Svenska Junior Mšsterskapet 2018 i 3D Svenska Junior Mästerskapet 2018 i 3D
Skogens IF (7880)
Fredriksberg, Oskarshamn, from 13-07-2018 to 13-07-2018
Svenska Junior Mšsterskapet 2018 i 3D
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1KALLINI Isak3522Satserups Idrotts & BF463/ 14631420
2JACOBSSON Lukas2797Lindome BK450/ 24501121
3SVENBERG Daniel44935Roslagens Bågskytteklubb440/ 3440822
4RIBERG Erik40680Järnvägens BF438/ 4438918
5WESTLING Herman7850Sundsvall-Ortvikens BK416/ 5416914
6WESTLING Victor7850Sundsvall-Ortvikens BK406/ 6406913
7MODIG Malte7850Sundsvall-Ortvikens BK360/ 7360211
8CARLSSON Wictor40926Bjäre BS342/ 834218
Recurve - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1DENNIUS Niki7888BK Danapilen410/ 1410915
2PYLS-LU Meia7931BS Grästorp408/ 2408915
3LUNDGREN Lovisa7880Skogens IF Korsvägen368/ 3368410
4SVENSSON Alva3410Rumskulla GOIF358/ 435858
Recurve - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1FREDRIKSSON David7948Mjölby BS442/ 14421214
2MOS√ČN Jacob7874Trelleborgs B√•gskytteklubb431/ 2431819
3ST√ÖLHJ√ĄRTA Elias7833Kung√§lvs BSK401/ 34011314
4STJERNQVIST Elliot43312Huddinge BSK376/ 4376513
Recurve - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LIND Cecilia7850Sundsvall-Ortvikens BK360/ 1360212
Barebow - Knatte 10 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1BRANDT Viktor7931BS Grästorp387/ 1387516
2SVENNING Tim53108Kävlinge BSK367/ 2367112
Barebow - Knatte 10 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1KRIGSMAN Emilia26880Säters IF BSK391/ 1391716
Barebow - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1MELLBERG Adrian2797Lindome BK396/ 1396415
2HALLBERG Patrik7908BSK Sturarna371/ 237187
3NILSSON Erik7915Karlstads BK357/ 335769
4JOHANSSON Sixten7826Sandvikens BSK348/ 434859
5STENBERG Liam7880Skogens IF Korsvägen329/ 532959
6PETTERSSON Leo39815IF Ulvarna BSK315/ 631536
7OLSSON Bobbo39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke283/ 728317
Barebow - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1BIELIS Maja7878Huskvarna BK383/ 1383414
2BRANDT Elvira7931BS Grästorp362/ 2362413
3JOHANSSON Viola7878Huskvarna BK346/ 334617
4WESTERLUND Linnea41659Kalmar BS280/ 428037
5BARTHOLDSON Hanna7949Motala BSK262/ 526225
6VON DER M√úHLE Mirjam7953√Ötvidabergs BSK216/ 621621
Barebow - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1JANSSON Sebastian7925Umeå Bågskytteklubb364/ 136447
2BLOM Rasmus40680Järnvägens BF334/ 233427
3ALN√ÖS Tobias2797Lindome BK326/ 3326510
Barebow - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LILJESTR√ĖM Sara7908BSK Sturarna424/ 14241014
2LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK376/ 237679
3WILHELMSSON Julia3811Stockamöllans IF349/ 3349412
4SUNDBAUM Saga7908BSK Sturarna348/ 434858
5KURPPA Thilde7905Kungsängens BK284/ 528424
6NILSSON Hanna7915Karlstads BK268/ 626805
7NORDGREN Minna7823Gävle BK243/ 724323
Compound - Knatte 10 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1√ÖSLUND Oscar7908BSK Sturarna447/ 14471021
2BENGTSSON Hannes7865Helsingborgs BSK372/ 237268
Compound - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1JOHANSSON Viggo41659Kalmar BS505/ 15052720
2TENGROTH Melker7865Helsingborgs BSK493/ 24932517
3BERGGREN Oskar7908BSK Sturarna471/ 34711821
4L√ĖVGREN Hannes7880Skogens IF Korsv√§gen465/ 44651722
5BERG Viktor1796Grimslövs AIF463/ 54631617
6√ÖSLUND Albin7908BSK Sturarna455/ 6455920
Compound - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1LUNDMARK Emma7908BSK Sturarna510/ 15103215
2GRIP-HESTNER Linn√©a7848√Ėstersunds BSK322/ 232277
Compound - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1KULLBERG Alexander7880Skogens IF Korsvägen473/ 14731622
2K√ĄCK Mathias40680J√§rnv√§gens BF412/ 2412721
3ÅKERMAN Fredrik7874Trelleborgs Bågskytteklubb404/ 3404813
4SCUKA Axel7908BSK Sturarna383/ 4383711
5H√ĄGGLUND Albin40680J√§rnv√§gens BF378/ 5378515
Compound - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1BACKMAN Anna7853Luleå BS433/ 1433821
2K√ĄCK Caroline40680J√§rnv√§gens BF412/ 2412916
3BACKMAN Linnea7853Luleå BS390/ 3390514
Longbow - Knatte 10 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1BLOM Maja7908BSK Sturarna196/ 119614
Longbow - Cadet 13 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1BLOM Emil7908BSK Sturarna256/ 125624
2HED Felix2797Lindome BK177/ 217722
Longbow - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1STRÅÅT Tova7896Upplands Väsby BSK184/ 118411
2STARK Isa7949Motala BSK163/ 216322
Longbow - Junior 16 Herrar [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LINDSTEDT Filip7878Huskvarna BK305/ 130517
2BERGGREN Viktor7908BSK Sturarna259/ 225922
3HESTNER Simon7848√Ėstersunds BSK250/ 325003
4OLSSON Ture39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke246/ 424611
5√ĖSTLUND Albin3993S√∂dert√§lje BF184/ 518414
Longbow - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1HALLQVIST Sanna7875Ljungby BSK270/ 127014
2R√ĖN√ČR Maja7865Helsingborgs BSK246/ 224634
Instinctive - Cadet 13 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1LINN√ČR Maja53108K√§vlinge BSK255/ 125522
Instinctive - Junior 16 Damer [Efter 48 pilar]
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LINN√ČR Sara53108K√§vlinge BSK273/ 127336
2SMEDMAN Evelina7934Skövde BSK194/ 219423