European Club Team Cup European Club Team Cup
World Archery Europe (WAE)
Sofia (BUL), from 01-10-2016 to 2-10-2016
European Club Team Cup
Entries by Country
 
BEL01FLECHE D'OR ANDERLECHT
Name
Target
Event
Session
LAURENT Royen7BRecurve Bow MenQualification Round
MISSOTTEN Ivan5BRecurve Bow MenQualification Round
VAN BULCK Mathias6BRecurve Bow MenQualification Round
BUL01JAMBO 2006 RUSE
Name
Target
Event
Session
BANCHEV Ivan11DRecurve Bow MenQualification Round
HRISTOV Hristo13DRecurve Bow MenQualification Round
MIRCHEV Miroslav12DRecurve Bow MenQualification Round
DJAMBAZOV YordanCoach
BUL02TRAKIEC SADOVO
Name
Target
Event
Session
NIKOLOV Nikola6DRecurve Bow MenQualification Round
PENDOV Todor7DRecurve Bow MenQualification Round
TODOROV Vasko5DRecurve Bow MenQualification Round
TERZIEV IvanCoach
BUL03ROBIN HOOD SOFIA
Name
Target
Event
Session
ELENKOVA Lilia27CRecurve Bow WomenQualification Round
LATEV Asparuh9DRecurve Bow MenQualification Round
PETROV Atanas10DRecurve Bow MenQualification Round
TEMELKOV Atanas8DRecurve Bow MenQualification Round
VASILEVA Radka28CRecurve Bow WomenQualification Round
VELIKOVA Nina25CRecurve Bow WomenQualification Round
ISAEV IsaiCoach
VELIKOV VencislavCoach
BUL04PHENIX ARCHERY
Name
Target
Event
Session
LECHEV Slav15DRecurve Bow MenQualification Round
MITOV Ivan17DRecurve Bow MenQualification Round
SAINT-JAMES Hugo16DRecurve Bow MenQualification Round
CYP01CENTAUR ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
CHRISTODOULOU Christodoulos18DRecurve Bow MenQualification Round
LOIZOU Konstatinos20DRecurve Bow MenQualification Round
PANTELIDES Thomas19DRecurve Bow MenQualification Round
SAVVIDES AlexandrosCoach
ESP01CLUB S'ARC D'EIVISSA
Name
Target
Event
Session
COSTA CARDONA Alejandro13ARecurve Bow MenQualification Round
CRISTEA Denis Catalin12ARecurve Bow MenQualification Round
MARI RIBAS Ivan11ARecurve Bow MenQualification Round
RIERA MARI J. RaulCoach
ESP02CLUB ES CUBELLS
Name
Target
Event
Session
ALARCON TORRES Miriam24BRecurve Bow WomenQualification Round
CINCUNEGUI BARBADO Pere16ARecurve Bow MenQualification Round
DIEZ BULLO Sara B.23BRecurve Bow WomenQualification Round
RIBAS GARCIA Vicent14ARecurve Bow MenQualification Round
SAMPERIO CARDONA Lara22BRecurve Bow WomenQualification Round
TUR ALVAREZ Antoni15ARecurve Bow MenQualification Round
ESP03CLUB ARQUEROS SAN JORGE
Name
Target
Event
Session
ATIENZA PARDO Antonio7ARecurve Bow MenQualification Round
FERNÁNDEZ Antonio Fernández5ARecurve Bow MenQualification Round
TEJADA RODRIGUEZ Rafael6ARecurve Bow MenQualification Round
ESP04ARQUEROS DE LEGANES
Name
Target
Event
Session
FERNÁNDEZ Félix20ARecurve Bow MenQualification Round
MARCOS Juan Carlos19ARecurve Bow MenQualification Round
MARTINEZ Eloy18ARecurve Bow MenQualification Round
GUTIÉRREZ Miguel AngelCoach
ESP05ROZAS ARCHERY
Name
Target
Event
Session
CALLEJA David10ARecurve Bow MenQualification Round
CANILLAS Enrique9ARecurve Bow MenQualification Round
SANCHEZ Ken8ARecurve Bow MenQualification Round
CHO HyungmokCoach
ESP06LA FLECHA DE SALAMANCA
Name
Target
Event
Session
BLAZQUEZ MATEOS Maria26BRecurve Bow WomenQualification Round
FERNANDEZ GONZALEZ Eva27BRecurve Bow WomenQualification Round
GARROTTE DE BARROS Alba25BRecurve Bow WomenQualification Round
MORILLO PRATS DanielCoach
ESP07ARCOSOTO
Name
Target
Event
Session
MORAGO GARCIA Oceania31BRecurve Bow WomenQualification Round
NIEVA GONZALEZ Sandra32BRecurve Bow WomenQualification Round
SOLERA SANCHEZ Sonsoles30BRecurve Bow WomenQualification Round
MORAGO MARTIN JuanCoach
ESP08TIR AMB ARC PARDINYES
Name
Target
Event
Session
CARRASQUER MONTUFO Alba22CRecurve Bow WomenQualification Round
FORNER FERRERES Alicia24CRecurve Bow WomenQualification Round
PINOL BIFET Irene23CRecurve Bow WomenQualification Round
FORNER FERRERES AliciaCoach
FRA01CA BALMA TIR L'ARC
Name
Target
Event
Session
GOUTELARD Adrien13CRecurve Bow MenQualification Round
LE VAN THOI Mathieu11CRecurve Bow MenQualification Round
MASCARIN Vincent12CRecurve Bow MenQualification Round
DENZHEZ VincentCoach
PROVOST YannickCoach
FRA02RIOM
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey23ARecurve Bow WomenQualification Round
ANTOINE Thomas6CRecurve Bow MenQualification Round
BARBOSA Rachel22ARecurve Bow WomenQualification Round
BONNEAU Paul7CRecurve Bow MenQualification Round
DANIEL Lucas5CRecurve Bow MenQualification Round
PLANEIX Sophie24ARecurve Bow WomenQualification Round
BAUDRY HenryCoach
MEGRET JuliCoach
FRA03ARC CLUB DE NIMES
Name
Target
Event
Session
CATOIS Johan14CRecurve Bow MenQualification Round
PILHON Pierre15CRecurve Bow MenQualification Round
SOULE Puentin16CRecurve Bow MenQualification Round
ALLASIO LionelCoach
GRILIAT OlivierCoach
FRA04STADE CLERMONTOIS
Name
Target
Event
Session
CHIRAULT Thomas8CRecurve Bow MenQualification Round
CUESTA Elias10CRecurve Bow MenQualification Round
SANNA Michael15BRecurve Bow MenQualification Round
BARLET Jean-MichaelCoach
FRA05ARCHERS DE RENNES
Name
Target
Event
Session
FAUCHERON Thomas19CRecurve Bow MenQualification Round
GIROUILLE Romain18CRecurve Bow MenQualification Round
RODRIGUEZ Juan17CRecurve Bow MenQualification Round
PENGAM Pierre-YvesCoach
FRA06CAMPIEGNE
Name
Target
Event
Session
COURTEILLE Rodrigue18BRecurve Bow MenQualification Round
MAIRE Marine25ARecurve Bow WomenQualification Round
PUISEUX Ambre26ARecurve Bow WomenQualification Round
TABARD Sebastien20BRecurve Bow MenQualification Round
TAVERNIER Olivier19BRecurve Bow MenQualification Round
THOMAS Solenne27ARecurve Bow WomenQualification Round
COTRY CyrielleCoach
SELVAIS GerardCoach
FRA07LA SENTINELLE DE BRIENON
Name
Target
Event
Session
KACZMARECK Elodie32ARecurve Bow WomenQualification Round
RUGGIERI Laura29BRecurve Bow WomenQualification Round
SCHUH Berengere31ARecurve Bow WomenQualification Round
GIBERT LaurentCoach
FRA08LES ARCHERS CATALANS
Name
Target
Event
Session
CREMMYDAS Aurora22DRecurve Bow WomenQualification Round
GIOT Melody23DRecurve Bow WomenQualification Round
TORRES Sandra24DRecurve Bow WomenQualification Round
TORRES LionelCoach
FRA09SAINT AVERTIN CASAS
Name
Target
Event
Session
BRIANNE Noemie26DRecurve Bow WomenQualification Round
LACROIX Emilie27DRecurve Bow WomenQualification Round
LECOINTRE Laurie28DRecurve Bow WomenQualification Round
NGUYEN Duc - TuanCoach
VANPOUCKE MickaelCoach
FRA10NEVILLY SUR MARNE
Name
Target
Event
Session
BEZAULT Celine29DRecurve Bow WomenQualification Round
FERRION Carole31DRecurve Bow WomenQualification Round
VALOUR Delphine30DRecurve Bow WomenQualification Round
BOUSLAH MoundhirCoach
CHESSE AlizeeCoach
GALIEGT MathildeCoach
GER01BLANKENFELDERS
Name
Target
Event
Session
METZLAFF Arne14BRecurve Bow MenQualification Round
SACH Peter16BRecurve Bow MenQualification Round
SCHATURSUNOW Richard17BRecurve Bow MenQualification Round
LAUX StefanCoach
ITA01KAPPA KOSMO ROVERETO
Name
Target
Event
Session
IORIATTI Cristina32CRecurve Bow WomenQualification Round
MONTIGIANI Daniele10BRecurve Bow MenQualification Round
SERESIN Marco8BRecurve Bow MenQualification Round
TONETTA Elena31CRecurve Bow WomenQualification Round
VIOLI Sara29CRecurve Bow WomenQualification Round
ZAFFONI Piero9BRecurve Bow MenQualification Round
FEDRIZZI FrancescaCoach
RUELE RenzoCoach
OCORG. COMMITTEE
Name
Target
Event
Session
Staff
Staff
Staff
Staff
POL01LUCZNIC ZYWIEC
Name
Target
Event
Session
LESNIAK NataliaRecurve Bow Women
MYSZOR WioletaRecurve Bow Women
ZYZANSKA SylwiaRecurve Bow Women
LACH JanCoach
RUS01CHEETAH
Name
Target
Event
Session
BORODIN Alexey13BRecurve Bow MenQualification Round
MAKHNENKO Artem11BRecurve Bow MenQualification Round
NIKOLAEV Aleksei12BRecurve Bow MenQualification Round
TSYRENZHAPOV TsyrenCoach