European 3D Championships European 3D Championships
World Archery Europe (WAE)
Mokrice-Catez (SLO), from 30-08-2016 to 3-09-2016
European 3D Championships
Entries by Name
 
A - B - C - D
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ADET Steve2AFRAFRANCEInstinctive MenCourse A Blue
ALBORNA Jordi15DESPSPAINBarebow MenCourse A Blue
ANDERLE Mikael5ASWESWEDENCompound MenCourse C Red
ANDERSEN Stig4ADENDENMARKCompound MenCourse C Red
ANDRYUNIN Dmitry7BRUSRUSSIACompound MenCourse C Red
ANZJOEN Stein11CNORNORWAYLongbow MenCourse B Yellow
ASELL Stine10DSWESWEDENBarebow WomenCourse A Blue
AXEFLOD Mats14ASWESWEDENBarebow MenCourse A Blue
BACKMAN Ulrika18DSWESWEDENInstinctive WomenCourse B Yellow
BAGGE Henning4BSWESWEDENInstinctive MenCourse A Blue
BARBARO Giulia3AITAITALYLongbow WomenCourse B Yellow
BARBY Victoria22AGBRGREAT BRITAINCompound WomenCourse C Red
BARRAULT Marie-Line22BFRAFRANCEInstinctive WomenCourse B Yellow
BARROSO Andres1CESPSPAINCompound MenCourse C Red
BASSI Iuana19CITAITALYInstinctive WomenCourse B Yellow
BERTOGLIO Rossella17CITAITALYInstinctive WomenCourse B Yellow
BIANCHI Sonia20CITAITALYCompound WomenCourse C Red
BINDER Dusan14CSVKSLOVAKIALongbow MenCourse B Yellow
BINDEROVA Tatiana22CSVKSLOVAKIAInstinctive WomenCourse B Yellow
BITTERMANN Klaus10AAUTAUSTRIACompound MenCourse C Red
BLAGODYREVA Anna20CRUSRUSSIAInstinctive WomenCourse B Yellow
BOUTELEUX Mylene17DFRAFRANCECompound WomenCourse C Red
BRULIN Xavier4AFRAFRANCEInstinctive MenCourse A Blue
BUDIAK Vitalii5CRUSRUSSIAInstinctive MenCourse A Blue
BUNGENEERS Daniel19DBELBELGIUMBarebow MenCourse A Blue
BURKE Steve15CGBRGREAT BRITAINLongbow MenCourse B Yellow
CEKADA Dolores16CSLOSLOVENIACompound WomenCourse C Red
CHRISTENSEN Zibrandt3DDENDENMARKInstinctive MenCourse A Blue
CHRISTIANSEN Bruno5DDENDENMARKInstinctive MenCourse A Blue
CHRISTIANSEN Frank1DDENDENMARKInstinctive MenCourse A Blue
COLE Gary5DGBRGREAT BRITAINCompound MenCourse C Red
CORVINO Serge12DFRAFRANCELongbow MenCourse B Yellow
CSIKÓS József7ADENDENMARKCompound MenCourse C Red
DÄLDBORG Christian2ASWESWEDENCompound MenCourse C Red
DARKHANOV Valentin18BRUSRUSSIABarebow MenCourse A Blue
DASOVIC Darko5CCROCROATIACompound MenCourse C Red
DECULTOT Stephane20CFRAFRANCEBarebow MenCourse A Blue
DELMARCHE Jean-Marc23CBELBELGIUMBarebow MenCourse A Blue
DEMPSEY Terry21AIRLIRELANDBarebow MenCourse A Blue
E - F - G - H - I - J
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
EFREMOVA Svetlana17ARUSRUSSIACompound WomenCourse C Red
EHRENREITER Josef14DAUTAUSTRIABarebow MenCourse A Blue
ERIKSSON Carin Birgitta3BDENDENMARKLongbow WomenCourse B Yellow
ESPOSITO Eric15AITAITALYBarebow MenCourse A Blue
FALETTI Giuliano12AITAITALYLongbow MenCourse B Yellow
FERNANDEZ PUIG Noelia19DESPSPAINInstinctive WomenCourse B Yellow
FINESSI Monica17CITAITALYCompound WomenCourse C Red
FINNOY Iris20ANORNORWAYInstinctive WomenCourse B Yellow
FISCHERLEHNER Helene11DAUTAUSTRIABarebow WomenCourse A Blue
FORNASIER Danilo10AITAITALYLongbow MenCourse B Yellow
FRANCHINI Irene14CITAITALYCompound WomenCourse C Red
FRANZ Simone2AAUTAUSTRIALongbow WomenCourse B Yellow
GALLO Raffaele7DITAITALYCompound MenCourse C Red
GARCIA FERNANDEZ David17DESPSPAINBarebow MenCourse A Blue
GARCIA GARCIA Alicia17DESPSPAINInstinctive WomenCourse B Yellow
GARDEUR Robin14BFRAFRANCELongbow MenCourse B Yellow
GARRIDO LAZARO Encarna6AESPSPAINLongbow WomenCourse B Yellow
GEURTS Brieuc11ABELBELGIUMCompound MenCourse C Red
GIANNINI Alessandro17AITAITALYBarebow MenCourse A Blue
GOMEZ GARATE Juan4CESPSPAINInstinctive MenCourse A Blue
GONDAN Gyorgy8BHUNHUNGARYCompound MenCourse C Red
GORSIC Karli Andrej8BSLOSLOVENIALongbow MenCourse B Yellow
GRIVOTET Christophe13CFRAFRANCECompound MenCourse C Red
GUTMAN Tina11BSLOSLOVENIABarebow WomenCourse A Blue
GYORGYNE KERESZT Piroska22AHUNHUNGARYInstinctive WomenCourse B Yellow
HANSEN Mikael Bo17BDENDENMARKBarebow MenCourse A Blue
HANSEN Stine5BDENDENMARKLongbow WomenCourse B Yellow
HANUS Tomas13DCZECZECH REPUBLICLongbow MenCourse B Yellow
HED Julia8DSWESWEDENBarebow WomenCourse A Blue
HEIGL Silvia21AAUTAUSTRIAInstinctive WomenCourse B Yellow
HEYLEN Greet22CBELBELGIUMCompound WomenCourse C Red
HOELLWIRTH Andreas3BAUTAUSTRIAInstinctive MenCourse A Blue
IRIARTE LARUMBE Jose Luis14AESPSPAINLongbow MenCourse B Yellow
JALKANEN Pekka11BFINFINLANDLongbow MenCourse B Yellow
JOHANSSON Hakan8ASWESWEDENCompound MenCourse C Red
JURIK Marian21CCZECZECH REPUBLICBarebow MenCourse A Blue
JØRGENSEN Martin12CDENDENMARKLongbow MenCourse B Yellow
JØRGENSEN Torben10CDENDENMARKLongbow MenCourse B Yellow
K - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
KALUGIN Viacheslav14BRUSRUSSIABarebow MenCourse A Blue
KALUGINA Mariia9CRUSRUSSIABarebow WomenCourse A Blue
KANCILJA Toni4DSLOSLOVENIAInstinctive MenCourse A Blue
KANGASMAKI Arto8DFINFINLANDCompound MenCourse C Red
KARLSSON Bo2BSWESWEDENInstinctive MenCourse A Blue
KARLSSON Eivor20DSWESWEDENInstinctive WomenCourse B Yellow
KELL Ylle4BESTESTONIALongbow WomenCourse B Yellow
KLAUSEN Kirstine Godskesen16ADENDENMARKCompound WomenCourse C Red
KLEIN Vasilii1CRUSRUSSIAInstinctive MenCourse A Blue
KNIZKA Jan21BSVKSLOVAKIABarebow MenCourse A Blue
KOCMAN Marjan2DSLOSLOVENIAInstinctive MenCourse A Blue
KONTIĆ Vita3CSLOSLOVENIALongbow WomenCourse B Yellow
KOSEC Mihael14CSLOSLOVENIABarebow MenCourse A Blue
LAKE Michaela21BGBRGREAT BRITAINInstinctive WomenCourse B Yellow
LANTEE Anne22BFINFINLANDCompound WomenCourse C Red
LARSEN Claus19BDENDENMARKBarebow MenCourse A Blue
LAZZARONI Enzo3AITAITALYInstinctive MenCourse A Blue
LEBEDEVA Alexandra14ARUSRUSSIACompound WomenCourse C Red
LEFÉVRE Thomas15BDENDENMARKBarebow MenCourse A Blue
LESKINEN Timo15CFINFINLANDBarebow MenCourse A Blue
LIE Eivind10DNORNORWAYCompound MenCourse C Red
LIEN Liv18ANORNORWAYInstinctive WomenCourse B Yellow
LINDROT Mikael16ASWESWEDENBarebow MenCourse A Blue
LOVEN Leif13BSWESWEDENLongbow MenCourse B Yellow
LUNDMARK Fredrik18ASWESWEDENBarebow MenCourse A Blue
LUNIN Iurii9DRUSRUSSIALongbow MenCourse B Yellow
LYSGAARD Jes8CDENDENMARKLongbow MenCourse B Yellow
MACHEINER Christian18DAUTAUSTRIABarebow MenCourse A Blue
MADURKAY Petr6DCZECZECH REPUBLICInstinctive MenCourse A Blue
MAKAI Robert9AHUNHUNGARYLongbow MenCourse B Yellow
MALEK Peter6ASVKSLOVAKIAInstinctive MenCourse A Blue
MEEHAN Jason22AGBRGREAT BRITAINBarebow MenCourse A Blue
MERIDA MORENO Shenaida16DESPSPAINCompound WomenCourse C Red
MERIDA RODRIGUEZ Joaquin4CESPSPAINCompound MenCourse C Red
MINYANO MIQUEL Rosa12CESPSPAINBarebow WomenCourse A Blue
MOLNAR Ferenc6CHUNHUNGARYInstinctive MenCourse A Blue
MOLNAR Jozsef20BHUNHUNGARYBarebow MenCourse A Blue
MORELL Niklas15BSWESWEDENLongbow MenCourse B Yellow
MORTIER Patricia6CBELBELGIUMLongbow WomenCourse B Yellow
MUNARI Ilario1DITAITALYCompound MenCourse C Red
MURRAY Ann Marie8BIRLIRELANDBarebow WomenCourse A Blue
MUSTAPIC Ivan2CCROCROATIACompound MenCourse C Red
N - O - P - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NATLACEN Vanda5CSLOSLOVENIALongbow WomenCourse B Yellow
NIKSIC Dijana20BCROCROATIACompound WomenCourse C Red
NILSSON Jessica8CGBRGREAT BRITAINBarebow WomenCourse A Blue
NOCETI Alessio19AITAITALYBarebow MenCourse A Blue
NOCETI Sara8AITAITALYBarebow WomenCourse A Blue
NOLIMAL Renata1CSLOSLOVENIALongbow WomenCourse B Yellow
NOREST Elise11AFRAFRANCEBarebow WomenCourse A Blue
NOVIKOVA Elena20ARUSRUSSIACompound WomenCourse C Red
NOZIGLIA Cinzia10AITAITALYBarebow WomenCourse A Blue
OBLAK Doroteja20BSLOSLOVENIAInstinctive WomenCourse B Yellow
OBLAK Franc10BSLOSLOVENIALongbow MenCourse B Yellow
OLESEN Maria19ADENDENMARKCompound WomenCourse C Red
OLOFSSON Ingrid14BSWESWEDENCompound WomenCourse C Red
PAHLM Per Ivar9CNORNORWAYLongbow MenCourse B Yellow
PARSSINEN Juha17CFINFINLANDBarebow MenCourse A Blue
PAVAČIČ Mojca18BSLOSLOVENIAInstinctive WomenCourse B Yellow
PETRIC Zeljko23BCROCROATIABarebow MenCourse A Blue
PITSCHMANN Martin13AAUTAUSTRIALongbow MenCourse B Yellow
PITTALUGA Fabio1AITAITALYInstinctive MenCourse A Blue
PODDEVALIN Mikhail11DRUSRUSSIALongbow MenCourse B Yellow
PODGORŠEK Julij12BSLOSLOVENIALongbow MenCourse B Yellow
PONTREMOLESI Marco8AITAITALYLongbow MenCourse B Yellow
PORTE Chantal9AFRAFRANCEBarebow WomenCourse A Blue
POTRKAC Robert20DCROCROATIABarebow MenCourse A Blue
POVETKIN Aleksandr1BRUSRUSSIACompound MenCourse C Red
POWELL Richard13CGBRGREAT BRITAINLongbow MenCourse B Yellow
RABOTKA Gyorgy11AHUNHUNGARYLongbow MenCourse B Yellow
RABOTKA Gyorgy Viktor22BHUNHUNGARYBarebow MenCourse A Blue
RADA Ilona12BHUNHUNGARYBarebow WomenCourse A Blue
RAINER Kurt15AAUTAUSTRIALongbow MenCourse B Yellow
RAMOS Daniele6BFRAFRANCELongbow WomenCourse B Yellow
REES Elizabeth10CGBRGREAT BRITAINBarebow WomenCourse A Blue
REINALTER Anita4AAUTAUSTRIALongbow WomenCourse B Yellow
RIBES Loic22CFRAFRANCEBarebow MenCourse A Blue
RIEPL Daniela17AAUTAUSTRIAInstinctive WomenCourse B Yellow
ROEPSTORFF Josefine De21DDENDENMARKInstinctive WomenCourse B Yellow
ROGERS MACRUAIDHRI Eamon11BIRLIRELANDCompound MenCourse C Red
RONACHER Ingrid16BAUTAUSTRIACompound WomenCourse C Red
ROSENDAHL Juha19CFINFINLANDBarebow MenCourse A Blue
RUBIDO Aleš10BSLOSLOVENIACompound MenCourse C Red
RUTONEN Mika11CFINFINLANDCompound MenCourse C Red
S - Š - T
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SACCHETTI Paola5AITAITALYLongbow WomenCourse B Yellow
SANCHEZ Aureliano2CESPSPAINInstinctive MenCourse A Blue
SAVENKOVA Maria11CRUSRUSSIABarebow WomenCourse A Blue
SAVILUOTO Leena-Kaarina1DSWESWEDENLongbow WomenCourse B Yellow
SCHWAIGER Michael5BAUTAUSTRIAInstinctive MenCourse A Blue
SEIMANDI Giuseppe4DITAITALYCompound MenCourse C Red
SHUICHIKOVA Evgeniia2DRUSRUSSIALongbow WomenCourse B Yellow
SIRKEL-SUVISTE Inge2BESTESTONIALongbow WomenCourse B Yellow
SLEIGHT Lesley2CGBRGREAT BRITAINLongbow WomenCourse B Yellow
SMRDU Nika9BSLOSLOVENIABarebow WomenCourse A Blue
SODERSTEN Lisa17BSWESWEDENCompound WomenCourse C Red
STARCEVIC Branko8CCROCROATIACompound MenCourse C Red
STEFFENSEN Jacob1ADENDENMARKCompound MenCourse C Red
STEINWENDER Alois16DAUTAUSTRIABarebow MenCourse A Blue
STOROIEN Bjorn6BNORNORWAYInstinctive MenCourse A Blue
STRACHAN-STEPHENS Adam20AGBRGREAT BRITAINBarebow MenCourse A Blue
STRANBERG Augusta1BDENDENMARKLongbow WomenCourse B Yellow
STROBBE Eleonora12AITAITALYBarebow WomenCourse A Blue
SUSLOVA Elena18CRUSRUSSIAInstinctive WomenCourse B Yellow
SVARTVIK Monika3DSWESWEDENLongbow WomenCourse B Yellow
SZABÓ István5BHUNHUNGARYCompound MenCourse C Red
SZEDLAR Janos2BHUNHUNGARYCompound MenCourse C Red
ŠTEFANČIČ Gašper16CSLOSLOVENIABarebow MenCourse A Blue
ŠTEPIC Brane18CSLOSLOVENIABarebow MenCourse A Blue
TARASOV Victor4BRUSRUSSIACompound MenCourse C Red
TARRISSE Aurore14DFRAFRANCECompound WomenCourse C Red
TESIO Marina1AITAITALYLongbow WomenCourse B Yellow
THIERRY Jeremy10CFRAFRANCECompound MenCourse C Red
THURNES Manfred1BAUTAUSTRIAInstinctive MenCourse A Blue
TIIHONEN Juha9BFINFINLANDLongbow MenCourse B Yellow
TOFAJ-GUTMAN Dragica19CSLOSLOVENIACompound WomenCourse C Red
TORO ALVAREZ Francisco7CESPSPAINCompound MenCourse C Red
TOUSSAINT Mireille17BBELBELGIUMInstinctive WomenCourse B Yellow
TUCKNOTT Phillip2DGBRGREAT BRITAINCompound MenCourse C Red
TURSIC Slavko13BSLOSLOVENIACompound MenCourse C Red
TWOMEY Adrian23AIRLIRELANDBarebow MenCourse A Blue
TWOMEY Sarah10BIRLIRELANDBarebow WomenCourse A Blue
TYERS Gerald8DBELBELGIUMLongbow MenCourse B Yellow
V - W - Z
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
VAN DEN WOUWER Godelieve19BBELBELGIUMInstinctive WomenCourse B Yellow
VANNINI Sabrina21CITAITALYInstinctive WomenCourse B Yellow
VERRIER Serge10DBELBELGIUMLongbow MenCourse B Yellow
VERSTAPPEN Dorien9DBELBELGIUMBarebow WomenCourse A Blue
VICINI Davide5AITAITALYInstinctive MenCourse A Blue
WIENER Nico13AAUTAUSTRIACompound MenCourse C Red
WILDMANN Karin19BAUTAUSTRIACompound WomenCourse C Red
WILLIAMS Emily4CGBRGREAT BRITAINLongbow WomenCourse B Yellow
ZAHLBERGER Heldis19AAUTAUSTRIAInstinctive WomenCourse B Yellow
ZALIVAKIN Aleksandr3CRUSRUSSIAInstinctive MenCourse A Blue
ZINDER Lev16BRUSRUSSIABarebow MenCourse A Blue