European Field Championships European Field Championships
World Archery Europe (WAE)
Catez (SLO), from 30-09-2019 to 5-10-2019
European Field Championships
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BOUSE Michaela17BCompound WomenRed Course - Compound
DORNHOFER Heribert3CRecurve MenYellow Course - Recurve
FINSTERMANN Georg24DRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
FINSTERMANN Thomas5ARecurve MenYellow Course - Recurve
HABERLER Franz4ABarebow MenBlu Course - BareBow
HEINCZ Stefan21CCompound Junior MenRed Course - Compound
PAYER Andrea8DBarebow WomenBlu Course - BareBow
RONACHER Ingrid15CCompound WomenRed Course - Compound
STEINWENDER Alois2ABarebow MenBlu Course - BareBow
STEINWENDER Michael22ACompound Junior MenRed Course - Compound
STEINWENDER Ulrike10CBarebow WomenBlu Course - BareBow
SZAKACS Manuel5ABarebow MenBlu Course - BareBow
URL Sebastian6DCompound MenRed Course - Compound
WIENER Nico2DCompound MenRed Course - Compound
PROBST Eva-MariaDelegation Official
SCHWARZ StefanCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ACKX Enzo3ACompound MenRed Course - Compound
ETIENNE David7BCompound MenRed Course - Compound
VAN ELVEN Cedric4ACompound MenRed Course - Compound
GYSEN ClaudeCoach
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj1ACompound MenRed Course - Compound
CERNI Lovro22CRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
KOVACIC Tihana15BRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
MIHALIC Matija2BRecurve MenYellow Course - Recurve
MLINARIC Amanda18ACompound Junior WomenRed Course - Compound
POTRKAC Vanja16ACompound WomenRed Course - Compound
REMAR Alen16CRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
VAVRO Mario2ACompound MenRed Course - Compound
VUGRINEC Tomislav7BBarebow MenBlu Course - BareBow
BUDEN DubravkoCoach
MIHALIC NenadCoach
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
BREZINA Jiri4DBarebow MenBlu Course - BareBow
BREZINOVA Monika11CRecurve WomenYellow Course - Recurve
HORACKOVA Marie9CRecurve WomenYellow Course - Recurve
KALVAS Tadeas2DRecurve MenYellow Course - Recurve
PEROUTKOVA Jana16CCompound WomenRed Course - Compound
VANECKOVA Jindriska8BRecurve WomenYellow Course - Recurve
VANEK Martin7DCompound MenRed Course - Compound
ZIKMUNDOVA Martina19BCompound Junior WomenRed Course - Compound
ZIKMUNDOVA Petra20ACompound Junior WomenRed Course - Compound
ZIMMER Jakub23CBarebow Junior MenBlu Course - BareBow
HORACEK ZdenekTeam Manager
ZIMMER LudekCoach
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
CAMPO TELLEZ Casandra12ABarebow WomenBlu Course - BareBow
FRIAS CABEZA Raquel11BBarebow WomenBlu Course - BareBow
GARCIA FERNANDEZ David1CBarebow MenBlu Course - BareBow
GOMEZ SANCHA Ignacio5DRecurve MenYellow Course - Recurve
LINARES Gonzalo9DCompound MenRed Course - Compound
PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto8ACompound MenRed Course - Compound
SANCHEZ-FERRERO Gonzalo7CCompound MenRed Course - Compound
VERA BRINGAS Cesar5BBarebow MenBlu Course - BareBow
MONTES RubenTeam Manager
ZLENDER MatijaCoach
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
ATONEN Aleksander7CBarebow MenBlu Course - BareBow
IKKO Jevgeni6DRecurve MenYellow Course - Recurve
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
AHJOKIVI Pasi3CBarebow MenBlu Course - BareBow
EKHOLM Pyry3DRecurve MenYellow Course - Recurve
LAAKSO Tuomo9ACompound MenRed Course - Compound
LANTEE Anne13ACompound WomenRed Course - Compound
LEHTONEN Juha-Heikki10ACompound MenRed Course - Compound
MONTONEN Janne24ACompound Junior MenRed Course - Compound
RUUSKANEN Aleksandra13CRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
AUTRET Aurélie12ARecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
BERLIOZ Laetitia8CRecurve WomenYellow Course - Recurve
DELOCHE Pierre-Julien5ACompound MenRed Course - Compound
GALVEZ Elodie14BCompound WomenRed Course - Compound
GAUTHE Christine8CBarebow WomenBlu Course - BareBow
GONTIER Adrien2BCompound MenRed Course - Compound
HERLICQ Sam4DRecurve MenYellow Course - Recurve
JACKSON David2DBarebow MenBlu Course - BareBow
RENAUDIN Tiphaine12BCompound WomenRed Course - Compound
VALLADONT Jean-Charles2CRecurve MenYellow Course - Recurve
VILLARD Laurena9BRecurve WomenYellow Course - Recurve
DUBORPER MarinaCoach
MUSY FrederiqueCoach
PAILLET LaurentMedical Person
PELLEN CatherineDelegation Official
PICKWORTH FlorenceOther Function
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BROWN Hannah15ACompound WomenRed Course - Compound
CLARK Daisy14CCompound WomenRed Course - Compound
COWAN Angela11ABarebow WomenBlu Course - BareBow
CRAWFORD Archie23CCompound Junior MenRed Course - Compound
DUNCAN Tom2CCompound MenRed Course - Compound
FAIRBURN Joe23CRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
GREENWOOD Hope11CCompound WomenRed Course - Compound
HAMILTON Dean8BCompound MenRed Course - Compound
MEEHAN Jason3ABarebow MenBlu Course - BareBow
MORTON Kathryn22ABarebow Junior WomenBlu Course - BareBow
NESBITT Mark1DRecurve MenYellow Course - Recurve
PIKE William16DRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
PIPER Eleanor13BRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
PIPER Louisa14BRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
PITMAN Bryony7DRecurve WomenYellow Course - Recurve
ROSE Phoebe21CBarebow Junior WomenBlu Course - BareBow
SEEZ Carol-Anne9DBarebow WomenBlu Course - BareBow
THOMAS Amelia23ABarebow Junior WomenBlu Course - BareBow
TINKER Megan15ARecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
WHITE Chris7ACompound MenRed Course - Compound
FARRELL GeraldCoach
MEAD GloriaTeam Manager
WILLIAMS MalcolmCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BOEHNKE Julia12DCompound WomenRed Course - Compound
BOSCHER Martina10ABarebow WomenBlu Course - BareBow
KIPFERLER Nora9ABarebow WomenBlu Course - BareBow
KLESMANN Daniela7CRecurve WomenYellow Course - Recurve
LANDROCK Katharina14DCompound WomenRed Course - Compound
LUEPKEMANN Henning6ACompound MenRed Course - Compound
MEYER Michael1DBarebow MenBlu Course - BareBow
SCHUETZ Yannick3BCompound MenRed Course - Compound
SCHULZE Philip22DRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
SPRENGER Karsten5CRecurve MenYellow Course - Recurve
STADLER Florian1CCompound MenRed Course - Compound
WELLNER Teresa11DCompound WomenRed Course - Compound
BLOMBERG LarsMedical Person
LANGE PeterCoach
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BUZAS Karoly4CRecurve MenYellow Course - Recurve
HORVÁTH Ádám10BCompound MenRed Course - Compound
KAKAS Istvan4BBarebow MenBlu Course - BareBow
MOLNAR Jozsef3DBarebow MenBlu Course - BareBow
OROSZ Viktor6CCompound MenRed Course - Compound
SZASZ MonicaOther Function
SZONYI GabriellaOther Function
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
O'CONNOR Orla9BBarebow WomenBlu Course - BareBow
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
DAXBOCK Astrid17CCompound WomenRed Course - Compound
REYNISDOTTIR Gudbjorg22BBarebow Junior WomenBlu Course - BareBow
GUDJONSSON GummiTeam Manager
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANASTASIO Anastasia12ACompound WomenRed Course - Compound
BALDELLI Laura8ARecurve WomenYellow Course - Recurve
BALSAMO Matteo24ARecurve Junior MenYellow Course - Recurve
BOGGIATTO Alex23ACompound Junior MenRed Course - Compound
BRUNO Marco4BCompound MenRed Course - Compound
CACCIA Sofia18CCompound Junior WomenRed Course - Compound
CARASSAI Alessandro23BBarebow Junior MenBlu Course - BareBow
CONTORNI Luca2CBarebow MenBlu Course - BareBow
COPPO Stefania10BBarebow WomenBlu Course - BareBow
ESPOSITO Eric1ABarebow MenBlu Course - BareBow
FRANCHINI Irene11BCompound WomenRed Course - Compound
LEOTTA Andrea6BCompound MenRed Course - Compound
MANDIA Massimiliano2ARecurve MenYellow Course - Recurve
MELONI Eleonora21ABarebow Junior WomenBlu Course - BareBow
MORELLO Marco1ARecurve MenYellow Course - Recurve
NARDON Pietro22ARecurve Junior MenYellow Course - Recurve
NOCETI Alessio4CBarebow MenBlu Course - BareBow
NOCETI Sara12BRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
NOZIGLIA Cinzia8ABarebow WomenBlu Course - BareBow
PINNA Luca22DCompound Junior MenRed Course - Compound
REBAGLIATI Chiara9ARecurve WomenYellow Course - Recurve
RET Sara13CCompound WomenRed Course - Compound
SANTI Matteo23ARecurve Junior MenYellow Course - Recurve
SEIMANDI Giuseppe5CCompound MenRed Course - Compound
SERI Marco3ARecurve MenYellow Course - Recurve
SOLDI Gian Lorenzo22DBarebow Junior MenBlu Course - BareBow
TOMASI Jessica7BRecurve WomenYellow Course - Recurve
BELLOTTI DanieleCoach
BOTTO GiorgioTeam Manager
MARCHET LivianaDelegation Official
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
SEYWERT Gilles4DCompound MenRed Course - Compound
SEYWERT MarcCoach
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BAKKER Willem16BRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
ENTHOVEN-MOKKENSTORM Inge14ACompound WomenRed Course - Compound
SCHLOESSER Mike1BCompound MenRed Course - Compound
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
AAMAAS Njaal3CCompound MenRed Course - Compound
FAUGSTAD Anders21DCompound Junior MenRed Course - Compound
HJELLE Ylva19ACompound Junior WomenRed Course - Compound
RIDDERSTROM Line9DRecurve WomenYellow Course - Recurve
TJENTLAND Oddmund5DCompound MenRed Course - Compound
LINDBERGET SigmundTeam Manager
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
KOCAJ Marlena14ARecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
LESNIAK Natalia10CRecurve WomenYellow Course - Recurve
PRZYBYLSKI Lukasz8CCompound MenRed Course - Compound
RZASA Joanna11ARecurve WomenYellow Course - Recurve
SCIBSKI Adam5BRecurve MenYellow Course - Recurve
WOJTALA Adam23DRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
TROJNAR JacekCoach
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
AMAISTROAIE Madalina14CRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
DANILET Anca20CCompound Junior WomenRed Course - Compound
FRAI Cosmin24CRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
MIKLOS Beatrice12DRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
NEDELCU Cristian24CBarebow Junior MenBlu Course - BareBow
SANDU Gabriel24CCompound Junior MenRed Course - Compound
TOPLICEANU Elena21DBarebow Junior WomenBlu Course - BareBow
ALEXANDRESCU CezarTeam Manager
CISMAN AlexandruDelegation Official
FRAI ConstantinCoach
HUDAC ViorelDelegation Official
POEANA AdrianDelegation Official
VORONCA AdrianDelegation Official
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BEREZIN Vladimir6BRecurve MenYellow Course - Recurve
BUDIAK Vitalii3BBarebow MenBlu Course - BareBow
GLUSHKOVA Anna15BCompound WomenRed Course - Compound
GUK Mariya16BCompound WomenRed Course - Compound
KALUGIN Viacheslav8DCompound MenRed Course - Compound
SAVENKOVA Maria11CBarebow WomenBlu Course - BareBow
SUCHKOV Dmitrii9CCompound MenRed Course - Compound
TARASOV Victor10CCompound MenRed Course - Compound
ZALIVAKIN Aleksandr5DBarebow MenBlu Course - BareBow
ZINDER Lev6BBarebow MenBlu Course - BareBow
ZUBALEVICH Anna17ACompound WomenRed Course - Compound
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
ARNEZ Luka4ARecurve MenYellow Course - Recurve
BOLCINA Gasper24ABarebow Junior MenBlu Course - BareBow
BRENK Aljaz Matija22CCompound Junior MenRed Course - Compound
CAVIC Urska10BRecurve WomenYellow Course - Recurve
DEJAK Adriana19CCompound Junior WomenRed Course - Compound
ELLISON Toja11ACompound WomenRed Course - Compound
FERS Spela13ARecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
GODESA Matej23BCompound Junior MenRed Course - Compound
HABJAN MALAVASIC Den1CRecurve MenYellow Course - Recurve
JAGER Matic23BRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
JEVSNIK Tim21BCompound Junior MenRed Course - Compound
KANDZIC Iris22CBarebow Junior WomenBlu Course - BareBow
KELVISAR Klemen7ABarebow MenBlu Course - BareBow
KOSEC Dolores13BCompound WomenRed Course - Compound
KOSEC Mihael5CBarebow MenBlu Course - BareBow
MODIC StasCompound Men
PAJK Aneja20BCompound Junior WomenRed Course - Compound
PECNIK Maja12BBarebow WomenBlu Course - BareBow
PODKRAJŠEK Sergej22BRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
RAVNIKAR Ziga16ARecurve Junior MenYellow Course - Recurve
RUSJAN Iva11BRecurve WomenYellow Course - Recurve
SIMEC Miha3BRecurve MenYellow Course - Recurve
SITAR Dejan3DCompound MenRed Course - Compound
SLANA Teja12CRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
STEPIC Brane6ABarebow MenBlu Course - BareBow
UMER Ana7ARecurve WomenYellow Course - Recurve
VUILOV Andrey9BCompound MenRed Course - Compound
BOZIC BrinaCoach
ROZMANEC FranciTeam Manager
ZUPANC MatejTeam Manager
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
DAKIC Igor6CRecurve MenYellow Course - Recurve
KARAHASAN Ruzica12CBarebow WomenBlu Course - BareBow
KOROKNAY Károly2BBarebow MenBlu Course - BareBow
PATAKI Zoltan10DCompound MenRed Course - Compound
KARAHASAN EmilCoach
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
HURBAN JR. Vladimir6ARecurve MenYellow Course - Recurve
SESTRIENKA Juraj6CBarebow MenBlu Course - BareBow
SRDOS Viliam24BCompound Junior MenRed Course - Compound
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANDERLE Mikael5BCompound MenRed Course - Compound
ANDERSSON Jonathan1BRecurve MenYellow Course - Recurve
ANDERSSON Niklas4BRecurve MenYellow Course - Recurve
BJORKLUND Lina8BBarebow WomenBlu Course - BareBow
DÄLDBORG Christian4CCompound MenRed Course - Compound
ELAMSSON Olivia21BBarebow Junior WomenBlu Course - BareBow
FREDRIKSSON David24BRecurve Junior MenYellow Course - Recurve
JANSSON Sebastian24BBarebow Junior MenBlu Course - BareBow
JONSSON Erik1BBarebow MenBlu Course - BareBow
KÄCK Caroline18BCompound Junior WomenRed Course - Compound
KARLSSON Anna15CRecurve Junior WomenYellow Course - Recurve
KATTSTROM Elin10ARecurve WomenYellow Course - Recurve
KULLBERG Alexander22BCompound Junior MenRed Course - Compound
LILJESTRÖM Sara9CBarebow WomenBlu Course - BareBow
LUNDIN Morgan1DCompound MenRed Course - Compound
NILSSON Jessica12CCompound WomenRed Course - Compound
NYBERG Sandra8DRecurve WomenYellow Course - Recurve
PERSSON Erik21ACompound Junior MenRed Course - Compound
SODERSTEN Lisa13DCompound WomenRed Course - Compound
RYRÅ EllinorCoach
WALLON ConnyTeam Manager