Nordic Youth Championships NUM 2018 Nordic Youth Championships NUM 2018
Larvik Bueskyttere (Larvik)
Månejordet, Larvik, from 29-06-2018 to 2-07-2018
Brackets
 
Recurve Nordic Cadet
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1DENDenmarkLADEFOGED Clara
RÖSSEL Johanna
CHRISTENSEN Christian Brendstrup
Bye                           
                            
       DENDenmark6                    
        NORNorway (6)0                    
17NORNorway (7)GRYTNES William
LAURENT-GONNET Alrick
MANSKOW Andreas
0                          
16NORNorway (6)ANDERSEN Rebecca Sjølie
ENOKSEN Henriette
FJELDHEIM Oda
6                          
              DENDenmark5             
               FINFinland (2)1             
9DENDenmark (3)LIU Danna
STOKHOLM Maja
CHRISTENSEN Emil
Bye                         
                          
       DENDenmark (3)0                   
        FINFinland (2)6                   
                           
8FINFinland (2)KAARI Emilia
MÄKIRANTA Ella
KORMANO Luukas
Bye                          
                     DENDenmark6      
                      SWESweden (2)0      
5NORNorwayBLINDHEIMSVIK Ida Linnea
EVANG Sara
HAAKONSEN Hans Kristian
Bye                         
                          
       NORNorway6                  
        NORNorway (3)0                  
                         
12NORNorway (3)NYGAARD Celine
BORGAAS Emil
TØSDAL Karl Ludvik
Bye                        
              NORNorway425            
               SWESweden (2)5*26            
13DENDenmark (4)VESTERGAARD Mia
VESTERGAARD Cecilie Nowack
HENRIKSEN Ludvig Njor
6                         
20NRNC2Nordic Team Recurve NorCadet 2ANGELSEN Ane Marie Hovda
OLSEN Adrian Wahlmann
0                         
       DENDenmark (4)2                   
        SWESweden (2)6                   
                        Gold  
4SWESweden (2)JACOBSSON Lukas
SUNDSTRÖM Albin
WESTLING Victor
Bye                    DENDenmark6
                             FINFinland0
                               Bronze  
3SWESwedenPYLS Qingmei Lu
ENGELMARK Alfred
WESTLING Herman
Bye                    SWESweden (2)2
                      SWESweden6
       SWESweden6                   
        NORNorway (4)0                   
19NRNC1Nordic Team Recurve NorCadet 1DENNIUS Nikki
NILSSON Linnea
2                         
14NORNorway (4)HANSEN Inger Margrethe
HANSEN Tilde Wahl
BRAAR Bastian
6                         
              SWESweden5            
               DENDenmark (2)3            
11SWESweden (4)LINDSJÖ Linn
ZERROUKI Aicha
STRIDH André
Bye                        
                         
       SWESweden (4)2                  
        DENDenmark (2)6                  
                          
6DENDenmark (2)MECK Liv
WINKEL Irene
NORDSTRØM Oliver
Bye                         
                     SWESweden2      
                      FINFinland6      
7SWESweden (3)RYDÉN Ida
HEDENVANG Kevin
RIBERG Erik
Bye                          
                           
       SWESweden (3)0                   
        NORNorway (2)6                   
                          
10NORNorway (2)STORELV Amalie
LUDVIKSEN Torje
NORDHAGEN-MARTINSEN Filip
Bye                         
              NORNorway (2)2             
               FINFinland6             
15NORNorway (5)LIEN Hennie
SÆLE Kristina
DØVLE Henrik
6                          
18ISLIcelandHILMARSDÓTTIR Marín Aníta
ALFREÐSSON Arngrímur Friðrik
GUÐMUNDSSON Baldur Ingimar
0                          
       NORNorway (5)0                    
        FINFinland6                    
                            
2FINFinlandSMEDS Ylva
PETÄJÄ Niko
RUUSKANEN Niilo
Bye