European Youth Cup 1st leg European Youth Cup 1st leg
World Archery Europe (WAE)
Rovereto (ITA), from 15-05-2018 to 19-05-2018
European Youth Cup 1st leg
Start List by Target
 
Boys Qualification Round
Target
Name
NOC
Country
Category
20AOGRODOWCZYK MateuszPOLPOLANDRecurve Junior Men
20BBUDAEV SodnomRUSRUSSIARecurve Junior Men
20CALKETBI MohamedUAEUAERecurve Junior Men
20DLECAT FlorentinFRAFRANCERecurve Junior Men
21AKASPROWSKI OskarPOLPOLANDRecurve Junior Men
21BZHARGALOV ZorigtoRUSRUSSIARecurve Junior Men
21CALKTEBI AliUAEUAERecurve Junior Men
21DGOSSET ValentinFRAFRANCERecurve Junior Men
22ASTARZYCKI PiotrPOLPOLANDRecurve Junior Men
22BIRDYNEEV ErdemRUSRUSSIARecurve Junior Men
22CALKETBI Mohamed SaeedUAEUAERecurve Junior Men
22DJACQUEY ClementFRAFRANCERecurve Junior Men
23ACZYZ PawelPOLPOLANDRecurve Junior Men
23BRUKHULLA Nabill AkhmadRUSRUSSIARecurve Junior Men
23CALKAABI AhmedUAEUAERecurve Junior Men
23DKARDACZ IvanFRAFRANCERecurve Junior Men
24ARASMUSSEN Mikkel BerrigDENDENMARKRecurve Junior Men
24BTAVDGIRIDZE NikaGEOGEORGIARecurve Junior Men
24CREMAR AlenCROCROATIARecurve Junior Men
24DVITOVEC DavidCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
25ABLAZE DavisLATLATVIARecurve Junior Men
25BSHANNY ItayISRISRAELRecurve Junior Men
25CFLINK LudvigSWESWEDENRecurve Junior Men
25DCHOFFAT ValentinSUISWITZERLANDRecurve Junior Men
26AKRAVCHUK MykytaUKRUKRAINERecurve Junior Men
26BMUSOLESI FedericoITAITALYRecurve Junior Men
26CNAIRN ThomasGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
26DTODOROV VaskoBULBULGARIARecurve Junior Men
27AKOZHOKAR IvanUKRUKRAINERecurve Junior Men
27BGUERRA SimoneITAITALYRecurve Junior Men
27CPIKE WilliamGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
27DPENDOV TodorBULBULGARIARecurve Junior Men
28ASHEREMET RomanUKRUKRAINERecurve Junior Men
28BCANOVAI MatteoITAITALYRecurve Junior Men
28CDONALDSON CameronGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
28DBANCHEV IvanBULBULGARIARecurve Junior Men
29AZHURYLO MaksymUKRUKRAINERecurve Junior Men
29BBYLYKBASHI EronKOSKOSOVORecurve Junior Men
29CZOLTÁN LeventeHUNHUNGARYRecurve Junior Men
29DHANULIAK Jan JakubSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
30AKIVILO KarlESTESTONIARecurve Junior Men
30BMALA DrenisKOSKOSOVORecurve Junior Men
30CSZUTS MatyasHUNHUNGARYRecurve Junior Men
30DSRDOS ViliamSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
31ARAVNIKAR ZigaSLOSLOVENIARecurve Junior Men
31BVANHAEREN MaartenBELBELGIUMRecurve Junior Men
31CSCHWERTMANN NilsGERGERMANYRecurve Junior Men
31DFRANCU OndrejSVKSLOVAKIARecurve Junior Men
32ABIZJAK NikSLOSLOVENIARecurve Junior Men
32BCROES QuentinBELBELGIUMRecurve Junior Men
32CHASSLACHER MaximilianAUTAUSTRIARecurve Junior Men
32DUHRICH RobinGERGERMANYRecurve Junior Men
33AKUHLMANN Hauke MartijnGERGERMANYRecurve Junior Men
33BDE SMEDT JarnoBELBELGIUMRecurve Junior Men
33CSCHOENFELLNER NoahAUTAUSTRIARecurve Junior Men
35AMEDRZAK MateuszPOLPOLANDRecurve Cadet Men
35BSCHWEIGHOFER JulianAUTAUSTRIARecurve Cadet Men
35CMASIERO PierpaoloITAITALYRecurve Cadet Men
35DVAN STEEN ElianBELBELGIUMRecurve Cadet Men
36AKOZŁOWSKI AntoniPOLPOLANDRecurve Cadet Men
36BKURZ MarkusAUTAUSTRIARecurve Cadet Men
36CFABRIZZI FedericoITAITALYRecurve Cadet Men
36DCARBONETTI TheoBELBELGIUMRecurve Cadet Men
37AKĘPA KarolPOLPOLANDRecurve Cadet Men
37BZIKA AlexanderAUTAUSTRIARecurve Cadet Men
37CLOVO NiccolòITAITALYRecurve Cadet Men
37DMARKEY PieterBELBELGIUMRecurve Cadet Men
38AŁAZOWSKI FilipPOLPOLANDRecurve Cadet Men
38BDAXBÖCK DieterAUTAUSTRIARecurve Cadet Men
38CVOZZA AntonioITAITALYRecurve Cadet Men
38DROOS SennaBELBELGIUMRecurve Cadet Men
39AKONONOVS GlebsLATLATVIARecurve Cadet Men
39BDVORANI EdiKOSKOSOVORecurve Cadet Men
39CPOGHOSYAN LevonARMARMENIARecurve Cadet Men
39DOREL Dominik PetrCZECZECH REPUBLICRecurve Cadet Men
40AGROBLER AdriaanNAMNAMIBIARecurve Cadet Men
40BOUN HendrikESTESTONIARecurve Cadet Men
40CTURA LeonardoSMRSAN MARINORecurve Cadet Men
40DCHABIN KeziahSUISWITZERLANDRecurve Cadet Men
41ADAMSHAEV DambiRUSRUSSIARecurve Cadet Men
41BPOTRAFKE MatthiasGERGERMANYRecurve Cadet Men
41COVCHYNNIKOV ArtemUKRUKRAINERecurve Cadet Men
41DMARAS Efe GÜrkanTURTURKEYRecurve Cadet Men
42ACHEREMISKIN StanislavRUSRUSSIARecurve Cadet Men
42BFRAI CosminROUROMANIARecurve Cadet Men
42CPANTSYRU OleksandrUKRUKRAINERecurve Cadet Men
42DAYDIN AliTURTURKEYRecurve Cadet Men
43AZHAMBALOV BairRUSRUSSIARecurve Cadet Men
43BBUZILA Balas TudorROUROMANIARecurve Cadet Men
43CKAMENSKYI VolodymyrUKRUKRAINERecurve Cadet Men
43DTUMER Ulas BerkimTURTURKEYRecurve Cadet Men
44ARUSIN ArtemRUSRUSSIARecurve Cadet Men
44BTANASESCU FlaviusROUROMANIARecurve Cadet Men
44CFEDORUK NazarUKRUKRAINERecurve Cadet Men
44DDINDA StanislavMDAMOLDOVARecurve Cadet Men
45AJAGER MaticSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
45BBARRETT-REES JakobGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Men
45CPERTET HugoFRAFRANCERecurve Cadet Men
45DBUDECI CezarMDAMOLDOVARecurve Cadet Men
46AROZIC MihaSLOSLOVENIARecurve Cadet Men
46BREID JacobGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Men
46CLARTIGUE HugoFRAFRANCERecurve Cadet Men
46DTROSTEANETCHI AlexeiMDAMOLDOVARecurve Cadet Men
47AVAES DamianNEDNETHERLANDSRecurve Cadet Men
47BSUSCA ThomasGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Men
47CGUENIOT JosephFRAFRANCERecurve Cadet Men
47DGATENADZE SabaGEOGEORGIARecurve Cadet Men
48APLEITER DenzelNEDNETHERLANDSRecurve Cadet Men
48BTSULUKIDZE MirianGEOGEORGIARecurve Cadet Men
48CVETTER JonathanGERGERMANYRecurve Cadet Men
49AGROOT WASSINK ChrisNEDNETHERLANDSRecurve Cadet Men
49BBASILADZE AnriGEOGEORGIARecurve Cadet Men
49CORTLER AlexanderGERGERMANYRecurve Cadet Men
52ABOGGIATTO AlexITAITALYCompound Junior Men
52BNIELSEN Martin K.DENDENMARKCompound Junior Men
52CVERWOERDT MaxNEDNETHERLANDSCompound Junior Men
52DMODIC StasSLOSLOVENIACompound Junior Men
53AABBATI GiovanniITAITALYCompound Junior Men
53BOLSEN SimonDENDENMARKCompound Junior Men
53CLOUW ChristiaanNAMNAMIBIACompound Junior Men
53DKULLBERG AlexanderSWESWEDENCompound Junior Men
54ASUT JesseITAITALYCompound Junior Men
54BPUUSEPP KristjanESTESTONIACompound Junior Men
54CSHENKHOROV SergeiRUSRUSSIACompound Junior Men
54DVALLARO AndreaSUISWITZERLANDCompound Junior Men
56ACHRISTIANSEN OliverDENDENMARKCompound Cadet Men
56BCAINE JacobGBRGREAT BRITAINCompound Cadet Men
56CVUJANIC LorenzoCROCROATIACompound Cadet Men
56DBRUNELLO AntonioITAITALYCompound Cadet Men
57AFULLERTON MathiasDENDENMARKCompound Cadet Men
57BTHOMAS NathanGBRGREAT BRITAINCompound Cadet Men
57CVARONE JustinSUISWITZERLANDCompound Cadet Men
57DDELLEMANS BjarneBELBELGIUMCompound Cadet Men
58AASTRUP-JENSEN ValdemarDENDENMARKCompound Cadet Men
58BHASLAM LewisGBRGREAT BRITAINCompound Cadet Men
58CSERRUAU DuncanFRAFRANCECompound Cadet Men
59ANIELSEN MartinDENDENMARKCompound Cadet Men
59BJAATMA RobinESTESTONIACompound Cadet Men
59CARLEFUR-WÄLLSTEDT, MarcusSWESWEDENCompound Cadet Men
Girls Qualification Round
Target
Name
NOC
Country
Category
26AZASTAVNA IrynaUKRUKRAINERecurve Junior Women
26BDULLAS LauraPOLPOLANDRecurve Junior Women
26CGOMBOEVA SvetlanaRUSRUSSIARecurve Junior Women
26DLILIENTHAL TriinuESTESTONIARecurve Junior Women
27AKUKURUZIAK OleksandraUKRUKRAINERecurve Junior Women
27BCZYZ JuliaPOLPOLANDRecurve Junior Women
27CBUDAEVA AriunaRUSRUSSIARecurve Junior Women
27DTETSMANN MarisESTESTONIARecurve Junior Women
28ABULAKH EvaUKRUKRAINERecurve Junior Women
28BSZMIT KlaudiaPOLPOLANDRecurve Junior Women
28CMALAFEEVA NataliaRUSRUSSIARecurve Junior Women
28DPOLLUMAE AlexandraESTESTONIARecurve Junior Women
29ACHYBISOVA YevheniiaUKRUKRAINERecurve Junior Women
29BTOBOLEWSKA AnnaPOLPOLANDRecurve Junior Women
29CPLOTNIKOVA TatianaRUSRUSSIARecurve Junior Women
29DDESTROOPER CharlotteBELBELGIUMRecurve Junior Women
30ATARTLER ElisaGERGERMANYRecurve Junior Women
30BGRAPOVA KlaraCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Women
30CSTRAKA ElisabethAUTAUSTRIARecurve Junior Women
30DKACZMARECK ElodieFRAFRANCERecurve Junior Women
31AGIACCHERI TanyaITAITALYRecurve Junior Women
31BGASIMOVA OzayAZEAZERBAIJANRecurve Junior Women
31CNISSEN Lea MogreeDENDENMARKRecurve Junior Women
31DBARBELIN LisaFRAFRANCERecurve Junior Women
32AJURCA NalaSLOSLOVENIARecurve Junior Women
32BHÖLAAS-BORÉN SofiaSWESWEDENRecurve Junior Women
32CANDERSEN KirstineDENDENMARKRecurve Junior Women
32DGUY OceaneFRAFRANCERecurve Junior Women
36ADIDYCH OrysiaUKRUKRAINERecurve Cadet Women
36BFECIORU Ilinca AndreeaROUROMANIARecurve Cadet Women
36CROWLEY HannahGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Women
36DTREVES AureliaFRAFRANCERecurve Cadet Women
37AILLIASH VarvaraUKRUKRAINERecurve Cadet Women
37BAMAISTROAIE MadalinaROUROMANIARecurve Cadet Women
37CHUGHES HeatherGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Women
37DRICHARD MelodieFRAFRANCERecurve Cadet Women
38ASHUBKINA OlhaUKRUKRAINERecurve Cadet Women
38BFRAI TimeeaROUROMANIARecurve Cadet Women
38CBURDETT NicoleGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Women
38DFLORENT AnaëlleFRAFRANCERecurve Cadet Women
39AZHUK PolinaUKRUKRAINERecurve Cadet Women
39BMIKLOS BeatriceROUROMANIARecurve Cadet Women
39CTROMANS-ANSELL AlyssiaGBRGREAT BRITAINRecurve Cadet Women
39DPICQUART ZoeFRAFRANCERecurve Cadet Women
40ALUPAN DariaMDAMOLDOVARecurve Cadet Women
40BZAMANOVA NazrinAZEAZERBAIJANRecurve Cadet Women
40CSKELTONA VendijaLATLATVIARecurve Cadet Women
40DCIZMAROVA ViktoriaSVKSLOVAKIARecurve Cadet Women
41ASTEYNEN LotteBELBELGIUMRecurve Cadet Women
41BBROECKX Anna-MariaAUTAUSTRIARecurve Cadet Women
41CFERS SpelaSLOSLOVENIARecurve Cadet Women
41DBARANKOVA DenisaSVKSLOVAKIARecurve Cadet Women
42ACHRUBASIK TalidaGERGERMANYRecurve Cadet Women
42BJURASZ KarolinaPOLPOLANDRecurve Cadet Women
42CMANKHANOVA AiunaRUSRUSSIARecurve Cadet Women
42DNANOU LidaGREGREECERecurve Cadet Women
43AREISENWEBER Clea JosinaGERGERMANYRecurve Cadet Women
43BSWIECKA WeronikaPOLPOLANDRecurve Cadet Women
43CKHARITONOVA ViktoriaRUSRUSSIARecurve Cadet Women
43DKATSAITI AnastasiaGREGREECERecurve Cadet Women
44ASCHWARZ CharlineGERGERMANYRecurve Cadet Women
44BOBERDA JuliaPOLPOLANDRecurve Cadet Women
44CSATIR SelinTURTURKEYRecurve Cadet Women
44DHERVAT KarenITAITALYRecurve Cadet Women
45AKOVAČIĆ TihanaCROCROATIARecurve Cadet Women
45BWINKLER YaëlNEDNETHERLANDSRecurve Cadet Women
45CBASARAN EzgiTURTURKEYRecurve Cadet Women
45DROLANDO AikoITAITALYRecurve Cadet Women
46AMOCINIC PaulaCROCROATIARecurve Cadet Women
46BDONNERS KyraNEDNETHERLANDSRecurve Cadet Women
46CKAFALIER BerraTURTURKEYRecurve Cadet Women
46DWYKA MelaniaPOLPOLANDRecurve Cadet Women
47ABUDAZHAPOVA TuianaRUSRUSSIARecurve Cadet Women
47BVAN DER WINKEL LauraNEDNETHERLANDSRecurve Cadet Women
47CCOEREZZA Elisa EsterITAITALYRecurve Cadet Women
51AMOON SarahGBRGREAT BRITAINCompound Junior Women
51BBELLINI FrancescaITAITALYCompound Junior Women
51CHUNSPERGER JanineSUISWITZERLANDCompound Junior Women
51DHRABIK OleksandraUKRUKRAINECompound Junior Women
52AGIBSON EllaGBRGREAT BRITAINCompound Junior Women
52BRET SaraITAITALYCompound Junior Women
52CGRINVALDE JanetaLATLATVIACompound Junior Women
52DJAATMA LisellESTESTONIACompound Junior Women
53ASPINKS AbbieGBRGREAT BRITAINCompound Junior Women
53BTOZZI AuroraITAITALYCompound Junior Women
53CKOROLEVA ElizavetaRUSRUSSIACompound Junior Women
53DILVES KristiESTESTONIACompound Junior Women
54ACARPENTER IsabelleGBRGREAT BRITAINCompound Junior Women
54BFERREIRA Gabriela IrisISLICELANDCompound Junior Women
54CZIKMUNDOVA MartinaCZECZECH REPUBLICCompound Junior Women
56ARONER ElisaITAITALYCompound Cadet Women
56BLIPPAND Hanna LiinaESTESTONIACompound Cadet Women
56CMAMALIAS Eowyn MarieISLICELANDCompound Cadet Women
56DMLINARIC AmandaCROCROATIACompound Cadet Women
57AMICHELI FrancescaITAITALYCompound Cadet Women
57BPAAS Meeri-MaritaESTESTONIACompound Cadet Women
57CZIKMUNDOVA PetraCZECZECH REPUBLICCompound Cadet Women
57DCREANGA AlexandraROUROMANIACompound Cadet Women
58AALBERTI CamillaITAITALYCompound Cadet Women
58BPUUSEPP KarolinESTESTONIACompound Cadet Women
58CDANILET AncaROUROMANIACompound Cadet Women
59ABAZZICHETTO ElisaITAITALYCompound Cadet Women
59CDANILET IlincaROUROMANIACompound Cadet Women