Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017 Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017
Aalborg Bueskyttelaug (ABL)
Vissevej 151, Visse, 9210 Aalborg SØ, from 12-08-2017 to 13-08-2017
Dansk Mesterskab for Ungdom Udendørs Fobundsmesterskab 2017
Deltagerliste fordelt på klubber
 
ABLAALBORG BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
BJØRN Anne-Sofie4ARecurve Dame JuniorSes. 1
BRUUN Rosa8CRecurve Dame KadetSes. 1
DUUS Tobias10CRecurve Herre AspirantSes. 1
EMANUELSEN Nellie19BRecurve Dame MiniSes. 1
FABER Tobias1ARecurve Herre JuniorSes. 1
FAGERBERG Malte K.17BRecurve Herre MiniSes. 1
FAGERBERG Pelle K.26ARecurve Herre MicroSes. 1
HUYNH Jonathan Holt24CRecurve Herre MicroSes. 1
ILUM Josefine28ARecurve Dame MicroSes. 1
KNUDSEN Mathias Roland25BRecurve Herre MicroSes. 1
LADEFOGED Clara16CRecurve Dame MiniSes. 1
LUTHERSON Clara3DRecurve Dame JuniorSes. 1
RÖSSEL Johanna14DRecurve Dame AspirantSes. 1
SØRENSEN Karla A.18CRecurve Dame MiniSes. 1
SØRENSEN Naja7DRecurve Dame KadetSes. 1
VANGAA Filuca27ARecurve Dame MicroSes. 1
ARCARCUS
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ANDERSEN Victor20CBarbue Herre AspirantSes. 1
BAGER Magnus1BRecurve Herre JuniorSes. 1
CLAUSEN Julie Gjerning22BBarbue Dame AspirantSes. 1
JENSEN Nicklas F.12ARecurve Herre AspirantSes. 1
JENSEN Niclas12CRecurve Herre AspirantSes. 1
JØRGENSEN Rasmus10ARecurve Herre AspirantSes. 1
SCHULTZ Mads24DRecurve Herre MicroSes. 1
STOUGAARD Ileane21CBarbue Dame AspirantSes. 1
SØRENSEN Jens26DRecurve Herre MicroSes. 1
ARHAARHUS BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
HURVITZ Emily8BRecurve Dame KadetSes. 1
JUUL Karl6ARecurve Herre KadetSes. 1
KRUSE Katrine9BRecurve Dame KadetSes. 1
MIKKELSEN Jakob Bentin11BRecurve Herre AspirantSes. 1
RINGGAARD Nicolaj35BCompound Herre KadetSes. 2
BRBBROBY SG&I’S BUESKYTTEAFDELING
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
CARLSEN Pil Munk41CCompound Dame MiniSes. 2
ESBESBJERG ARCHERY
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ANDERSEN Silke Victoria Husted25CRecurve Dame MicroSes. 1
CHRISTENSEN Emil Meldgaard16ARecurve Herre MiniSes. 1
DRACHMANN Tobias24BRecurve Herre MicroSes. 1
EBBESEN Julia Holm15CRecurve Dame AspirantSes. 1
EDELBERG Josefine7CRecurve Dame KadetSes. 1
EGHOLM Aura28BRecurve Dame MicroSes. 1
JENSEN Kirstine27BRecurve Dame MicroSes. 1
JØRGENSEN Oscar Sandahl13DRecurve Herre AspirantSes. 1
MADSEN Johannes Hedegaard26BRecurve Herre MicroSes. 1
RADOOR Morten5BRecurve Herre KadetSes. 1
RASMUSSEN Andreas11DRecurve Herre AspirantSes. 1
VESTERGAARD Mia18BRecurve Dame MiniSes. 1
VESTERGAARD Tim41BCompound Herre MiniSes. 2
WINKEL Irene13BRecurve Dame AspirantSes. 1
FRSFREDERIKSSUND I.F. 1864
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
BORGES Sarah von der Lippe22CBarbue Dame KadetSes. 1
MATHIESEN Kasper Holm19DBarbue Herre KadetSes. 1
GONGØNGEN BUESKYTTEKLUB
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
JØRGENSEN Julie27CRecurve Dame MicroSes. 1
MADSEN Maya Stangbye30BBarbue Dame MicroSes. 1
HADHADERSLEV BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
MECK Liv13ARecurve Dame AspirantSes. 1
STOKHOLM Maja14ARecurve Dame AspirantSes. 1
HILHILLERØD BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
GRØN Niels42BLangbue Herre AspirantSes. 2
HINHINNUM HUT
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
HANSEN Sara Nørgård33DCompound Dame KadetSes. 2
STRATEN Søren Hviid Van23ABarbue Herre MiniSes. 1
HOLHOLSTEBRO BUESKYTTEFORENING
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ANDERSEN  Kirstine Danstrup3BRecurve Dame JuniorSes. 1
BRYNNING Rasmus6CRecurve Herre KadetSes. 1
JAKOBSEN Victor Berg23BBarbue Herre MiniSes. 1
JÓNSDÓTTIR  Sóley35DCompound Dame KadetSes. 2
JUHL Andreas29BBarbue Herre MicroSes. 1
JUHL Lasse30CBarbue Herre MicroSes. 1
KARLSEN  Casper G.10DRecurve Herre AspirantSes. 1
KJELDSEN  Xandra12DRecurve Dame AspirantSes. 1
KRISTENSEN  Emilie Storgaard17DRecurve Dame MiniSes. 1
MOGREE Noah41ACompound Herre AspirantSes. 2
NISSEN Lea Mogree2DRecurve Dame JuniorSes. 1
POULSEN Sebastian5DRecurve Herre KadetSes. 1
SØRENSEN Signe2BRecurve Dame JuniorSes. 1
KOGKØGE BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ALBRECHTSEN Emil Malik6DRecurve Herre KadetSes. 1
BUCHMANN Jonas Dahl16BRecurve Herre MiniSes. 1
DALSGAARD Anders36DCompound Herre AspirantSes. 2
HANSEN Emma Busk18DRecurve Dame MiniSes. 1
JENSEN Cecilie29ARecurve Dame MicroSes. 1
JENSEN Svante5ARecurve Herre KadetSes. 1
LARSEN Signe Elisabeth8DRecurve Dame KadetSes. 1
LERCHE Sara7ARecurve Dame KadetSes. 1
MARCKMANN Marie Flindt28CRecurve Dame MicroSes. 1
NORDSTRØM Oliver11CRecurve Herre AspirantSes. 1
PEDERSEN Jonathan Ørsted Otezia1CRecurve Herre JuniorSes. 1
VALGRIND Freja27DRecurve Dame MicroSes. 1
LAKLAVIA KØBENHAVN BUESKYTTEAFD
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
GIANOLA Noah43BCompound Herre MicroSes. 2
LOBLAVIA ODENSE BUESKYTTER
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
CHRISTIANSEN Oliver38BCompound Herre AspirantSes. 2
LOHMANN Kitt45ALangbue Dame MicroSes. 2
LYNLYNGBY BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
AAE Gustav13CRecurve Herre AspirantSes. 1
AMHOLT Mikkel39CCompound Herre MiniSes. 2
ANDERSEN Sasha Haagen34DCompound Dame KadetSes. 2
ANDERSEN Theresa Haagen14CRecurve Dame AspirantSes. 1
BACKER Tobias Fossum35CCompound Herre KadetSes. 2
BENKJER Gustav44BCompound Herre MicroSes. 2
BERG Christoffer37ACompound Herre AspirantSes. 2
BIK Christopher21ABarbue Herre AspirantSes. 1
BOMHOLTZ Emilie Stokholm30ABarbue Dame MicroSes. 1
FARVOLLEN Asmus Juul22ABarbue Herre AspirantSes. 1
FULLERTON Mathias36ACompound Herre AspirantSes. 2
GUDBERGSEN Benedicte38CCompound Dame MiniSes. 2
LANGE Signe15ARecurve Dame AspirantSes. 1
LAURIDSEN Jakob5CRecurve Herre KadetSes. 1
LUI Danna18ARecurve Dame MiniSes. 1
LUNDE-JØRGENSEN Caroline Frederikke44CCompound Dame MicroSes. 2
MARTINSEN Alexander25ARecurve Herre MicroSes. 1
MYRUP Sander20DBarbue Herre AspirantSes. 1
NIELSEN Martin Kanstrup35ACompound Herre JuniorSes. 2
PETERSEN Casper40ACompound Herre MiniSes. 2
SPORRING Kasper24ARecurve Herre MicroSes. 1
STAUDT Oliver6BRecurve Herre KadetSes. 1
STÃœTZ Natacha39ACompound Dame AspirantSes. 2
VILLUMSEN Caisa19ARecurve Dame MiniSes. 1
WIETH-KNUDSEN Livia Haals44ACompound Dame MicroSes. 2
MFYMIDTFYNS BUEKLUB
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
D NIELSEN Camilla2CRecurve Dame JuniorSes. 1
RASMUSSEN Sif4BRecurve Dame JuniorSes. 1
SCHIERBECH Marius40BCompound Herre MiniSes. 2
NASNÆSTVED BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ANDERSEN Line Milton38DCompound Dame AspirantSes. 2
NYKNYKØBING F BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ESTRUP Klara A.R.8ARecurve Dame KadetSes. 1
ODEODENSE BUESKYTTE KLUB
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
DYREBORG HANSEN Erik32CCompound Herre JuniorSes. 2
RANRANDERS BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ASTRUP-JENSEN Anton43ACompound Herre MicroSes. 2
JENSEN Valdemar Astrup37DCompound Herre AspirantSes. 2
NIELSEN Martin37BCompound Herre AspirantSes. 2
STABELL Victoria40CCompound Dame AspirantSes. 2
SIFSILKEBORG IF’S BUESKYTTEAFDELI
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
JAKOBSEN Nanna7BRecurve Dame KadetSes. 1
JUEL Johannes42ALangbue Herre AspirantSes. 2
NIELSEN Maja Clausen9CRecurve Dame KadetSes. 1
SONSØNDERBORG BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
HANSEN Stina Hjortlund14BRecurve Dame AspirantSes. 1
KRISTENSEN Christoffer32DCompound Herre JuniorSes. 2
SORSORØ BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
BRUN Emilie29DBarbue Dame MicroSes. 1
GLITTEN Emma45BLangbue Dame MicroSes. 2
HAUGAARD Christian Emil21BBarbue Herre AspirantSes. 1
JENSEN Marcus39BCompound Herre MiniSes. 2
JENSEN Nicklas23CBarbue Herre MiniSes. 1
MASTRUP Frida9ARecurve Dame KadetSes. 1
MØLLER Katja Ree3ARecurve Dame JuniorSes. 1
OLSEN Laura Borup20BBarbue Dame AspirantSes. 1
VESTERGAARD Holger22DBarbue Herre MiniSes. 1
THYTHY BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
STOSIEK Felix42CLangbue Herre AspirantSes. 2
STRØMAARD Simon21DBarbue Herre AspirantSes. 1
TIKTIK BUESKYDNING
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
AGERHOLM Lena15BRecurve Dame AspirantSes. 1
BJARNARSON Tore Lindboe37CCompound Herre AspirantSes. 2
CHRISTENSEN Christian Brendstrup12BRecurve Herre AspirantSes. 1
DAHLGAARD Julian43CCompound Herre MicroSes. 2
DIETRICH Noah17CRecurve Herre MiniSes. 1
ERDAL Mads34BCompound Herre KadetSes. 2
HENRIKSEN Ludvig Njor16DRecurve Herre MiniSes. 1
JACOBSEN Balder Tore11ARecurve Herre AspirantSes. 1
KRISTENSEN Benjamin36BCompound Herre AspirantSes. 2
MARQUARDT Markus Gantzel10BRecurve Herre AspirantSes. 1
MERABET Malik38ACompound Herre AspirantSes. 2
RAASMUSSEN Mikkel Berrig2ARecurve Herre JuniorSes. 1
RASMUSSEN Sasha Victoria33BCompound Dame JuniorSes. 2
RASMUSSEN Sune32BCompound Herre KadetSes. 2
RUNDSTRØM Gustav25DRecurve Herre MicroSes. 1
SLOTT Mathias Maj9DRecurve Herre KadetSes. 1
VUJIC Marko1DRecurve Herre JuniorSes. 1
VARVARDE BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ANDERSEN Rasmus Bramsen36CCompound Herre AspirantSes. 2
SCHÄFFER Silke40DCompound Dame MiniSes. 2
SPEDSBJERG Hans39DCompound Herre MiniSes. 2
VIBVIBORG BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
ØSTRUP Tobias Busk17ARecurve Herre MiniSes. 1
VORVORDINGBORG BUESKYTTELAUG
Skytte
Skive
Gruppe
Ses.
JENSEN Mai3CRecurve Dame JuniorSes. 1
OLSEN Johanne26CRecurve Dame MicroSes. 1
OLSEN Lauritz43DCompound Herre MicroSes. 2
OLSEN Simon33ACompound Herre JuniorSes. 2
SEHESTED Marcus32ACompound Herre JuniorSes. 2
STAGE Michael19CBarbue Herre KadetSes. 1
SØRENSEN Lykke20ABarbue Dame KadetSes. 1