European Youth Cup-1st leg European Youth Cup-1st leg
WAE (WAE)
Klagenfurt (AUT), from 19-05-2015 to 23-05-2015
European Youth Cup-1st leg
Brackets
 
Recurve Cadet Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Gazoz MeteTURTurkeyBye
 
Gazoz Mete6
Rabski Szymon0
33Rabski SzymonPOLPoland6*9
32Pedersen JonathanDENDenmark57
Gazoz Mete6
Golovko Marko4
17Golovko MarkoUKRUkraineBye
 
Golovko Marko6
Kozhokar Ivan0
 
16Kozhokar IvanUKRUkraineBye
Gazoz Mete6
Guerra Simone0
9Starzycki PiotrPOLPolandBye
 
Starzycki Piotr7
Musiiaka Ivan3
 
24Musiiaka IvanUKRUkraineBye
Starzycki Piotr1
Guerra Simone7
25Lapenna NicoloITAItalyBye
 
Lapenna Nicolo4
Guerra Simone6
 
8Guerra SimoneITAItalyBye
Gazoz Mete6
Pendov Todor2
5Billoue FlorianFRAFranceBye
 
Billoue Florian7
Vynohradov Artem1
37Zika AlexanderAUTAustria0
28Vynohradov ArtemUKRUkraine6
Billoue Florian4
Pendov Todor6
21Chochola VojtechCZECzech RepublicBye
 
Chochola Vojtech58
Pendov Todor6*9
 
12Pendov TodorBULBulgariaBye
Pendov Todor6
Klein Joe0
13Remar AlenCROCroatiaBye
 
Remar Alen0
Klein Joe6
 
20Klein JoeLUXLuxembourgBye
Klein Joe6
Zmelik Ales2
29Zmelik AlesCZECzech Republic7
36Schweighofer JulianAUTAustria1
Zmelik Ales6*10
Irdyneev Erdem59
 Gold
4Irdyneev ErdemRUSRussiaByeGazoz Mete3
Tsyrendorzhiev Buianto7
Bronze
3Luvisetto AlbertoITAItalyByePendov Todor7
 Heinkel Yannic3
Luvisetto Alberto6
Klebek Konrad2
35Vitovec DavidCZECzech Republic58
30Klebek KonradPOLPoland6*9
Luvisetto Alberto59
Heinkel Yannic6*10
19Heinkel YannicGERGermanyBye
 
Heinkel Yannic6*X
Lang Max510
 
14Lang MaxAUTAustriaBye
Heinkel Yannic6
Budaev Sodnom2
11Flink LudvigSWESwedenBye
 
Flink Ludvig6
Weh Marius2
 
22Weh MariusGERGermanyBye
Flink Ludvig3
Budaev Sodnom7
27Gombozhapov AldarRUSRussiaBye
 
Gombozhapov Aldar4
Budaev Sodnom6
 
6Budaev SodnomRUSRussiaBye
Heinkel Yannic2
Tsyrendorzhiev Buianto6
7Scheiding AdrianGERGermanyBye
 
Scheiding Adrian2
Dal Erdal Meric6
 
26Dal Erdal MericTURTurkeyBye
Dal Erdal Meric6
Catois Johan2
23Biela DariuszPOLPolandBye
 
Biela Dariusz0
Catois Johan6
 
10Catois JohanFRAFranceBye
Dal Erdal Meric2
Tsyrendorzhiev Buianto6
15Ravnikar ZigaSLOSloveniaBye
 
Ravnikar Ziga0
Urem Yahya Dogan6
 
18Urem Yahya DoganTURTurkeyBye
Urem Yahya Dogan1
Tsyrendorzhiev Buianto7
31Cader TomasSVKSlovakia6
34Glas LucasAUTAustria4
Cader Tomas0
Tsyrendorzhiev Buianto6
 
2Tsyrendorzhiev BuiantoRUSRussiaBye