Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017 Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017
Aalborg Bueskyttelaug (ABL)
Vissevej 151, Visse, 9210 Aalborg SØ, from 12-08-2017 to 13-08-2017
Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017
Deltagerliste fordelt på skiver
 
Session 1
Skive
Skytte
Klub
Klub Navn
Gruppe
1AFABER TobiasABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Herre Junior
1BBAGER MagnusARCARCUSRecurve Herre Junior
1CPEDERSEN Jonathan Ørsted OteziaKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Herre Junior
1DVUJIC MarkoTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Junior
2ARAASMUSSEN Mikkel BerrigTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Junior
2BSØRENSEN SigneHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Dame Junior
2CD NIELSEN CamillaMFYMIDTFYNS BUEKLUBRecurve Dame Junior
2DNISSEN Lea MogreeHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Dame Junior
3AMØLLER Katja ReeSORSORØ BUESKYTTELAUGRecurve Dame Junior
3BANDERSEN  Kirstine DanstrupHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Dame Junior
3CJENSEN MaiVORVORDINGBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Junior
3DLUTHERSON ClaraABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Junior
4ABJØRN Anne-SofieABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Junior
4BRASMUSSEN SifMFYMIDTFYNS BUEKLUBRecurve Dame Junior
4C
4D
5AJENSEN SvanteKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Herre Kadet
5BRADOOR MortenESBESBJERG ARCHERYRecurve Herre Kadet
5CLAURIDSEN JakobLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Herre Kadet
5DPOULSEN SebastianHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Herre Kadet
6AJUUL KarlARHAARHUS BUESKYTTELAUGRecurve Herre Kadet
6BSTAUDT OliverLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Herre Kadet
6CBRYNNING RasmusHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Herre Kadet
6DALBRECHTSEN Emil MalikKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Herre Kadet
7ALERCHE SaraKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Dame Kadet
7BJAKOBSEN NannaSIFSILKEBORG IF’S BUESKYTTEAFDELIRecurve Dame Kadet
7CEDELBERG JosefineESBESBJERG ARCHERYRecurve Dame Kadet
7DSØRENSEN NajaABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Kadet
8AESTRUP Klara A.R.NYKNYKØBING F BUESKYTTELAUGRecurve Dame Kadet
8BHURVITZ EmilyARHAARHUS BUESKYTTELAUGRecurve Dame Kadet
8CBRUUN RosaABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Kadet
8DLARSEN Signe ElisabethKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Dame Kadet
9AMASTRUP FridaSORSORØ BUESKYTTELAUGRecurve Dame Kadet
9BKRUSE KatrineARHAARHUS BUESKYTTELAUGRecurve Dame Kadet
9CNIELSEN Maja ClausenSIFSILKEBORG IF’S BUESKYTTEAFDELIRecurve Dame Kadet
9DSLOTT Mathias MajTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Kadet
10AJØRGENSEN RasmusARCARCUSRecurve Herre Aspirant
10BMARQUARDT Markus GantzelTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Aspirant
10CDUUS TobiasABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Herre Aspirant
10DKARLSEN  Casper G.HOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Herre Aspirant
11AJACOBSEN Balder ToreTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Aspirant
11BMIKKELSEN Jakob BentinARHAARHUS BUESKYTTELAUGRecurve Herre Aspirant
11CNORDSTRØM OliverKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Herre Aspirant
11DRASMUSSEN AndreasESBESBJERG ARCHERYRecurve Herre Aspirant
12AJENSEN Nicklas F.ARCARCUSRecurve Herre Aspirant
12BCHRISTENSEN Christian BrendstrupTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Aspirant
12CJENSEN NiclasARCARCUSRecurve Herre Aspirant
12DKJELDSEN  XandraHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Dame Aspirant
13AMECK LivHADHADERSLEV BUESKYTTELAUGRecurve Dame Aspirant
13BWINKEL IreneESBESBJERG ARCHERYRecurve Dame Aspirant
13CAAE GustavLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Herre Aspirant
13DJØRGENSEN Oscar SandahlESBESBJERG ARCHERYRecurve Herre Aspirant
14ASTOKHOLM MajaHADHADERSLEV BUESKYTTELAUGRecurve Dame Aspirant
14BHANSEN Stina HjortlundSONSØNDERBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Aspirant
14CANDERSEN Theresa HaagenLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Dame Aspirant
14DRÖSSEL JohannaABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Aspirant
15ALANGE SigneLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Dame Aspirant
15BAGERHOLM LenaTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Dame Aspirant
15CEBBESEN Julia HolmESBESBJERG ARCHERYRecurve Dame Aspirant
15D
16ACHRISTENSEN Emil MeldgaardESBESBJERG ARCHERYRecurve Herre Mini
16BBUCHMANN Jonas DahlKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Herre Mini
16CLADEFOGED ClaraABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Mini
16DHENRIKSEN Ludvig NjorTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Mini
17AØSTRUP Tobias BuskVIBVIBORG BUESKYTTELAUGRecurve Herre Mini
17BFAGERBERG Malte K.ABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Herre Mini
17CDIETRICH NoahTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Mini
17DKRISTENSEN  Emilie StorgaardHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGRecurve Dame Mini
18ALUI DannaLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Dame Mini
18BVESTERGAARD MiaESBESBJERG ARCHERYRecurve Dame Mini
18CSØRENSEN Karla A.ABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Mini
18DHANSEN Emma BuskKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Dame Mini
19AVILLUMSEN CaisaLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Dame Mini
19BEMANUELSEN NellieABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Mini
19CSTAGE MichaelVORVORDINGBORG BUESKYTTELAUGBarbue Herre Kadet
19DMATHIESEN Kasper HolmFRSFREDERIKSSUND I.F. 1864Barbue Herre Kadet
20ASØRENSEN LykkeVORVORDINGBORG BUESKYTTELAUGBarbue Dame Kadet
20BOLSEN Laura BorupSORSORØ BUESKYTTELAUGBarbue Dame Aspirant
20CANDERSEN VictorARCARCUSBarbue Herre Aspirant
20DMYRUP SanderLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGBarbue Herre Aspirant
21ABIK ChristopherLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGBarbue Herre Aspirant
21BHAUGAARD Christian EmilSORSORØ BUESKYTTELAUGBarbue Herre Aspirant
21CSTOUGAARD IleaneARCARCUSBarbue Dame Aspirant
21DSTRØMAARD SimonTHYTHY BUESKYTTELAUGBarbue Herre Aspirant
22AFARVOLLEN Asmus JuulLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGBarbue Herre Aspirant
22BCLAUSEN Julie GjerningARCARCUSBarbue Dame Aspirant
22CBORGES Sarah von der LippeFRSFREDERIKSSUND I.F. 1864Barbue Dame Kadet
22DVESTERGAARD HolgerSORSORØ BUESKYTTELAUGBarbue Herre Mini
23ASTRATEN Søren Hviid VanHINHINNUM HUTBarbue Herre Mini
23BJAKOBSEN Victor BergHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGBarbue Herre Mini
23CJENSEN NicklasSORSORØ BUESKYTTELAUGBarbue Herre Mini
23D
24ASPORRING KasperLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Herre Micro
24BDRACHMANN TobiasESBESBJERG ARCHERYRecurve Herre Micro
24CHUYNH Jonathan HoltABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Herre Micro
24DSCHULTZ MadsARCARCUSRecurve Herre Micro
25AMARTINSEN AlexanderLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGRecurve Herre Micro
25BKNUDSEN Mathias RolandABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Herre Micro
25CANDERSEN Silke Victoria HustedESBESBJERG ARCHERYRecurve Dame Micro
25DRUNDSTRØM GustavTIKTIK BUESKYDNINGRecurve Herre Micro
26AFAGERBERG Pelle K.ABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Herre Micro
26BMADSEN Johannes HedegaardESBESBJERG ARCHERYRecurve Herre Micro
26COLSEN JohanneVORVORDINGBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Micro
26DSØRENSEN JensARCARCUSRecurve Herre Micro
27AVANGAA FilucaABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Micro
27BJENSEN KirstineESBESBJERG ARCHERYRecurve Dame Micro
27CJØRGENSEN JulieGONGØNGEN BUESKYTTEKLUBRecurve Dame Micro
27DVALGRIND FrejaKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Dame Micro
28AILUM JosefineABLAALBORG BUESKYTTELAUGRecurve Dame Micro
28BEGHOLM AuraESBESBJERG ARCHERYRecurve Dame Micro
28CMARCKMANN Marie FlindtKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Dame Micro
28D
29AJENSEN CecilieKOGKØGE BUESKYTTELAUGRecurve Dame Micro
29BJUHL AndreasHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGBarbue Herre Micro
29C
29DBRUN EmilieSORSORØ BUESKYTTELAUGBarbue Dame Micro
30ABOMHOLTZ Emilie StokholmLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGBarbue Dame Micro
30BMADSEN Maya StangbyeGONGØNGEN BUESKYTTEKLUBBarbue Dame Micro
30CJUHL LasseHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGBarbue Herre Micro
30D
31A
31B
31C
31D
Session 2
Skive
Skytte
Klub
Klub Navn
Gruppe
32ASEHESTED MarcusVORVORDINGBORG BUESKYTTELAUGCompound Herre Junior
32BRASMUSSEN SuneTIKTIK BUESKYDNINGCompound Herre Kadet
32CDYREBORG HANSEN ErikODEODENSE BUESKYTTE KLUBCompound Herre Junior
32DKRISTENSEN ChristofferSONSØNDERBORG BUESKYTTELAUGCompound Herre Junior
33AOLSEN SimonVORVORDINGBORG BUESKYTTELAUGCompound Herre Junior
33BRASMUSSEN Sasha VictoriaTIKTIK BUESKYDNINGCompound Dame Junior
33C
33DHANSEN Sara NørgårdHINHINNUM HUTCompound Dame Kadet
34A
34BERDAL MadsTIKTIK BUESKYDNINGCompound Herre Kadet
34C
34DANDERSEN Sasha HaagenLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Dame Kadet
35ANIELSEN Martin KanstrupLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Herre Junior
35BRINGGAARD NicolajARHAARHUS BUESKYTTELAUGCompound Herre Kadet
35CBACKER Tobias FossumLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Herre Kadet
35DJÓNSDÓTTIR  SóleyHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Dame Kadet
36AFULLERTON MathiasLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Herre Aspirant
36BKRISTENSEN BenjaminTIKTIK BUESKYDNINGCompound Herre Aspirant
36CANDERSEN Rasmus BramsenVARVARDE BUESKYTTELAUGCompound Herre Aspirant
36DDALSGAARD AndersKOGKØGE BUESKYTTELAUGCompound Herre Aspirant
37ABERG ChristofferLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Herre Aspirant
37BNIELSEN MartinRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Herre Aspirant
37CBJARNARSON Tore LindboeTIKTIK BUESKYDNINGCompound Herre Aspirant
37DJENSEN Valdemar AstrupRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Herre Aspirant
38AMERABET MalikTIKTIK BUESKYDNINGCompound Herre Aspirant
38BCHRISTIANSEN OliverLOBLAVIA ODENSE BUESKYTTERCompound Herre Aspirant
38CGUDBERGSEN BenedicteLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Dame Mini
38DANDERSEN Line MiltonNASNÆSTVED BUESKYTTELAUGCompound Dame Aspirant
39ASTÃœTZ NatachaLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Dame Aspirant
39BJENSEN MarcusSORSORØ BUESKYTTELAUGCompound Herre Mini
39CAMHOLT MikkelLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Herre Mini
39DSPEDSBJERG HansVARVARDE BUESKYTTELAUGCompound Herre Mini
40APETERSEN CasperLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Herre Mini
40BSCHIERBECH MariusMFYMIDTFYNS BUEKLUBCompound Herre Mini
40CSTABELL VictoriaRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Dame Aspirant
40DSCHÄFFER SilkeVARVARDE BUESKYTTELAUGCompound Dame Mini
41AMOGREE NoahHOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENINGCompound Herre Aspirant
41BVESTERGAARD TimESBESBJERG ARCHERYCompound Herre Mini
41CCARLSEN Pil MunkBRBBROBY SG&I’S BUESKYTTEAFDELINGCompound Dame Mini
41D
42AJUEL JohannesSIFSILKEBORG IF’S BUESKYTTEAFDELILangbue Herre Aspirant
42BGRØN NielsHILHILLERØD BUESKYTTELAUGLangbue Herre Aspirant
42CSTOSIEK FelixTHYTHY BUESKYTTELAUGLangbue Herre Aspirant
42D
43AASTRUP-JENSEN AntonRANRANDERS BUESKYTTELAUGCompound Herre Micro
43BGIANOLA NoahLAKLAVIA KØBENHAVN BUESKYTTEAFDCompound Herre Micro
43CDAHLGAARD JulianTIKTIK BUESKYDNINGCompound Herre Micro
43DOLSEN LauritzVORVORDINGBORG BUESKYTTELAUGCompound Herre Micro
44AWIETH-KNUDSEN Livia HaalsLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Dame Micro
44BBENKJER GustavLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Herre Micro
44CLUNDE-JØRGENSEN Caroline FrederikkeLYNLYNGBY BUESKYTTELAUGCompound Dame Micro
44D
45ALOHMANN KittLOBLAVIA ODENSE BUESKYTTERLangbue Dame Micro
45BGLITTEN EmmaSORSORØ BUESKYTTELAUGLangbue Dame Micro
45C
45D