European Youth Cup-1st leg European Youth Cup-1st leg
WAE (WAE)
Klagenfurt (AUT), from 19-05-2015 to 23-05-2015
European Youth Cup-1st leg
Brackets
 
Recurve Junior Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Koenig ThomasFRAFranceBye
 
Koenig Thomas6
Malyk Mykhaylo-Yaroslav2
33Malyk Mykhaylo-YaroslavUKRUkraine6*8*
32Hurban Jr. VladimirSVKSlovakia58
Koenig Thomas6
Maier Johannes2
17Kraus StephaneFRAFranceBye
 
Kraus Stephane3
Maier Johannes7
 
16Maier JohannesGERGermanyBye
Koenig Thomas6
Bizjak Rok4
9Tezel OnurTURTurkeyBye
 
Tezel Onur4
Kutsyy Valentyn6
41Hlahulek MichalCZECzech Republic4
24Kutsyy ValentynUKRUkraine6
Kutsyy Valentyn3
Bizjak Rok7
25Balaz BorisSVKSlovakia7
40Baudin JeffersonSUISwitzerland3
Balaz Boris2
Bizjak Rok6
 
8Bizjak RokSLOSloveniaBye
Koenig Thomas1
Makhnenko Artem7
5Makhnenko ArtemRUSRussiaBye
 
Makhnenko Artem7
Jaroch David3
37Jaroch DavidCZECzech Republic6*8*
28Dachev DamyanBULBulgaria58
Makhnenko Artem6
Gstoettner Andreas4
21Duchon JurajSVKSlovakia6
44Steinlechner LukasAUTAustria2
Duchon Juraj2
Gstoettner Andreas6
 
12Gstoettner AndreasAUTAustriaBye
Makhnenko Artem7
Adriaensen Ben1
13Mihalic MatijaCROCroatiaBye
 
Mihalic Matija4
Adriaensen Ben6
 
20Adriaensen BenBELBelgiumBye
Adriaensen Ben6*10
Lindberg Marcus59
29Gjurin LukaSLOSlovenia7
36Wojcik RafalPOLPoland3
Gjurin Luka0
Lindberg Marcus6
 Gold
4Lindberg MarcusSWESwedenByeMakhnenko Artem1
Banda Arpad7
Bronze
3Weckmueller MaximilianGERGermanyByeKoenig Thomas6
 Weckmueller Maximilian0
Weckmueller Maximilian6*9
Helbin Kasper58
35Jurzak AdamPOLPoland58
30Helbin KasperPOLPoland6*9
Weckmueller Maximilian6
Guneri Muhammed Bilal0
19Guneri Muhammed BilalTURTurkeyBye
 
Guneri Muhammed Bilal6
Fichet Romain2
 
14Fichet RomainFRAFranceBye
Weckmueller Maximilian6*10
Popov Vitalii58
11Makarevych SergiiUKRUkraineBye
 
Makarevych Sergii58
Popov Vitalii6*8*
43Benvegnu GianlucaITAItaly4
22Popov VitaliiRUSRussia6
Popov Vitalii6
Bizon Kacper4
27Bizon KacperPOLPoland6
38Fregnan EliaITAItaly2
Bizon Kacper6*8
Rudow Marc57
 
6Rudow MarcGERGermanyBye
Weckmueller Maximilian2
Banda Arpad6
7Banda ArpadHUNHungaryBye
 
Banda Arpad6
Irrasch Dominik2
39Irrasch DominikAUTAustria7
26Monego AndreaITAItaly1
Banda Arpad6
Popovych Maksym4
23Belli YuriITAItaly6
42Langers MikeLUXLuxembourg2
Belli Yuri3
Popovych Maksym7
 
10Popovych MaksymUKRUkraineBye
Banda Arpad6
Baldanov Arsalan4
15Kurus MertTURTurkeyBye
 
Kurus Mert0
Baldanov Arsalan6
 
18Baldanov ArsalanRUSRussiaBye
Baldanov Arsalan6
Strajhar Gasper2
31Vejrazka VitCZECzech Republic4
34Gys LenthyBELBelgium6
Gys Lenthy0
Strajhar Gasper6
 
2Strajhar GasperSLOSloveniaBye