European Grand Prix Leg1 European Grand Prix Leg1
World Archery Europe (WAE)
Sofia (BUL), from 12-04-2016 to 16-04-2016
European Grand Prix Leg1
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ACHILIE Ovidiu18BROUROMANIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
ADRIAENSEN Ben20BBELBELGIUMRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
AERIKOS Christos13AGREGREECECompound MenQualification Round CM + CW - AB
AGRANGELOU Maria34CGRE03GREECE SK.O.A.A.P.THRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
AKTUNA Aybuke25DTURTURKEYRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
ANAGOZ Yasemin Ecem26DTURTURKEYRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
ANDERSEN Mads Kenneth24ADENDENMARKRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ANDERSSON Jonas Lennart10DSWESWEDENRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ANDERSSON Jonathan11DSWESWEDENRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ANTOINE Thomas1DFRA02FRA RIOMRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ANTONOVA Dilyana30BBULBULGARIACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
APRESYAN Aramayis18CARMARMENIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ATANASOVA Yordanka33DBULBULGARIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
AUBERT Thomas13DSUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BAKRI Atiq Bazil14BMASMALAYSIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BALDAUFF Laurence36BAUTAUSTRIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BALTAKOV Tsyren8BRUSRUSSIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BAMPOUSKAKI Martha39CGRE01GRE ACHAIOIRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BANDA Arpad21BHUNHUNGARYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BARAKONSKA Milena26APOLPOLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BATOEV Zhargal11BRUSRUSSIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BEATOVIC Aleksandar23ASRBSERBIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BEGA Timo20ALUXLUXEMBOURGCompound MenQualification Round CM + CW - AB
BERTSCHLER Alexander14CAUTAUSTRIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BIZJAK Rok18ASLOSLOVENIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BJERENDAL Christine37DSWESWEDENRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BORGSTROM Hampus8BSWESWEDENCompound MenQualification Round CM + CW - AB
BOROS Luminita39DROUROMANIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
BORYSENKO Olena31BUKRUKRAINECompound WomenQualification Round CM + CW - AB
BOSTAN Yesim31ATURTURKEYCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
BOYADZHIEV Georgi6BBUL05BUL - SK GABARITCompound MenQualification Round CM + CW - AB
BOZLAR Fatih9ATURTURKEYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
BURHOL Simen20DNORNORWAYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
CAGIRAN Evren16ATURTURKEYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
CARLSSON Isak11BSWESWEDENCompound MenQualification Round CM + CW - AB
CHARISIS Ioannis19AGRE04GREECE ARCHELAOS KATERINIRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
CHORTI Ariadni32BGREGREECERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
CHRONOPOULOU Aikaterini27BGREGREECECompound WomenQualification Round CM + CW - AB
CIORNEI Daniel9CROUROMANIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
COMEZ Emre15ATURTURKEYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
COSKUN Gulnaz Busranur27DTURTURKEYRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
CRISTESCU Claudia35AROUROMANIACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
D - E - F - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DACHEV Damyan2ABULBULGARIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
DAMBAEVA Zhibzema31DRUSRUSSIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DANAILOVA Dobromira34DBULBULGARIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DANCOV Dmitri15DMDAMOLDOVARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
DANILA Andrei10CROUROMANIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
DAXBOCK Astrid36BISLICELANDCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
DE GIULI Valentine32ASUISWITZERLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DE HOOP Delia33BNEDNETHERLANDSRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DEDEN Esther35BNEDNETHERLANDSRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DEINEKO Iliana33ASUISWITZERLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
DI MICHELE Luigi12BITAITALYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
DIAKOVA Viktoriia32BUKRUKRAINECompound WomenQualification Round CM + CW - AB
DOLIDZE Vladimer15AGEOGEORGIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
DUMITRASCU Gerard17BROUROMANIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
EL HELALI Mimis22CCYPCYPRUSRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ELENKOVA Liliya38ABUL01BUL ROBIN HOOD SOFIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
ESEBUA Kristine27BGEOGEORGIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
FALDZINSKI Maciej5BPOLPOLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
FEVANG MARZOUK Laila35BNORNORWAYCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
FRANCHINI Irene28AITAITALYCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
GAJDOS Csaba22BHUNHUNGARYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GAZOZ Mete11ATURTURKEYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GENCHEVA Ralitsa39ABUL04BUL - ETAR-78Recurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
GENOV Vasil5BBUL05BUL - SK GABARITCompound MenQualification Round CM + CW - AB
GERGINOV Vasil8ABULBULGARIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
GEROLEMOU Spyros24ACYPCYPRUSCompound MenQualification Round CM + CW - AB
GKORILA Anatoli Martha29BGREGREECERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
GORCZYCA Krzysztof20BPOL02POLANDCompound MenQualification Round CM + CW - AB
GRISCHKE Marvin23BLIELIECHTENSTEINRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GSTOETTNER Andreas13CAUTAUSTRIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GUDJONSSON Gudmundur Orn21AISLICELANDCompound MenQualification Round CM + CW - AB
GUDJONSSON Gudmundur Orn23CISLICELANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
GUNERI Muhammed Bilal8ATURTURKEYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
HAGEN Paul Andre19DNORNORWAYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
HAZARUMYAN Gevorg17CARMARMENIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
HEDENVANG Robin9BSWESWEDENCompound MenQualification Round CM + CW - AB
HELBIN Kasper6BPOLPOLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
HENCKELS Jeff20ALUXLUXEMBOURGRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
HUNBIN Oleksii2CUKRUKRAINERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
I - J - K - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
IEPURI Ghenadi8CROUROMANIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
IRRASCH Dominik15CAUTAUSTRIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ISMAILOVA Kadrie38CBUL03BUL PHOENIX ARCHERYRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
IVANOV Ivailo6ABULBULGARIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
IVANYTSKYY Heorhiy4CUKRUKRAINERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
IVASHKO Markiyan6CUKRUKRAINERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
JURZAK Adam7BPOLPOLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KAASIK Tanel23DESTESTONIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KALOGIANNIS Basileios3DGREGREECERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KARAGEORGIOU Alexandros5DGREGREECERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KARGADOS Dimitris21BCYP01CYPRUS LIMASSOLCompound MenQualification Round CM + CW - AB
KAUFMANN Simon14DSUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KLEIN Pit21ALUXLUXEMBOURGRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KOPNIN Aleksey18BAZEAZERBAIJANRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
KOSTOPOULOS Athanasios12AGREGREECECompound MenQualification Round CM + CW - AB
KOUMERTAS Stavros10AGREGREECECompound MenQualification Round CM + CW - AB
KROAZIE Kyriakos11AGREGREECECompound MenQualification Round CM + CW - AB
KUTELOV Milen22BBUL03BUL PHOENIX ARCHERYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
KWAKS Sarah34BNEDNETHERLANDSRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LANG Max12CAUTAUSTRIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
LATEV Asparuh7ABULBULGARIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
LECOINTRE Laurie39BFRA03FRA SAINT AVERTIN CASASRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LESNIAK Natalia29APOLPOLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LIPIARSKA-PALKA Karina25APOLPOLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LJUBINKOVIC Marija34BSRBSERBIACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
LOBZHENIDZE Yulia28BGEOGEORGIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LONGO Laura25AITAITALYCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
LONGOVA Alexandra36ASVKSLOVAKIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LUCANICOVA Zuzana37ASVKSLOVAKIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
LUIK Siret33CESTESTONIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
MAKAREVYCH Sergii5CUKRUKRAINERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MARCHENKO Veronika28CUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
MARCU Razvan11CROUROMANIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MARKOU Christos6DGREGREECERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MARZEC Pawel2BPOLPOLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MATEV Martin9ABULBULGARIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
MELNIC Alexandr17DMDAMOLDOVARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MESTVIRISHVILI Zurab14AGEOGEORGIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MIHALIC Matija21DCROCROATIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MIRCA Alexandra38BMDAMOLDOVARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
MIRCHEV Miroslav6ABULBULGARIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MITOV Ivan1CBUL03BUL PHOENIX ARCHERYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MOSCHOVAS Apostolos1AGRE02GREECE DOXARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MOSESHVILI Jaba12AGEOGEORGIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MPELLOS Athanasios7DGREGREECERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MULOT Florent24CFRA01FRA DRAVEIL - SÉNARTRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
MYLNIKOVA Valeria30DRUSRUSSIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
MYSZOR Wioleta27APOLPOLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
N - O - P - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NAIDENOVA Marina35DBULBULGARIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
NAPLOSZEK Slawomir3BPOLPOLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
NARIMANIDZE Khatuna25BGEOGEORGIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
NENCIONI Michele14BITAITALYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
NESTENG Baard18DNORNORWAYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
NURMSALU Laura32CESTESTONIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
OLARU Dan16DMDAMOLDOVARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
OROSZ Viktor23AHUNHUNGARYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
PAGNI Sergio13BITAITALYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
PAGNONI Federico15BITAITALYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
PALEKHA Kateryna27CUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PAPANDREOPOULOU Maria31BGREGREECERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PARNAT Reena31CESTESTONIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PAVLOV Toni7BBUL05BUL - SK GABARITCompound MenQualification Round CM + CW - AB
PAVLOVA Anastasia25CUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PENDOV Todor4ABULBULGARIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
PETERSSON Magnus8DSWESWEDENRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
PETROV Atanas3ABULBULGARIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
PETROV Viktor7ABULBULGARIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
PHUTKARADZE Tsiko26BGEOGEORGIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PKHAKADZE Lasha13AGEOGEORGIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
POGODA Agata33APOL02POLANDCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
POIMENIDOU Dorothea24BGRE02GREECE DOXARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
POZNIAKOVA Tetiana33BUKRUKRAINECompound WomenQualification Round CM + CW - AB
PSALTIKIDOU Foteini35CGRE03GREECE SK.O.A.A.P.THRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PSARRA Evangelia30BGREGREECERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
PUSCA Gigi16BROUROMANIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
PUTRIĆ Vjekoslav17ACROCROATIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
RACHWAŁ Adriana30APOLPOLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
RAMAZANOVA Yaylagul36CAZEAZERBAIJANRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
REMAR Alen22DCROCROATIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
RICHARDSEN Wanja Marie35ANORNORWAYRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
RIDDERSTROM Line Blomen34ANORNORWAYRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
RODIONOVA Polina26CUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
ROSDI M. Norhairulnizam15BMASMALAYSIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ROSLI Muhamad Fareez13BMASMALAYSIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
RUBAN Viktor3CUKRUKRAINERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
RUEVSKI Konstantin20CBUL01BUL ROBIN HOOD SOFIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
RUFER Thomas12DSUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
S - T - U - V
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SAGLAM Evrim29ATURTURKEYCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
SCHOBINGER Celine31ASUISWITZERLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SENYUK Olga37CAZEAZERBAIJANRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SENYUK Taras17BAZEAZERBAIJANRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SERGEY Alekseev21CBUL01BUL ROBIN HOOD SOFIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SEYWERT Gilles19ALUXLUXEMBOURGCompound MenQualification Round CM + CW - AB
SHAHNAZARYAN Vasil16CARMARMENIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SHKOLNA Mariya34APOL01POL - ŁUCZNIK ŻYWIECCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
SHYSHKIN Mykyta7CUKRUKRAINERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SICHENIKOVA Lidiia30CUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
SIERAKOWSKI Kacper4BPOLPOLANDRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SIRAKOV Dimitar4BBUL05BUL - SK GABARITCompound MenQualification Round CM + CW - AB
SKALBERG Andreas9DSWESWEDENRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
SONNICHSEN Sarah Holst36ADENDENMARKCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
SPANO Viviana27AITAITALYCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
STANEVA Daniela29BBULBULGARIACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
STRAJHAR Gasper17ASLOSLOVENIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
STRAJHAR Klemen16ASLOSLOVENIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
STROMBERG Linus10BSWESWEDENCompound MenQualification Round CM + CW - AB
SUZER Ayse Bera30ATURTURKEYCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
SZALANSKA Katarzyna32APOL02POLANDCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
TARNAKOV Dmitriy10BRUSRUSSIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
TETSMANN Maris36DEST01VANA-VOIDU VKRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
TIMOFEEVA Rozalina32DRUSRUSSIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
TONIOLI Marcella26AITAITALYCompound WomenQualification Round CM + CW - AB
TRAPEZNIKOVA Solomiya29CUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
TSAKIRI Anastasia26BGREGREECECompound WomenQualification Round CM + CW - AB
TSERKEZIS Stefanos2DGREGREECERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
TSYRENDORZHIEV Buianto9BRUSRUSSIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
TZANOGLOU Polymnia25BGREGREECECompound WomenQualification Round CM + CW - AB
UMER Ana37BSLOSLOVENIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
UNSAL Begunhan Elif28DTURTURKEYRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
UVAROVA Elena29DRUSRUSSIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
VAN BULCK Mathias19BBELBELGIUMRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VAN DEN OEVER Rick19CNEDNETHERLANDSRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VASILYAN Nune38DARMARMENIARecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD
VASSILEV Marin5ABULBULGARIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
VAVRO Mario18ACROCROATIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
VELICHKOVA Deniza28BBULBULGARIACompound WomenQualification Round CM + CW - AB
VELIKOV Vencislav5ABULBULGARIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VENGEROV Roman16BAZEAZERBAIJANRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
VUCHKOV Dobromir4ABULBULGARIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
W - X - Y - Z
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
WOJTAS Jan19BPOL02POLANDCompound MenQualification Round CM + CW - AB
XIARCHOGIANNOPOULOS Panagiotis4DGREGREECERecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
YAKALI Samet Can14ATURTURKEYCompound MenQualification Round CM + CW - AB
YILMAZ Yagiz10ATURTURKEYRecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ZARCHEV Volodya22ABUL02BUL ZAGORSKI STRELECCompound MenQualification Round CM + CW - AB
ZIKIC Stefan23BSRBSERBIACompound MenQualification Round CM + CW - AB
ZOLKEPELI Muhamad Zarif Syahiir12BMASMALAYSIARecurve MenQualification Round RM + RW - AB/CD
ZYZANSKA Sylwia28APOLPOLANDRecurve WomenQualification Round RM + RW - AB/CD