Hyundai Archery World Cup 2016 - Stage 3 + Final Olympic Qualifier Hyundai Archery World Cup 2016 - Stage 3 + Final Olympic Qualifier
World Archery (WA)
Antalya (TUR), from 12-06-2016 to 19-06-2016
Hyundai Archery World Cup 2016 - Stage 3 + Final Olympic Qualifier
Entries by Country
 
ARGARGENTINA
Name
Target
Event
Session
BOG Gonzalo47DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
CARDENAS Fabian48DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ESCALANTE Ignacio46DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BOLAÑOS SIERRA Junior De JesusCoach
PAZ Cesar AugustoTeam Manager
ARMARMENIA
Name
Target
Event
Session
APRESYAN Aramayis55DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HAZARUMYAN Gevorg54DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SHAHNAZARYAN Vasil53DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
VASILYAN Nune16BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
VASILYAN BorisCoach
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
INGLEY Alice16ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KILBY Crae20BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
MILNE Jonathon18BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
POTTS Alec53BRecurve MenQualification Round Recurve Men
TYACK Ryan54BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VAN LOENHOUT Jon Paul19BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
WORTH Taylor52BRecurve MenQualification Round Recurve Men
CHEAH RicciCoach
RUGLESS LorindaTeam Manager
SHIH Ya PingCoach
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BALDAUFF Laurence50ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
BERTSCHLER Alexander57BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
GSTOETTNER Andreas55BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
IRRASCH Dominik58BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LANG Max56BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MATZNER Michael17ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
MAYRHOFER GRITSCH Sabine51ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
RIESS Nina52ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
AICHNER AlexanderCoach
MEDVED SamoCoach
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
GAHRAMANOV Zaur38DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
KOPNIN Aleksey35DRecurve MenQualification Round Recurve Men
RAMAZANOVA Yaylagul51BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SENYUK Olga49ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
SENYUK Taras36DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SIMONOVA Svetlana52BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
VENGEROV Roman37DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
FAZILOV NatigCoach
GOSPODINOV SergheiCoach
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben55AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
PRIEELS Sarah37BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
RAMAEKERS Robin58AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
THIRY Nico57AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
VAN BULCK Mathias56ARecurve MenQualification Round Recurve Men
NOTENBOOM FrancisCoach
WHITTINGHAM AllistairCoach
BHUBHUTAN
Name
Target
Event
Session
DORJI Lam61CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
KARMA 21AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
NORBU Jigme62CRecurve MenQualification Round Recurve Men
TSHERING Kinley59CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
WANGDI Nima60CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
DORJI DolmaTeam Manager
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
DALIDOVICH Pavel2BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
DZIOMINSKAYA Karyna25BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
FIRSAU Kiryl5BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KUZNIATZOVA Alena24BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LAVRENTIEV Oleg32BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
LIAHUSHEV Alexander4BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MARUSAVA Hanna22BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
PRILEPOV Anton3BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
TIMOFEYEVA Ekaterina23BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
DAUHANOSAU VladzimirCoach
ISACHENKO BorisCoach
KAVALEVA ValiantinaCoach
PROHOROVA TamaraMedical Person
PUPKEVICH SiarheiCoach
BRABRAZIL
Name
Target
Event
Session
ACQUESTA Michelle42DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CANETTA Marina43DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
COSTA Marcelo14CRecurve MenQualification Round Recurve Men
DOS SANTOS Ane Marcelle41DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DOS SANTOS Roberval30ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
D’ALMEIDA Marcus15CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ESPOSITO MELETI Gisele37DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
HIDALGO JORGE Salvador28ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
NIKITIN Sarah44DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
OLIVEIRA Bernardo13CRecurve MenQualification Round Recurve Men
RAMOS Rodnei29ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
REZENDE XAVIER Daniel16CRecurve MenQualification Round Recurve Men
CORRÊA LOUZADA TiagoCoach
DE AZEVEDO FRANÇA EvandroCoach
DOS SANTOS RAGGIO RuiOther Function
LUIZ MONTENEGRO AlexandreOther Function
REGINA SIMÕES JoiceTeam Manager
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
ATANASOVA Yordanka42AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
DACHEV Damyan44BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
GENCHEVA Ralitsa44AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
HRISTOV Yavor Vasilev43BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LATEV Asparuh42BRecurve MenQualification Round Recurve Men
NAIDENOVA Marina43AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
PENDOV Todor41BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
DIMITROV DimitarCoach
IVANOV IvanCoach
VELIKOV VencislavCoach
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
DUENAS Crispin14DRecurve MenQualification Round Recurve Men
NGUYEN Hamilton15DRecurve MenQualification Round Recurve Men
RIVEST Patrick13DRecurve MenQualification Round Recurve Men
XUEREB Brandon12DRecurve MenQualification Round Recurve Men
MCDONALD JoanCoach
CHICHILE
Name
Target
Event
Session
AGUILAR Andres25ARecurve MenQualification Round Recurve Men
AGUILAR Guillermo23ARecurve MenQualification Round Recurve Men
PRADENAS Pablo22ARecurve MenQualification Round Recurve Men
SOTO Ricardo24ARecurve MenQualification Round Recurve Men
AGUAYO EnriqueMedical Person
FREDERICK MartinCoach
COLCOLOMBIA
Name
Target
Event
Session
AGUIRRE Carolina35BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BETANCUR Daniel7DRecurve MenQualification Round Recurve Men
BRAVO Aura Maria39BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
CARDONA Camilo Andres31BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
LOPEZ Sara41BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
MUNOZ Daniel30BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
PILA Andres10DRecurve MenQualification Round Recurve Men
PINEDA Daniel Felipe9DRecurve MenQualification Round Recurve Men
RAMIREZ Estiven8DRecurve MenQualification Round Recurve Men
RENDON Ana Maria36BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SANCHEZ Natalia33BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SEPULVEDA Maira Alejandra34BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
USQUIANO Alejandra38BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
VALDEZ Nora40BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
BARRIOS AngelCoach
LONDOÑO DianaOther Function
MILLAN AntonioCoach
RUIZ GUTIERREZ Irma LuciaTeam Manager
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj32CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
MARKES Ivan31CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
MIHALIC Matija7CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BUDEN DubravkoCoach
MIHALIC NenadCoach
CUBCUBA
Name
Target
Event
Session
RODRIGUEZ Elizabeth26BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
TELLEZ ReyterCoach
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
EL HELALI Mimis11BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
KOUROUNA Michaela36AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
MOUSIKOU Elena37AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
FARMAKAS ChristoforosCoach
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
BERANEK Radek40DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HAMOR Martin41DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HEINRICH Petr39DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HORACKOVA Marie51CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
PANIKOVA Zuzana52CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
REITMEIER Filip26BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
SUDRICHOVA Gabriela50CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
HORACEK ZdenekCoach
MAJAROVA HanaTeam Manager
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANEAR Erika39DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
BAGER Dennis31ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DAMSBO Martin22DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
DARUM Andreas19DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
DEGN Randi18BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HANSEN Stephan20DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
JAGER Maja20BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
JENSEN Tanja41DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
LAURIDSEN Casper28AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LAURSEN Anne Marie19BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
LAURSEN Bjarne29AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LAURSEN Patrick21DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
MOELLER Katja Ree38DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
ROSENVINGE Carina17BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
SONNICHSEN Sarah40DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
WEISS Johan30AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BENNICH AllanTeam Manager
DALL NielsCoach
FREIL JakobCoach
HANSEN DanTeam Manager
HEINE-MOELLER KennethCoach
KARLSHOEJ GitteCoach
KROGSHEDE Mads JuulCoach
EGYEGYPT
Name
Target
Event
Session
EL-NEMR Ahmed34DRecurve MenQualification Round Recurve Men
ELGIBILY Hala50DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
ELGIBILY Nancy49DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
ELKHOLOSY Hady33DRecurve MenQualification Round Recurve Men
ELSAID Khaled24BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
FAKHRY Ahmed23BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
FOUDA Hania46CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FOUDA Magdy22BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
KAMEL Aya45CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MANSOUR Amira43CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MANSOUR Reem44CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MOHAMED Ashraf25BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
SABRY Ibrahim32DRecurve MenQualification Round Recurve Men
GABR AladinDelegation Official
GALAZIUK ViktorCoach
HASSAN AhmedCoach
KOVAL ViktoriyaCoach
ESAEL SALVADOR
Name
Target
Event
Session
HERNANDEZ Roberto17DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ALVARINO GARCIA Miguel28BRecurve MenQualification Round Recurve Men
BLAZQUEZ Alberto23DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
CASTANOS Celia41AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
ETXEBERRIA FERRER Mirene38ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
FERNANDEZ Antonio31BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MARCOS Andrea42ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
MARIN Alicia39AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
MARTIN Adriana40AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
PIFARRE TRUJILLO Miguel30BRecurve MenQualification Round Recurve Men
RODRIGUEZ Juan I.29BRecurve MenQualification Round Recurve Men
CHO HyungmokCoach
LEE Mi JeongCoach
MARTINEZ MariaCoach
MONTES RubenCoach
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
GROSS Jaanus46BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LUIK Siret41CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
NURMSALU Laura40CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
OONA Mart47BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
PARNAT Reena42CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
RIST Martin45BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
KIVILO RaulTeam Manager
FIJFIJI
Name
Target
Event
Session
ELDER Robert11ARecurve MenQualification Round Recurve Men
LEE Chong YapCoach
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
BACKMAN Anne44BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
BISKOP-GRAHN Ann-Charlotte45BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
KUOPPA Taru46BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
PIIPPO Samuli20BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SISTONEN Antero17BRecurve MenQualification Round Recurve Men
TEKONIEMI Antti18BRecurve MenQualification Round Recurve Men
VIKSTROM Antti Olavi19BRecurve MenQualification Round Recurve Men
AULIO MiikaCoach
KANKAANPÄÄ SeppoCoach
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BOULCH Jean Philippe24DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
DANIEL Lucas44CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
DE MATOS Laure43CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
GENET Dominique25DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
PEINEAU Sebastien26DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
PLANEIX Sophie29AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
PLIHON Pierre46CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
RUGGIERI Laura28AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
SANCENOT Amelie45CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
SANNA Michael45CRecurve MenQualification Round Recurve Men
SCHUH Berengere30AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
THOMAS Solenne27ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
VALLADONT Jean-Charles47CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
VANDIONANT Sandrine44CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
BINON BenoitCoach
BIROCHEAU PatrickDelegation Official
DELLENBACH MarcCoach
DOLECKI LadislasMedical Person
DUPIN BenoitDelegation Official
FLUTE SebastienCoach
RECULET AnneTeam Manager
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BUSBY Duncan16BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
CLARK Daisy46ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
FOLKARD Naomi31CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
FROGGATT Simon15BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
GALES Andrea43ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
GILDER Sally29CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GODFREY Larry17DRecurve MenQualification Round Recurve Men
HOWSE James14BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
HUSTON Patrick18DRecurve MenQualification Round Recurve Men
JONES Naomi45ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
MASON Lucy44ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
MORGAN Ashe20DRecurve MenQualification Round Recurve Men
OLIVER Amy30CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
PITMAN Bryony32CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
RAVENSCROFT Adam13BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
SLATER Kieran19DRecurve MenQualification Round Recurve Men
DAVID TillotsonDelegation Official
LOGAN OliverTeam Manager
MASHLAB JamalCoach
NOTT JonTeam Manager
PRIESTMAN RichardCoach
WOO SongiCoach
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
DOLIDZE Vladimer61DRecurve MenQualification Round Recurve Men
ESEBUA Kristine48DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KUTALADZE Teona49DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LEKVEISHVILI Akaki18CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
MESTVIRISHVILI Zurab58CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MOSESHVILI Jaba60DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
NARIMANIDZE Khatuna51DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PHUTKARADZE Tsiko50DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PKHAKADZE Lasha62DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ANTIA RozitaCoach
BASILADZE GuramCoach
LEKVEISHVILI DavidDelegation Official
MAKIEV GeorgeCoach
PHUTKARADZE TamazCoach
TSKHVARIASHVILI MananaCoach
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
FLOTO Florian22BRecurve MenQualification Round Recurve Men
HAIDN TSCHALOVA Veronika18CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HEIGENHAUSER Kristina46DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
KAHLLUND Florian23BRecurve MenQualification Round Recurve Men
LAUBE Marcus27DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
MEISSNER Janine47DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
RICHTER Elena20CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
RUDOW Marc24BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SCHALL Velia48DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
SCHMITZ Carlo25BRecurve MenQualification Round Recurve Men
UNRUH Lisa19CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
WINTER Karina21CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BUTUZOVA NataliaCoach
DEGNER BerndMedical Person
HAIDN OliverCoach
HERTKORN HolgerCoach
KUHN GregorMedical Person
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
AERIKOS Christos17BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
CHORTI Ariadni48CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
GKORILA Anatoli47CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
KARAGEORGIOU Alexandros6BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
PSARRA Evangelia49CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
NASOULAS AlexandrosCoach
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BANDA Arpad40BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BUZAS Karoly39BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
GAJDOS Csaba38BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
OROSZ Viktor27ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
BANDA GaborDelegation Official
INAINDONESIA
Name
Target
Event
Session
- Muhammad Hanif Wijaya39ARecurve MenQualification Round Recurve Men
AKBAR Yoke Rizaldi29DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
ANDRIYANI Triya Resky45BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
CHOIRUNISA Diananda12CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
EGA AGATHA Riau40ARecurve MenQualification Round Recurve Men
NUGROHO Catur Wuri Adi28DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
PURNAMA Hendra38ARecurve MenQualification Round Recurve Men
ROCHMAWATI Ika14CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SAFITRI Erwina15CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SAPRIATNO 30DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
SARI Rona Siska43BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
THREESYADINDA Dellie44BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
WARDANI Titik16CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
- Kelana SukmaDelegation Official
- Luky AfariDelegation Official
- NurfitriyanaCoach
MAWI SyafrudinCoach
ROSANDI FrederickTeam Manager
SULISTYORINI EndahCoach
TRISJANTO DennyCoach
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
BANERJEE Rahul49ARecurve MenQualification Round Recurve Men
BURIULY Rimil47BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHAMPIA Mangal Singh48ARecurve MenQualification Round Recurve Men
CHAUHAN Rajat17CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
DAS Atanu51ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DHAYAL Divya35BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
DUDHWAL Swati33BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
KUMARI Deepika49BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LAISHRAM Bombayla Devi50BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MAJHI Laxmirani48BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PAONAM Lily Chanu36BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
SHARMA Pankaj14CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
SHENDE Purvasha Sudhir34BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
SRITHER Chinna Raju16CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
TALUKDAR Jayanta50ARecurve MenQualification Round Recurve Men
VERMA Abhishek13CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
BAKSHI BaidyanathOther Function
GURUMAYUM TitomashCoach
KAPIL Other Function
KAR RumaOther Function
KOLANKADAN SreejitOther Function
MAHATO PurnimaCoach
MAIDA DhaneswarCoach
SAWAIYAN MajhiCoach
SHERPA ChungdaCoach
TIWARY DharmendraCoach
YADAV ArvindMedical Person
IRIIR IRAN
Name
Target
Event
Session
ABDOLKARIMI Melika14ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
AMOUEI Yaser23ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
ASHRAFI Sadegh10CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BARATCHI Parisa33CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
DEHGHANABNAVI Zahra15ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
EBADI Esmaeil24ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
GHEIDI Majid26ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
GHORBANI Fereshteh35CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
HONARMANDASHEGHABADI Vida36CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
MIRRAHIMI Majid8CRecurve MenQualification Round Recurve Men
MIRZAEI Farideh12ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
NEMATI Zahra13ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
RIYAZIMEHR Keyvan11CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SHAFIELAVIJEH Afsaneh34CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
TAHERI Omid25ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
VAZIRI TEYMOORLOOEI Milad9CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HAJIANZEHAEI MohammadrezaDelegation Official
MAHBOUBEH ShahryariCoach
NAJARI OmidTeam Manager
PAKZAD BehzadCoach
PARK MyunKWONCoach
RAZAVIMASHOUF SasanCoach
SHOJAEI Mohammad AliDelegation Official
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
CUNNINGHAM Martin14AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HANLON Keith12AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MALONE Daniel15AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
TAYLOR Adam13ARecurve MenQualification Round Recurve Men
IRQIRAQ
Name
Target
Event
Session
AL DAGHMAN Eshaaq21BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
AL JAMIL Ghazwa31AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
AL MASHHADANI Rand Saad32AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
ALMASHHADANI Fatimah37CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
JASSIM Mohammed Mahmood19CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
KADHIM Ali18CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MAHMMOOD Ahmed21CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
AL-DAHHAN HananCoach
ERBAY VedatCoach
FAYYADH MohammedTeam Manager
KADHIM TawfeeqCoach
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
SIGURDSSON Sigurjon21AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
MATZKIN Guy12CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ISVVIRGIN ISLANDS, US
Name
Target
Event
Session
ABERNATHY Anne33DIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
WAREHIME Amanda32DIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
ROWE RuthCoach
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANASTASIO Anastasia43DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
BOARI Lucilla46ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
FRANGILLI Michele38CRecurve MenQualification Round Recurve Men
GALIAZZO Marco40CRecurve MenQualification Round Recurve Men
LANDI Vanessa47ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
LONGO Laura45DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
MANDIA Claudia48ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
NENCIONI Michele28BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
NESPOLI Mauro37CRecurve MenQualification Round Recurve Men
PAGNI Sergio29BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
PAGNONI Federico27BCompound MenQualification Round Compound Women & Men
PASQUALUCCI David39CRecurve MenQualification Round Recurve Men
SARTORI Guendalina45ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
TONIOLI Marcella44DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
BELLI MaurizioDelegation Official
DI BUÒ IlarioCoach
GATTI MauroMedical Person
GIOMBINI ArrigoOther Function
ROSSI AndreaOther Function
VALESELLA FlavioCoach
VAN ALTEN WietseCoach
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
FURUKAWA Takaharu35BRecurve MenQualification Round Recurve Men
HAYASHI Yuki24ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KAWANAKA Kaori23ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
KAWATA Yuki36BRecurve MenQualification Round Recurve Men
KOJO Aoi22ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
NAGAMINE Saori25ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
OHI Kazuki37BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ONIYAMA Naoya34BRecurve MenQualification Round Recurve Men
GOMA EmikoMedical Person
MATSUKI YujiCoach
SHIMIZU TetsuyaOther Function
SHINKAI TeruoTeam Manager
TANAKA NobukaneCoach
KAZKAZAKHSTAN
Name
Target
Event
Session
ABDRAZAK Aruzhan28DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ABDULLIN Ilfat10BRecurve MenQualification Round Recurve Men
ASKAROVA Karakoz31DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DUZELBAYEV Sultan9BRecurve MenQualification Round Recurve Men
GANKIN Denis7BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SAIDIYEV Oibek8BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SAIDIYEVA Luiza30DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TUKEBAYEVA Farida29DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
GREGORY KimTeam Manager
KICHKIN ArtemCoach
NIGMATULLA SaidiyevCoach
SHIN VitaliyCoach
KENKENYA
Name
Target
Event
Session
ANWAR Shehzana26ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
ANWAR TabassumTeam Manager
KGZKYRGYZSTAN
Name
Target
Event
Session
SHARBEKOVA Asel22CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
NURMANBETOV KylychbekCoach
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHANG Hye Jin46DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CHOI Misun47DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KI Bo Bae45DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KIM Woojin35CRecurve MenQualification Round Recurve Men
KU Bonchan34CRecurve MenQualification Round Recurve Men
LEE Seungyun36CRecurve MenQualification Round Recurve Men
CHANG Tai SeokMedical Person
CHOI KyunghwanDelegation Official
CHOI SeungsilCoach
ERHAN SoyluOther Function
HAN SeunghoonCoach
KIM JintaekMedical Person
KIM YoungsookMedical Person
MOON Hyung CheolCoach
PARK ChaesoonCoach
PARK KiyeonOther Function
YANG ChanghoonCoach
KSASAUDI ARABIA
Name
Target
Event
Session
AL-ABDULMUHSIN Mohammad Omar4CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ALKURBI Abdulaziz6CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ALOTAIBI Fares Mater3CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BIN ALI Abdulellh Ali Moh5CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ALDERBI Turki Mohammad STeam Manager
ALGAMDI SalehOther Function
KARRAR TaherCoach
WAHBA Mohamed AliTeam Manager
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
KAZUS Mark26AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
KREICBERGA Anete33AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
LAPSINS Eduards27AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MELLE Ieva35AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
OLEKSEJENKO Julia34AIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
OLEKSEJENKO Julia42BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
OLEKSEJENKO AleksandrsTeam Manager
PODINS ArnisCoach
LIBLEBANON
Name
Target
Event
Session
EL RAYES Jacques16AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
HENCKELS Jeff33BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
KLEIN Pit32BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
DOLINSKI Jean-ClaudeDelegation Official
MARMOROCCO
Name
Target
Event
Session
FARFRA Loubna17CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
JONI Muhammad Ikram3ARecurve MenQualification Round Recurve Men
KAMARUDDIN Haziq5ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MOHAMAD Khairul Anuar2ARecurve MenQualification Round Recurve Men
NOR HASRIN Muhammad Akmal4ARecurve MenQualification Round Recurve Men
AHMAD ZAINUDIN AkmalDelegation Official
ISHAK NorizhamCoach
LEE Jae HyungCoach
NIK ISMAIL Nik Azma HaninOther Function
TANG LiangxiaMedical Person
MAWMALAWI
Name
Target
Event
Session
DAVID Areneo21BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
PARK Young SookCoach
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
DANCOV Dmitri27DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MIRCA Alexandra39BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
MIRON Elisaveta38BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
OLARU Dan26DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
VOROBIOVA Anna37BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
CECANOVA IrinaCoach
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVAREZ Luis58DRecurve MenQualification Round Recurve Men
BAYARDO Gabriela13BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BOARDMAN Ernesto56DRecurve MenQualification Round Recurve Men
CARDOSO Mario22ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
HINOJOSA Karla15BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
OCHOA-ANDERSON Linda49BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
ROMAN Aida14BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
SANCHEZ Esmeralda50BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
SERRANO Juan Rene59DRecurve MenQualification Round Recurve Men
VALENCIA Alejandra12BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
ZAMORA Oldair57DRecurve MenQualification Round Recurve Men
BOLIO VictorMedical Person
CANTON ValentinaMedical Person
CASTILLO Luis AlbertoMedical Person
GARCIA SofiaDelegation Official
JIMENEZ VictorOther Function
LEE Sang HyunCoach
VELEZ Luis EduardoCoach
WOONG LeeTeam Manager
MGLMONGOLIA
Name
Target
Event
Session
ALTANGEREL Enkhtuya30BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
BAATARKHUYAG Otgonbold43DRecurve MenQualification Round Recurve Men
BATMUNKH Narmandakh42DRecurve MenQualification Round Recurve Men
BISHINDEE Urantungalag29BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
DANZANDORJ Miroslava28BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
GOMBODORJ Gan-Erdene45DRecurve MenQualification Round Recurve Men
JANTSAN Gantugs44DRecurve MenQualification Round Recurve Men
NYAMJARGAL Ariunbileg27BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
CHOIJKHUU ErdenetuyaDelegation Official
DAMDINSUREN ByambasaikhanTeam Manager
GANZORIG YundendorjCoach
JAVZMAA NarantuyaCoach
MNEMONTENEGRO
Name
Target
Event
Session
BOROVIC Milan17CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
NAMNAMIBIA
Name
Target
Event
Session
MALAN Ilana42DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
WOORTMAN KarolaCoach
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
COUWENBERG Martine35DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
DE BAKKER Mick33CRecurve MenQualification Round Recurve Men
DIELEMANS Mitch31CRecurve MenQualification Round Recurve Men
ELZINGA Peter30CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
GROENEVELD Evelien36DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
MARKOVIC Irina34DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
SCHLOESSER Mike28CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
VAN CASPEL Inge33DCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
VAN DEN BERG Sjef32CRecurve MenQualification Round Recurve Men
VAN DER VEN Rick30CRecurve MenQualification Round Recurve Men
VAN EIL Thomas29CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
CUSTERS EmielCoach
VAN APELDOORN MarcelCoach
VAN DER HOFF RonCoach
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
BURHOL Simen51CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HAGEN Paul Andre54CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
NESSET Jon-Ivar52CRecurve MenQualification Round Recurve Men
NESTENG Baard53CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LINDBERGET SigmundTeam Manager
PHIPHILIPPINES
Name
Target
Event
Session
COJUANGCO Amaya Amparo37ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
DE LA CRUZ Rachelle Anne26DIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
HONGITAN Kareel Meer27DIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
MATAN Florante F.28CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MORENO Luis Gabriel29CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MARINO Purita JoyCoach
MORENO FedericoDelegation Official
SOMBRIO RosendoTeam Manager
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
FALDZINSKI Maciej27CRecurve MenQualification Round Recurve Men
LESNIAK Natalia40BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LIPIARSKA-PALKA Karina42BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MARZEC Pawel25CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MYSZOR Wioleta43BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
NAPLOSZEK Slawomir24CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SIERAKOWSKI Kacper26CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ZYZANSKA Sylwia41BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
KOCIK KazimierzCoach
LACH JanCoach
WALASZEK JaroslawCoach
PORPORTUGAL
Name
Target
Event
Session
REPAS Domingos16DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
DIAS AdrianoCoach
PRKDPR KOREA
Name
Target
Event
Session
JON Chol26BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
PAK Yongwon27BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HO Chol JinCoach
JO Song CholTeam Manager
QATQATAR
Name
Target
Event
Session
AL-MOHANADI Ibrahim21DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BAE JaekyungCoach
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
BOROS Luminita21BIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
CIORNEI Daniel9ARecurve MenQualification Round Recurve Men
DANILA Andrei7AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
IEPURI Ghenadi8AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MARCU Razvan10AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
VIOREL HabianCoach
RSASOUTH AFRICA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Shaun15ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
BADENHORST Gabriel14ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
CILLIERS Seppie16ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
ROUX Gerda50ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
ROUX Patrick13ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
VAN KRADENBURG Jeanine49ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
WENTZEL Danelle47BCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
MANNING BarbaraTeam Manager
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
AVDEEVA Natalia41ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
BALDANOV Arsalan52DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BULAEV Anton14DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
DAMBAEV Alexander16DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
DASHIDORZHIEVA Tuiana13DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FILATOV Mikhail15DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
KALASHNIKOV Viktor13DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
KOROLEVA Elizaveta39ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
KOZHIN Alexander51DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LOGINOVA Albina40ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
PEROVA Ksenia15DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
POPOV Vitalii49DRecurve MenQualification Round Recurve Men
SAVENKOVA Alexandra38ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
STEPANOVA Inna14DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TIMOFEEVA Kristina12DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TSYBEKDORZHIEV Bair50DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SHADRINA GalinaCoach
TIMOFEEV VladimirCoach
ZABRODSKI StanislavCoach
ZHIGSHITOVA SvetlanaCoach
ZIMIN AlexanderCoach
SINSINGAPORE
Name
Target
Event
Session
LAI Jia Hao37AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LAU En Cheng Benjin35ARecurve MenQualification Round Recurve Men
TAN Silie34AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
TEO Kee Hui Keith36AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok52AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ELLISON Toja42CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
HABJAN MALAVASIC Den53AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
MODIC Stas32DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
SITAR Dejan31DCompound MenQualification Round Compound Women & Men
STRAJHAR Gasper54AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
UMER Ana21DIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
CERNE TomoTeam Manager
ZLENDER MatijaCoach
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
BEATOVIC Aleksandar22DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
GROZDANOVIC Luka23DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
POPOVIC Luka24DIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
COLOVIC MiljkoCoach
POPOVIC SvetlanaCoach
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
BURRI Kevin32ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
DE GIULI Valentine38CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
DEINEKO Iliana36CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
DIELEN Nathalie37CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
FABER Adrian47AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
FABER Florian46AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HAEFELFINGER Roman31ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
HUNSPERGER Janine48ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
OLEKSEJENKO Jelena47ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
RUFER Thomas45AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SCHOBINGER Celine39CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
FABER DominikCoach
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BALAZ Boris42AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
DUCHON Juraj43AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
DUCHON Miroslav41AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HURBAN JR. Vladimir44ARecurve MenQualification Round Recurve Men
LONGOVA Alexandra32BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LUCANICOVA Zuzana31BRecurve WomenQualification Round Recurve Women
HURBAN VladimirTeam Manager
KRAVACEK DanielCoach
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANDERSSON Jonas42CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ANDERSSON Jonathan41CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
BJERENDAL Christine16DIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
SKALBERG Andreas43CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
JOHANSSON TomasCoach
WALLON ConnyCoach
TGATONGA
Name
Target
Event
Session
JENSEN Arne6ARecurve MenQualification Round Recurve Men
JENSEN HansCoach
THATHAILAND
Name
Target
Event
Session
JANTIMA Natthakan33CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
PHUSAWAT Natthapoom60BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
RUANGKRIENGSIN Waranya34CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
THAMWONG Witthaya61BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
THEPNA Denchai59BIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
KAENCHAN LertpornCoach
KOSAVINTA SanguanTeam Manager
TJKTAJIKISTAN
Name
Target
Event
Session
AZIMOVA Mavzuna27CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
MAXUDOV Mirali22CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
RUSTAMOV Abdugaffor23CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ZUBAYDOVA Firuza28CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
TPECHINESE TAIPEI
Name
Target
Event
Session
JAO Ting-Yu2DRecurve MenQualification Round Recurve Men
KAO Hao-Wen4DRecurve MenQualification Round Recurve Men
LE Chien-Ying18DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LIN Chia-En20DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
LIN Shih-Chia17DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
TAN Ya-Ting19DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
WEI Chun-Heng3DRecurve MenQualification Round Recurve Men
YU Guan-Lin5DRecurve MenQualification Round Recurve Men
CHANG Hsin-YunOther Function
CHANG Yu-ChinMedical Person
CHEN Mei-ChiMedical Person
CHEN Szu YuanCoach
CHEN Wan-TingMedical Person
HUANG Tai-YuanDelegation Official
KOO Ja-ChungCoach
LIN Cheng-HsienCoach
NI Ta-ChihCoach
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AKTUNA Aybuke17ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
ANAGOZ Yasemin18ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
BOSTAN Yesim33ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
BOZLAR Fatih48BRecurve MenQualification Round Recurve Men
CAGIRAN Evren20ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
COMEZ Emre21ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
COSKUN Gulnaz19ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
ELMAAGACLI Demir18ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
GAZOZ Mete51BRecurve MenQualification Round Recurve Men
GUNERI Muhammed50BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SAGLAM Evrim36ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
SUZER Ayse Bera34ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
UNSAL Begunhan20ARecurve WomenQualification Round Recurve Women
YAKALI Samet Can19ACompound MenQualification Round Compound Women & Men
YILDIR Sevim35ACompound WomenQualification Round Compound Women & Men
YILMAZ Yagiz49BRecurve MenQualification Round Recurve Men
AYTACOGLU AlperCoach
BACAK AhmetCoach
CAHLIYAN NazifCoach
CAKIROGLU HakanTeam Manager
ERGIN GoktugCoach
NASARIDZE NataliaCoach
ORBAY HasanCoach
OZCELIK Mehmet AliOther Function
OZDEMIR EmreCoach
TERZIOGLU AycaOther Function
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BORYSENKO Olena50CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
DIAKOVA Viktoriia48CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
HUNBIN Oleksii12BRecurve MenQualification Round Recurve Men
IVANYTSKYY Heorhiy13BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MAKAREVYCH Sergii15BRecurve MenQualification Round Recurve Men
MARCHENKO Veronika37DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PAVLOVA Anastasia36DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
POZNIAKOVA Tetiana49CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
RODIONOVA Polina35DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
RUBAN Viktor14BRecurve MenQualification Round Recurve Men
SICHENIKOVA Lidiia34DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
VOLNENKO Taras23CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
ANTONOV SerhiyCoach
BEKKER PavloCoach
HERASIMOV OleksandrMedical Person
LEBETKO SerhiyMedical Person
SADOVNYCHA OlenaCoach
SYDORUK ViktorCoach
USAUSA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Steve25CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
BROWN Mackenzie25DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
CROOK Dahlia40CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
DEATON Bridger24CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
ELLISON Brady29DRecurve MenQualification Round Recurve Men
GARRETT Zach28DRecurve MenQualification Round Recurve Men
GAUVIN Crystal39CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
GELLENTHIEN Braden26CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
KAMINSKI Jake31DRecurve MenQualification Round Recurve Men
KELLER Lexi38CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
LORIG Khatuna23DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MCLAUGHLIN Daniel30DRecurve MenQualification Round Recurve Men
PARK Hye Youn24DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
PRITCHARD La Nola22DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
REYNOLDS Danielle41CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
WILDE Reo27CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
CHON Joon YoungCoach
CROOK MatthewCoach
KRUEGER GuyCoach
LEE KiSikCoach
MAITLAND PamelaCoach
NICHOLS MelCoach
PIERCE KevinMedical Person
THOMAS FrankTeam Manager
WATSON DianeCoach
UZBUZBEKISTAN
Name
Target
Event
Session
AZAMOV Ergashbek19ARecurve MenQualification Round Recurve Men
NURMANOVA Munira52DIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
RUSTAMOV Sardor18AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SAYFULLIN Islom20AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
SODIKOV Jamshid17AIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
ARIPOVA GulnaraCoach
VENVENEZUELA
Name
Target
Event
Session
BRITO Leidys39DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
MALAVE Elias32ARecurve MenQualification Round Recurve Men
MENDEZ Mayra40DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
VASQUEZ Ricardo33ARecurve MenQualification Round Recurve Men
VILLEGAS Verona38DRecurve WomenQualification Round Recurve Women
BERNAL AndresMedical Person
FLORES FabiolaMedical Person
HERNANDEZ SorelysOther Function
NOGUERA GerardoDelegation Official
TORREALBA CarlosCoach
VIEVIETNAM
Name
Target
Event
Session
CHU Duc Anh48CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
HOANG VAN Loc49CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
LE Thi Thu Hien23CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
LOC Thi Dao25CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
MAI Xuan Duc22CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
NGUYEN PHUONG Linh26CIndividual Final Qualification Tournament Women, Recurve WomenQualification Round Recurve Women
NGUYEN Thi Kim Anh47CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
NGUYEN THI Nhat Le46CCompound WomenQualification Round Compound Women & Men
NGUYEN Thu Huong24CRecurve WomenQualification Round Recurve Women
NGUYEN Tien Cuong20CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
NGUYEN Van Duy50CIndividual Final Qualification Tournament Men, Recurve MenQualification Round Recurve Men
THACH Phi Hung21CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
TRINH NGOC Quy19CCompound MenQualification Round Compound Women & Men
CAP Manh TanCoach
KIM Sun BinTeam Manager
NGO Hai NamTeam Manager