European Youth Cup-1st leg European Youth Cup-1st leg
WAE (WAE)
Klagenfurt (AUT), from 19-05-2015 to 23-05-2015
European Youth Cup-1st leg
Brackets
 
Recurve Cadet Women
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Rinchintcyngeeva AriunaRUSRussiaBye
 
Rinchintcyngeeva Ariuna6
Heykants Julia2
33Van Noten LiesbethBELBelgium2
32Heykants JuliaBELBelgium6
Rinchintcyngeeva Ariuna6*9*
Andreoli Tatiana59
17Andreoli TatianaITAItalyBye
 
Andreoli Tatiana6
Juszczuk Gloria2
 
16Juszczuk GloriaPOLPolandBye
Rinchintcyngeeva Ariuna4
Nielsen Camilla6
9Nielsen CamillaDENDenmarkBye
 
Nielsen Camilla7
Ret Sara3
 
24Ret SaraITAItalyBye
Nielsen Camilla7
Palamarchuk Tamara1
25Palamarchuk TamaraUKRUkraineBye
 
Palamarchuk Tamara7
Atanasova Yordanka3
 
8Atanasova YordankaBULBulgariaBye
Nielsen Camilla0
Naploszek Kamila6
5Ivanova TaisiyaUKRUkraineBye
 
Ivanova Taisiya7
Andersen Kirstine1
 
28Andersen KirstineDENDenmarkBye
Ivanova Taisiya7
Anagoz Yasemin Ecem3
21Tetsmann MarisESTEstoniaBye
 
Tetsmann Maris2
Anagoz Yasemin Ecem6
 
12Anagoz Yasemin EcemTURTurkeyBye
Ivanova Taisiya2
Naploszek Kamila6
13Laharnar IvanaSLOSloveniaBye
 
Laharnar Ivana6*9
Shmulska Iryna58
 
20Shmulska IrynaUKRUkraineBye
Laharnar Ivana1
Naploszek Kamila7
29Vrsalovic LucijaCROCroatiaBye
 
Vrsalovic Lucija0
Naploszek Kamila6
 Gold
4Naploszek KamilaPOLPolandByeNaploszek Kamila7
Guy Oceane3
Bronze
3Gumrukcu AybukeTURTurkeyByeNielsen Camilla6
 Plotnikova Tatiana0
Gumrukcu Aybuke6
Stegner Daniella0
35Maglia NinaAUTAustria0
30Stegner DaniellaBELBelgium6
Gumrukcu Aybuke4
Tobolewska Anna6
19Dumbadze AnaGEOGeorgiaBye
 
Dumbadze Ana2
Tobolewska Anna6
 
14Tobolewska AnnaPOLPolandBye
Tobolewska Anna0
Guy Oceane6
11Tartler ElisaGERGermanyBye
 
Tartler Elisa6
Peet Kristel4
 
22Peet KristelESTEstoniaBye
Tartler Elisa2
Guy Oceane6
27Ziegler MilenaGERGermanyBye
 
Ziegler Milena0
Guy Oceane6
 
6Guy OceaneFRAFranceBye
Guy Oceane6
Plotnikova Tatiana4
7Wlecke CelinaGERGermanyBye
 
Wlecke Celina6
Poplawska-Walusiak Emilia2
 
26Poplawska-Walusiak EmiliaPOLPolandBye
Wlecke Celina6*8*
Coskun Gulnaz Busranur58
23Coskun Gulnaz BusranurTURTurkeyBye
 
Coskun Gulnaz Busranur6
Beckers Viveca4
 
10Beckers VivecaLUXLuxembourgBye
Wlecke Celina4
Plotnikova Tatiana6
15Mazorchuk KaterynaUKRUkraineBye
 
Mazorchuk Kateryna0
Plotnikova Tatiana6
 
18Plotnikova TatianaRUSRussiaBye
Plotnikova Tatiana6
Giaccheri Tanya2
31De Strooper CharlotteBELBelgium4
34Baldanova Tse-DulmaRUSRussia6
Baldanova Tse-Dulma4
Giaccheri Tanya6
 
2Giaccheri TanyaITAItalyBye