The National County Team Championships (Day 1) The National County Team Championships (Day 1)
Archery GB (AGB)
Lilleshall NSCC, from 24-06-2017 to 24-06-2017
Brackets
 
Recurve Men Team
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1EASEasternBARBY Stuart
FLEMING Gareth
MATZKIN Guy
Bye                           
                            
       EASEastern5                    
        DEVDevon & Cornwall1                    
17NORNorfolkBARNES Lee
BRUCE John
HALON Gareth
3                          
16DEVDevon & CornwallHEATON Daniel
HOYLE Andrew
NICHOLAS David
5                          
              EASEastern5             
               LEILeicestershire1             
9LEILeicestershireCOVENEY Arthur
JIBRAIL Jason
STEPHENSON Oliver
Bye                         
                          
       LEILeicestershire6                   
        CSASurrey2                   
                           
8CSASurreyJAY Paul
WATTS Roy
WHITE Richard
Bye                          
                     EASEastern6      
                      OXFOxfordshire0      
5KENKentHOLDEN Ryan
KENT Stevie
VOS Jamie
Bye                         
                          
       KENKent5                  
        YORYorkshire1                  
21LEIBLeicestershire BBORRILL Jonathan
JOHNSON Keith
0                        
12YORYorkshireBARGEWELL Peter
CRICKMORE Neil
GARDINER Matthew
6                        
              KENKent230            
               OXFOxfordshire6            
13WORAWorcestershire AGARRATT Neill
SHORT Steve
WEBB Peter
6                         
20LEICLeicestershire CBROWN Alex
CROYDEN William
HARTFIELD Ollie
0                         
       WORAWorcestershire A3                   
        OXFOxfordshire5                   
                        Gold  
4OXFOxfordshireEBERZ Simon
MOORE Howard
TIMMINS David
Bye                    EASEastern3
                             DNADurham & Northumberland5
                               Bronze  
3DNADurham & NorthumberlandDONALDSON Morgan
DONALDSON Cameron
WISE Alex
Bye                    OXFOxfordshire5*27
                      LANLancashire423
       DNADurham & Northumberland6                   
        ESSEssex & Suffolk2                   
19HAMBHampshire BDABORN Mike
HOLDER Alan
STRINGER Brett
0                         
14ESSEssex & SuffolkBODY Alex
DAVIES Tim
RAMOS Paul
6                         
              DNADurham & Northumberland6            
               WARWarwickshire0            
11WARWarwickshireCHRIS Avins
GEENES Colin
JEFFS James
6                        
22WORBWorcestershire BBURBRIDGE Martin
WILLETTS Paul
0                        
       WARWarwickshire5*28                  
        HAMHampshire A424                  
                          
6HAMHampshire ABAIGENT Chris
CAINE Andy
EMENEY Sonnie
Bye                         
                     DNADurham & Northumberland5      
                      LANLancashire3      
7MIDMiddlesexCROSS Wayne
HARPER Ken
WOOD Anthony
Bye                          
                           
       MIDMiddlesex5*26                   
        DWAADorset & Wilts422                   
                          
10DWAADorset & WiltsCOLLEY Ian
PRIOR John
SANSOM Mark
Bye                         
              MIDMiddlesex423             
               LANLancashire5*25             
15GLOGloucestershireEVANS Sean
MORTIMER David
THOMAS Alec
6                          
18BERBerkshireMALINS Iain
WALKER Barry
WILLIAMS David
2                          
       GLOGloucestershire1                    
        LANLancashire5                    
                            
2LANLancashireGROGAN Jack
SUTTON Paul
TITTENSOR Paul
Bye