European Youth Cup 1st leg European Youth Cup 1st leg
World Archery Europe (WAE)
Rovereto (ITA), from 15-05-2018 to 19-05-2018
European Youth Cup 1st leg
Entries by Event
 
RJMRecurve Junior Men
Target
Rank
Name
Ses.
AUTAUSTRIA
032CHASSLACHER MaximilianBoys Qualification Round
033CSCHOENFELLNER NoahBoys Qualification Round
BELBELGIUM
032BCROES QuentinBoys Qualification Round
033BDE SMEDT JarnoBoys Qualification Round
031BVANHAEREN MaartenBoys Qualification Round
BULBULGARIA
028DBANCHEV IvanBoys Qualification Round
027DPENDOV TodorBoys Qualification Round
026DTODOROV VaskoBoys Qualification Round
CROCROATIA
024CREMAR AlenBoys Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
024DVITOVEC DavidBoys Qualification Round
DENDENMARK
024ARASMUSSEN Mikkel BerrigBoys Qualification Round
ESTESTONIA
030AKIVILO KarlBoys Qualification Round
FRAFRANCE
021DGOSSET ValentinBoys Qualification Round
022DJACQUEY ClementBoys Qualification Round
023DKARDACZ IvanBoys Qualification Round
020DLECAT FlorentinBoys Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
028CDONALDSON CameronBoys Qualification Round
026CNAIRN ThomasBoys Qualification Round
027CPIKE WilliamBoys Qualification Round
GEOGEORGIA
024BTAVDGIRIDZE NikaBoys Qualification Round
GERGERMANY
033AKUHLMANN Hauke MartijnBoys Qualification Round
031CSCHWERTMANN NilsBoys Qualification Round
032DUHRICH RobinBoys Qualification Round
HUNHUNGARY
030CSZUTS MatyasBoys Qualification Round
029CZOLTÁN LeventeBoys Qualification Round
ISRISRAEL
025BSHANNY ItayBoys Qualification Round
ITAITALY
028BCANOVAI MatteoBoys Qualification Round
027BGUERRA SimoneBoys Qualification Round
026BMUSOLESI FedericoBoys Qualification Round
KOSKOSOVO
029BBYLYKBASHI EronBoys Qualification Round
030BMALA DrenisBoys Qualification Round
LATLATVIA
025ABLAZE DavisBoys Qualification Round
POLPOLAND
023ACZYZ PawelBoys Qualification Round
021AKASPROWSKI OskarBoys Qualification Round
020AOGRODOWCZYK MateuszBoys Qualification Round
022ASTARZYCKI PiotrBoys Qualification Round
RUSRUSSIA
020BBUDAEV SodnomBoys Qualification Round
022BIRDYNEEV ErdemBoys Qualification Round
023BRUKHULLA Nabill AkhmadBoys Qualification Round
021BZHARGALOV ZorigtoBoys Qualification Round
SLOSLOVENIA
032ABIZJAK NikBoys Qualification Round
031ARAVNIKAR ZigaBoys Qualification Round
SUISWITZERLAND
025DCHOFFAT ValentinBoys Qualification Round
SVKSLOVAKIA
031DFRANCU OndrejBoys Qualification Round
029DHANULIAK Jan JakubBoys Qualification Round
030DSRDOS ViliamBoys Qualification Round
SWESWEDEN
025CFLINK LudvigBoys Qualification Round
UAEUAE
023CALKAABI AhmedBoys Qualification Round
020CALKETBI MohamedBoys Qualification Round
022CALKETBI Mohamed SaeedBoys Qualification Round
021CALKTEBI AliBoys Qualification Round
UKRUKRAINE
027AKOZHOKAR IvanBoys Qualification Round
026AKRAVCHUK MykytaBoys Qualification Round
028ASHEREMET RomanBoys Qualification Round
029AZHURYLO MaksymBoys Qualification Round
RJWRecurve Junior Women
Target
Rank
Name
Ses.
AUTAUSTRIA
030CSTRAKA ElisabethGirls Qualification Round
AZEAZERBAIJAN
031BGASIMOVA OzayGirls Qualification Round
BELBELGIUM
029DDESTROOPER CharlotteGirls Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
030BGRAPOVA KlaraGirls Qualification Round
DENDENMARK
032CANDERSEN KirstineGirls Qualification Round
031CNISSEN Lea MogreeGirls Qualification Round
ESTESTONIA
026DLILIENTHAL TriinuGirls Qualification Round
028DPOLLUMAE AlexandraGirls Qualification Round
027DTETSMANN MarisGirls Qualification Round
FRAFRANCE
031DBARBELIN LisaGirls Qualification Round
032DGUY OceaneGirls Qualification Round
030DKACZMARECK ElodieGirls Qualification Round
GERGERMANY
030ATARTLER ElisaGirls Qualification Round
ITAITALY
031AGIACCHERI TanyaGirls Qualification Round
POLPOLAND
027BCZYZ JuliaGirls Qualification Round
026BDULLAS LauraGirls Qualification Round
028BSZMIT KlaudiaGirls Qualification Round
029BTOBOLEWSKA AnnaGirls Qualification Round
RUSRUSSIA
027CBUDAEVA AriunaGirls Qualification Round
026CGOMBOEVA SvetlanaGirls Qualification Round
028CMALAFEEVA NataliaGirls Qualification Round
029CPLOTNIKOVA TatianaGirls Qualification Round
SLOSLOVENIA
032AJURCA NalaGirls Qualification Round
SWESWEDEN
032BHÖLAAS-BORÉN SofiaGirls Qualification Round
UKRUKRAINE
028ABULAKH EvaGirls Qualification Round
029ACHYBISOVA YevheniiaGirls Qualification Round
027AKUKURUZIAK OleksandraGirls Qualification Round
026AZASTAVNA IrynaGirls Qualification Round
RCMRecurve Cadet Men
Target
Rank
Name
Ses.
ARMARMENIA
039CPOGHOSYAN LevonBoys Qualification Round
AUTAUSTRIA
038BDAXBÖCK DieterBoys Qualification Round
036BKURZ MarkusBoys Qualification Round
035BSCHWEIGHOFER JulianBoys Qualification Round
037BZIKA AlexanderBoys Qualification Round
BELBELGIUM
036DCARBONETTI TheoBoys Qualification Round
037DMARKEY PieterBoys Qualification Round
038DROOS SennaBoys Qualification Round
035DVAN STEEN ElianBoys Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
039DOREL Dominik PetrBoys Qualification Round
ESTESTONIA
040BOUN HendrikBoys Qualification Round
FRAFRANCE
047CGUENIOT JosephBoys Qualification Round
046CLARTIGUE HugoBoys Qualification Round
045CPERTET HugoBoys Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
045BBARRETT-REES JakobBoys Qualification Round
046BREID JacobBoys Qualification Round
047BSUSCA ThomasBoys Qualification Round
GEOGEORGIA
049BBASILADZE AnriBoys Qualification Round
047DGATENADZE SabaBoys Qualification Round
048BTSULUKIDZE MirianBoys Qualification Round
GERGERMANY
049CORTLER AlexanderBoys Qualification Round
041BPOTRAFKE MatthiasBoys Qualification Round
048CVETTER JonathanBoys Qualification Round
ITAITALY
036CFABRIZZI FedericoBoys Qualification Round
037CLOVO NiccolòBoys Qualification Round
035CMASIERO PierpaoloBoys Qualification Round
038CVOZZA AntonioBoys Qualification Round
KOSKOSOVO
039BDVORANI EdiBoys Qualification Round
LATLATVIA
039AKONONOVS GlebsBoys Qualification Round
MDAMOLDOVA
045DBUDECI CezarBoys Qualification Round
044DDINDA StanislavBoys Qualification Round
046DTROSTEANETCHI AlexeiBoys Qualification Round
NAMNAMIBIA
040AGROBLER AdriaanBoys Qualification Round
NEDNETHERLANDS
049AGROOT WASSINK ChrisBoys Qualification Round
048APLEITER DenzelBoys Qualification Round
047AVAES DamianBoys Qualification Round
POLPOLAND
037AKĘPA KarolBoys Qualification Round
036AKOZŁOWSKI AntoniBoys Qualification Round
035AMEDRZAK MateuszBoys Qualification Round
038AŁAZOWSKI FilipBoys Qualification Round
ROUROMANIA
043BBUZILA Balas TudorBoys Qualification Round
042BFRAI CosminBoys Qualification Round
044BTANASESCU FlaviusBoys Qualification Round
RUSRUSSIA
042ACHEREMISKIN StanislavBoys Qualification Round
041ADAMSHAEV DambiBoys Qualification Round
044ARUSIN ArtemBoys Qualification Round
043AZHAMBALOV BairBoys Qualification Round
SLOSLOVENIA
045AJAGER MaticBoys Qualification Round
046AROZIC MihaBoys Qualification Round
SMRSAN MARINO
040CTURA LeonardoBoys Qualification Round
SUISWITZERLAND
040DCHABIN KeziahBoys Qualification Round
TURTURKEY
042DAYDIN AliBoys Qualification Round
041DMARAS Efe GÜrkanBoys Qualification Round
043DTUMER Ulas BerkimBoys Qualification Round
UKRUKRAINE
044CFEDORUK NazarBoys Qualification Round
043CKAMENSKYI VolodymyrBoys Qualification Round
041COVCHYNNIKOV ArtemBoys Qualification Round
042CPANTSYRU OleksandrBoys Qualification Round
RCWRecurve Cadet Women
Target
Rank
Name
Ses.
AUTAUSTRIA
041BBROECKX Anna-MariaGirls Qualification Round
AZEAZERBAIJAN
040BZAMANOVA NazrinGirls Qualification Round
BELBELGIUM
041ASTEYNEN LotteGirls Qualification Round
CROCROATIA
045AKOVAČIĆ TihanaGirls Qualification Round
046AMOCINIC PaulaGirls Qualification Round
FRAFRANCE
038DFLORENT AnaëlleGirls Qualification Round
039DPICQUART ZoeGirls Qualification Round
037DRICHARD MelodieGirls Qualification Round
036DTREVES AureliaGirls Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
038CBURDETT NicoleGirls Qualification Round
037CHUGHES HeatherGirls Qualification Round
036CROWLEY HannahGirls Qualification Round
039CTROMANS-ANSELL AlyssiaGirls Qualification Round
GERGERMANY
042ACHRUBASIK TalidaGirls Qualification Round
043AREISENWEBER Clea JosinaGirls Qualification Round
044ASCHWARZ CharlineGirls Qualification Round
GREGREECE
043DKATSAITI AnastasiaGirls Qualification Round
042DNANOU LidaGirls Qualification Round
ITAITALY
047CCOEREZZA Elisa EsterGirls Qualification Round
044DHERVAT KarenGirls Qualification Round
045DROLANDO AikoGirls Qualification Round
LATLATVIA
040CSKELTONA VendijaGirls Qualification Round
MDAMOLDOVA
040ALUPAN DariaGirls Qualification Round
NEDNETHERLANDS
046BDONNERS KyraGirls Qualification Round
047BVAN DER WINKEL LauraGirls Qualification Round
045BWINKLER YaëlGirls Qualification Round
POLPOLAND
042BJURASZ KarolinaGirls Qualification Round
044BOBERDA JuliaGirls Qualification Round
043BSWIECKA WeronikaGirls Qualification Round
046DWYKA MelaniaGirls Qualification Round
ROUROMANIA
037BAMAISTROAIE MadalinaGirls Qualification Round
036BFECIORU Ilinca AndreeaGirls Qualification Round
038BFRAI TimeeaGirls Qualification Round
039BMIKLOS BeatriceGirls Qualification Round
RUSRUSSIA
047ABUDAZHAPOVA TuianaGirls Qualification Round
043CKHARITONOVA ViktoriaGirls Qualification Round
042CMANKHANOVA AiunaGirls Qualification Round
SLOSLOVENIA
041CFERS SpelaGirls Qualification Round
SVKSLOVAKIA
041DBARANKOVA DenisaGirls Qualification Round
040DCIZMAROVA ViktoriaGirls Qualification Round
TURTURKEY
045CBASARAN EzgiGirls Qualification Round
046CKAFALIER BerraGirls Qualification Round
044CSATIR SelinGirls Qualification Round
UKRUKRAINE
036ADIDYCH OrysiaGirls Qualification Round
037AILLIASH VarvaraGirls Qualification Round
038ASHUBKINA OlhaGirls Qualification Round
039AZHUK PolinaGirls Qualification Round
CJMCompound Junior Men
Target
Rank
Name
Ses.
DENDENMARK
052BNIELSEN Martin K.Boys Qualification Round
053BOLSEN SimonBoys Qualification Round
ESTESTONIA
054BPUUSEPP KristjanBoys Qualification Round
ITAITALY
053AABBATI GiovanniBoys Qualification Round
052ABOGGIATTO AlexBoys Qualification Round
054ASUT JesseBoys Qualification Round
NAMNAMIBIA
053CLOUW ChristiaanBoys Qualification Round
NEDNETHERLANDS
052CVERWOERDT MaxBoys Qualification Round
RUSRUSSIA
054CSHENKHOROV SergeiBoys Qualification Round
SLOSLOVENIA
052DMODIC StasBoys Qualification Round
SUISWITZERLAND
054DVALLARO AndreaBoys Qualification Round
SWESWEDEN
053DKULLBERG AlexanderBoys Qualification Round
CJWCompound Junior Women
Target
Rank
Name
Ses.
CZECZECH REPUBLIC
054CZIKMUNDOVA MartinaGirls Qualification Round
ESTESTONIA
053DILVES KristiGirls Qualification Round
052DJAATMA LisellGirls Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
054ACARPENTER IsabelleGirls Qualification Round
052AGIBSON EllaGirls Qualification Round
051AMOON SarahGirls Qualification Round
053ASPINKS AbbieGirls Qualification Round
ISLICELAND
054BFERREIRA Gabriela IrisGirls Qualification Round
ITAITALY
051BBELLINI FrancescaGirls Qualification Round
052BRET SaraGirls Qualification Round
053BTOZZI AuroraGirls Qualification Round
LATLATVIA
052CGRINVALDE JanetaGirls Qualification Round
RUSRUSSIA
053CKOROLEVA ElizavetaGirls Qualification Round
SUISWITZERLAND
051CHUNSPERGER JanineGirls Qualification Round
UKRUKRAINE
051DHRABIK OleksandraGirls Qualification Round
CCMCompound Cadet Men
Target
Rank
Name
Ses.
BELBELGIUM
057DDELLEMANS BjarneBoys Qualification Round
CROCROATIA
056CVUJANIC LorenzoBoys Qualification Round
DENDENMARK
058AASTRUP-JENSEN ValdemarBoys Qualification Round
056ACHRISTIANSEN OliverBoys Qualification Round
057AFULLERTON MathiasBoys Qualification Round
059ANIELSEN MartinBoys Qualification Round
ESTESTONIA
059BJAATMA RobinBoys Qualification Round
FRAFRANCE
058CSERRUAU DuncanBoys Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
056BCAINE JacobBoys Qualification Round
058BHASLAM LewisBoys Qualification Round
057BTHOMAS NathanBoys Qualification Round
ITAITALY
056DBRUNELLO AntonioBoys Qualification Round
SUISWITZERLAND
057CVARONE JustinBoys Qualification Round
SWESWEDEN
059CARLEFUR-WÄLLSTEDT, MarcusBoys Qualification Round
CCWCompound Cadet Women
Target
Rank
Name
Ses.
CROCROATIA
056DMLINARIC AmandaGirls Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
057CZIKMUNDOVA PetraGirls Qualification Round
ESTESTONIA
056BLIPPAND Hanna LiinaGirls Qualification Round
057BPAAS Meeri-MaritaGirls Qualification Round
058BPUUSEPP KarolinGirls Qualification Round
ISLICELAND
056CMAMALIAS Eowyn MarieGirls Qualification Round
ITAITALY
058AALBERTI CamillaGirls Qualification Round
059ABAZZICHETTO ElisaGirls Qualification Round
057AMICHELI FrancescaGirls Qualification Round
056ARONER ElisaGirls Qualification Round
ROUROMANIA
057DCREANGA AlexandraGirls Qualification Round
058CDANILET AncaGirls Qualification Round
059CDANILET IlincaGirls Qualification Round