World Para-Archery Championships World Para-Archery Championships
World Archery (WA)
Beijing (CHN), from 12-09-2017 to 17-09-2017
World Para-Archery Championships
Entries by Country
 
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
FAULKNER Kevin5BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
MARCHANT Peter4BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
MILNE Jonathon6BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
STEINER Marek30BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
BERRY BenOther Function
CHEAH RicciCoach
GLIDDON SueTeam Manager
MILNE RachelOther Function
STEINER KesOther Function
WINSTON GrahamCoach
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
MUSAYEV Jahan29BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
GOSPODINOV SergheiCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
CIMETTA Chrystelle17BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
VANDERVELDEN VincentTeam Manager
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
CARNEIRO SILVA Joao Ivison14ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CASTRO Andrey15ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CORDEIRO Francisco8BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
DE SOUSA Diogo9BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
DERGOVICS Fabiola43BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
GOGEL Jane Karla20BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
LUIZ JAIME GOMES PERILO Helcio35BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
REZENDE Luciano7BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
SANTANA FRANCO Eugenio13ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
SILVA CARVALHO Thais42BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
DE CASTRO GONÇALVES PEREIRA ThiagoCoach
JUNQUEIRA CAMPOS HenriqueCoach
SILVA SANTOS FOGAÇA Frederico AugustoCoach
SILVEIRA DA COSTA BENETTI MarciaCoach
TONETTO PFEIFER ThyagoCoach
VIEIRA DE SOUZA Ana LuciaCoach
XAVIER M. ALVARES AndréCoach
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
DENYS Alec16BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
EVANS Kevin17BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
TREMBLAY Kyle18BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
VAN NEST Karen18ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
MACDOUGALL AlanaCoach
TREMBLAY JosephDelegation Official
TREMBLAY KimberlyDelegation Official
VAN BERKEL RyanTeam Manager
CHNPR CHINA
Name
Target
Event
Session
AI Xinliang17ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
BU Wenxiang18ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CAI Geya37ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
GUO Feng16ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
HUANG Tianci13ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
JIANG Linhuan43AWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
LI Hui12ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
LI Pan32AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
LIN Dandan36ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
LIN Yueshan10ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
LIU Huanguang31AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
LIU Jing42AWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
QIN Jieneng15ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
WU Chunyan38ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
ZHANG Tianxin30AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
ZHAO Lixue14ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
ZHOU Jiamin11ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
CAI JianbingCoach
GAO WeiTeam Manager
HU YangOther Function
MENG FanaiCoach
SHAO ShufenCoach
XUE AnjunCoach
ZHOU XiaojieOther Function
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
CHALOUPSKY Martin26BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
DAVIDEK Karel33BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
DRAHONINSKY David32BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
KOSTAL Vaclav25BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
KUNCOVA Lenka20ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
SIDKOVA Marketa48BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
ZELENKA Jaroslav36ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
BRADA VladimirTeam Manager
BRANDOVA TerezaCoach
FIKAROVA LidaCoach
KUBASEK PavelCoach
PROCHAZKA JanTeam Manager
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
RODRIGUEZ GONZALEZ Guillermo Javier28ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
RUBIO Carmen21ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
MONTES RubenTeam Manager
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
ANTONIOS Jean Pierre36AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
FORSBERG Jere35ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
FORSBERG SamiCoach
PIRTTIMAA JariTeam Manager
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
CABREIRA Armando28ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
CHUPIN Julie19ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
GUÉRIN Maxime29ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
GUIGNET Patrick23ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
HORNER Philippe24ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
PEREIRA Eric22ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
HYBOIS VincentTeam Manager
QUEHEN ThierryOther Function
TOGGWILER HervéMedical Person
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
CAVANAGH John35AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
FRITH Jo39BWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
GRINHAM Jodie10BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
MACQUEEN Nathan26ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
PINE Phoebe11BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
RUMARY Victoria41BWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
STRETTON Jessica40BWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
STUBBS John25ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
WALKER John27ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
BINGHAM RikkiTeam Manager
CARR KieranCoach
CLAIRE BohrMedical Person
COLLINS RichardMedical Person
DUGGAN TomCoach
GALES AndreaCoach
MCGOVERN MattMedical Person
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BUI Vanessa6BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
GRANITZA Karina5BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
HERTER Uwe34AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
KUPCZYK Lucia4BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
SZARSZEWSKI Maik30ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
MENDE HarryCoach
NAGEL MathiasCoach
SCHLIE Lena-MareikeMedical Person
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
POIMENIDOU Dorothea47ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
NASOULAS AlexandrosCoach
HKGHKG
Name
Target
Event
Session
CHOI Yuen Lung22ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
NGAI Ka Chuen20ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
WONG Siu Wing19ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
WU Tung Sang21ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
LEE Kar Wai CalvinCoach
MA Choi Chong PatrickTeam Manager
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
Rajesh18BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
ANSARI Adil36BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
BALIYAN Jyoti19BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
GAUTAM Sahil24BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
SHARMA Kuldeep17BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
SINGH Harvinder16BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
SWAMI Shyam Sundar22BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
TARIF 23BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
ANSARI MajedaOther Function
DUKLAN Sandeep KumarCoach
KUMAR KuldeepCoach
PATIL SurajCoach
SHARMA GauravCoach
SINGH KamaljeetOther Function
SUHAG SanjayCoach
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
ABBASPOUR Somayeh9ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
ASGARI Farzaneh8ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
BIABANI Ramezan11BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
DELKHOSH Zahra41ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
JALALIPOUR Pouriya19ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
MANSHAEZADEH Alisina10BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
NEMATI Zahra39ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
NORI Hadi12BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
RAHIMI GHAHDERIJANI Somayeh40ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
RAHIMI Gholamreza21ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
SHIR MOHAMMADI Razieh7ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
ZAREEINEJAD Asghar20ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
ASGHARIGANJI SaeidCoach
BRATI AliDelegation Official
EBADI JebraeilCoach
GHASEMI GhasemTeam Manager
GHOLAMISHAHSAVARLOU MehrdadCoach
KEHTARI MajidCoach
NASIRI EbrahimDelegation Official
SAKHAEI FAR LeilaCoach
SHOKOUHI MaryamOther Function
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
LEONARD Kerrie-Louise21BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
DEEGAN LornaOther Function
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
HALLDORSSON Thorsteinn35BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
EINARSSON Ingi ThorCoach
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
AIROLDI Roberto12BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
AZZOLINI Fabio26AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
BONACINA Matteo25BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CANCELLI Giampaolo27BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CASSIANI Daniele25AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
DEMETRICO Salvatore24AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
FLORENO Veronica35BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
MIJNO Elisabetta34BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
PELLIZZARI Asia42BWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
PESCI Giulia6ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
ROSADA Annalisa33BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
SARTI Eleonora4ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
SIMONELLI Alberto26BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
TOMASULO Fabio11BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
TRAVISANI Stefano10BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
VIRGILIO Maria Andrea5ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
BONAS GianniMedical Person
FUCHSOVA GuglielmoTeam Manager
MAZZI StefanoCoach
MENEGHEL GabrieleCoach
PELLIZZARI GiovanniOther Function
TOSCO AntonioCoach
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
AJIMA Yutaka8BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
HASEGAWA Takahiro23BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
HATTORI Kazumasa7BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
HIRASAWA Nako43BWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
MIYAMOTO Rion9BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
NAGANO Miho18BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
NAKA Yoshitsugu33AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
NAKANISHI Aya43ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
ONODERA Kimimasa24BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
SHIGESADA Chika42ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
UEYAMA Tomohiro22BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
MIYAMOTO YukioTeam Manager
NAKA NaomiCoach
OKAWARA HirokiCoach
OKURA YukoCoach
SHIMADA TakayukiCoach
SUETAKE HirokiCoach
YOSHIDA SatomiCoach
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
AIKYNBAYEV Abdygani12ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
MEDVEDEV Alexandr10ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
MENGELBEKOV Sarsenbek11ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
SARKULOV Kairat12ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
TOLYMBEKOV Kairatbek10ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
YESKARAYEV Aibek11ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
BEYSEMBAYEV AybekCoach
BUZAUOV ZhumatCoach
PAK TatyanaCoach
VEBER ViktorCoach
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
HA Sam Suk38BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
JANG Dae Sung28AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
JEONG Jin Young3ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
JO Jang Moon36BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
KANG Ki Seong4BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
KIM Beom Cheol27AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
KIM Ji Nyun6BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
KIM Mi Soon2ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
KIM Min Su5BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
KIM Ok Geum44BWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
KIM Ran Sook37BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
KOO Dong Sub29AMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
KWEON Hyun Ju31ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
LEE Ouk Soo33ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
SHIN Dong Heon32ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
YU Sun Deok1ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
BACK Byung JoOther Function
CHOI Jung InTeam Manager
CHOI Seok HoOther Function
HEO Yoon BeomCoach
LEE HyunwooCoach
LEE Kwon JaeCoach
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
MELLE Ieva48ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
LAPINS MarisDelegation Official
MGLMONGOLIA
Name
Target
Event
Session
AZBILEG Amarbayasgalan5ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
BUYANJARGAL Oyun-Erdene46BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
DAMBADONDOG Baatarjav4ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
NAMJILMAA Munkhbaatar6ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
ANAR BayasgalanDelegation Official
BAATARJAV ZolbooCoach
ERDENEBILEG AriunboldCoach
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
JOHANNESSEN Morten34ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
BOE MortenCoach
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BARTUZI Dorota15ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
DALESZYNSKI Pawel16ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
DUDKA Adam3ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
KAPUSTA Ireneusz18ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
KORNATOWSKI Krzysztof1ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
OLSZEWSKA Milena47BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
PIOTROWSKI Wojciech2ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
SAWICKI Piotr17ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
OLEJNIK RyszardCoach
OLSZEWSKI MarekCoach
PACURA RyszadCoach
PRKDPR KOREA
Name
Target
Event
Session
RI Songchol31BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
PAK Kyong JongCoach
RI Kum SonCoach
RI Kyong SukCoach
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
CODREA Daniel29ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
FILIP Ghiorghi30ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
RAICU Bogdan37BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
DANILET NeculaiCoach
FILIP ElenaOther Function
RSASOUTH AFRICA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Shaun31BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
LOMBAARD Stephanus32BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
MANNING BarbaraTeam Manager
VAN KRADENBURG FransDelegation Official
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
ALEKSEEVA Yulia1BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
ANDRIEVSKAIA Tatiana2BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
ARTAKHINOVA Stepanida3BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
BARANTSEVA Svetlana41BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
BATOROVA Irina40BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
DONSKOI Konstantin29BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
DOROFEEV Alexander27BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
GATIN Nail19BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
ILINA Anna40AWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
KHAMINDAEV Badma20BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
KHUTAKOV Sergey8ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
KOZLOV Ivan21BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
KRUTOVA Elena41AWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
MESHKOV Igor28BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
SIDORENKO Margarita39BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
SMIRNOV Kirill9ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
USTINOVA Elizaveta39AWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
ZAYPAEV Anton7ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
ABRAMOV AndreyCoach
IKSMAN AndreiCoach
KOROLEVA GalinaCoach
SANDANOV BaltaCoach
SAPUNOV ViktorDelegation Official
TCYRENZHAPOV TcydenbalCoach
TSYRENOV BairCoach
TSYTSAREV DmitryCoach
USTINOVA ElviraOther Function
ZHELEZNOV MikhailCoach
SRISRI LANKA
Name
Target
Event
Session
SAMBATH BANDARA Megahamulea Gadara31ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
PERERA IndranathCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
IMBODEN Martin37BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CASTELLETTI CarloCoach
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
KINIK Peter34BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
MARECAK Marian34BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
PASHCHENKOVA Diana16BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
PAVLIK Marcel33BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
BRUTVAN MarekCoach
KURACKA PeterCoach
MAJERCAK VladimirCoach
MAJERCAK Vladimir - JuniorCoach
SILONOVA IngridTeam Manager
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
CLAESSON Pierre36BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
REPPE Zandra22BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
ÅKERLUND GullemarCoach
THATHAILAND
Name
Target
Event
Session
AUNGAPHINAN Anon1BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CHAILINFA Methasin2BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CHAIPOON Boonyarit21BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
INKAEW Sakon20BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
KAEOCHAEMCHAN Priyaphon35ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
KATEMONGKON Rhomshalee13ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
KHUTHAWISAP Wasana33ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
NETSIRI Hanreuchai19BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
PANMAI Ratchanee14ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
PHIMTHONG Akarachai3BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
SRATHONGMAEW Phannibha34ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
CHANSAWANG AcharaCoach
DOUNGCHARERN WorapothCoach
DUANGSAMOSORN USACoach
KAENCHAN LertpornCoach
SUKSAMORN SirilakCoach
TALABKAEW PipatCoach
THEPHASSADIN NA AYUTTAYA SuppakarnCoach
WANKUMLUE ChadinCoach
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
CHIH-CHIANG Chang28BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
HSU Jui Jen37ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
HUANG Chen-Yen45BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
LAI Li Ju17ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
LEE Yun-Hsien44BRecurve Women OpenRecurve Open Qualification
TSENG Lung-Hui27BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
CHANG Jen-TeTeam Manager
CHIA-TZU LiCoach
HUANG Tai-YuanDelegation Official
LIN Cheng-HsienTeam Manager
YU Shu-PingCoach
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
ASIK Omer24BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
AYDIN Yigit Caner26BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
AYGAN Erdogan29BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
BIROGLU Handan13BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
DAG Burcu12BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
EROGLU Merve Nur45ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
KORKMAZ Bulent28BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
OZBEY TORUN Zehra44ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
POLAT Oguzhan22ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
SAVAS Sadik24ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
TURAN Murat30BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
YENIER Naci25BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
YORULMAZ Adullah23ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
AYDAĞ MetehanOther Function
CELIK IrfanDelegation Official
DEMIREL AynurMedical Person
EDIZ OzcanCoach
EROGLU EmineOther Function
GULSES Halil IbrahimOther Function
HANCI Hasan BasriCoach
KOLAYIS HakanDelegation Official
UAEUAE
Name
Target
Event
Session
ALBEDWAWI Jamal9ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
ALNUAIMI Ansaf16ACompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
ALSHEHHI Mohammed8ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
RAHIMINIA Gholam7ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
AL ABDULLAH HusseinOther Function
KHAN MuhammedOther Function
QASIM ARAY AyoubCoach
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
ATAMANENKO Serhiy5ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
CHAYKA Roman25ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
CHOPYK Taras26ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
DZIADYK Ivan4ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
DZOBA-BALYAN Roksolana46ARecurve Women OpenRecurve Open Qualification
HALYSHYCH Mykola27ARecurve Men OpenRecurve Open Qualification
MARKITANTOVA Ksenija7BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
MIKHNIEVA Larysa9BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
NAZAR Pavlo6ACompound Men OpenCompound Men Open Qualification
PAVUK REPETA Natalia8BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
HLUSHKO ArturTeam Manager
SCHKOLNY KonstantinCoach
STRELBYTSKYI LiubomyrCoach
USAUSA
Name
Target
Event
Session
CHAVEZ Martha15BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
CORYELL Lisa44AWomen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
FABRY Jeff30BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
LEAR Charles31BMen W1 Open (Rec/Comp)Compound Women Open & W1 Qualification
LUKOW Michael13BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
MATHER Kevin14BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
PALUMBO Timothy15BRecurve Men OpenRecurve Open Qualification
SHELBY Andre13BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
THOMPSON Ben14BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
THORNTON Lance15BCompound Men OpenCompound Men Open Qualification
WALLACE Teresa14BCompound Women OpenCompound Women Open & W1 Qualification
BEVILACQUA CindyTeam Manager
BOSSON StevenCoach
DETLING NicoleMedical Person
DOROW ChrisCoach
LE BRE E.g.Coach
NICOLE DemetraCoach
RADZAK KaraMedical Person
ROGERS MjCoach
SMITH RandiCoach
STOVER JohnCoach