Berlin 2019 Hyundai Archery World Cup Stage 4 Berlin 2019 Hyundai Archery World Cup Stage 4
World Archery (WA)
Berlin (GER), from 01-07-2019 to 7-07-2019
Berlin 2019 Hyundai Archery World Cup Stage 4
Entries by Country
 
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
BIELBY Adam25DCompound MenQualification Round Compound
JORDAN Sarah41CCompound WomenQualification Round Compound
OLEXIENKO Justin24DCompound MenQualification Round Compound
PARK JamesCoach
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
MATZNER Michael28ACompound MenQualification Round Compound
WIENER Nico27ACompound MenQualification Round Compound
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
GASIMOVA Ozay46DRecurve WomenQualification Round Recurve
RAMAZANOVA Yaylagul47DRecurve WomenQualification Round Recurve
SIMONOVA Svetlana45DRecurve WomenQualification Round Recurve
FAZILOV NatigCoach
GOSPODINOV SergheiCoach
BANBANGLADESH
Name
Target
Event
Session
RAY Beauty52CRecurve WomenQualification Round Recurve
SHANA Md Ruman31ARecurve MenQualification Round Recurve
FREDERICK MartinCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben27DRecurve MenQualification Round Recurve
DE SMEDT Jarno26DRecurve MenQualification Round Recurve
FREDERICKX Brend30CCompound MenQualification Round Compound
PRIEELS Sarah42DCompound WomenQualification Round Compound
NOTENBOOM FrancisTeam Manager
WHITTINGHAM AllistairCoach
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
BARRETT Stephanie49DRecurve WomenQualification Round Recurve
BREHAUT Jamie30BCompound MenQualification Round Compound
COX Aaron21BRecurve MenQualification Round Recurve
FULSANG Brad23BRecurve MenQualification Round Recurve
GERVAIS Remi22BRecurve MenQualification Round Recurve
PINTO Mariessa48DRecurve WomenQualification Round Recurve
GIBSON TrevorTeam Manager
PRICE LindaCoach
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
AN Qixuan39DRecurve WomenQualification Round Recurve
DING Yiliang9CRecurve MenQualification Round Recurve
FENG Hao11CRecurve MenQualification Round Recurve
LI Jialun12CRecurve MenQualification Round Recurve
LONG Xiaoqing38DRecurve WomenQualification Round Recurve
MENG Fanxu41DRecurve WomenQualification Round Recurve
WEI Shaoxuan10CRecurve MenQualification Round Recurve
ZHENG Yichai40DRecurve WomenQualification Round Recurve
HE YingCoach
LIU PaiDelegation Official
PAN MinruiCoach
SHI YangMedical Person
WU FengboCoach
XIAO HaopengTeam Manager
XUE HaifengCoach
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
ARENAS Sebastian27CCompound MenQualification Round Compound
LOPEZ Sara41BCompound WomenQualification Round Compound
MUNOZ Daniel28CCompound MenQualification Round Compound
VALDEZ Nora40BCompound WomenQualification Round Compound
MANTILLA HERNANDEZ Heber David RicardoCoach
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj26ACompound MenQualification Round Compound
KOVACIC Tihana50BRecurve WomenQualification Round Recurve
MLINARIC Amanda43ACompound WomenQualification Round Compound
REMAR Alen30ARecurve MenQualification Round Recurve
VAVRO Mario25ACompound MenQualification Round Compound
BUDEN DubravkoCoach
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
EBERMANN Erik27CRecurve MenQualification Round Recurve
HORACKOVA Marie51BRecurve WomenQualification Round Recurve
VOZECH Jan26CRecurve MenQualification Round Recurve
HORACEK ZdenekTeam Manager
SIPEK JanCoach
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
DAMSBO Erika41DCompound WomenQualification Round Compound
DAMSBO Martin18CCompound MenQualification Round Compound
DARUM Andreas17CCompound MenQualification Round Compound
HANSEN Stephan20CCompound MenQualification Round Compound
JENSEN Tanja40DCompound WomenQualification Round Compound
KNUDSEN Mads19CCompound MenQualification Round Compound
ECUECUADOR
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Jose25ARecurve MenQualification Round Recurve
OLEAS RODRIGUEZ Mateo Sebastian31CCompound MenQualification Round Compound
ORTEGÓN MORALES Lester Alejandro24ARecurve MenQualification Round Recurve
CABALLERO YoanerCoach
EGYEGYPT
Name
Target
Event
Session
ELGIBILY Nancy42BCompound WomenQualification Round Compound
ESAEL SALVADOR
Name
Target
Event
Session
HERNANDEZ Roberto28DCompound MenQualification Round Compound
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ACHA Pablo21CRecurve MenQualification Round Recurve
ALVARINO GARCIA Miguel22CRecurve MenQualification Round Recurve
CANALES Elia47CRecurve WomenQualification Round Recurve
CASTRO Daniel23CRecurve MenQualification Round Recurve
GALISTEO Monica46CRecurve WomenQualification Round Recurve
MARIN Alicia48CRecurve WomenQualification Round Recurve
CUESTA EliasCoach
MONTES RubenTeam Manager
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
PARNAT Reena50DRecurve WomenQualification Round Recurve
KOORT KadiCoach
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
BOTTINELLI Gajane52ARecurve WomenQualification Round Recurve
NIKKANEN Markus24CRecurve MenQualification Round Recurve
VIKSTROM Antti Olavi25CRecurve MenQualification Round Recurve
HELLSTEN LindaCoach
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BARBELIN Lisa48ARecurve WomenQualification Round Recurve
BOULCH Jean Philippe22DCompound MenQualification Round Compound
CHIRAULT Thomas20DRecurve MenQualification Round Recurve
DELOCHE Pierre-Julien21DCompound MenQualification Round Compound
DODEMONT Sophie44ACompound WomenQualification Round Compound
GAUBIL Melanie46ARecurve WomenQualification Round Recurve
JACQUEY Clement22DRecurve MenQualification Round Recurve
KACZMARECK Elodie47ARecurve WomenQualification Round Recurve
PEINEAU Sebastien23DCompound MenQualification Round Compound
PLIHON Pierre21DRecurve MenQualification Round Recurve
BRASSEUR SebastienCoach
KURTZ EmmanuelMedical Person
RIFAUT NicolasCoach
TOPANDE-MAKOMBO GillesCoach
TRAYAN AuroreCoach
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BARBER Thomas17ARecurve MenQualification Round Recurve
CORLESS Susan37BCompound WomenQualification Round Compound
DUNNIGHAN Kate45ARecurve WomenQualification Round Recurve
GIBSON Ella36BCompound WomenQualification Round Compound
HARDING Keith18ARecurve MenQualification Round Recurve
JUDD Michael19ARecurve MenQualification Round Recurve
MASON James29CCompound MenQualification Round Compound
MOON Sarah34BCompound WomenQualification Round Compound
PIPER Eleanor42ARecurve WomenQualification Round Recurve
PIPER Louisa43ARecurve WomenQualification Round Recurve
SARGEANT Bayley35BCompound WomenQualification Round Compound
SMITH Alex20ARecurve MenQualification Round Recurve
WARNER Elizabeth44ARecurve WomenQualification Round Recurve
GALES AndreaCoach
PRIESTMAN RichardCoach
SMITH SarahTeam Manager
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
NARIMANIDZE Khatuna52BRecurve WomenQualification Round Recurve
PKHAKADZE Lasha30CRecurve MenQualification Round Recurve
PHUTKARADZE TamazCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
HAMDORF Sebastian20DCompound MenQualification Round Compound
HEIGENHAUSER Kristina39DCompound WomenQualification Round Compound
KAHLLUND Florian19BRecurve MenQualification Round Recurve
KLINGNER Lars17DCompound MenQualification Round Compound
KROPPEN Michelle34DRecurve WomenQualification Round Recurve
LAUBE Marcus18DCompound MenQualification Round Compound
RICHTER Elena35DRecurve WomenQualification Round Recurve
RIEGER Cedric17BRecurve MenQualification Round Recurve
SCHALL Velia38DCompound WomenQualification Round Compound
TARTLER Elisa37DRecurve WomenQualification Round Recurve
TRACHSEL Marcel19DCompound MenQualification Round Compound
UNRUH Lisa36DRecurve WomenQualification Round Recurve
VETTER Jonathan18BRecurve MenQualification Round Recurve
WECKMUELLER Maximilian20BRecurve MenQualification Round Recurve
WENZL Jennifer37DCompound WomenQualification Round Compound
BUTUZOVA NataliaCoach
DELLENBACH MarcCoach
HAIDN OliverCoach
HERTKORN HolgerCoach
VOHS HarryCoach
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
OROSZ Viktor31BCompound MenQualification Round Compound
OROSZ SandorCoach
INAINDONESIA
Name
Target
Event
Session
BAGASWARA Iqbal28BCompound MenQualification Round Compound
HANDAYANI Della Adisty41ACompound WomenQualification Round Compound
PUTRA Irvaldi Ananda29DRecurve MenQualification Round Recurve
THREESYADINDA Dellie42ACompound WomenQualification Round Compound
ANDIYANTO FannyTeam Manager
SARJU SarjuCoach
TRISJANTO DennyCoach
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
BARI Komalika39CRecurve WomenQualification Round Recurve
CHAUHAN Rajat17BCompound MenQualification Round Compound
DAS Atanu19CRecurve MenQualification Round Recurve
DAS Bhagwan18BCompound MenQualification Round Compound
DUDHWAL Swati36CCompound WomenQualification Round Compound
JADHAV Pravin Ramesh18CRecurve MenQualification Round Recurve
KIRAR Muskan35CCompound WomenQualification Round Compound
KUMARI Deepika41CRecurve WomenQualification Round Recurve
LAISHRAM Bombayla Devi40CRecurve WomenQualification Round Recurve
RAI Tarundeep20CRecurve MenQualification Round Recurve
RAJ KAUR 37CCompound WomenQualification Round Compound
SAINI Aman19BCompound MenQualification Round Compound
VEDWAN Madhu38CRecurve WomenQualification Round Recurve
VENNAM Jyothi Surekha34CCompound WomenQualification Round Compound
VERMA Abhishek20BCompound MenQualification Round Compound
VERMA Atul17CRecurve MenQualification Round Recurve
DAS KrishnenduOther Function
GURUMAYUM TitomashCoach
GURUNG Mim BahadurCoach
MAHATO PurnimaCoach
PINKI Other Function
SINGH PrashantTeam Manager
SINGH SurinderCoach
YADAV Jay SinghOther Function
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
BYRNE Garrett21ARecurve MenQualification Round Recurve
CULLEN Saffron44BCompound WomenQualification Round Compound
DUNNE Ciara49ARecurve WomenQualification Round Recurve
MOLONEY Sarah50ARecurve WomenQualification Round Recurve
O'KEEFFE Maxwell22ARecurve MenQualification Round Recurve
SHARVIN Mark31ACompound MenQualification Round Compound
TAYLOR Adam23ARecurve MenQualification Round Recurve
O'KEEFFE LindaOther Function
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
OLAFSSON Albert30ACompound MenQualification Round Compound
SUMARLIDADOTTIR Sveinbjorg Rosa43CCompound WomenQualification Round Compound
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
MELAMED Yehonatan29ACompound MenQualification Round Compound
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
FREGNAN Elia21BCompound MenQualification Round Compound
GIACCHERI Tanya44BRecurve WomenQualification Round Recurve
LODETTI Alessandro23BCompound MenQualification Round Compound
MUSOLESI Federico24DRecurve MenQualification Round Recurve
NESPOLI Mauro25DRecurve MenQualification Round Recurve
PAGNI Sergio22BCompound MenQualification Round Compound
REBAGLIATI Chiara42BRecurve WomenQualification Round Recurve
TONELLI Amedeo23DRecurve MenQualification Round Recurve
TONETTA Elena43BRecurve WomenQualification Round Recurve
TONIOLI Marcella44CCompound WomenQualification Round Compound
TOMBESI StefanoTeam Manager
VALEEVA NataliaCoach
VALESELLA FlavioCoach
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
IRIE Yu37BRecurve WomenQualification Round Recurve
ITO Kaisei10DRecurve MenQualification Round Recurve
IZUMI Yuya11DRecurve MenQualification Round Recurve
NAKAMURA Miki34BRecurve WomenQualification Round Recurve
NOMURA Tsubasa12DRecurve MenQualification Round Recurve
ONIYAMA Naoya9DRecurve MenQualification Round Recurve
SUGIBAYASHI Rina35BRecurve WomenQualification Round Recurve
TOGASHI Fumina36BRecurve WomenQualification Round Recurve
KIM SanghoonCoach
MATSUKI YujiCoach
OKAMOTO RyujiCoach
TANAKA NobukaneTeam Manager
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
AN San35ARecurve WomenQualification Round Recurve
BAE Jaehyeon9BRecurve MenQualification Round Recurve
IM Dong Hyun12BRecurve MenQualification Round Recurve
JEON Ina36ARecurve WomenQualification Round Recurve
JO Areum37ARecurve WomenQualification Round Recurve
JUNG Dasomi34ARecurve WomenQualification Round Recurve
LEE Seungshin11BRecurve MenQualification Round Recurve
OH Jin Hyek10BRecurve MenQualification Round Recurve
HONG SeungjinCoach
JANG Hyeon-sooTeam Manager
OH Kyo-MoonCoach
OH Seon TekCoach
KSASAUDI ARABIA
Name
Target
Event
Session
ALOTAIBI Fares Mater28BRecurve MenQualification Round Recurve
BINALI Abdalelah29BRecurve MenQualification Round Recurve
AL HARBI MeshariOther Function
AL SAFEER Bandar MohammedDelegation Official
AL TUWAYJIRI BakrTeam Manager
ALMWAIJEL AbdulazizOther Function
ROBERTS PaulCoach
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
BEGA Timo25CCompound MenQualification Round Compound
KLEIN Joe28CRecurve MenQualification Round Recurve
KLEIN Pit29CRecurve MenQualification Round Recurve
LAMESCH Pol24CCompound MenQualification Round Compound
SEYWERT Gilles26CCompound MenQualification Round Compound
SHKOLNA Mariya43BCompound WomenQualification Round Compound
BALDAUFF LaurenceCoach
CORNARO YvonCoach
SCHULER LucCoach
MARMOROCCO
Name
Target
Event
Session
EL BISSAR Aziz18DRecurve MenQualification Round Recurve
ELALAOUI Ismail17DRecurve MenQualification Round Recurve
ZINAD OmarCoach
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
MIRCA Alexandra50CRecurve WomenQualification Round Recurve
OLARU Dan30BRecurve MenQualification Round Recurve
CECANOVA IrinaCoach
MRIMAURITIUS
Name
Target
Event
Session
HOW KEMG FAT Henri26BCompound MenQualification Round Compound
KLEIN Stephan28DRecurve MenQualification Round Recurve
KOO MOY-SING Dominique27BCompound MenQualification Round Compound
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BAYARDO Gabriela49BRecurve WomenQualification Round Recurve
BROEKSMA Gijs15ARecurve MenQualification Round Recurve
DE LAAT Sanne34DCompound WomenQualification Round Compound
DOLDERMAN Sander23ACompound MenQualification Round Compound
ELZINGA Peter24ACompound MenQualification Round Compound
PATER Sil22ACompound MenQualification Round Compound
SCHLOESSER Mike21ACompound MenQualification Round Compound
VAN DEN BERG Sjef14ARecurve MenQualification Round Recurve
VAN DER LOOY Sandra35DCompound WomenQualification Round Compound
VAN DER VEN Rick13ARecurve MenQualification Round Recurve
VAN DER WINKEL Laura48BRecurve WomenQualification Round Recurve
VERMEULEN Jody36DCompound WomenQualification Round Compound
WIJLER Steve16ARecurve MenQualification Round Recurve
CUSTERS EmielTeam Manager
VAN DER HOFF RonCoach
NZLNEW ZEALAND
Name
Target
Event
Session
EMANUEL Peter26BRecurve MenQualification Round Recurve
FULLER Sarah46BRecurve WomenQualification Round Recurve
HODGSON Olivia47BRecurve WomenQualification Round Recurve
RANDLE Elizabeth38ACompound WomenQualification Round Compound
UNDERDOWN Chloe40ACompound WomenQualification Round Compound
VELLEMAN David27BRecurve MenQualification Round Recurve
WALKER Lisa39ACompound WomenQualification Round Compound
WATSON Katherine45BRecurve WomenQualification Round Recurve
KEHELA KarenOther Function
RICKARD BryceTeam Manager
PAKPAKISTAN
Name
Target
Event
Session
BILAL Daniyal31BRecurve MenQualification Round Recurve
ANWAR BilalCoach
PURPUERTO RICO
Name
Target
Event
Session
PIZARRO Jean29BCompound MenQualification Round Compound
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BALZHANOVA Viktoria39BCompound WomenQualification Round Compound
BASHKIREV Alexey27DCompound MenQualification Round Compound
DAMBAEV Alexander26DCompound MenQualification Round Compound
ERDYNIEVA Natalia40BRecurve WomenQualification Round Recurve
PEROVA Ksenia41BRecurve WomenQualification Round Recurve
POPOV Vitalii28ARecurve MenQualification Round Recurve
TONTOEVA Diana38BCompound WomenQualification Round Compound
TSYBIKZHAPOV Aldar29ARecurve MenQualification Round Recurve
TSYREMPILOVA Sayana39BRecurve WomenQualification Round Recurve
USTINOVA Kristina38BRecurve WomenQualification Round Recurve
POPOV StanislavCoach
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok15DRecurve MenQualification Round Recurve
ELLISON Toja42CCompound WomenQualification Round Compound
HABJAN MALAVASIC Den16DRecurve MenQualification Round Recurve
MODIC Stas30DCompound MenQualification Round Compound
RAVNIKAR Ziga13DRecurve MenQualification Round Recurve
STRAJHAR Gasper14DRecurve MenQualification Round Recurve
UMER Ana51ARecurve WomenQualification Round Recurve
SRISRI LANKA
Name
Target
Event
Session
SAJEEV De Silva31CRecurve MenQualification Round Recurve
SANGANI Mehak49CRecurve WomenQualification Round Recurve
LEE Chung WoonCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
FABER Florian27ARecurve MenQualification Round Recurve
KALAPURAYIL Rajan26ARecurve MenQualification Round Recurve
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BOSANSKY Jozef29DCompound MenQualification Round Compound
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
BORGSTROM Hampus25BCompound MenQualification Round Compound
LIMÅS Joakim24BCompound MenQualification Round Compound
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
DENG Yu-Cheng25BRecurve MenQualification Round Recurve
KAO Hao-Wen24BRecurve MenQualification Round Recurve
LEI Chien-Ying43DRecurve WomenQualification Round Recurve
LIN Chia-En44DRecurve WomenQualification Round Recurve
TAN Ya-Ting42DRecurve WomenQualification Round Recurve
CHANG Yu-ChinMedical Person
LENG You-RongMedical Person
LIN Cheng-HsienCoach
LIU Chan-MingCoach
NI Ta-ChihCoach
PAN MinMedical Person
TTOTRINIDAD AND TOBAGO
Name
Target
Event
Session
KENDAL-BROWN Amanda Jessica51CRecurve WomenQualification Round Recurve
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AK Samet16BRecurve MenQualification Round Recurve
ANAGOZ Yasemin40ARecurve WomenQualification Round Recurve
ARAZ Suleyman22CCompound MenQualification Round Compound
AYDIN Ali15BRecurve MenQualification Round Recurve
BASARAN Ezgi38ARecurve WomenQualification Round Recurve
BOSTAN Yesim39CCompound WomenQualification Round Compound
CAGIRAN Evren23CCompound MenQualification Round Compound
COSKUN Gulnaz41ARecurve WomenQualification Round Recurve
DAL Erdal Meric14BRecurve MenQualification Round Recurve
DERIN Sevcan39ARecurve WomenQualification Round Recurve
ELMAAGACLI Gizem38CCompound WomenQualification Round Compound
GAZOZ Mete13BRecurve MenQualification Round Recurve
TOMRUK Ipek40CCompound WomenQualification Round Compound
YETIM Muhammed21CCompound MenQualification Round Compound
AYDIN SirerDelegation Official
BEKTAS OnurCoach
CAKIROGLU HakanDelegation Official
CINAR SermetCoach
CORBA YusufCoach
DINDAROL RüstemDelegation Official
ERGIN Yusuf GoktugCoach
GURHAN YavuzDelegation Official
KESEN SerdarOther Function
KOCAOGLU HusnuDelegation Official
NASARIDZE NataliaCoach
OZDEMIR EmreCoach
TOPALOGLU AbdullahTeam Manager
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
HNYP Solomiya42CRecurve WomenQualification Round Recurve
HUNBIN Oleksii16CRecurve MenQualification Round Recurve
IVANYTSKYY Heorhiy14CRecurve MenQualification Round Recurve
MAKAREVYCH Sergii15CRecurve MenQualification Round Recurve
RUBAN Viktor13CRecurve MenQualification Round Recurve
SENYUK Olga43CRecurve WomenQualification Round Recurve
SOKOLENKO Kateryna45CRecurve WomenQualification Round Recurve
TRAPEZNIKOVA Solomiya44CRecurve WomenQualification Round Recurve
HARKUSHA YevheniiCoach
KSENOFONTOV OleksandrCoach
LEBETKO SerhiyMedical Person
OSYPENKO OlegCoach
PAVLOV VladislavCoach
TARAKANOV KyryloTeam Manager
USAUSA
Name
Target
Event
Session
COX Cassidy34ACompound WomenQualification Round Compound
ELLISON Brady12ARecurve MenQualification Round Recurve
GAUVIN Crystal35CRecurve WomenQualification Round Recurve
GELLENTHIEN Braden20ACompound MenQualification Round Compound
GNORIEGA Catalina37CRecurve WomenQualification Round Recurve
JUNG Amy36CRecurve WomenQualification Round Recurve
KIM Joony9ARecurve MenQualification Round Recurve
MORGAN Tate19ACompound MenQualification Round Compound
PEARCE Paige35ACompound WomenQualification Round Compound
REQUA Matthew10ARecurve MenQualification Round Recurve
RUIZ Alexis36ACompound WomenQualification Round Compound
SCHAFF Kris17ACompound MenQualification Round Compound
STRACHAN Sophia37ACompound WomenQualification Round Compound
STROUD Branduin34CRecurve WomenQualification Round Recurve
SULLIVAN Matt18ACompound MenQualification Round Compound
WILLIAMS Jack11ARecurve MenQualification Round Recurve
GNORIEGA HectorCoach
JUNG MotokoCoach
LEE JiwonCoach
LOYD PennyCoach
LUDWIG DougCoach
MALAVASI LeticiaTeam Manager
NICHOLS MelCoach
SULLIVAN EasterCoach
WEBSTER ChrisCoach
WILLIAMS JeffCoach
WILLIAMS WendyCoach