Munktellträffen 2018
Eskilstuna Bågskyttesällskap (EBS)
Skjulstahallen, GPS: Lat 59.3425194 Long 16.485895, from 27-10-2018 to 27-10-2018
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1SANDSTRÖM Viktor7896Upplands Väsby BSK281/ 1267/ 15482325
Recurve - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1PYLS-LU Meia7931BS Grästorp270/ 1279/ 15492227
2DENNIUS Niki7888BK Danapilen247/ 2256/ 25031717
3ÅKERMAN Evelina7896Upplands Väsby BSK234/ 3237/ 3471716
4ROHLIN Evelina7908BSK Sturarna203/ 4184/ 438726
Recurve - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SVENBERG Daniel44935Roslagens Bågskytteklubb249/ 2244/ 2493422
2ÅHLUND Melvin7903Stallarholmens BK254/ 1233/ 34871413
Recurve - Elit Herrar [Efter 6 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ANDERSSON Jonatan40479Stenbro BS284/ 1286/ 25703521
2JANSSON Björn40479Stenbro BS282/ 2287/ 15693225
3SANDSTRÖM Anders7896Upplands Väsby BSK274/ 5283/ 35572627
4GRAPE Arent3993Södertälje BF275/ 4281/ 45562428
5JARL Kristoffer7943Finspångs BSK273/ 6281/ 15542819
6DAVIDSSON Jan7833Kungälvs BSK270/ 7279/ 55492423
7ERIKSSON Henrik7915Karlstads BK266/10278/ 65443015
8ANDERSSON Linus3993Södertälje BF270/ 8274/ 85441829
9RÄFSBÄCK Roger7896Upplands Väsby BSK268/ 9275/ 75431733
10LINDBERG Johan7908BSK Sturarna275/ 3267/ 95422124
11ANDERSSON Leif7908BSK Sturarna264/11252/115161420
12IRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818Stockholms BK245/15258/105031022
13KARLSTEDT Erik40479Stenbro BS249/13251/12500727
14ÅSLUND Per-Erik7908BSK Sturarna251/12243/134941120
15ERIKSSON Mikael7896Upplands Väsby BSK244/16237/144811418
16GUSTAFSSON Mikael36531Nora BSK246/14222/16468515
17KARLSSON Gustav7949Motala BSK225/17225/154501112
18MALM Mathias36531Nora BSK204/18185/17389111
Recurve - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SAVILUOTO Kaarina40185Nykvarns BSK261/ 1271/ 15321822
2KARLSSON Anna7908BSK Sturarna258/ 2263/ 25211426
3DOVERSTÅL Kim7908BSK Sturarna237/ 3252/ 3489921
4MODIG Renee7944BK Friskyttarna226/ 4258/ 14841017
5MARJASIN Angelica7895Tyresö BS210/ 5219/ 442948
Recurve - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LJUNGQVIST Patrik7888BK Danapilen190/ 1228/ 141837
2LINDWALL Magnus7895Tyresö BS179/ 2163/ 234217
Recurve - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ERIKSSON Kjell7895Tyresö BS267/ 1257/ 15241723
2VINBERG Kai3993Södertälje BF259/ 2254/ 25131126
3SAARINEN Asko7896Upplands Väsby BSK251/ 3251/ 35021117
Barebow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1CARLSSON Victor7903Stallarholmens BK240/ 2246/ 1486916
2MELLQVIST Benjamin7908BSK Sturarna248/ 1222/ 2470713
Barebow - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1OHLZON Maja7908BSK Sturarna231/ 1238/ 1469910
2LINDWALL Lilian7895Tyresö BS227/ 2233/ 246027
3ANDREASON Lova7895Tyresö BS214/ 3232/ 3446812
4ANDREASON Siri7895Tyresö BS181/ 4175/ 435646
Barebow - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna BSK261/ 1263/ 15241917
2HALLBERG Patrik7908BSK Sturarna241/ 2244/ 2485418
3NILSSON Erik7915Karlstads BK237/ 3216/ 3453512
4JOHANSSON Arvid7908BSK Sturarna160/ 4153/ 431335
5ESPLUND Jacob7896Upplands Väsby BSK116/ 6149/ 526525
6HAMMAR Tay7903Stallarholmens BK129/ 5127/ 625612
Barebow - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1PERSSON Malin39815IF Ulvarna BSK231/ 1220/ 1451515
2KRIGSMAN Emilia26880Säters IF BSK219/ 2192/ 341138
3REDIN Julia7903Stallarholmens BK205/ 3183/ 438863
4BARTHOLDSON Hanna7949Motala BSK187/ 4193/ 238025
5SEBEK Majken7942Västerås BK176/ 5146/ 532204
6LINDBLOM Petra7896Upplands Väsby BSK139/ 6128/ 626714
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LILJESTRÖM Sara7908BSK Sturarna233/ 4248/ 14811111
2SUNDBAUM Saga7908BSK Sturarna242/ 2238/ 24801112
3FORSSELL Paulina3818Stockholms BK235/ 3227/ 3462512
4ÅSTRÖM Linnèa7942Västerås BK245/ 1200/ 6445916
5LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK223/ 5208/ 4431511
6NILSSON Hanna7915Karlstads BK209/ 6203/ 5412011
7KURPPA Thilde7905Kungsängens BK172/ 7187/ 735928
8KINDBERG Hanna7942Västerås BK135/ 8108/ 824324
Barebow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LUNDMARK Fredrik7908BSK Sturarna274/ 1271/ 15452326
2HASSILA Joakim3818Stockholms BK259/ 3258/ 35171324
3SCHANDERSSON Casper40185Nykvarns BSK249/ 6260/ 25091517
4LARSSON Magnus7880Skogens IF Korsvägen252/ 5254/ 45061314
5LARSSON Mattias39620Katrineholms Bågskytte Klubb260/ 2246/ 8506926
6NILSSON Magnus31583BK Fiskgjusen252/ 4247/ 74991413
7EDLING Per7905Kungsängens BK240/ 9251/ 64911221
8MODIG Torbjörn4744IK Österviking243/ 7244/124871011
9OLSONI Ian3818Stockholms BK241/ 8244/104851018
10THORSLUND Urban39815IF Ulvarna BSK238/10244/114821118
11FRANSSON John39620Katrineholms Bågskytte Klubb230/15252/ 5482817
12SANDGREN Per7903Stallarholmens BK234/13246/ 8480819
13KRIGSMAN Jörgen26880Säters IF BSK236/12236/13472814
14ZETTERSTRÖM Tomas7905Kungsängens BK234/14235/14469617
15CARLÉN Stig3993Södertälje BF226/17234/15460214
16ZELMERLÖÖV Mikael39815IF Ulvarna BSK238/11214/17452127
17HALL Robert7905Kungsängens BK228/16217/16445512
18JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb170/19195/1836503
19LUNDBERG Martin7942Västerås BK185/18116/2030146
20HUZELIUS Jan7895Tyresö BS106/20128/1923414
Barebow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1DAHLÉN Maria7908BSK Sturarna254/ 1255/ 1509825
2EDLUND Ann-Charlotte7905Kungsängens BK249/ 2234/ 4483819
3ARVIDSSON Kerstin7896Upplands Väsby BSK237/ 6245/ 2482915
4BRÄNDÉN Anneli7915Karlstads BK238/ 5229/ 5467814
5SVENBERG Malin44935Roslagens Bågskytteklubb229/ 7236/ 3465716
6OLOFSSON Ingrid7908BSK Sturarna240/ 3217/ 74571110
7MODIGS PYLS Carina7931BS Grästorp239/ 4217/ 64561111
8TIMMIN Cecilia39815IF Ulvarna BSK228/ 8206/ 8434410
9JANSSON Anna7908BSK Sturarna204/ 9201/ 940544
10THOMASSON Marianne7895Tyresö BS153/11185/1033825
11MELLQVIST Clare7908BSK Sturarna148/12167/1131541
12REDIN Agneta7903Stallarholmens BK157/10136/1229306
Barebow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1SENTELL Ken7896Upplands Väsby BSK245/ 1227/ 2472519
2SEGER Björne7895Tyresö BS244/ 2227/ 1471915
3WARD Kevin7915Karlstads BK240/ 3222/ 34621111
4LÖNNKVIST Karl-Erik7903Stallarholmens BK237/ 4221/ 4458811
5PETTERSSON Lars-ove39815IF Ulvarna BSK201/ 6209/ 541064
6KARLSSON Kjell7908BSK Sturarna202/ 5207/ 640928
7LINDBLOM Thomas7896Upplands Väsby BSK190/ 7160/ 735039
Barebow - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BERGSTRÖM Stig7902Nyköpings BSK219/ 1247/ 14661012
2SONESTEDT Per7904Strängnäs BSK199/ 2193/ 239227
3MARKSTRÖM Rolf40185Nykvarns BSK176/ 3141/ 331705
Barebow - Veteran 60 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1WALMSTEDT Kerstin40185Nykvarns BSK163/ 1165/ 132812
Compound - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1ÅSLUND Oscar7908BSK Sturarna281/ 1288/ 15693521
Compound - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1ESPLUND Thea7896Upplands Väsby BSK260/ 1249/ 15091518
Compound - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1BROGÅRD Alexander7896Upplands Väsby BSK262/ 1260/ 1522837
2LINNARSSON Josefina7908BSK Sturarna252/ 2248/ 35001414
3ÅSLUND Albin7908BSK Sturarna237/ 3250/ 2487525
Compound - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen295/ 1284/ 35793921
2HELLMAN Martin7953Åtvidabergs BSK286/ 2289/ 15753525
3PERSSON Erik7888BK Danapilen285/ 3284/ 35692931
4SCUKA Axel7908BSK Sturarna280/ 5285/ 25652633
5TORSTENSSON Tage40680Järnvägens BF281/ 4277/ 55582038
Compound - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna296/ 1294/ 15905010
2RUDNER Jon7905Kungsängens BK292/ 2292/ 25844416
3HOLA Dawid3818Stockholms BK290/ 3290/ 45804020
4BERGÖÖ Ludvig3818Stockholms BK288/ 4291/ 35794019
5SÖDERSTEN Dan7911BS Kil283/ 7290/ 45733327
6JOHANSSON Rickard7888BK Danapilen286/ 5286/ 75723326
7ANDERSSON Rolf3993Södertälje BF282/ 8288/ 65703030
8BENGTSSON Carl Johan7915Karlstads BK285/ 6281/105662634
9MALM Leif7911BS Kil282/ 8282/ 95642534
10SUNDLIN Tom7905Kungsängens BK281/11283/ 85642436
11EMANUELSSON Pehr36531Nora BSK281/11277/125581940
11HEDVALL Christian7818BSK Dalpilen281/10277/135581940
13HELLMAN Peter7818BSK Dalpilen280/13272/155522132
14HOLMERTZ Daniel7949Motala BSK274/15278/115521542
15ERIKSSON Eva3993Södertälje BF274/16275/145491122
16GUNNARSSON Christoffer7905Kungsängens BK277/14269/165461242
17BACKBERG Lars-Erik7895Tyresö BS272/17265/175371241
18MARJASIN Björn7895Tyresö BS271/18250/18521739
19FREDRIKSSON Henrik7818BSK Dalpilen238/19222/19460224
Compound - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1TORSTENSSON Urban40680Järnvägens BF275/ 1274/ 15491245
Compound - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KARLSSON Bozze7940Arboga BSK277/ 2276/ 25532518
2ASKLUND Lennart39620Katrineholms Bågskytte Klubb278/ 1272/ 35502430
3GUNNARSSON Nils Tomas7905Kungsängens BK271/ 3279/ 15501739
4SVÄRD Tommy7907Sigtuna BSK268/ 4266/ 4534937
5PIHL Jorma39620Katrineholms Bågskytte Klubb266/ 5263/ 5529941
Longbow - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1BLOM Maja7908BSK Sturarna208/ 1195/ 140367
Longbow - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1BLOM Emil7908BSK Sturarna233/ 1238/ 1471715
2DYRWOOLD Oliwer7949Motala BSK202/ 2219/ 242146
Longbow - Cadet 13 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1SÖDERBLOM Erika7896Upplands Väsby BSK198/ 1198/ 1396411
Longbow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1MALMSTRÖM Yngve3993Södertälje BF265/ 1269/ 15342021
2DOMEIJ Jan7823Gävle BK255/ 2264/ 2519930
3EK Magnus7895Tyresö BS247/ 7260/ 35071219
4ANDERSSON Kenneth7895Tyresö BS251/ 3251/ 5502529
5BERGH Göran7895Tyresö BS249/ 5247/ 7496720
6LEPPÄNEN Marko3993Södertälje BF248/ 6245/ 94931314
7GUNNARSSON Stig-Lennart7908BSK Sturarna246/ 8247/ 8493915
8LOVÉN Leif7951Rejmyre BSK249/ 4242/104911019
9SJÖGREN Lars3993Södertälje BF236/12252/ 44881311
10BERTÄNG Inge7823Gävle BK239/11248/ 6487816
11NORÉN Peter7908BSK Sturarna244/ 9237/12481820
12HARRYSSON Lars-Erik7951Rejmyre BSK236/13238/11474516
13BENGTSSON Nalle7915Karlstads BK239/10228/13467711
14LARSSON Simon7896Upplands Väsby BSK196/14218/1441484
Longbow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1ÅSLUND Sofia7908BSK Sturarna229/ 3239/ 1468913
2DOMEIJ Ulla7823Gävle BK236/ 1228/ 2464107
3BELINKI-JONSSON Karin7853Luleå BS222/ 5219/ 4441611
4BERGSTRÖM Berit7842BSK Hudik231/ 2205/ 6436515
5LINGONBACKE Tuva7895Tyresö BS202/ 7222/ 3424513
6AVAKOVA Albina3993Södertälje BF202/ 6211/ 5413312
7MÄÄTTÄNEN Sofia7895Tyresö BS223/ 4187/ 741049
Longbow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1LONG Eino40185Nykvarns BSK231/ 1241/ 1472615
2ANDERSSON Eddy7920Älvenäs BSK225/ 2234/ 2459613
3JEDENBY Ola44935Roslagens Bågskytteklubb216/ 3196/ 441279
4ERIKSSON Tomas7907Sigtuna BSK205/ 4203/ 340839
5DANIELSSON Hans26880Säters IF BSK199/ 5165/ 5364129
Instinctive - Cadet 13 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
12m-1
12m-2
Total
10
9
1NILSSON Anton31583BK Fiskgjusen203/ 1209/ 141256
Instinctive - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1BRUNFELDT Nicklas1470Ekerö IK282/ 1283/ 15653025
2PEDERSEN Brian39620Katrineholms Bågskytte Klubb273/ 2273/ 25462126
3KARLSSON Lennart7850Sundsvall-Ortvikens BK264/ 3260/ 35241622
4SAND Isaa1470Ekerö IK245/ 4236/ 5481816
5BEXANDER Roland31583BK Fiskgjusen233/ 5247/ 4480814
6NÄSLUND Mikael1470Ekerö IK219/ 7236/ 6455320
7SVENSSON Åke7913BK Fjädern222/ 6228/ 7450315
8NYGREN Patrik3818Stockholms BK218/ 8222/ 8440415
9STIGSDOTTER Jenny3818Stockholms BK209/ 9211/ 9420310
Instinctive - Master 50 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
18m-1
18m-2
Total
10
9
1KARLSSON Lotta7896Upplands Väsby BSK175/ 1195/ 1370413