8th European Club Team Cup 8th European Club Team Cup
Compagnie Archers Riomois (RIOM)
Riom (FRA), from 02-10-2015 to 4-10-2015
8th European Club Team Cup
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ADICEOM Audrey6CFRA08ARCHERS RIOMOISRecurve WomenQualification Round
ALARCON Miriam6AESP03ES CUBELLSRecurve WomenQualification Round
ALART Margaux1BFRA12PERPIGNANRecurve WomenQualification Round
ANTOINE Thomas14AFRA08ARCHERS RIOMOISRecurve MenQualification Round
ATIENZA PARDO Antonio27AESP02ARQUEROS SAN JORGERecurve MenQualification Round
AUBERT Thomas18AFRA02ARC CLUB NÎMESRecurve MenQualification Round
AUBOEUF Josée8CFRA03LA SENTINELLE BRIENONRecurve WomenQualification Round
BANHIERL Christoph20CGER02FSG TACHERTINGRecurve MenQualification Round
BONNEAU Paul15AFRA08ARCHERS RIOMOISRecurve MenQualification Round
BOULANGER Angélique5BFRA04YZEURERecurve WomenQualification Round
BRESSON Victor32BFRA05VEDÈNERecurve MenQualification Round
BRIANNE Noémie9BFRA07SAINT AVERTINRecurve WomenQualification Round
BUREAU Pierre16BFRA14RENNESRecurve MenQualification Round
CAUCHY Anne Lise6BFRA04YZEURERecurve WomenQualification Round
CERVELLO Magda12BESP05MONTJUICRecurve WomenQualification Round
CHARMETTE Nicolas28CFRA06ANNEMASSERecurve MenQualification Round
CHIENO Florian27CFRA10STADE CLERMONTOISRecurve MenQualification Round
CINCUNEGUI Pere19AESP03ES CUBELLSRecurve MenQualification Round
COSTA CARDONA Alejandro15CESP01S'ARC D'EIVISSARecurve MenQualification Round
CREMMYDAS Aurore2BFRA12PERPIGNANRecurve WomenQualification Round
CUESTA Elias26CFRA10STADE CLERMONTOISRecurve MenQualification Round
CUNNINGHAM Martin21BIRL01DUBLIN ARCHERSRecurve MenQualification Round
D - E - F - G
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DANIEL Lucas13AFRA08ARCHERS RIOMOISRecurve MenQualification Round
DENARNAUD Lucille3BFRA12PERPIGNANRecurve WomenQualification Round
DJERF Sebastian13BSWE01LINDOMERecurve MenQualification Round
DUPORT MEGRET Caroline5CFRA08ARCHERS RIOMOISRecurve WomenQualification Round
DURAND Olivier29CFRA05VEDÈNERecurve MenQualification Round
EIMANNSBERGER Josef23BGER04GS BOXDORFRecurve MenQualification Round
FAUCHERON Thomas17BFRA14RENNESRecurve MenQualification Round
FERNANDEZ FERNANDEZ Antonio25AESP02ARQUEROS SAN JORGERecurve MenQualification Round
FICHET Romain31AFRA06ANNEMASSERecurve MenQualification Round
FIORETTI Thibault28BFRA11MOUANS SARTROUXRecurve MenQualification Round
FOLEY Rachael9AIRL01DUBLIN ARCHERSRecurve WomenQualification Round
FORSTER Pascal25BGER03SV EBERSTADTRecurve MenQualification Round
FOULON Magali5AESP03ES CUBELLSRecurve WomenQualification Round
FRIONNET Elise2CFRA13COLMARRecurve WomenQualification Round
GARCIA GARCIA Ernesto31CESP04ARCOSOTORecurve MenQualification Round
GARNREITER Armin19CGER02FSG TACHERTINGRecurve MenQualification Round
GOMEZ Elena11BESP05MONTJUICRecurve WomenQualification Round
GUTHWASSER Arlette1CFRA13COLMARRecurve WomenQualification Round
H - J - L - M
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
HABJAN Den28ASLO01KAMNIKRecurve MenQualification Round
JIMENEZ Mathieu32AFRA06ANNEMASSERecurve MenQualification Round
JORDAN Shane19BIRL01DUBLIN ARCHERSRecurve MenQualification Round
LAPORTE Vincent24AFRA09COMPIÈGNERecurve MenQualification Round
LECOINTRE Laurie8BFRA07SAINT AVERTINRecurve WomenQualification Round
LEFEBVRE Anthony30BFRA11MOUANS SARTROUXRecurve MenQualification Round
LENGLET Marion7BFRA07SAINT AVERTINRecurve WomenQualification Round
LUNDSTROM Anton15BSWE01LINDOMERecurve MenQualification Round
MAIRE Marine2AFRA09COMPIÈGNERecurve WomenQualification Round
MARI Ivan13CESP01S'ARC D'EIVISSARecurve MenQualification Round
MARIE ELISE Océane10AFRA01LES ARCHERS DE BOÉRecurve WomenQualification Round
MARIN MARTINEZ Alicia10CESP04ARCOSOTORecurve WomenQualification Round
MARION Yannick29BFRA11MOUANS SARTROUXRecurve MenQualification Round
METZLAFF Arne18CGER01BLANKENFELDERRecurve MenQualification Round
MINATO Aline11AFRA01LES ARCHERS DE BOÉRecurve WomenQualification Round
MISSOTTEN Ivan23CBEL01LA FLÈCHE D'ORRecurve MenQualification Round
MOLONEY Sarah8AIRL01DUBLIN ARCHERSRecurve WomenQualification Round
N - O - P - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
NAJORKA Lars27BGER03SV EBERSTADTRecurve MenQualification Round
NESEMANN Simon22BGER04GS BOXDORFRecurve MenQualification Round
OROZA ALONSO Maria Antonia12CESP04ARCOSOTORecurve WomenQualification Round
PARDINA Laura10BESP05MONTJUICRecurve WomenQualification Round
PESLIER Eugénie12AFRA01LES ARCHERS DE BOÉRecurve WomenQualification Round
PETERSSON Magnus14BSWE01LINDOMERecurve MenQualification Round
PLANEIX Sophie4CFRA08ARCHERS RIOMOISRecurve WomenQualification Round
PLIHON Pierre17AFRA02ARC CLUB NÎMESRecurve MenQualification Round
PUISSEUX Ambre1AFRA09COMPIÈGNERecurve WomenQualification Round
RANSON HOCHET Karine4BFRA04YZEURERecurve WomenQualification Round
REIDY Maeve7AIRL01DUBLIN ARCHERSRecurve WomenQualification Round
REIßER Lukas26BGER03SV EBERSTADTRecurve MenQualification Round
REY MURILLO Miguel Angel30CESP04ARCOSOTORecurve MenQualification Round
RIBAS Vicente20AESP03ES CUBELLSRecurve MenQualification Round
RICO GARCIA Oceania11CESP04ARCOSOTORecurve WomenQualification Round
RIVAS OROZA Carlos32CESP04ARCOSOTORecurve MenQualification Round
ROCHER Thomas31BFRA05VEDÈNERecurve MenQualification Round
RODRIGUEZ LIEBANA Juan18BFRA14RENNESRecurve MenQualification Round
ROYEN Laurent22CBEL01LA FLÈCHE D'ORRecurve MenQualification Round
RUGGIERI Laura7CFRA03LA SENTINELLE BRIENONRecurve WomenQualification Round
S - T - V
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SACH Peter17CGER01BLANKENFELDERRecurve MenQualification Round
SAMPERIO Lara4AESP03ES CUBELLSRecurve WomenQualification Round
SANNA Michael25CFRA10STADE CLERMONTOISRecurve MenQualification Round
SCHAAL Juliane3CFRA13COLMARRecurve WomenQualification Round
SCHATURSUNOW Richard16CGER01BLANKENFELDERRecurve MenQualification Round
SCHEWETSCHEK Phil24BGER04GS BOXDORFRecurve MenQualification Round
SCHUH Bérengère9CFRA03LA SENTINELLE BRIENONRecurve WomenQualification Round
STRAJHAR Gasper30ASLO01KAMNIKRecurve MenQualification Round
STRAJHAR Klemen29ASLO01KAMNIKRecurve MenQualification Round
TABARD Sébastien23AFRA09COMPIÈGNERecurve MenQualification Round
TAVERNIER Olivier22AFRA09COMPIÈGNERecurve MenQualification Round
TEJADA RODRIGUEZ Rafael26AESP02ARQUEROS SAN JORGERecurve MenQualification Round
THOMAS Solenne3AFRA09COMPIÈGNERecurve WomenQualification Round
TORRES Ivan14CESP01S'ARC D'EIVISSARecurve MenQualification Round
VALLADONT Jean-Charles16AFRA02ARC CLUB NÎMESRecurve MenQualification Round
VAN BULCK Mathias24CBEL01LA FLÈCHE D'ORRecurve MenQualification Round
VERJANS MAC DERMOTT Fiachra20BIRL01DUBLIN ARCHERSRecurve MenQualification Round
W
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
W. TORRES Jose21AESP03ES CUBELLSRecurve MenQualification Round
WIESER Felix21CGER02FSG TACHERTINGRecurve MenQualification Round