European Youth Cup - 1st leg European Youth Cup - 1st leg
World Archery Europe (WAE)
Catez (SLO), from 13-05-2019 to 19-05-2019
European Youth Cup - 1st leg
Brackets
 
Recurve Cadet Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Osorov BuiantoRUSRussiaBye
 
Osorov Buianto6
Chabin Keziah0
33Leonida LeonidasCYPCyprus57
32Chabin KeziahSUISwitzerland6*9
Osorov Buianto6
Kostyk Stefan2
17Merkel DomenicGERGermanyBye
 
Merkel Domenic4
Kostyk Stefan6
 
16Kostyk StefanUKRUkraineBye
Osorov Buianto6
Tanasescu Flavius4
9Tanasescu FlaviusROURomaniaBye
 
Tanasescu Flavius6
Spencer-Nice Riley4
41Sergejevs RomansLATLatvia3
24Spencer-Nice RileyGBRGreat Britain7
Tanasescu Flavius6*10
Fabrizzi Federico59
25Lamart GauthierFRAFrance7
40Christensen Christian BrendstrupDENDenmark1
Lamart Gauthier2
Fabrizzi Federico6
 
8Fabrizzi FedericoITAItalyBye
Osorov Buianto2
Banchev Ivan6
5Banchev IvanBULBulgariaBye
 
Banchev Ivan6
Thompson Dan2
37Thompson DanGBRGreat Britain6
28Trzopek MarekPOLPoland2
Banchev Ivan7
Boryk Maksym3
21Boryk MaksymUKRUkraineBye
 
Boryk Maksym6
Dorzhiev Bato4
 
12Dorzhiev BatoRUSRussiaBye
Banchev Ivan6
Slipets Ostap4
13Timpu MarioROURomaniaBye
 
Timpu Mario0
Slipets Ostap6
 
20Slipets OstapUKRUkraineBye
Slipets Ostap6
Woodgate James2
29Sulik LeoCROCroatia7
36Chojecki MiłoszPOLPoland3
Sulik Leo3
Woodgate James7
 Gold
4Woodgate JamesGBRGreat BritainByeBanchev Ivan0
Schilp Flavio6
Bronze
3Balsamo MatteoITAItalyByeOsorov Buianto6
 Bernardi Nicolas0
Balsamo Matteo6
Machan Maros2
35Kupczak KonradPOLPoland3
30Machan MarosSVKSlovakia7
Balsamo Matteo6*10
Smirnov Oleksii58
19Smirnov OleksiiUKRUkraineBye
 
Smirnov Oleksii6
Rytlewski Michal0
 
14Rytlewski MichalPOLPolandBye
Balsamo Matteo4
Bernardi Nicolas6
11Bernardi NicolasFRAFranceBye
 
Bernardi Nicolas6*10
Linke Erik58
43Christodoulides AndreasCYPCyprus0
22Linke ErikGERGermany6
Bernardi Nicolas6*9
Shirgholami Amir Ali58
27Shirgholami Amir AliIRIIR Iran7
38Rajabi MohammadmatinIRIIR Iran3
Shirgholami Amir Ali6
Mangerini Alessio2
 
6Mangerini AlessioITAItalyBye
Bernardi Nicolas4
Schilp Flavio6
7Vuillin ChristopheFRAFranceBye
 
Vuillin Christophe4
Valikov Mikhail6
39Tura LeonardoSMRSan Marino2
26Valikov MikhailRUSRussia6
Valikov Mikhail2
Gregori Francesco6
23Susca ThomasGBRGreat Britain6
42Mylonas NikolasCYPCyprus0
Susca Thomas2
Gregori Francesco6
 
10Gregori FrancescoITAItalyBye
Gregori Francesco59
Schilp Flavio6*9*
15Christopoulos AntoniosGREGreeceBye
 
Christopoulos Antonios6
Makhmudov Mukhibullo0
 
18Makhmudov MukhibulloRUSRussiaBye
Christopoulos Antonios0
Schilp Flavio6
31Buzila-Balas TudorROURomania6
34Jager MaticSLOSlovenia0
Buzila-Balas Tudor4
Schilp Flavio6
 
2Schilp FlavioGERGermanyBye