVENIARecurve Men
1DNESBITT MarkGBRGREAT BRITAINRecurve Men
2AMANDIA MassimilianoITAITALYRecurve Men
2BMIHALIC MatijaCROCROATIARecurve Men
2CVALLADONT Jean-CharlesFRAFRANCERecurve Men
2DKALVAS TadeasCZECZECH REPUBLICRecurve Men
3ASERI MarcoITAITALYRecurve Men
3BSIMEC MihaSLOSLOVENIARecurve Men
3CDORNHOFER HeribertAUTAUSTRIARecurve Men
3DEKHOLM PyryFINFINLANDRecurve Men
4AARNEZ LukaSLOSLOVENIARecurve Men
4BANDERSSON NiklasSWESWEDENRecurve Men
4CBUZAS KarolyHUNHUNGARYRecurve Men
4DHERLICQ SamFRAFRANCERecurve Men
5AFINSTERMANN ThomasAUTAUSTRIARecurve Men
5BSCIBSKI AdamPOLPOLANDRecurve Men
5CSPRENGER KarstenGERGERMANYRecurve Men
5DGOMEZ SANCHA IgnacioESPSPAINRecurve Men
6AHURBAN JR. VladimirSVKSLOVAKIARecurve Men
6BBEREZIN VladimirRUSRUSSIARecurve Men
6CDAKIC IgorSRBSERBIARecurve Men
6DIKKO JevgeniESTESTONIARecurve Men
7AUMER AnaSLOSLOVENIARecurve Women
7BTOMASI JessicaITAITALYRecurve Women
7CKLESMANN DanielaGERGERMANYRecurve Women
7DPITMAN BryonyGBRGREAT BRITAINRecurve Women
8ABALDELLI LauraITAITALYRecurve Women
8BVANECKOVA JindriskaCZECZECH REPUBLICRecurve Women
8CBERLIOZ LaetitiaFRAFRANCERecurve Women
8DNYBERG SandraSWESWEDENRecurve Women
9AREBAGLIATI ChiaraITAITALYRecurve Women
9BVILLARD LaurenaFRAFRANCERecurve Women
9CHORACKOVA MarieCZECZECH REPUBLICRecurve Women
9DRIDDERSTROM LineNORNORWAYRecurve Women
10AKATTSTROM ElinSWESWEDENRecurve Women
10BCAVIC UrskaSLOSLOVENIARecurve Women
10CLESNIAK NataliaPOLPOLANDRecurve Women
11ARZASA JoannaPOLPOLANDRecurve Women
11BRUSJAN IvaSLOSLOVENIARecurve Women
11CBREZINOVA MonikaCZECZECH REPUBLICRecurve Women
12AAUTRET AurélieFRAFRANCERecurve Junior Women
12BNOCETI SaraITAITALYRecurve Junior Women
12CSLANA TejaSLOSLOVENIARecurve Junior Women
12DMIKLOS BeatriceROUROMANIARecurve Junior Women
13AFERS SpelaSLOSLOVENIARecurve Junior Women
13BPIPER EleanorGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Women
13CRUUSKANEN AleksandraFINFINLANDRecurve Junior Women
14AKOCAJ MarlenaPOLPOLANDRecurve Junior Women
14BPIPER LouisaGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Women
14CAMAISTROAIE MadalinaROUROMANIARecurve Junior Women
15ATINKER MeganGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Women
15BKOVACIC TihanaCROCROATIARecurve Junior Women
15CKARLSSON AnnaSWESWEDENRecurve Junior Women
16ARAVNIKAR ZigaSLOSLOVENIARecurve Junior Men
16BBAKKER WillemNEDNETHERLANDSRecurve Junior Men
16CREMAR AlenCROCROATIARecurve Junior Men
16DPIKE WilliamGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
22ANARDON PietroITAITALYRecurve Junior Men
22BPODKRAJŠEK SergejSLOSLOVENIARecurve Junior Men
22CCERNI LovroCROCROATIARecurve Junior Men
22DSCHULZE PhilipGERGERMANYRecurve Junior Men
23ASANTI MatteoITAITALYRecurve Junior Men
23BJAGER MaticSLOSLOVENIARecurve Junior Men
23CFAIRBURN JoeGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
23DWOJTALA AdamPOLPOLANDRecurve Junior Men
24ABALSAMO MatteoITAITALYRecurve Junior Men
24BFREDRIKSSON DavidSWESWEDENRecurve Junior Men
24CFRAI CosminROUROMANIARecurve Junior Men
24DFINSTERMANN GeorgAUTAUSTRIARecurve Junior Men