European Youth Cup-2nd leg European Youth Cup-2nd leg
WAE (WAE)
Rome (ITA), from 14-07-2015 to 18-07-2015
European Youth Cup-2nd leg
Brackets
 
Recurve Cadet Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Heinkel YannicGERGermanyBye
 
Heinkel Yannic6
Musolesi Federico2
33Spektor YuliISRIsrael3
32Musolesi FedericoITAItaly7
Heinkel Yannic4
Scheiding Adrian6
17Scheiding AdrianGERGermanyBye
 
Scheiding Adrian6
Arlou Kanstantsin4
 
16Arlou KanstantsinBLRBelarusBye
Scheiding Adrian2
Oliver Ryan6
9Oliver RyanUSAUsaBye
 
Oliver Ryan6
Caughey Struan4
41Chochola VojtechCZECzech Republic58
24Caughey StruanGBRGreat Britain6*8*
Oliver Ryan7
Hasthi Sander Thorstensen1
25Hasthi Sander ThorstensenNORNorway6
40Trestian SebastianROURomania2
Hasthi Sander Thorstensen6
Catois Johan4
 
8Catois JohanFRAFranceBye
Oliver Ryan59
Peyrot Lucas6*9*
5Kim GeunwooUSAUsaBye
 
Kim Geunwoo6
Dudziankou Uladzimir0
37Dudziankou UladzimirBLRBelarus6
28Prymyak BohdanUKRUkraine4
Kim Geunwoo3
Peyrot Lucas7
21Efremov AlexandrBLRBelarus6
44Khatunov AmgalanRUSRussia2
Efremov Alexandr2
Peyrot Lucas6
 
12Peyrot LucasFRAFranceBye
Peyrot Lucas6
Kravchuk Mykyta0
13Kravchuk MykytaUKRUkraineBye
 
Kravchuk Mykyta6
Flink Ludvig2
45Vulf KevinISRIsrael2
20Flink LudvigSWESweden6
Kravchuk Mykyta6
Starzycki Piotr4
29Lapenna NicoloITAItaly6
36Mihalik FilipSVKSlovakia0
Lapenna Nicolo2
Starzycki Piotr6
 Gold
4Starzycki PiotrPOLPolandByePeyrot Lucas0
Ground Joe0
Bronze
3Golovko MarkoUKRUkraineByeOliver Ryan59
 Luvisetto Alberto6*10
Golovko Marko3
Shanny Itay7
35Shanny ItayISRIsrael6
30Kramer JannisGERGermany0
Shanny Itay6
Pantelides Thomas4
19Zmelik AlesCZECzech Republic6
46Rusu Mihai-RaduROURomania2
Zmelik Ales58
Pantelides Thomas6*10
 
14Pantelides ThomasCYPCyprusBye
Shanny Itay4
Ground Joe6
11Ground JoeGBRGreat BritainBye
 
Ground Joe6*10
Billoue Florian58
43Todorov VaskoBULBulgaria0
22Billoue FlorianFRAFrance6
Ground Joe6
Dylgyrov Sodnom2
27Ravnikar ZigaSLOSlovenia6
38Broeksma GijsNEDNetherlands0
Ravnikar Ziga59
Dylgyrov Sodnom6*9*
 
6Dylgyrov SodnomRUSRussiaBye
Ground Joe6*X
Luvisetto Alberto58
7Guerra SimoneITAItalyBye
 
Guerra Simone6
Vitovec David2
39Vitovec DavidCZECzech Republic6
26Pinder RyanGBRGreat Britain2
Guerra Simone0
Luvisetto Alberto6
23Pendov TodorBULBulgaria6
42Prasnakou NikitaBLRBelarus0
Pendov Todor4
Luvisetto Alberto6
 
10Luvisetto AlbertoITAItalyBye
Luvisetto Alberto6
Van Den Berg Piet2
15Klein JoeLUXLuxembourgBye
 
Klein Joe6
Vobe Oliver0
47Cader TomasSVKSlovakia2
18Vobe OliverGBRGreat Britain6
Klein Joe0
Van Den Berg Piet6
31Ohlendorf JakeUSAUsa2
34Croes QuentinBELBelgium6
Croes Quentin2
Van Den Berg Piet6
 
2Van Den Berg PietNEDNetherlandsBye