Telge 3D 2018
Södertälje BF (3993)
Lina Åtorp
Södertälje, from 05-05-2018 to 5-05-2018
Resultatlista Skjutstil och åldersklass - individuell
 
Recurve - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1ÅHLUND Cenneth40185Nykvarns BSK397/ 1397712
2ÅHLUND Nore7903Stallarholmens BK348/ 234847
Barebow - Knatte 10 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1HÖGFELDT Ivar40185Nykvarns BSK283/ 128313
2FRANK Linus40185Nykvarns BSK275/ 227513
3CARLSSON Victor7903Stallarholmens BK238/ 323802
Barebow - Knatte 10 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1WETTERGREN Tilde40185Nykvarns BSK333/ 133368
2SVÄRD Hanna40185Nykvarns BSK197/ 219721
3WAHLBERG Cornelia40185Nykvarns BSK163/ 316310
Barebow - Junior 16 Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LINDBLOM Sandra7896Upplands Väsby BSK356/ 1356314
2NORDGREN Minna7823Gävle BK258/ 225814
Barebow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LUNDMARK Fredrik7908BSK Sturarna461/ 14611519
2ABRAHAMSSON Jan-Åke7899Eskilstuna BS447/ 24471111
3ZETTERSTRÖM Tomas7905Kungsängens BK404/ 3404610
4SVENSSON Åke7913BK Fjädern400/ 44001015
5KARTTUNEN Kari33883Nynäshamns BSK378/ 5378412
6LARSSON Mattias39620Katrineholms Bågskytte Klubb372/ 6372614
7SCHANDERSSON Casper40185Nykvarns BSK371/ 7371612
8LILJEGREN Jan31583BK Fiskgjusen371/ 837169
9MATTSSON Oskar7819Falu BSK Kopparpilen350/ 935057
10IRIGOYEN-RODRIGUEZ Gonzalo3818Stockholms BK348/1034854
11HASSILA Joakim3818Stockholms BK347/11347311
12ORTIZ Max2797Lindome BK340/1234036
13SANDGREN Per7903Stallarholmens BK329/1332936
14ZELMERLÖV Mikael39815IF Ulvarna BSK303/1430323
15HALL Robert7905Kungsängens BK279/1527944
16NYMAN Johan7907Sigtuna BSK273/1627333
17SEGER Björne7895Tyresö BS239/1723903
Barebow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1ÅSÉLL Stine3818Stockholms BK416/ 1416614
2HED Julia7821BSK Siljanspilen380/ 2380511
3BJÖRKLUND Lina40385BSK Edsbyn373/ 3373610
4ANDERSSON Lisbeth7899Eskilstuna BS371/ 437149
5HÖGLUND Lena7899Eskilstuna BS351/ 5351410
6ROSÉN OLLAS Susanne7821BSK Siljanspilen347/ 634757
7GYLLHAG Jane7899Eskilstuna BS337/ 733758
8ARVIDSSON Kerstin7896Upplands Väsby BSK334/ 8334311
9HED Josefine7821BSK Siljanspilen326/ 932644
10HED Lena7821BSK Siljanspilen282/1028214
11WESTIN Helena43312Huddinge BSK226/1122613
12THOMASSON Marianne7895Tyresö BS200/1220003
Barebow - Senior 21 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1FRANK Peter40185Nykvarns BSK256/ 125612
Barebow - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1KARLSSON Kjell7908BSK Sturarna360/ 136039
2HENTSCHEL Stefan7899Eskilstuna BS358/ 2358210
3SVENSSON Kåre3818Stockholms BK358/ 335827
4LÖÖW Veli7899Eskilstuna BS345/ 434527
5LINDBLOM Thomas7896Upplands Väsby BSK322/ 532224
Barebow - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1NYSTEDT Hans40479Stenbro BS356/ 135659
1SONESTEDT Per7904Strängnäs BSK356/ 135659
3LUNDGREN Mats40479Stenbro BS349/ 334949
4NORD Gunnar7905Kungsängens BK336/ 433626
5ADOLFSSON Christer7899Eskilstuna BS320/ 532051
6OLSSON Lennart7904Strängnäs BSK301/ 630119
7BERGSTRÖM Stig7902Nyköpings BSK296/ 729613
8MARKSTRÖM Rolf40185Nykvarns BSK281/ 828107
Compound - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1JOHANSSON Rickard7888BK Danapilen480/ 14802416
2HED Joakim7821BSK Siljanspilen472/ 24721723
3ANDERLE Mikael7908BSK Sturarna469/ 34692114
4NORDSVAN Lennart7856Piteå BK467/ 44671522
5HEGEDUS Alexander3818Stockholms BK450/ 54501418
6HED Lennart7821BSK Siljanspilen449/ 64491817
7NILSSON Mattias7819Falu BSK Kopparpilen444/ 74441218
8TARUKOSKI Tobias7888BK Danapilen440/ 84401419
9MEIJER Claes7949Motala BSK434/ 94341219
10BACKMAN Johan7908BSK Sturarna434/104341216
11LINDEN Peter7884BSK Vaggeryd430/114301019
12ØYEN Eddie7911BS Kil428/124281412
13DAHLBLOM Erik7888BK Danapilen422/134221413
14VÖRÖS Istvan7895Tyresö BS406/14406712
15BACKMAN Lars7853Luleå BS392/15392216
16OLLAS Sanny7821BSK Siljanspilen371/1637149
17KURSTEN Mårten7884BSK Vaggeryd348/1734839
Compound - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Röd påle
Total
11
10
1SÖDERSTEN Lisa7856Piteå BK442/ 14421318
2KÄLLSEN Marika7888BK Danapilen389/ 238988
3BACKMAN Linnea7853Luleå BS383/ 3383611
4BACKMAN Anna7853Luleå BS368/ 4368613
5GINGBORN Petra40185Nykvarns BSK293/ 529345
6ERIKSSON Eva3993Södertälje BF255/ 625535
Compound - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1FRÖBERG Stefan7895Tyresö BS447/ 14471118
2BÄCKLUND Ulf40479Stenbro BS424/ 24241114
3TARUKOSKI Anders7888BK Danapilen418/ 3418918
4ARLEKRANS Peter7905Kungsängens BK404/ 4404714
Compound - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1JOHANSSON Cenneth40479Stenbro BS468/ 14681718
2HEDLUND Kalle7818BSK Dalpilen402/ 2402718
3LINDBERG Bo31583BK Fiskgjusen363/ 3363710
Longbow - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1ÖSTLUND Albin3993Södertälje BF259/ 125913
2STRÅÅT Tova7896Upplands Väsby BSK231/ 123111
3HEDLUND Ida7823Gävle BK188/ 218802
Longbow - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1DOMEIJ Jan7823Gävle BK360/ 1360412
2VALLNER Stisse7823Gävle BK323/ 232325
3LOVÉN Leif7951Rejmyre BSK316/ 331635
4HARRYSSON Lars-Erik7951Rejmyre BSK308/ 430863
5BERTÄNG Inge7823Gävle BK305/ 530525
6PERSSON Egon7869Kristianstads BK302/ 630217
7PERSSON Kjell7869Kristianstads BK300/ 730044
8LARSSON Lennart7823Gävle BK292/ 829226
9FREDIN Magnus7823Gävle BK265/ 926522
10NORRHULT Johan32927Västbo BSK248/1024830
11OLOFSSON Rikard7819Falu BSK Kopparpilen225/1122521
12GRAFF Lars7907Sigtuna BSK203/1220302
Longbow - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1DOMEIJ Ulla7823Gävle BK315/ 131545
2SVARTVIK Monika31583BK Fiskgjusen252/ 225214
3BÄCKLUND Viola40479Stenbro BS239/ 323933
4ANTMAN Viola39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke176/ 417602
Longbow - Veteran 60 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1LONG Eino40185Nykvarns BSK285/ 128534
2FREDRIKSSON Bernth3993Södertälje BF238/ 223822
3SCHERLUND Thomas1470Ekerö IK195/ 319502
Instinctive - Junior 16 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1LINDBLOM Axel7899Eskilstuna BS271/ 127113
2NYQVIST Jakob7899Eskilstuna BS238/ 223815
Instinctive - Elit Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1HÖÖK Lasse3818Stockholms BK383/ 1383510
2BAGGE Henning39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke372/ 2372410
3CARLSSON Lennart7850Sundsvall-Ortvikens BK360/ 336087
4PEDERSEN Brian39620Katrineholms Bågskytte Klubb347/ 434766
5THUNHOLM Jonny3993Södertälje BF331/ 533138
6SAND Isaa1470Ekerö IK331/ 633128
7ANTMAN Robert39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke328/ 732835
8ERIKSSON Ragnar7826Sandvikens BSK322/ 832226
9BERGKVIST Peter31583BK Fiskgjusen317/ 931768
10WESTMAN Ulf7823Gävle BK294/1029425
11JOHANSSON Anders3993Södertälje BF279/1127962
12HANSEN Niklas40479Stenbro BS276/1227615
13CLAESSON Torulf7951Rejmyre BSK268/1326834
Instinctive - Elit Damer
Pos.
Skytt
Förening/Land
Blå påle
Total
11
10
1BACKMAN Ulrika39816Föreningen Wij Bågskyttar Ocke314/ 131445
2LIDBERG Jenny7823Gävle BK208/ 220804
3JOHANSSON Catharina40479Stenbro BS195/ 319501
Instinctive - Master 50 Herrar
Pos.
Skytt
Förening/Land
Svart påle
Total
11
10
1GYLLHAG Peter7899Eskilstuna BS330/ 133019
2BOSTRÖM Ingvar7899Eskilstuna BS282/ 228223
Motion - Utom Tävlan
Pos.
Skytt
Förening/Land
Vit påle
Total
11
10
1REINHAMMAR Olof3993Södertälje BF454/ 14541520
2BLOMKVIST Sven3993Södertälje BF313/ 231316
3AHLEFELDT-LAURVIGEN Gregers43319Djurö SSF310/ 3310010
4HÖGFELDT Johanna40185Nykvarns BSK156/ 415600