Hyundai Archery World Cup - Stage 2 Hyundai Archery World Cup - Stage 2
World Archery (WA)
Antalya (TUR), from 06-06-2017 to 11-06-2017
Hyundai Archery World Cup - Stage 2
Entries by Country
 
ARMARMENIA
Name
Target
Event
Session
HAZARUMYAN Gevorg23DRecurve MenQualification Round Recurve
POGHOSYAN Levon22DRecurve MenQualification Round Recurve
SHAHNAZARYAN Vasil24DRecurve MenQualification Round Recurve
SMBATYAN Vigen25DRecurve MenQualification Round Recurve
VASILYAN BorisCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben18ARecurve MenQualification Round Recurve
PRIEELS Sarah46CCompound WomenQualification Round Compound
THIRY Nico19ARecurve MenQualification Round Recurve
NOTENBOOM FrancisTeam Manager
WHITTINGHAM AllistairCoach
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
DALIDOVICH Pavel19DRecurve MenQualification Round Recurve
DZIOMINSKAYA Karyna48ARecurve WomenQualification Round Recurve
LIAHUSHEV Alexander20DRecurve MenQualification Round Recurve
MARUSAVA Hanna50ARecurve WomenQualification Round Recurve
SHVETS Nadzeya49ARecurve WomenQualification Round Recurve
TSARANKOU Sviataslau21DRecurve MenQualification Round Recurve
ISACHENKO BorisCoach
KAVALEVA ValiantinaCoach
PUPKEVICH SiarheiCoach
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
D’ALMEIDA Marcus20BRecurve MenQualification Round Recurve
OLIVEIRA Bernardo22BRecurve MenQualification Round Recurve
REZENDE XAVIER Daniel21BRecurve MenQualification Round Recurve
FAUNI ErosTeam Manager
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
CARDONA Camilo Andres53DCompound MenQualification Round Compound
LOPEZ Sara41BCompound WomenQualification Round Compound
MUNOZ Daniel52DCompound MenQualification Round Compound
OSPINA Jose Carlos54DCompound MenQualification Round Compound
PILA Andres20CRecurve MenQualification Round Recurve
PINEDA Daniel Felipe21CRecurve MenQualification Round Recurve
RENDON Ana Maria50CRecurve WomenQualification Round Recurve
SANCHEZ Natalia49CRecurve WomenQualification Round Recurve
USQUIANO Alejandra40BCompound WomenQualification Round Compound
VALDEZ Nora42BCompound WomenQualification Round Compound
MANTILLA HERNANDEZ Heber David RicardoCoach
MILLAN FERNANDEZ Jorge AntonioCoach
RUIZ GUTIERREZ Irma LuciaTeam Manager
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj60CCompound MenQualification Round Compound
MARKES Ivan59CCompound MenQualification Round Compound
MIHALIC Matija12BRecurve MenQualification Round Recurve
BUDEN DubravkoCoach
MIHALIC NenadCoach
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANEAR Erika43BCompound WomenQualification Round Compound
DAMSBO Martin58DCompound MenQualification Round Compound
DARUM Andreas57DCompound MenQualification Round Compound
HANSEN Stephan59DCompound MenQualification Round Compound
JENSEN Tanja44BCompound WomenQualification Round Compound
SONNICHSEN Sarah45BCompound WomenQualification Round Compound
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ACHA GONZALEZ Pablo30BRecurve MenQualification Round Recurve
ALARCON TORRES Miriam44BRecurve WomenQualification Round Recurve
ALVARINO GARCIA Miguel28BRecurve MenQualification Round Recurve
BLAZQUEZ Alberto62ACompound MenQualification Round Compound
CASTANOS Celia43BRecurve WomenQualification Round Recurve
DEL OLMO Sergio27BRecurve MenQualification Round Recurve
GALISTEO Monica46BRecurve WomenQualification Round Recurve
MARCOS Andrea39ACompound WomenQualification Round Compound
MARIN Alicia45BRecurve WomenQualification Round Recurve
PIFARRE TRUJILLO Miguel29BRecurve MenQualification Round Recurve
LEE Mi JeongCoach
MONTES RubenTeam Manager
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
NURMSALU Laura47BRecurve WomenQualification Round Recurve
PARNAT Reena48BRecurve WomenQualification Round Recurve
RIST Martin13BRecurve MenQualification Round Recurve
KIVILO RaulTeam Manager
VARIK LiisDelegation Official
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
KUOPPA Taru47ARecurve WomenQualification Round Recurve
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey51DRecurve WomenQualification Round Recurve
ANTOINE Thomas16CRecurve MenQualification Round Recurve
CHIRAULT Thomas17CRecurve MenQualification Round Recurve
DE MATOS Laure41DCompound WomenQualification Round Compound
DELOBELLE Fabien52ACompound MenQualification Round Compound
DELOCHE Pierre-Julien53ACompound MenQualification Round Compound
FICHET Romain14CRecurve MenQualification Round Recurve
GENET Dominique55ACompound MenQualification Round Compound
HERVE Sandra40DCompound WomenQualification Round Compound
PEINEAU Sebastien54ACompound MenQualification Round Compound
SANCENOT Amelie42DCompound WomenQualification Round Compound
VALLADONT Jean-Charles15CRecurve MenQualification Round Recurve
AURAIX JeromeCoach
BINON BenoitCoach
DELLENBACH MarcCoach
KURTZ EmmanuelCoach
RECULET AnneTeam Manager
TRAYAN AuroreCoach
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
GILDER Sally50DRecurve WomenQualification Round Recurve
GREENWOOD Hope46DCompound WomenQualification Round Compound
HALL Tom26CRecurve MenQualification Round Recurve
HUSTON Patrick27CRecurve MenQualification Round Recurve
JUDD Michael28CRecurve MenQualification Round Recurve
MORGAN Ashe29CRecurve MenQualification Round Recurve
PITMAN Bryony49DRecurve WomenQualification Round Recurve
PRIESTMAN RichardTeam Manager
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
DOLIDZE Vladimer9BRecurve MenQualification Round Recurve
ESEBUA Kristine36BRecurve WomenQualification Round Recurve
MAKHARADZE Nana35BRecurve WomenQualification Round Recurve
MESTVIRISHVILI Zurab11BRecurve MenQualification Round Recurve
MOSESHVILI Jaba10BRecurve MenQualification Round Recurve
NARIMANIDZE Khatuna38BRecurve WomenQualification Round Recurve
PHUTKARADZE Tsiko37BRecurve WomenQualification Round Recurve
PKHAKADZE Lasha8BRecurve MenQualification Round Recurve
ANTIA RozitaCoach
GORGOSHADZE TemurCoach
LEKVEISHVILI DavidDelegation Official
PHUTKARADZE TamazCoach
TSKHVARIASHVILI MananaCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
HAIDN TSCHALOVA Veronika43CRecurve WomenQualification Round Recurve
HEIGENHAUSER Kristina44DCompound WomenQualification Round Compound
HORNUNG Henrik57CCompound MenQualification Round Compound
KAHLLUND Florian15DRecurve MenQualification Round Recurve
KROPPEN Michelle44CRecurve WomenQualification Round Recurve
LAUBE Marcus56CCompound MenQualification Round Compound
MEISSNER Janine45DCompound WomenQualification Round Compound
RICHTER Elena46CRecurve WomenQualification Round Recurve
RIEGER Cedric18DRecurve MenQualification Round Recurve
SCHALL Velia43DCompound WomenQualification Round Compound
SCHMITZ Carlo16DRecurve MenQualification Round Recurve
TRACHSEL Marcel58CCompound MenQualification Round Compound
UNRUH Lisa45CRecurve WomenQualification Round Recurve
WECKMUELLER Maximilian17DRecurve MenQualification Round Recurve
BUTUZOVA NataliaCoach
HAIDN OliverCoach
HERTKORN HolgerCoach
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
CHRONOPOULOU Aikaterini39DCompound WomenQualification Round Compound
KARAGEORGIOU Alexandros12DRecurve MenQualification Round Recurve
KOSTOPOULOS Athanasios62BCompound MenQualification Round Compound
KROAZIE Kyriakos60BCompound MenQualification Round Compound
LEKATIS Ioannis61BCompound MenQualification Round Compound
KIZIRIDIS NikosDelegation Official
KYRILLOPOULOU MariaTeam Manager
PAPADOPOULOU EvelynDelegation Official
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
BASUMATARY Dhaniram14BRecurve MenQualification Round Recurve
BHAKAT Ankita46DRecurve WomenQualification Round Recurve
DAS Atanu16BRecurve MenQualification Round Recurve
DHAYAL Divya36BCompound WomenQualification Round Compound
KUMARI Deepika45DRecurve WomenQualification Round Recurve
MANDHARE Snehal38BCompound WomenQualification Round Compound
PARVEENA 37BCompound WomenQualification Round Compound
PREETI 44DRecurve WomenQualification Round Recurve
SAREN Monika43DRecurve WomenQualification Round Recurve
SINGH Amanjeet48BCompound MenQualification Round Compound
SINGH Gurwinder50BCompound MenQualification Round Compound
SRITHER Chinna Raju49BCompound MenQualification Round Compound
SWAMI Indrachand15BRecurve MenQualification Round Recurve
VENNAM Jyothi Surekha35BCompound WomenQualification Round Compound
VERMA Abhishek51BCompound MenQualification Round Compound
VISWASH 17BRecurve MenQualification Round Recurve
. PinkiOther Function
GANGADHAR PrakashCoach
KOLEKAR Amey VilasOther Function
MANN VikasMedical Person
SHERPA ChungdaCoach
SINGH SurinderCoach
TEJA Jiwanjot SinghCoach
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
ASHRAFI Sadegh13ARecurve MenQualification Round Recurve
BARATCHI Parisa39CCompound WomenQualification Round Compound
EBADI Esmaeil50CCompound MenQualification Round Compound
FALLAHI Mehrdad49CCompound MenQualification Round Compound
GHASSEMI Parmida51ARecurve WomenQualification Round Recurve
GHEIDI Majid48CCompound MenQualification Round Compound
TAHERI Omid52CCompound MenQualification Round Compound
NAJARI OmidTeam Manager
PAKZAD BehzadCoach
PARK MyunKWONCoach
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
DAXBOCK Astrid45CCompound WomenQualification Round Compound
DAXBOCK Astrid48DRecurve WomenQualification Round Recurve
GUDJONSSON Gudmundur Orn13CRecurve MenQualification Round Recurve
GUDJONSSON Gudmundur Orn61CCompound MenQualification Round Compound
MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun44CCompound WomenQualification Round Compound
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANASTASIO Anastasia37DCompound WomenQualification Round Compound
ANDREOLI Tatiana44ARecurve WomenQualification Round Recurve
BOARI Lucilla43ARecurve WomenQualification Round Recurve
FRANCHINI Irene38DCompound WomenQualification Round Compound
GALIAZZO Marco11ARecurve MenQualification Round Recurve
LANDI Vanessa46ARecurve WomenQualification Round Recurve
MANDIA Massimiliano8ARecurve MenQualification Round Recurve
NENCIONI Michele50ACompound MenQualification Round Compound
NESPOLI Mauro10ARecurve MenQualification Round Recurve
PAGNI Sergio49ACompound MenQualification Round Compound
PAGNONI Federico48ACompound MenQualification Round Compound
PASQUALUCCI David9ARecurve MenQualification Round Recurve
SARTORI Guendalina45ARecurve WomenQualification Round Recurve
SIMONELLI Alberto51ACompound MenQualification Round Compound
SPANO Viviana36DCompound WomenQualification Round Compound
TONIOLI Marcella35DCompound WomenQualification Round Compound
BISIANI MatteoCoach
DI BUÒ IlarioCoach
OSELE StefanoDelegation Official
ROSSI AndreaOther Function
SCARZELLA MarioTeam Manager
VALESELLA FlavioCoach
VAN ALTEN WietseCoach
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FURUKAWA Takaharu26BRecurve MenQualification Round Recurve
HAYAKAWA Ren36DRecurve WomenQualification Round Recurve
KAWANAKA Kaori38DRecurve WomenQualification Round Recurve
KIKUCHI Hideki24BRecurve MenQualification Round Recurve
NAKAMURA Miki37DRecurve WomenQualification Round Recurve
ONIYAMA Naoya23BRecurve MenQualification Round Recurve
SUGIMOTO Tomomi35DRecurve WomenQualification Round Recurve
SUGIO Tomoki25BRecurve MenQualification Round Recurve
KIM SanghoonCoach
MATSUKI YujiCoach
TANAKA NobukaneCoach
YOON HyesunCoach
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
ASKAROVA Karakoz39CRecurve WomenQualification Round Recurve
DUZELBAYEV Sultan25ARecurve MenQualification Round Recurve
GANKIN Denis23ARecurve MenQualification Round Recurve
KARABAYEV Akbarali54CCompound MenQualification Round Compound
KHRISTICH Sergey53CCompound MenQualification Round Compound
MUSSAYEV Sanzhar26ARecurve MenQualification Round Recurve
SAIDIYEV Oibek24ARecurve MenQualification Round Recurve
SAIDIYEVA Luiza42CRecurve WomenQualification Round Recurve
SOLODOVNIKOV Konstantin55CCompound MenQualification Round Compound
TUKEBAYEVA Farida41CRecurve WomenQualification Round Recurve
TURKINA Anastasiya40CRecurve WomenQualification Round Recurve
BUZAUOV ZhumatCoach
GREGORY KimTeam Manager
KICHKIN ArtemCoach
NIGMATULLA SaidiyevCoach
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
HENCKELS Jeff14DRecurve MenQualification Round Recurve
KLEIN Pit13DRecurve MenQualification Round Recurve
DOLINSKI Jean-ClaudeDelegation Official
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
JONI Muhammad Ikram8CRecurve MenQualification Round Recurve
KAMARUDDIN Haziq9CRecurve MenQualification Round Recurve
MOHAMAD Khairul Anuar10CRecurve MenQualification Round Recurve
NOR HASRIN Muhammad Akmal11CRecurve MenQualification Round Recurve
ISHAK NorizhamCoach
LEE Jae HyungCoach
YUAN YuzhiOther Function
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
GATCO Milena47CRecurve WomenQualification Round Recurve
MIRCA Alexandra48CRecurve WomenQualification Round Recurve
OLARU Dan19BRecurve MenQualification Round Recurve
TROSTENETCHI Alexei18BRecurve MenQualification Round Recurve
CECANOVA IrinaCoach
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ROMAN Aida47DRecurve WomenQualification Round Recurve
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
SHKOLNA Mariya46BCompound WomenQualification Round Compound
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
DANILA Andrei18CRecurve MenQualification Round Recurve
IEPURI Ghenadi19CRecurve MenQualification Round Recurve
VLAD Marius55DCompound MenQualification Round Compound
VIOREL HabianCoach
RSASOUTH AFRICA
Name
Target
Event
Session
CILLIERS Seppie57BCompound MenQualification Round Compound
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
AVDEEVA Natalia43ACompound WomenQualification Round Compound
BALDANOV Arsalan25CRecurve MenQualification Round Recurve
BALZHANOVA Viktoria42ACompound WomenQualification Round Compound
BAZARZHAPOV Galsan23CRecurve MenQualification Round Recurve
BULAEV Anton55BCompound MenQualification Round Compound
DAMBAEV Alexander52BCompound MenQualification Round Compound
DASHIDORZHIEVA Tuiana41DRecurve WomenQualification Round Recurve
ERDYNIEVA Natalia42DRecurve WomenQualification Round Recurve
KALASHNIKOV Viktor53BCompound MenQualification Round Compound
KOZHIN Alexander24CRecurve MenQualification Round Recurve
PAVLOV Asim54BCompound MenQualification Round Compound
PEROVA Ksenia39DRecurve WomenQualification Round Recurve
POPOV Vitalii22CRecurve MenQualification Round Recurve
SAVENKOVA Alexandra40ACompound WomenQualification Round Compound
TSYREMPILOVA Sayana40DRecurve WomenQualification Round Recurve
VINOGRADOVA Mariia41ACompound WomenQualification Round Compound
KAMAEV KirillMedical Person
SHADRINA GalinaCoach
ZABRODSKI StanislavCoach
ZIMIN AlexanderCoach
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok20ARecurve MenQualification Round Recurve
ELLISON Toja39BCompound WomenQualification Round Compound
HABJAN MALAVASIC Den21ARecurve MenQualification Round Recurve
SITAR Dejan59BCompound MenQualification Round Compound
UMER Ana49BRecurve WomenQualification Round Recurve
ZLENDER MatijaCoach
SRISRI LANKA
Name
Target
Event
Session
AHANGAMA VIDANALAGE Suneth Chandana Abeygunasekara12ARecurve MenQualification Round Recurve
SERASINGHE KesaraCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
DEINEKO Iliana51CRecurve WomenQualification Round Recurve
HAEFELFINGER Roman56BCompound MenQualification Round Compound
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
LONGOVA Alexandra50BRecurve WomenQualification Round Recurve
MISKOVSKY MatejCoach
TJKTAJIKISTAN
Name
Target
Event
Session
ZUBAYDOVA Firuza51BRecurve WomenQualification Round Recurve
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
CHEN Hsiang-Hsuan60ACompound MenQualification Round Compound
CHEN Yi-Hsuan35CCompound WomenQualification Round Compound
DENG Yu-Cheng17ARecurve MenQualification Round Recurve
LE Chien-Ying36ARecurve WomenQualification Round Recurve
LEE Ting-Hsuan38CCompound WomenQualification Round Compound
LIN Che-Wei59ACompound MenQualification Round Compound
LIN Hsin-Min61ACompound MenQualification Round Compound
LIN Ming-Ching36CCompound WomenQualification Round Compound
LIN Shih-Chia35ARecurve WomenQualification Round Recurve
LUO Wei-Min16ARecurve MenQualification Round Recurve
PENG Chia-Mao37ARecurve WomenQualification Round Recurve
PENG Shih-Cheng14ARecurve MenQualification Round Recurve
TAN Ya-Ting38ARecurve WomenQualification Round Recurve
WEI Chun-Heng15ARecurve MenQualification Round Recurve
WU Ting-Ting37CCompound WomenQualification Round Compound
CHEN Pin-HanMedical Person
CHEN Ya-PingMedical Person
KOO Ja-ChungCoach
LIU Pi-YuCoach
NI Ta-ChihCoach
WU Hui JuCoach
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AKCINAR Aleyna45ACompound WomenQualification Round Compound
AKTUNA Aybuke38CRecurve WomenQualification Round Recurve
ANAGOZ Yasemin36CRecurve WomenQualification Round Recurve
AYCAN Fatma Buket37CRecurve WomenQualification Round Recurve
BOSTAN Yesim44ACompound WomenQualification Round Compound
CAGIRAN Evren57ACompound MenQualification Round Compound
COSKUN Gulnaz35CRecurve WomenQualification Round Recurve
DAL Erdal Meric9DRecurve MenQualification Round Recurve
ELMAAGACLI Demir56ACompound MenQualification Round Compound
ELMAAGACLI Gizem46ACompound WomenQualification Round Compound
GAZOZ Mete8DRecurve MenQualification Round Recurve
GUNERI Muhammed10DRecurve MenQualification Round Recurve
TEZEL Onur11DRecurve MenQualification Round Recurve
YAKALI Samet Can58ACompound MenQualification Round Compound
CAKIROGLU HakanTeam Manager
CALHAN YasinMedical Person
CORBA YusufCoach
CULHAOGLU EserCoach
ERGIN GoktugCoach
GIZEP CemMedical Person
NASARIDZE NataliaCoach
ORBAY HasanCoach
OZCELIK Mehmet AliOther Function
OZDEMIR EmreCoach
TEKELI GokcemCoach
YAVAS CumhurDelegation Official
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BORYSENKO Olena41CCompound WomenQualification Round Compound
DIAKOVA Viktoriia40CCompound WomenQualification Round Compound
HAVELKO Yuriy29DRecurve MenQualification Round Recurve
HUNBIN Oleksii27DRecurve MenQualification Round Recurve
IVANYTSKYY Heorhiy28DRecurve MenQualification Round Recurve
KISHCHAK Bohdan62DCompound MenQualification Round Compound
MAKAREVYCH Sergii30DRecurve MenQualification Round Recurve
MARCHENKO Veronika42BRecurve WomenQualification Round Recurve
PAVLICHENKO Daria41BRecurve WomenQualification Round Recurve
PAVLOVA Anastasia39BRecurve WomenQualification Round Recurve
POZNIAKOVA Tetiana42CCompound WomenQualification Round Compound
SHKLIAR Kseniya43CCompound WomenQualification Round Compound
SOKOLENKO Kateryna40BRecurve WomenQualification Round Recurve
VINOGRADOV Roman61DCompound MenQualification Round Compound
ANTONOV SerhiyCoach
HAVELKO MariyaCoach
KSENOFONTOV OleksandrCoach
LEBETKO SerhiyMedical Person
MYKHAYLENKO ViktorCoach
SADOVNYCHA OlenaCoach
USAUSA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Steve49DCompound MenQualification Round Compound
COX Cassidy35ACompound WomenQualification Round Compound
CROOK Dahlia37ACompound WomenQualification Round Compound
DEATON Bridger48DCompound MenQualification Round Compound
ELLISON Brady30ARecurve MenQualification Round Recurve
FORD Eileen Lee42ARecurve WomenQualification Round Recurve
GELLENTHIEN Braden50DCompound MenQualification Round Compound
KELLER Lexi36ACompound WomenQualification Round Compound
LEONG Sabrina41ARecurve WomenQualification Round Recurve
MISCIONE Anna40ARecurve WomenQualification Round Recurve
REQUA Matthew28ARecurve MenQualification Round Recurve
REYNOLDS Danielle38ACompound WomenQualification Round Compound
SCHNEIDER Jennifer39ARecurve WomenQualification Round Recurve
WEBSTER Chris27ARecurve MenQualification Round Recurve
WILDE Reo51DCompound MenQualification Round Compound
YAMAGUCHI Nathan29ARecurve MenQualification Round Recurve
CROOK MatthewCoach
LEE KiSikCoach
NICHOLS MelCoach
SULLIVAN EasterTeam Manager
TITMAS NicoleMedical Person