Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017 Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017
Aalborg Bueskyttelaug (ABL)
Vissevej 151, Visse, 9210 Aalborg SØ, from 12-08-2017 to 13-08-2017
Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017
Klasser & Divisioner resultat liste - Individuel
 
Recurve - Herre Junior [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
70 m
70 m
Total
10+X
X
1RAASMUSSEN Mikkel BerrigTIKTIK bueskydning297/ 1310/ 1607122
2PEDERSEN Jonathan Ørsted OteziaKOGKøge Bueskyttelaug277/ 2286/ 256351
3VUJIC MarkoTIKTIK bueskydning230/ 3274/ 350481
4FABER TobiasABLAalborg Bueskyttelaug230/ 4255/ 448531
Recurve - Dame Junior [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
70 m
70 m
Total
10+X
X
1NISSEN Lea MogreeHOLHolstebro Bueskytteforening278/ 2292/ 1570155
2D NIELSEN CamillaMFYMidtfyns Bueklub271/ 3291/ 256291
3LUTHERSON ClaraABLAalborg Bueskyttelaug255/ 4279/ 353473
4BJØRN Anne-SofieABLAalborg Bueskyttelaug283/ 1250/ 753391
5ANDERSEN  Kirstine DanstrupHOLHolstebro Bueskytteforening254/ 5263/ 551741
6RASMUSSEN SifMFYMidtfyns Bueklub246/ 6250/ 649682
7JENSEN MaiVORVordingborg Bueskyttelaug226/ 8263/ 448953
8SØRENSEN SigneHOLHolstebro Bueskytteforening234/ 7213/ 844762
9MØLLER Katja ReeSORSorø Bueskyttelaug130/ 9130/ 926011
Recurve - Herre Kadet [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
60 m
60 m
Total
10+X
X
1STAUDT OliverLYNLyngby Bueskyttelaug321/ 1304/ 2625176
2BRYNNING RasmusHOLHolstebro Bueskytteforening286/ 4316/ 1602155
3ALBRECHTSEN Emil MalikKOGKøge Bueskyttelaug304/ 2293/ 4597153
4LAURIDSEN JakobLYNLyngby Bueskyttelaug290/ 3299/ 3589142
5JUUL KarlARHAarhus Bueskyttelaug252/ 5248/ 650030
6SLOTT Mathias MajTIKTIK bueskydning244/ 6248/ 649220
7POULSEN SebastianHOLHolstebro Bueskytteforening187/ 8253/ 544061
8RADOOR MortenESBEsbjerg Archery201/ 7195/ 839622
9JENSEN SvanteKOGKøge Bueskyttelaug144/ 9168/ 931211
Recurve - Dame Kadet [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
60 m
60 m
Total
10+X
X
1EDELBERG JosefineESBEsbjerg Archery270/ 1263/ 153340
2SØRENSEN NajaABLAalborg Bueskyttelaug226/ 3257/ 348322
3LARSEN Signe ElisabethKOGKøge Bueskyttelaug222/ 5260/ 248241
4JAKOBSEN NannaSIFSilkeborg IF’s Bueskytteafdeli230/ 2250/ 448020
5NIELSEN Maja ClausenSIFSilkeborg IF’s Bueskytteafdeli224/ 4230/ 545431
6BRUUN RosaABLAalborg Bueskyttelaug214/ 6174/ 838821
7ESTRUP Klara A.R.NYKNykøbing F Bueskyttelaug153/ 9217/ 637011
8HURVITZ EmilyARHAarhus Bueskyttelaug204/ 7159/1036300
9KRUSE KatrineARHAarhus Bueskyttelaug142/10204/ 734631
10MASTRUP FridaSORSorø Bueskyttelaug171/ 8172/ 934320
11LERCHE SaraKOGKøge Bueskyttelaug95/11141/1123611
Recurve - Herre Aspirant [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
40 m
40 m
Total
10+X
X
1JØRGENSEN Oscar SandahlESBEsbjerg Archery319/ 1329/ 1648283
2MIKKELSEN Jakob BentinARHAarhus Bueskyttelaug317/ 2323/ 2640206
3DUUS TobiasABLAalborg Bueskyttelaug305/ 3310/ 3615164
4CHRISTENSEN Christian BrendstrupTIKTIK bueskydning303/ 4291/ 4594136
5JACOBSEN Balder ToreTIKTIK bueskydning278/ 5268/ 6546101
6JØRGENSEN RasmusARCArcus263/ 6281/ 5544112
7JENSEN NiclasARCArcus191/ 7214/ 740520
8RASMUSSEN AndreasESBEsbjerg Archery160/ 8194/ 835431
9JENSEN Nicklas F.ARCArcus139/ 9186/ 932500
10NORDSTRØM OliverKOGKøge Bueskyttelaug128/10130/1025821
Recurve - Dame Aspirant [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
40 m
40 m
Total
10+X
X
1EBBESEN Julia HolmESBEsbjerg Archery312/ 1309/ 1621165
2AGERHOLM LenaTIKTIK bueskydning311/ 2308/ 2619187
3ANDERSEN Theresa HaagenLYNLyngby Bueskyttelaug309/ 3301/ 3610165
4KJELDSEN  XandraHOLHolstebro Bueskytteforening300/ 4299/ 459984
5RÖSSEL JohannaABLAalborg Bueskyttelaug278/ 5282/ 656061
6MECK LivHADHaderslev Bueskyttelaug265/ 8294/ 555961
7HANSEN Stina HjortlundSONSønderborg Bueskyttelaug275/ 6278/ 7553103
8STOKHOLM MajaHADHaderslev Bueskyttelaug265/ 7272/ 8537133
9WINKEL IreneESBEsbjerg Archery214/ 9252/ 946651
10LANGE SigneLYNLyngby Bueskyttelaug114/10160/1027420
Recurve - Herre Mini [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1ØSTRUP Tobias BuskVIBViborg Bueskyttelaug293/ 2309/ 1602132
2BUCHMANN Jonas DahlKOGKøge Bueskyttelaug296/ 1304/ 2600131
3HENRIKSEN Ludvig NjorTIKTIK bueskydning287/ 3297/ 4584142
4DIETRICH NoahTIKTIK bueskydning269/ 6300/ 3569124
5FAGERBERG Malte K.ABLAalborg Bueskyttelaug285/ 4284/ 556950
6CHRISTENSEN Emil MeldgaardESBEsbjerg Archery283/ 5255/ 653851
Recurve - Dame Mini [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1LADEFOGED ClaraABLAalborg Bueskyttelaug326/ 1312/ 2638256
2LUI DannaLYNLyngby Bueskyttelaug272/ 3318/ 1590130
3VESTERGAARD MiaESBEsbjerg Archery261/ 4297/ 355860
4SØRENSEN Karla A.ABLAalborg Bueskyttelaug277/ 2267/ 654450
5EMANUELSEN NellieABLAalborg Bueskyttelaug239/ 5292/ 4531122
6KRISTENSEN  Emilie StorgaardHOLHolstebro Bueskytteforening239/ 6283/ 552282
7HANSEN Emma BuskKOGKøge Bueskyttelaug229/ 7220/ 744920
8VILLUMSEN CaisaLYNLyngby Bueskyttelaug174/ 8163/ 833710
Recurve - Herre Micro [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
15 m
15 m
Total
10+X
X
1MADSEN Johannes HedegaardESBEsbjerg Archery347/ 1353/ 17005318
2SCHULTZ MadsARCArcus343/ 2328/ 3671380
3RUNDSTRØM GustavTIKTIK bueskydning326/ 3329/ 26553516
4DRACHMANN TobiasESBEsbjerg Archery313/ 4310/ 5623131
5HUYNH Jonathan HoltABLAalborg Bueskyttelaug306/ 5316/ 4622190
6SPORRING KasperLYNLyngby Bueskyttelaug287/ 7295/ 6582100
7SØRENSEN JensARCArcus301/ 6274/ 8575141
8KNUDSEN Mathias RolandABLAalborg Bueskyttelaug267/ 8277/ 754484
9MARTINSEN AlexanderLYNLyngby Bueskyttelaug208/ 9246/ 945421
10FAGERBERG Pelle K.ABLAalborg Bueskyttelaug194/10211/1040520
Recurve - Dame Micro [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
15 m
15 m
Total
10+X
X
1MARCKMANN Marie FlindtKOGKøge Bueskyttelaug351/ 1351/ 17025421
2JENSEN CecilieKOGKøge Bueskyttelaug327/ 2333/ 2660306
3JENSEN KirstineESBEsbjerg Archery317/ 3319/ 3636176
4VALGRIND FrejaKOGKøge Bueskyttelaug311/ 5318/ 4629123
5ILUM JosefineABLAalborg Bueskyttelaug314/ 4310/ 6624170
6EGHOLM AuraESBEsbjerg Archery292/ 7316/ 5608164
7JØRGENSEN JulieGONGøngen Bueskytteklub306/ 6287/ 759392
8ANDERSEN Silke Victoria HustedESBEsbjerg Archery284/ 8277/ 9561114
9VANGAA FilucaABLAalborg Bueskyttelaug260/ 9283/ 854362
10OLSEN JohanneVORVordingborg Bueskyttelaug257/10243/1050030
Compound - Herre Junior [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
50 m
50 m
Total
10+X
X
1NIELSEN Martin KanstrupLYNLyngby Bueskyttelaug328/ 3345/ 1673439
2DYREBORG HANSEN ErikODEOdense Bueskytte Klub331/ 2328/ 26592511
3OLSEN SimonVORVordingborg Bueskyttelaug342/ 1311/ 3653348
4SEHESTED MarcusVORVordingborg Bueskyttelaug309/ 4306/ 5615155
5KRISTENSEN ChristofferSONSønderborg Bueskyttelaug305/ 5309/ 4614188
Compound - Dame Junior [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
50 m
50 m
Total
10+X
X
1RASMUSSEN Sasha VictoriaTIKTIK bueskydning336/ 1333/ 1669309
Compound - Herre Kadet [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
50 m
50 m
Total
10+X
X
1RASMUSSEN SuneTIKTIK bueskydning343/ 1331/ 16743412
2RINGGAARD NicolajARHAarhus Bueskyttelaug325/ 3327/ 26522510
3ERDAL MadsTIKTIK bueskydning329/ 2320/ 3649256
4BACKER Tobias FossumLYNLyngby Bueskyttelaug290/ 4303/ 4593165
Compound - Dame Kadet [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
50 m
50 m
Total
10+X
X
1HANSEN Sara NørgårdHINHinnum Hut309/ 1314/ 1623228
2JÓNSDÓTTIR  SóleyHOLHolstebro Bueskytteforening254/ 2257/ 251181
3ANDERSEN Sasha HaagenLYNLyngby Bueskyttelaug140/ 3014060
Compound - Herre Aspirant [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1BERG ChristofferLYNLyngby Bueskyttelaug358/ 1360/ 17187037
2BJARNARSON Tore LindboeTIKTIK bueskydning352/ 3355/ 27075925
3ANDERSEN Rasmus BramsenVARVarde Bueskyttelaug351/ 4353/ 47045626
4JENSEN Valdemar AstrupRANRanders Bueskyttelaug353/ 2351/ 67045621
5CHRISTIANSEN OliverLOBLavia Odense Bueskytter349/ 5351/ 57005423
6FULLERTON MathiasLYNLyngby Bueskyttelaug345/ 7354/ 36995526
7NIELSEN MartinRANRanders Bueskyttelaug348/ 6347/ 76954917
8MOGREE NoahHOLHolstebro Bueskytteforening344/ 8347/ 86914414
9KRISTENSEN BenjaminTIKTIK bueskydning336/ 9335/ 96713416
10DALSGAARD AndersKOGKøge Bueskyttelaug322/10327/10649228
11MERABET MalikTIKTIK bueskydning307/11309/11616134
Compound - Dame Aspirant [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1STÃœTZ NatachaLYNLyngby Bueskyttelaug335/ 1328/ 26633613
2STABELL VictoriaRANRanders Bueskyttelaug324/ 2334/ 1658262
3ANDERSEN Line MiltonNASNæstved Bueskyttelaug315/ 3314/ 3629205
Compound - Herre Mini [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1SPEDSBJERG HansVARVarde Bueskyttelaug342/ 1343/ 16854015
2PETERSEN CasperLYNLyngby Bueskyttelaug311/ 2319/ 2630202
3JENSEN MarcusSORSorø Bueskyttelaug303/ 3307/ 3610145
4SCHIERBECH MariusMFYMidtfyns Bueklub273/ 4295/ 4568151
5VESTERGAARD TimESBEsbjerg Archery231/ 6275/ 550664
6AMHOLT MikkelLYNLyngby Bueskyttelaug246/ 5024630
Compound - Dame Mini [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1CARLSEN Pil MunkBRBBroby Sg&I’s Bueskytteafdeling318/ 1333/ 2651226
2SCHÄFFER SilkeVARVarde Bueskyttelaug307/ 3334/ 1641220
3GUDBERGSEN BenedicteLYNLyngby Bueskyttelaug309/ 2296/ 3605113
Compound - Herre Micro [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
15 m
15 m
Total
10+X
X
1DAHLGAARD JulianTIKTIK bueskydning353/ 1349/ 17025611
2GIANOLA NoahLAKLavia København Bueskytteafd326/ 2348/ 2674363
3OLSEN LauritzVORVordingborg Bueskyttelaug322/ 3309/ 3631172
4BENKJER GustavLYNLyngby Bueskyttelaug321/ 4297/ 4618133
5ASTRUP-JENSEN AntonRANRanders Bueskyttelaug277/ 5232/ 5509102
Compound - Dame Micro [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
15 m
15 m
Total
10+X
X
1LUNDE-JØRGENSEN Caroline FrederikkeLYNLyngby Bueskyttelaug322/ 1339/ 16612915
2WIETH-KNUDSEN Livia HaalsLYNLyngby Bueskyttelaug316/ 2305/ 2621146
Langbue - Herre Aspirant [efter 24 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1JUEL JohannesSIFSilkeborg IF’s Bueskytteafdeli167/ 1016710
2GRØN NielsHILHillerød Bueskyttelaug133/ 2013300
3STOSIEK FelixTHYThy Bueskyttelaug104/ 3010400
Langbue - Dame Micro [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
15 m
15 m
Total
10+X
X
1LOHMANN KittLOBLavia Odense Bueskytter238/ 2244/ 148231
2GLITTEN EmmaSORSorø Bueskyttelaug243/ 1229/ 247221
Barbue - Herre Kadet [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1MATHIESEN Kasper HolmFRSFrederikssund I.F. 1864267/ 1271/ 153852
2STAGE MichaelVORVordingborg Bueskyttelaug261/ 2271/ 153272
Barbue - Dame Kadet [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1SØRENSEN LykkeVORVordingborg Bueskyttelaug241/ 2253/ 149461
2BORGES Sarah von der LippeFRSFrederikssund I.F. 1864255/ 1218/ 247320
Barbue - Herre Aspirant [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1ANDERSEN VictorARCArcus306/ 1293/ 1599123
2FARVOLLEN Asmus JuulLYNLyngby Bueskyttelaug285/ 2258/ 254370
3HAUGAARD Christian EmilSORSorø Bueskyttelaug257/ 3216/ 347361
4MYRUP SanderLYNLyngby Bueskyttelaug227/ 4213/ 444020
5BIK ChristopherLYNLyngby Bueskyttelaug126/ 5172/ 529810
6STRØMAARD SimonTHYThy Bueskyttelaug126/ 6157/ 628300
Barbue - Dame Aspirant [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1STOUGAARD IleaneARCArcus308/ 1298/ 1606105
2OLSEN Laura BorupSORSorø Bueskyttelaug231/ 2283/ 251462
3CLAUSEN Julie GjerningARCArcus210/ 3186/ 339641
Barbue - Herre Mini [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
30 m
30 m
Total
10+X
X
1JAKOBSEN Victor BergHOLHolstebro Bueskytteforening281/ 1273/ 155470
2JENSEN NicklasSORSorø Bueskyttelaug254/ 2271/ 252531
3VESTERGAARD HolgerSORSorø Bueskyttelaug241/ 3225/ 446641
4STRATEN Søren Hviid VanHINHinnum Hut212/ 4229/ 344100
Barbue - Herre Micro [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
15 m
15 m
Total
10+X
X
1JUHL AndreasHOLHolstebro Bueskytteforening261/ 1268/ 152995
2JUHL LasseHOLHolstebro Bueskytteforening180/ 2230/ 241030
Barbue - Dame Micro [efter 72 pile]
Pos.
Skytte
Klub
15 m
15 m
Total
10+X
X
1MADSEN Maya StangbyeGONGøngen Bueskytteklub262/ 1258/ 252060
2BOMHOLTZ Emilie StokholmLYNLyngby Bueskyttelaug244/ 2259/ 150350
3BRUN EmilieSORSorø Bueskyttelaug191/ 3239/ 343030