FITA Bern 2017 FITA Bern 2017
Bogenschützenverein Bern (108)
Leichtathletikstadion Wankdorf, Bern, from 20-08-2017 to 20-08-2017
FITA Bern 2017
Participant List in Alphabetical Order
 
A - B - C
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
ACHERMANN Stefan11B165BS THUN 165Barebow HommesSes. 1
AEBY Gilbert5B156BS SCHWARZSEE 156Bowhunter HommesSes. 1
ALBRECHT Peter10D211BSV INDIAN ARCHERS 211Longbow HommesSes. 1
ANFOSSI Michel26C149T.A.NEUCHÂTEL 149Compound Master HommesSes. 1
ATTANASIO Francesca36B144BS PILATUS LUZERN 144Recurve DamesSes. 1
BACHMANN Walter8A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master HommesSes. 1
BAUNACH Nadine42C105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve JeunesseSes. 1
BECK Philip5C186BSZZ ZURICH 186Bowhunter JeunesseSes. 1
BERGER Christine10B186BSZZ ZURICH 186Longbow Master DamesSes. 1
BÉTRISEY Alice41D158C.A. DE LA TOUR SIONRecurve JeunesseSes. 1
BETTAZZA Adriano36D131A.C. JUSSY 131Recurve HommesSes. 1
BONJOUR Mickael33D167C.A.VEVEY-LA TOUR 167Recurve Junior HommesSes. 1
BRITSCHGI Ueli26A190OBWALDEN BS 190Compound Master HommesSes. 1
BRUNNER Rudolf18D210BS STALLIKON 210Recurve Master HommesSes. 1
BRUNNER Swen34B1326NBAV NEUENSTADTRecurve HommesSes. 1
BUCHELI Lukas36A160OBSG ST. GALLEN 160Recurve HommesSes. 1
BUCHLI Yvo20A108BV BERN 108Recurve Master HommesSes. 1
BURRI Kevin22A179BS ZÜRI OBERLAND 179Compound HommesSes. 1
BUSER Hermann4B208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter Master HommesSes. 1
CAMPANA Nicolas34A117A.C.COLLOMBEY 117Recurve HommesSes. 1
CAMPANA Rachel41B117A.C.COLLOMBEY 117Recurve JeunesseSes. 1
CAMPANA Séverine35A117A.C.COLLOMBEY 117Recurve DamesSes. 1
CAMPANA Sylvie15B117A.C.COLLOMBEY 117Recurve MiniSes. 1
CHOFFAT Valentin16B149T.A.NEUCHÂTEL 149Recurve Cadet HommesSes. 1
CLAUSS Sylvia6D190OBWALDEN BS 190Bowhunter DamesSes. 1
CONOD Lancelot42B172A.C.YVERDON 172Recurve JeunesseSes. 1
D - E - F - G
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
D'INCAU Remo21B186BSZZ ZURICH 186Recurve Master HommesSes. 1
DAMDINSUREN Tuvshintugs1A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter HommesSes. 1
DE GIULI Clémentine28C131A.C. JUSSY 131Compound DamesSes. 1
DE GIULI Marie-Thérèse18C131A.C. JUSSY 131Recurve Master DamesSes. 1
DELFINI Andrea22C190OBWALDEN BS 190Compound HommesSes. 1
DUSO Samuele18A105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve Cadet HommesSes. 1
ENZ René25A190OBWALDEN BS 190Compound Master HommesSes. 1
ERCOLI ARTIME Juan-Pedro37C209BS AUGUSTA 209Recurve HommesSes. 1
FABER Dominik35C105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve HommesSes. 1
FAHRNI Jürg27A165BS THUN 165Compound Master HommesSes. 1
FONTANELLAZ Michèle33C138C.A.LAUSANNE 138Recurve Junior DamesSes. 1
FUHRER Cheyenne15A208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter MiniSes. 1
FUSEK Olga33B105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve DamesSes. 1
GASSER Werner2D165BS THUN 165Bowhunter Master HommesSes. 1
GERBER Severin1D165BS THUN 165Bowhunter Junior HommesSes. 1
GERSTER Simone36C113ZUBS BÜLACH 113Recurve DamesSes. 1
GERTEIS Tobias4A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Junior HommesSes. 1
GONZALEZ Simon17D138C.A.LAUSANNE 138Recurve Cadet HommesSes. 1
GREBER Florian17B149T.A.NEUCHÂTEL 149Recurve Cadet HommesSes. 1
GREBER Loïc15D149T.A.NEUCHÂTEL 149Recurve MiniSes. 1
GUTJAHR Joe21A108BV BERN 108Recurve Master HommesSes. 1
GUTZWILLER Roland5D207BS NIDWALDEN 207Bowhunter Master HommesSes. 1
H - I - J - K - L
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
HALLER Kim8B108BV BERN 108Longbow HommesSes. 1
HARDMEIER Thomas19A108BV BERN 108Recurve Master HommesSes. 1
HARTMANN Sirko37B101BS AARBERG 101Recurve HommesSes. 1
HÉRITIER Pascal24A127TROIS AIGLES 127Compound Men OpenSeparate Para Wertung
HÉRITIER Pascal24D127TROIS AIGLES 127Compound HommesSes. 1
HEROLD Roman16A160OBSG ST. GALLEN 160Recurve Cadet HommesSes. 1
HOTZ Ruedi25D179BS ZÜRI OBERLAND 179Compound Master HommesSes. 1
HUBER Daniela9A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master DamesSes. 1
HUBER René7A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master HommesSes. 1
HUNSPERGER Janine25B210BS STALLIKON 210Compound DamesSes. 1
IMBODEN Martin23A150OBV GAMPEL 150Compound Men OpenSeparate Para Wertung
IMBODEN Martin23D150OBV GAMPEL 150Compound Master HommesSes. 1
JAECKY Gregor25C149T.A.NEUCHÂTEL 149Compound HommesSes. 1
JAECKY Joseph39D149T.A.NEUCHÂTEL 149Compound JeunesseSes. 1
KALAPURAYIL Rajan34C105JUVENTAS BS BASEL 105Recurve HommesSes. 1
KILCHÖR Franz24C128BS GRASBURG 128Compound Master HommesSes. 1
KLÄY Matthias9B108BV BERN 108Longbow HommesSes. 1
KREUTER Walter23A128BS GRASBURG 128Compound Master HommesSes. 1
KÜMIN Thomas37A186BSZZ ZURICH 186Recurve HommesSes. 1
LABARILE Johannes21C150OBV GAMPEL 150Recurve Master HommesSes. 1
LÄDERACH Toa4C186BSZZ ZURICH 186Bowhunter JeunesseSes. 1
LOCHMATTER Sven22D150OBV GAMPEL 150Compound HommesSes. 1
LOCHMATTER Sven23B150OBV GAMPEL 150Compound Men OpenSeparate Para Wertung
LUDWIG Walter10C108BV BERN 108Longbow HommesSes. 1
LÜSCHER Fabio17A160OBSG ST. GALLEN 160Recurve Cadet HommesSes. 1
M - O - P - R
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
MARMY Audrey33A118LES OURS BLANCS 118Recurve Junior DamesSes. 1
MARTI Andy19B201BSC AQUILA 201Recurve Master HommesSes. 1
MARTI Sibylle7B201BSC AQUILA 201Bowhunter DamesSes. 1
MAURER Monica3B208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter DamesSes. 1
MONFORTE Cécile20C125SAGITTAIRE GENÈVE 125Recurve Master DamesSes. 1
MONTANA Erika27B210BS STALLIKON 210Compound Master DamesSes. 1
OLEKSEJENKO Elena29C179BS ZÜRI OBERLAND 179Compound DamesSes. 1
PALOMBA Massimiliano11A163ARC & FORÊT TAVANNES 163Barebow HommesSes. 1
PAREL Jules41A167C.A.VEVEY-LA TOUR 167Recurve JeunesseSes. 1
PAULI Raphael7D145BS LYSSACH 145Bowhunter Junior HommesSes. 1
PERROLLAZ Ingrid11C211BSV INDIAN ARCHERS 211Barebow DamesSes. 1
PERROLLAZ Ivan12C211BSV INDIAN ARCHERS 211Barebow HommesSes. 1
PERROLLAZ Janik8C211BSV INDIAN ARCHERS 211Longbow Cadet HommesSes. 1
PERROLLAZ Svenja15C211BSV INDIAN ARCHERS 211Barebow MiniSes. 1
PICHONNAZ Éric12B158C.A. DE LA TOUR SIONBarebow HommesSes. 1
PICHONNAZ Maxine16D158C.A. DE LA TOUR SIONRecurve Cadet DamesSes. 1
POLTAK Jozef27D150OBV GAMPEL 150Compound HommesSes. 1
RADO Jessie3C186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Cadet DamesSes. 1
RASCHLE Basil39A210BS STALLIKON 210Compound JeunesseSes. 1
RATHGEB Benjamin37D175T.A.T. ZÜRICH 175Recurve HommesSes. 1
REMUND Florian29A145BS LYSSACH 145Compound HommesSes. 1
RENAUD Arnaud42A167C.A.VEVEY-LA TOUR 167Recurve JeunesseSes. 1
RINDERKNECHT Felix2A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter HommesSes. 1
RITLER Damian7C211BSV INDIAN ARCHERS 211Bowhunter HommesSes. 1
ROBERT Dominique1B208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter HommesSes. 1
RUFER Thomas34D108BV BERN 108Recurve HommesSes. 1
S - T - V - W - X
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
SCHÄR Markus2B208REDBACK ARCHERS 208Bowhunter HommesSes. 1
SCHOONHEN Daniel39B210BS STALLIKON 210Compound JeunesseSes. 1
SIEGENTHALER Armin6B156BS SCHWARZSEE 156Bowhunter Master HommesSes. 1
SIMON Jan3D136BS OBERAARGAU 136Bowhunter HommesSes. 1
SIMON Luca4D136BS OBERAARGAU 136Bowhunter Cadet HommesSes. 1
SOPINSKI Esther1C186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master DamesSes. 1
STEINER Beat19C108BV BERN 108Recurve Master HommesSes. 1
SWART Marness26D106BASELBIETER BS 106Compound Master HommesSes. 1
TRIPET Laurent12A163ARC & FORÊT TAVANNES 163Barebow Master HommesSes. 1
VALLARO Andrea28D158C.A. DE LA TOUR SIONCompound HommesSes. 1
VARONE Justin24A158C.A. DE LA TOUR SIONCompound Cadet HommesSes. 1
VARONE Marius39C158C.A. DE LA TOUR SIONCompound JeunesseSes. 1
VILLARS Michel29B109BSC FORST 109Compound HommesSes. 1
WALLIMANN Ruedi28B190OBWALDEN BS 190Compound HommesSes. 1
WATTINGER Tino3A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter HommesSes. 1
WIDMER Heiner18B108BV BERN 108Recurve Master HommesSes. 1
WINKLER Katharina5A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Junior DamesSes. 1
WINTERLEITNER Alex19D111BV BIEL 111Recurve Master HommesSes. 1
WINTERLEITNER Ursula20D111BV BIEL 111Recurve Master DamesSes. 1
WINZER Stefan6C138C.A.LAUSANNE 138Bowhunter Master HommesSes. 1
XENOCOSTAS Lucas2C186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Cadet HommesSes. 1
XENOCOSTAS Nicholas6A186BSZZ ZURICH 186Bowhunter Master HommesSes. 1
Z
Athlete
Target
Country
Country
Event
Session
ZUBAL Juraj35D108BV BERN 108Recurve HommesSes. 1