FITA Bern 2017 FITA Bern 2017
Bogenschützenverein Bern (108)
Leichtathletikstadion Wankdorf, Bern, from 20-08-2017 to 20-08-2017
FITA Bern 2017
Participant List ordered by Target
 
Session 1
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
1ADAMDINSUREN Tuvshintugs186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Hommes
1BROBERT Dominique208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter Hommes
1CSOPINSKI Esther186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master Dames
1DGERBER Severin165BS THUN 165Bowhunter Junior Hommes
2ARINDERKNECHT Felix186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Hommes
2BSCHÄR Markus208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter Hommes
2CXENOCOSTAS Lucas186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Cadet Hommes
2DGASSER Werner165BS THUN 165Bowhunter Master Hommes
3AWATTINGER Tino186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Hommes
3BMAURER Monica208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter Dames
3CRADO Jessie186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Cadet Dames
3DSIMON Jan136BS OBERAARGAU 136Bowhunter Hommes
4AGERTEIS Tobias186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Junior Hommes
4BBUSER Hermann208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter Master Hommes
4CLÄDERACH Toa186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Jeunesse
4DSIMON Luca136BS OBERAARGAU 136Bowhunter Cadet Hommes
5AWINKLER Katharina186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Junior Dames
5BAEBY Gilbert156BS SCHWARZSEE 156Bowhunter Hommes
5CBECK Philip186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Jeunesse
5DGUTZWILLER Roland207BS NIDWALDEN 207Bowhunter Master Hommes
6AXENOCOSTAS Nicholas186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master Hommes
6BSIEGENTHALER Armin156BS SCHWARZSEE 156Bowhunter Master Hommes
6CWINZER Stefan138C.A.LAUSANNE 138Bowhunter Master Hommes
6DCLAUSS Sylvia190OBWALDEN BS 190Bowhunter Dames
7AHUBER René186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master Hommes
7BMARTI Sibylle201BSC AQUILA 201Bowhunter Dames
7CRITLER Damian211BSV INDIAN ARCHERS 211Bowhunter Hommes
7DPAULI Raphael145BS LYSSACH 145Bowhunter Junior Hommes
8ABACHMANN Walter186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master Hommes
8BHALLER Kim108BV BERN 108Longbow Hommes
8CPERROLLAZ Janik211BSV INDIAN ARCHERS 211Longbow Cadet Hommes
9AHUBER Daniela186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master Dames
9BKLÄY Matthias108BV BERN 108Longbow Hommes
10BBERGER Christine186BSZZ ZURICH 186Longbow Master Dames
10CLUDWIG Walter108BV BERN 108Longbow Hommes
10DALBRECHT Peter211BSV INDIAN ARCHERS 211Longbow Hommes
11APALOMBA Massimiliano163ARC & FORÊT TAVANNES 163Barebow Hommes
11BACHERMANN Stefan165BS THUN 165Barebow Hommes
11CPERROLLAZ Ingrid211BSV INDIAN ARCHERS 211Barebow Dames
12ATRIPET Laurent163ARC & FORÊT TAVANNES 163Barebow Master Hommes
12BPICHONNAZ Éric158C.A. DE LA TOUR SIONBarebow Hommes
12CPERROLLAZ Ivan211BSV INDIAN ARCHERS 211Barebow Hommes
15AFUHRER Cheyenne208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter Mini
15BCAMPANA Sylvie117A.C.COLLOMBEY 117Recurve Mini
15CPERROLLAZ Svenja211BSV INDIAN ARCHERS 211Barebow Mini
15DGREBER Loïc149T.A.NEUCHÂTEL 149Recurve Mini
16AHEROLD Roman160OBSG ST. GALLEN 160Recurve Cadet Hommes
16BCHOFFAT Valentin149T.A.NEUCHÂTEL 149Recurve Cadet Hommes
16DPICHONNAZ Maxine158C.A. DE LA TOUR SIONRecurve Cadet Dames
17ALÜSCHER Fabio160OBSG ST. GALLEN 160Recurve Cadet Hommes
17BGREBER Florian149T.A.NEUCHÂTEL 149Recurve Cadet Hommes
17DGONZALEZ Simon138C.A.LAUSANNE 138Recurve Cadet Hommes
18ADUSO Samuele105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve Cadet Hommes
18BWIDMER Heiner108BV BERN 108Recurve Master Hommes
18CDE GIULI Marie-Thérèse131A.C. JUSSY 131Recurve Master Dames
18DBRUNNER Rudolf210BS STALLIKON 210Recurve Master Hommes
19AHARDMEIER Thomas108BV BERN 108Recurve Master Hommes
19BMARTI Andy201BSC AQUILA 201Recurve Master Hommes
19CSTEINER Beat108BV BERN 108Recurve Master Hommes
19DWINTERLEITNER Alex111BV BIEL 111Recurve Master Hommes
20ABUCHLI Yvo108BV BERN 108Recurve Master Hommes
20CMONFORTE Cécile125SAGITTAIRE GENÈVE 125Recurve Master Dames
20DWINTERLEITNER Ursula111BV BIEL 111Recurve Master Dames
21AGUTJAHR Joe108BV BERN 108Recurve Master Hommes
21BD'INCAU Remo186BSZZ ZURICH 186Recurve Master Hommes
21CLABARILE Johannes150OBV GAMPEL 150Recurve Master Hommes
22ABURRI Kevin179BS ZÜRI OBERLAND 179Compound Hommes
22CDELFINI Andrea190OBWALDEN BS 190Compound Hommes
22DLOCHMATTER Sven150OBV GAMPEL 150Compound Hommes
23AKREUTER Walter128BS GRASBURG 128Compound Master Hommes
23DIMBODEN Martin150OBV GAMPEL 150Compound Master Hommes
24AVARONE Justin158C.A. DE LA TOUR SIONCompound Cadet Hommes
24CKILCHÖR Franz128BS GRASBURG 128Compound Master Hommes
24DHÉRITIER Pascal127TROIS AIGLES 127Compound Hommes
25AENZ René190OBWALDEN BS 190Compound Master Hommes
25BHUNSPERGER Janine210BS STALLIKON 210Compound Dames
25CJAECKY Gregor149T.A.NEUCHÂTEL 149Compound Hommes
25DHOTZ Ruedi179BS ZÜRI OBERLAND 179Compound Master Hommes
26ABRITSCHGI Ueli190OBWALDEN BS 190Compound Master Hommes
26CANFOSSI Michel149T.A.NEUCHÂTEL 149Compound Master Hommes
26DSWART Marness106BASELBIETER BS 106Compound Master Hommes
27AFAHRNI Jürg165BS THUN 165Compound Master Hommes
27BMONTANA Erika210BS STALLIKON 210Compound Master Dames
27DPOLTAK Jozef150OBV GAMPEL 150Compound Hommes
28BWALLIMANN Ruedi190OBWALDEN BS 190Compound Hommes
28CDE GIULI Clémentine131A.C. JUSSY 131Compound Dames
28DVALLARO Andrea158C.A. DE LA TOUR SIONCompound Hommes
29AREMUND Florian145BS LYSSACH 145Compound Hommes
29BVILLARS Michel109BSC FORST 109Compound Hommes
29COLEKSEJENKO Elena179BS ZÜRI OBERLAND 179Compound Dames
33AMARMY Audrey118LES OURS BLANCS 118Recurve Junior Dames
33BFUSEK Olga105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve Dames
33CFONTANELLAZ Michèle138C.A.LAUSANNE 138Recurve Junior Dames
33DBONJOUR Mickael167C.A.VEVEY-LA TOUR 167Recurve Junior Hommes
34ACAMPANA Nicolas117A.C.COLLOMBEY 117Recurve Hommes
34BBRUNNER Swen1326NBAV NEUENSTADTRecurve Hommes
34CKALAPURAYIL Rajan105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve Hommes
34DRUFER Thomas108BV BERN 108Recurve Hommes
35ACAMPANA Séverine117A.C.COLLOMBEY 117Recurve Dames
35CFABER Dominik105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve Hommes
35DZUBAL Juraj108BV BERN 108Recurve Hommes
36ABUCHELI Lukas160OBSG ST. GALLEN 160Recurve Hommes
36BATTANASIO Francesca144BS PILATUS LUZERN 144Recurve Dames
36CGERSTER Simone113ZUBS BÜLACH 113Recurve Dames
36DBETTAZZA Adriano131A.C. JUSSY 131Recurve Hommes
37AKÜMIN Thomas186BSZZ ZURICH 186Recurve Hommes
37BHARTMANN Sirko101BS AARBERG 101Recurve Hommes
37CERCOLI ARTIME Juan-Pedro209BS AUGUSTA 209Recurve Hommes
37DRATHGEB Benjamin175T.A.T. ZÜRICH 175Recurve Hommes
39ARASCHLE Basil210BS STALLIKON 210Compound Jeunesse
39BSCHOONHEN Daniel210BS STALLIKON 210Compound Jeunesse
39CVARONE Marius158C.A. DE LA TOUR SIONCompound Jeunesse
39DJAECKY Joseph149T.A.NEUCHÂTEL 149Compound Jeunesse
41APAREL Jules167C.A.VEVEY-LA TOUR 167Recurve Jeunesse
41BCAMPANA Rachel117A.C.COLLOMBEY 117Recurve Jeunesse
41DBÉTRISEY Alice158C.A. DE LA TOUR SIONRecurve Jeunesse
42ARENAUD Arnaud167C.A.VEVEY-LA TOUR 167Recurve Jeunesse
42BCONOD Lancelot172A.C.YVERDON 172Recurve Jeunesse
42CBAUNACH Nadine105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve Jeunesse
Separate Para Wertung
Target
Athlete
Country
Country Name
Event
23AIMBODEN Martin150OBV GAMPEL 150Compound Men Open
23BLOCHMATTER Sven150OBV GAMPEL 150Compound Men Open
24AHÉRITIER Pascal127TROIS AIGLES 127Compound Men Open