European Youth Cup-2nd leg European Youth Cup-2nd leg
WAE (WAE)
Rome (ITA), from 14-07-2015 to 18-07-2015
European Youth Cup-2nd leg
Brackets
 
Recurve Junior Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Schmitz CarloGERGermanyBye
 
Schmitz Carlo7
Gray Robert3
33Duchon JurajSVKSlovakia3
32Gray RobertGBRGreat Britain7
Schmitz Carlo6
Kurus Mert4
17Kurus MertTURTurkey6
48Verjans Macdermott FiachraIRLIreland4
Kurus Mert7
Denny Bradley1
 
16Denny BradleyGBRGreat BritainBye
Schmitz Carlo6
Tezel Onur2
9Tezel OnurTURTurkeyBye
 
Tezel Onur7
Dubrova Aliaksei3
41Vejrazka VitCZECzech Republic2
24Dubrova AliakseiBLRBelarus6
Tezel Onur6
Fichet Romain0
25Ansiaux OlivierBELBelgium6*7
40Zakharchuk AndreiBLRBelarus56
Ansiaux Olivier4
Fichet Romain6
 
8Fichet RomainFRAFranceBye
Schmitz Carlo6
Jurzak Adam2
5Mayr AndreasGERGermanyBye
 
Mayr Andreas6
Wojciechowski Wiktor0
37Missotten IvanBELBelgium3
28Wojciechowski WiktorPOLPoland7
Mayr Andreas6
Komischke Konrad4
21Komischke KonradGERGermany6*9
44Langers MikeLUXLuxembourg58
Komischke Konrad6
Chirault Thomas0
 
12Chirault ThomasFRAFranceBye
Mayr Andreas0
Jurzak Adam6
13Strajhar GasperSLOSloveniaBye
 
Strajhar Gasper58
Parsenadze Archil6*8*
45Parsenadze ArchilGEOGeorgia6
20Balaz BorisSVKSlovakia4
Parsenadze Archil1
Jurzak Adam7
29Mateo AndrewUSAUsa7
36Charalambous CharisCYPCyprus3
Mateo Andrew1
Jurzak Adam7
 Gold
4Jurzak AdamPOLPolandByeSchmitz Carlo4
Banda Arpad6
Bronze
3Banda ArpadHUNHungaryByeJurzak Adam6
 Belli Yuri2
Banda Arpad6
Fedorov Aiaal0
35Fedorov AiaalRUSRussia6
30Firsau KirylBLRBelarus2
Banda Arpad6
Guneri Muhammed Bilal2
19Bizzotto DinoITAItaly7
46Kardzialiuk UladzimirBLRBelarus1
Bizzotto Dino0
Guneri Muhammed Bilal6
 
14Guneri Muhammed BilalTURTurkeyBye
Banda Arpad6*X
Batoev Zhargal59
11Popov VitaliiRUSRussiaBye
 
Popov Vitalii2
Batoev Zhargal6
43Appels JesherNEDNetherlands3
22Batoev ZhargalRUSRussia7
Batoev Zhargal6
Koenig Thomas2
27Hurban Jr. VladimirSVKSlovakia6
38Gribulis Karlis AkotsLATLatvia4
Hurban Jr. Vladimir0
Koenig Thomas6
 
6Koenig ThomasFRAFranceBye
Banda Arpad6
Belli Yuri2
7Kraus StephaneFRAFranceBye
 
Kraus Stephane6
Masefield Jack2
39Hlahulek MichalCZECzech Republic0
26Masefield JackGBRGreat Britain6
Kraus Stephane6*8
Szafran Marek56
23Gjurin LukaSLOSlovenia2
42Dolidze VladimerGEOGeorgia6
Dolidze Vladimer1
Szafran Marek7
 
10Szafran MarekPOLPolandBye
Kraus Stephane4
Belli Yuri6
15Magrini EmanueleITAItalyBye
 
Magrini Emanuele6
Dachev Damyan2
47Nitta KentUSAUsa0
18Dachev DamyanBULBulgaria6
Magrini Emanuele4
Belli Yuri6
31Bizjak RokSLOSlovenia6
34Howse ThomasGBRGreat Britain0
Bizjak Rok1
Belli Yuri7
 
2Belli YuriITAItalyBye