European Para-Archery Cup - 2nd leg European Para-Archery Cup - 2nd leg
World Archery Europe (WAE)
Nove Mesto Nad Metuji (CZE), from 01-07-2018 to 8-07-2018
European Para-Archery Cup - 2nd leg
Brackets
 
Recurve Men Open
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Khutakov SergeyRUSRussiaBye
 
Khutakov Sergey6*9
Yeskarayev Aibek58
33Yeskarayev AibekKAZKazakhstan6
32Tsymbaliuk RuslanUKRUkraine4
Khutakov Sergey7
Kostal Vaclav1
17Kostal VaclavCZECzech RepublicBye
 
Kostal Vaclav7
Zareeinejad Asghar1
 
16Zareeinejad AsgharIRIIR IranBye
Khutakov Sergey6
Guérin Maxime2
9Guérin MaximeFRAFranceBye
 
Guérin Maxime7
Sombir Singh 3
41Cheng Kok HangHKGHKG0
24Sombir Singh INDIndia6
Guérin Maxime7
Mather Kevin3
25Chayka RomanUKRUkraine6
40Lambrou MariosCYPCyprus4
Chayka Roman0
Mather Kevin6
 
8Mather KevinUSAUSABye
Khutakov Sergey6
Lukow Michael2
5Lukow MichaelUSAUSABye
 
Lukow Michael6
Polat Oguzhan0
37Cordeiro FranciscoBRABrazil0
28Polat OguzhanTURTurkey6
Lukow Michael6
Na Giyeon4
21Papağan YavuzTURTurkey6
44Benidze GiaGEOGeorgia0
Papağan Yavuz2
Na Giyeon6
 
12Na GiyeonKORKoreaBye
Lukow Michael6*7
Sawicki Piotr56
13Jalalipour PouriyaIRIIR IranBye
 
Jalalipour Pouriya57
Sawicki Piotr6*7*
45Ryabov AlexandrKAZKazakhstan 
20Sawicki PiotrPOLPolandBye
Sawicki Piotr6
Chmielewski Marcin0
29Chmielewski MarcinPOLPoland6
36Yuen Wing CheongHKGHKG2
Chmielewski Marcin6*9
Rahimi Gholamreza58
 Gold
4Rahimi GholamrezaIRIIR IranByeKhutakov Sergey6
Palumbo Timothy2
Bronze
3Kim Min SuKORKoreaByeLukow Michael6
 Park Jun Beom4
Kim Min Su6
Halyshych Mykola4
35Jonasts GintsLATLatvia2
30Halyshych MykolaUKRUkraine6
Kim Min Su6
Kapusta Ireneusz4
19Chaloupsky MartinCZECzech RepublicBye
 
Chaloupsky Martin2
Kapusta Ireneusz6
 
14Kapusta IreneuszPOLPolandBye
Kim Min Su4
Palumbo Timothy6
11Daleszynski PawelPOLPolandBye
 
Daleszynski Pawel55
Sarkulov Kairat6*6
43Smondek MilanCZECzech Republic4
22Sarkulov KairatKAZKazakhstan6
Sarkulov Kairat59
Palumbo Timothy6*9*
27Amarbayasgalan AnkhbayarMGLMongolia4
38Rezende LucianoBRABrazil6
Rezende Luciano0
Palumbo Timothy6
 
6Palumbo TimothyUSAUSABye
Palumbo Timothy6
Park Jun Beom4
7Singh HarvinderINDIndiaBye
 
Singh Harvinder6
Yorulmaz Adullah2
39Tsiklauri VanoGEOGeorgia0
26Yorulmaz AdullahTURTurkey6
Singh Harvinder0
Szarszewski Maik6
23Chopyk TarasUKRUkraine6
42Tolymbekov KairatbekKAZKazakhstan4
Chopyk Taras0
Szarszewski Maik6
 
10Szarszewski MaikGERGermanyBye
Szarszewski Maik2
Park Jun Beom6
15Park Jun BeomKORKoreaBye
 
Park Jun Beom6
Cabreira Armando0
 
18Cabreira ArmandoFRAFranceBye
Park Jun Beom6
Ziapaev Anton4
31Rajesh INDIndia6
34Dumbadze ZviadGEOGeorgia0
Rajesh 2
Ziapaev Anton6
 
2Ziapaev AntonRUSRussiaBye