European Grand Prix Leg1 European Grand Prix Leg1
World Archery Europe (WAE)
Sofia (BUL), from 12-04-2016 to 16-04-2016
European Grand Prix Leg1
Entries by Country
 
ARMARMENIA
Name
Target
Event
Session
APRESYAN Aramayis18CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
HAZARUMYAN Gevorg17CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SHAHNAZARYAN Vasil16CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VASILYAN Nune38DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BALDAUFF Laurence36BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BERTSCHLER Alexander14CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GSTOETTNER Andreas13CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
IRRASCH Dominik15CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
LANG Max12CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
KOPNIN Aleksey18BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
RAMAZANOVA Yaylagul36CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SENYUK Olga37CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SENYUK Taras17BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VENGEROV Roman16BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben20BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VAN BULCK Mathias19BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
ANTONOVA Dilyana30BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
ATANASOVA Yordanka33DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DACHEV Damyan2ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
DANAILOVA Dobromira34DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
GERGINOV Vasil8ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
IVANOV Ivailo6ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
LATEV Asparuh7ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MATEV Martin9ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
MIRCHEV Miroslav6ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
NAIDENOVA Marina35DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PENDOV Todor4ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
PETROV Atanas3ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
PETROV Viktor7ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
STANEVA Daniela29BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
VASSILEV Marin5ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
VELICHKOVA Deniza28BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
VELIKOV Vencislav5ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VUCHKOV Dobromir4ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
BUL01BUL ROBIN HOOD SOFIA
Name
Target
Event
Session
ELENKOVA Liliya38ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
RUEVSKI Konstantin20CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SERGEY Alekseev21CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BUL02BUL ZAGORSKI STRELEC
Name
Target
Event
Session
ZARCHEV Volodya22ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
BUL03BUL PHOENIX ARCHERY
Name
Target
Event
Session
ISMAILOVA Kadrie38CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
KUTELOV Milen22BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
MITOV Ivan1CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BUL04BUL - ETAR-78
Name
Target
Event
Session
GENCHEVA Ralitsa39ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BUL05BUL - SK GABARIT
Name
Target
Event
Session
BOYADZHIEV Georgi6BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
GENOV Vasil5BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
PAVLOV Toni7BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
SIRAKOV Dimitar4BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
MIHALIC Matija21DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
PUTRIĆ Vjekoslav17ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
REMAR Alen22DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VAVRO Mario18ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
EL HELALI Mimis22CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GEROLEMOU Spyros24ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
CYP01CYPRUS LIMASSOL
Name
Target
Event
Session
KARGADOS Dimitris21BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANDERSEN Mads Kenneth24ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SONNICHSEN Sarah Holst36ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
KAASIK Tanel23DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
LUIK Siret33CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
NURMSALU Laura32CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PARNAT Reena31CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
EST01VANA-VOIDU VK
Name
Target
Event
Session
TETSMANN Maris36DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
FRA01FRA DRAVEIL - SÉNART
Name
Target
Event
Session
MULOT Florent24CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
FRA02FRA RIOM
Name
Target
Event
Session
ANTOINE Thomas1DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
FRA03FRA SAINT AVERTIN CASAS
Name
Target
Event
Session
LECOINTRE Laurie39BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
DOLIDZE Vladimer15ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ESEBUA Kristine27BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LOBZHENIDZE Yulia28BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
MESTVIRISHVILI Zurab14ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MOSESHVILI Jaba12ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
NARIMANIDZE Khatuna25BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PHUTKARADZE Tsiko26BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PKHAKADZE Lasha13ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
AERIKOS Christos13ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
CHORTI Ariadni32BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
CHRONOPOULOU Aikaterini27BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
GKORILA Anatoli Martha29BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
KALOGIANNIS Basileios3DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KARAGEORGIOU Alexandros5DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KOSTOPOULOS Athanasios12ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
KOUMERTAS Stavros10ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
KROAZIE Kyriakos11ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
MARKOU Christos6DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MPELLOS Athanasios7DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
PAPANDREOPOULOU Maria31BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PSARRA Evangelia30BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
TSAKIRI Anastasia26BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
TSERKEZIS Stefanos2DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
TZANOGLOU Polymnia25BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
XIARCHOGIANNOPOULOS Panagiotis4DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GRE01GRE ACHAIOI
Name
Target
Event
Session
BAMPOUSKAKI Martha39CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
GRE02GREECE DOXA
Name
Target
Event
Session
MOSCHOVAS Apostolos1ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
POIMENIDOU Dorothea24BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
GRE03GREECE SK.O.A.A.P.TH
Name
Target
Event
Session
AGRANGELOU Maria34CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PSALTIKIDOU Foteini35CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
GRE04GREECE ARCHELAOS KATERINI
Name
Target
Event
Session
CHARISIS Ioannis19ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BANDA Arpad21BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GAJDOS Csaba22BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
OROSZ Viktor23ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
ISLICELAND
Name
Target
Event
Session
DAXBOCK Astrid36BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
GUDJONSSON Gudmundur Orn21ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
GUDJONSSON Gudmundur Orn23CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
DI MICHELE Luigi12BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
FRANCHINI Irene28ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
LONGO Laura25ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
NENCIONI Michele14BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
PAGNI Sergio13BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
PAGNONI Federico15BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
SPANO Viviana27ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
TONIOLI Marcella26ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
LIELIECHTENSTEIN
Name
Target
Event
Session
GRISCHKE Marvin23BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
BEGA Timo20ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
HENCKELS Jeff20ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KLEIN Pit21ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SEYWERT Gilles19ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
MASMALAYSIA
Name
Target
Event
Session
BAKRI Atiq Bazil14BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ROSDI M. Norhairulnizam15BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ROSLI Muhamad Fareez13BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ZOLKEPELI Muhamad Zarif Syahiir12BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MDAMOLDOVA
Name
Target
Event
Session
DANCOV Dmitri15DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MELNIC Alexandr17DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MIRCA Alexandra38BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
OLARU Dan16DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DE HOOP Delia33BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DEDEN Esther35BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
KWAKS Sarah34BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
VAN DEN OEVER Rick19CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
BURHOL Simen20DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
FEVANG MARZOUK Laila35BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
HAGEN Paul Andre19DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
NESTENG Baard18DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
RICHARDSEN Wanja Marie35ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
RIDDERSTROM Line Blomen34ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BARAKONSKA Milena26ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
FALDZINSKI Maciej5BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
HELBIN Kasper6BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
JURZAK Adam7BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
LESNIAK Natalia29ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LIPIARSKA-PALKA Karina25ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
MARZEC Pawel2BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MYSZOR Wioleta27ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
NAPLOSZEK Slawomir3BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
RACHWAŁ Adriana30ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SIERAKOWSKI Kacper4BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ZYZANSKA Sylwia28ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
POL01POL - ŁUCZNIK ŻYWIEC
Name
Target
Event
Session
SHKOLNA Mariya34ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
POL02POLAND
Name
Target
Event
Session
GORCZYCA Krzysztof20BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
POGODA Agata33ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
SZALANSKA Katarzyna32ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
WOJTAS Jan19BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
ACHILIE Ovidiu18BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
BOROS Luminita39DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
CIORNEI Daniel9CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
CRISTESCU Claudia35ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
DANILA Andrei10CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
DUMITRASCU Gerard17BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
IEPURI Ghenadi8CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MARCU Razvan11CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
PUSCA Gigi16BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BALTAKOV Tsyren8BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BATOEV Zhargal11BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
DAMBAEVA Zhibzema31DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
MYLNIKOVA Valeria30DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
TARNAKOV Dmitriy10BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
TIMOFEEVA Rozalina32DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
TSYRENDORZHIEV Buianto9BRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
UVAROVA Elena29DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok18ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
STRAJHAR Gasper17ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
STRAJHAR Klemen16ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
UMER Ana37BRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
BEATOVIC Aleksandar23ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
LJUBINKOVIC Marija34BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
ZIKIC Stefan23BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
AUBERT Thomas13DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
DE GIULI Valentine32ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DEINEKO Iliana33ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
KAUFMANN Simon14DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
RUFER Thomas12DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SCHOBINGER Celine31ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
LONGOVA Alexandra36ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LUCANICOVA Zuzana37ARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANDERSSON Jonas Lennart10DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ANDERSSON Jonathan11DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BJERENDAL Christine37DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BORGSTROM Hampus8BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
CARLSSON Isak11BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
HEDENVANG Robin9BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
PETERSSON Magnus8DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SKALBERG Andreas9DRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
STROMBERG Linus10BCompound MenQualification Round CM + CW - AB
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AKTUNA Aybuke25DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
ANAGOZ Yasemin Ecem26DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BOSTAN Yesim31ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
BOZLAR Fatih9ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
CAGIRAN Evren16ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
COMEZ Emre15ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
COSKUN Gulnaz Busranur27DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
GAZOZ Mete11ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GUNERI Muhammed Bilal8ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SAGLAM Evrim29ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
SUZER Ayse Bera30ACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
UNSAL Begunhan Elif28DRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
YAKALI Samet Can14ACompound MenQualification Round CM + CW - AB
YILMAZ Yagiz10ARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BORYSENKO Olena31BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
DIAKOVA Viktoriia32BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
HUNBIN Oleksii2CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
IVANYTSKYY Heorhiy4CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
IVASHKO Markiyan6CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MAKAREVYCH Sergii5CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MARCHENKO Veronika28CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PALEKHA Kateryna27CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PAVLOVA Anastasia25CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
POZNIAKOVA Tetiana33BCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
RODIONOVA Polina26CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
RUBAN Viktor3CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SHYSHKIN Mykyta7CRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SICHENIKOVA Lidiia30CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
TRAPEZNIKOVA Solomiya29CRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD