45th NZ National Indoor Championships 2016 45th NZ National Indoor Championships 2016
Manawatu Archery Club (MAC)
Palmerston North, from 20-08-2016 to 21-08-2016
45th NZ National Indoor Championships 2016
Participant List in Alphabetical Order
 
A - B - C
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
ASHBURN Mike25BWHAWHAKATANE ARCHERY CLUBRecurve Masters MenAfternoon Session
ASHBURN Sebastian16AWHAWHAKATANE ARCHERY CLUBCompound Junior MenAfternoon Session
ASKIN Charlotte5BGWDGREENWOOD ARCHERSRecurve Cub MixedMorning Session
AUSTIN Dana30AAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
AUSTIN Greg4BMACMANAWATU ARCHERY CLUBRecurve Cub MixedMorning Session
BAM Gustav16BMARMARANGAI ARCHERY CLUBCompound Open MenAfternoon Session
BAM Hanlie3BMARMARANGAI ARCHERY CLUBCompound Open WomenAfternoon Session
BARCLAY Marcus12BROTROTORUA ARCHERY CLUBCompound Open MenAfternoon Session
BARRACLOUGH Walter14BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Intermediate BoysMorning Session
BLANCHARD Hollie24BRGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Junior WomenMorning Session
BLIGNAUT Ocky6AMSYMASSEY ARCHERY CLUBCompound Open MenAfternoon Session
BRABANT Maddison32ACHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
BRACKEN Max13ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Intermediate BoysMorning Session
BROWN-DOUGLAS Stephen16AMBACMERCURY BAY ARCHERY CLUBBarebow Open MixedMorning Session
BROWN-DOUGLAS Timothy15AMBACMERCURY BAY ARCHERY CLUBRecurve Intermediate BoysMorning Session
BUI Lan36ARANRANDWICK ARCHERY CLUBRecurve Junior MenMorning Session
CAVELL Emily34AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Open WomenAfternoon Session
CLARK Neville4ATCACTRENTHAM CAMP ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
CLAYTON Jackson10BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Intermediate BoysMorning Session
CLIFTON Steve28AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
COLLETT Alex1ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Kiwi MixedMorning Session
COLLETT Sarah27BRGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Open WomenMorning Session
COLLETT Scott22BRGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Open MenAfternoon Session
COUTTS Kris7AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBCompound Intermediate MixedMorning Session
COX Bailey2AMSYMASSEY ARCHERY CLUBCompound Intermediate MixedMorning Session
COX Brodie8BMSYMASSEY ARCHERY CLUBCompound Intermediate MixedMorning Session
COX Paul24BMANMANA ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
CREIGHTON Tracey11BTCACTRENTHAM CAMP ARCHERY CLUBCompound Open WomenAfternoon Session
D - E - F - G - H
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
DANN Alex3BAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Cub MixedMorning Session
DAY Darren19ATCACTRENTHAM CAMP ARCHERY CLUBBarebow Open MixedAfternoon Session
DEWHURST Gareth32AMACMANAWATU ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
DITTERT Ryan17AMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Junior MenMorning Session
DONALD Jenni32BRGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Masters WomenAfternoon Session
ELLERY Dave18BMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBCompound Masters MenMorning Session
ELLERY Isaac17BMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBCompound Cadet MixedMorning Session
ELLIS Bechan37AAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
ELLIS Katie34AAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
ELVIN Meg5ACHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Cub MixedMorning Session
EVANS Beverley24AMACMANAWATU ARCHERY CLUBRecurve Open WomenMorning Session
EVANS Nick7BMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Intermediate MixedMorning Session
FAIERS Colin30BMACMANAWATU ARCHERY CLUBRecurve Masters MenAfternoon Session
FARRANT Lee18ALAKLAKEVIEW ARCHERSBarebow Open MixedAfternoon Session
FLORENCE Stephen42AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
FORBES Bayley17BMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Junior MenAfternoon Session
FOSTER Bradley26AAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Cadet MenMorning Session
FOWLES Mark39AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
FRANKLYN Luke32BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Cadet MenMorning Session
FULLER Sarah27AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Open WomenMorning Session
GOVERNOR Tony21BWASWAIRARAPA ARCHERS SOCIETYCompound Masters MenMorning Session
GUEST Fiona7AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBCompound Open WomenAfternoon Session
HAGUE Bilqis34BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
HALL Beryl36BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Masters WomenAfternoon Session
HALLIDAY William9BGISGISBORNE ARCHERY CLUBCompound Open MenAfternoon Session
HAMILTON-CURREY Oliver14AAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Intermediate BoysMorning Session
HARRIS Gordon2AMANMANA ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
HAWKINS Eddies41ARANRANDWICK ARCHERY CLUBRecurve Masters MenAfternoon Session
HAWLEY Hannah35AMACMANAWATU ARCHERY CLUBRecurve Junior WomenMorning Session
HENSHAW Dave41BCHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Masters MenMorning Session
HINDMARSH Luke25AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Junior MenMorning Session
HODGSON Olivia30AAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Open WomenAfternoon Session
HOMMEL Dennis33ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Masters MenMorning Session
HOMMEL Michelle23ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Cadet WomenMorning Session
HOOLE Kerry29AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBRecurve Masters MenAfternoon Session
HORAN Hamish31BRANRANDWICK ARCHERY CLUBRecurve Cadet MenMorning Session
HOUSTON Ray1BMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
HUDSON Samuel36AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
HUGHES Rachel15BMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Open WomenAfternoon Session
HUNT Judy33BTGATAURANGA ARCHERSRecurve Masters WomenAfternoon Session
HUTCHINSON Mitchell31ASHOSHORE ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
I - J - K - L - M
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
INSTONE Andrew22AMANMANA ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
INSTONE Chloe6BMANMANA ARCHERY CLUBRecurve Cub MixedMorning Session
IRELAND Kerry2BWASWAIRARAPA ARCHERS SOCIETYCompound Open MenAfternoon Session
JIM Vanessa13BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Intermediate GirlsMorning Session
JOHNSON Michael27ACHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Masters MenAfternoon Session
JONES Carl21ALAKLAKEVIEW ARCHERSCompound Junior MenMorning Session
JONES Chris40BCHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Open MenMorning Session
JONES Rebecca10ACHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Intermediate GirlsMorning Session
KAANDORP Travis20BMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Cadet MixedMorning Session
KALININ Pavel20AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBCompound Junior MenMorning Session
KALUZNA Agata10ASTHSOUTHLAND ARCHERY CLUBCompound Open WomenAfternoon Session
KALUZNY Adam39BSTHSOUTHLAND ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
KENNERSON Trevor16BTGATAURANGA ARCHERSBarebow Open MixedMorning Session
KIM Chloe35BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
KIM Noah12BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Intermediate BoysMorning Session
KINNEAR Cheree41AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBRecurve Open WomenMorning Session
KINNEAR James17AIDPINDEPENDENTCompound Open MenAfternoon Session
KIRBY Steve6BMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBCompound Open MenAfternoon Session
LAINCHBURY Linda5AMSYMASSEY ARCHERY CLUBCompound Open WomenAfternoon Session
LAMB Dave42BMANMANA ARCHERY CLUBRecurve Masters MenAfternoon Session
LAUGESEN Sue34BWACWANGANUI ARCHERY CLUBRecurve Masters WomenAfternoon Session
LAVENDER-ASHBURN Moira24AWHAWHAKATANE ARCHERY CLUBRecurve Masters WomenAfternoon Session
LEEN Annie4ACHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Cub MixedMorning Session
LEEN Grace1BCHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Kiwi MixedMorning Session
LESLIE Andy26BAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
LESLIE Janey2BAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Cub MixedMorning Session
LEWIS Georgia21BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Open WomenAfternoon Session
MACKAY Erika27BRACRICHMONDVALE ARCHERY CLUBRecurve Open WomenAfternoon Session
MACKLE Tara40BMANMANA ARCHERY CLUBRecurve Open WomenAfternoon Session
MADSEN Oliver9BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBCompound Intermediate MixedMorning Session
MARTIN Jake3ASHOSHORE ARCHERY CLUBRecurve Cub MixedMorning Session
MARTIN Sonya19BMANMANA ARCHERY CLUBBarebow Open MixedAfternoon Session
MARTIN-ROBERTS Chayse21AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
MATHESON Finn11BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Intermediate BoysMorning Session
MCINDOE Rebekah40ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Open WomenAfternoon Session
MCMILLAN Rob4BMARMARANGAI ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
MCRAE Max1AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
MERRALL James26BRANRANDWICK ARCHERY CLUBRecurve Junior MenMorning Session
MITCHELL Jim26ARANRANDWICK ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
MOORE Analiese15BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Intermediate GirlsMorning Session
MOORE Dave9AMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
N - O - P - R - S - T
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
NIZIOL Adam9AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBCompound Intermediate MixedMorning Session
OOSTERWIJK Daniel39ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Junior MenMorning Session
OOSTERWIJK Ron25ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Open MenAfternoon Session
PATTERSON Benjamin3AMBACMERCURY BAY ARCHERY CLUBCompound Open MenAfternoon Session
RANDLE Elizabeth5BROTROTORUA ARCHERY CLUBCompound Open WomenAfternoon Session
ROBERSTON Andrew35BTCACTRENTHAM CAMP ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
ROBERTS Greg7BMBACMERCURY BAY ARCHERY CLUBCompound Open MenAfternoon Session
RUSS Caleb38BAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Cadet MenMorning Session
RUSS Kerridwen28BAIMAIMTRU ARCHERS CLUBRecurve Junior WomenMorning Session
SADLER Claire37BGWDGREENWOOD ARCHERSRecurve Masters WomenMorning Session
SADLER Ian29BGWDGREENWOOD ARCHERSRecurve Cadet MenMorning Session
SADLER Matthew28AGWDGREENWOOD ARCHERSRecurve Junior MenMorning Session
SAN MIGUEL Myla37BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Open WomenAfternoon Session
SANDERS Brett35ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Open MenAfternoon Session
SAVAGE Mike20BMBACMERCURY BAY ARCHERY CLUBBarebow Open MixedAfternoon Session
SCOTT Barbara14AGWDGREENWOOD ARCHERSCompound Open WomenAfternoon Session
SERGENT Madison12AMANMANA ARCHERY CLUBRecurve Intermediate GirlsMorning Session
SILVENNOINEN Demi39BGWDGREENWOOD ARCHERSRecurve Cadet WomenMorning Session
SKULJAN Natasha36BSHOSHORE ARCHERY CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
SMILLIE Katjia22AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBCompound Cadet MixedMorning Session
SMILLIE Kelvin8AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBCompound Open MenAfternoon Session
STANLEY Connor31ACHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Cadet MenMorning Session
STORER Matthew29BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
SUNDHEIM Sue23BSHOSHORE ARCHERY CLUBRecurve Masters WomenAfternoon Session
TAYLOR Jordan38AMACMANAWATU ARCHERY CLUBRecurve Open WomenMorning Session
THAPLIYAL Mario6AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Cub MixedMorning Session
THOMAS-RILEY Caitlin29ARANRANDWICK ARCHERY CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
THOMSON Michael15ARGARIVER GLADE ARCHERSCompound Masters MenAfternoon Session
TOMLINSON Rhys25BMACMANAWATU ARCHERY CLUBRecurve Junior MenMorning Session
TREWEEK Lionel40AMARMARANGAI ARCHERY CLUBRecurve Cadet MenMorning Session
TUCKER Colin19AGGWAGREY GOOSE WING ARCHERY SOCCompound Masters MenMorning Session
TUCKER Lauren8AGGWAGREY GOOSE WING ARCHERY SOCCompound Intermediate MixedMorning Session
TUCKER Maria22BGGWAGREY GOOSE WING ARCHERY SOCRecurve Open WomenMorning Session
TUCKER Victoria33BGGWAGREY GOOSE WING ARCHERY SOCRecurve Cadet WomenMorning Session
U - V - W - Z
Athlete
Target
Country or State Code
Country or State Code
Event
Session
UNDERDOWN Chris13AGISGISBORNE ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
VAN DEN ANKER Bernadette30BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Cadet WomenMorning Session
VAN DEN ANKER Mark11AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
VAN ONSELEN Ary31BRACRICHMONDVALE ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
VAN ONSELEN Rhyva8BRACRICHMONDVALE ARCHERY CLUBCompound Intermediate MixedAfternoon Session
VAN TONDER Riku12ALAKLAKEVIEW ARCHERSCompound Open MenAfternoon Session
VELLEMAN David28BRANRANDWICK ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session
VERCOE Patsy18AMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Masters WomenMorning Session
WAGENER Avalon10BMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Masters WomenAfternoon Session
WASSILIEFF Isabella11AMACMANAWATU ARCHERY CLUBRecurve Intermediate GirlsMorning Session
WASSILIEFF Kim14BMACMANAWATU ARCHERY CLUBCompound Masters MenAfternoon Session
WATSON Keeley33AMGACMOUNTAIN GREEN ARCHERY CLUBRecurve Open WomenAfternoon Session
WEBBY Lynda37ARGARIVER GLADE ARCHERSRecurve Open WomenAfternoon Session
WEEKS Hilary13BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBCompound Masters WomenAfternoon Session
WEEKS Robert38BRACRICHMONDVALE ARCHERY CLUBRecurve Masters MenAfternoon Session
WEEKS Suzanne41BRACRICHMONDVALE ARCHERY CLUBRecurve Masters WomenAfternoon Session
WILSON Max23BAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Junior MenMorning Session
WITINITARA Aroha19BWASWAIRARAPA ARCHERS SOCIETYCompound Cadet MixedMorning Session
WOOFF Eleanor38ACHCCHRISTCHURCH ARCHERY CLUBRecurve Masters WomenAfternoon Session
WRIGHT David20ASHOSHORE ARCHERY CLUBBarebow Open MixedAfternoon Session
ZUBIRI Gaston23AAACAUCKLAND ARCHERY CLUBRecurve Open MenAfternoon Session