European Youth Cup-1st leg European Youth Cup-1st leg
WAE (WAE)
Klagenfurt (AUT), from 19-05-2015 to 23-05-2015
European Youth Cup-1st leg
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BUCHNER Erwin33ACompound Junior MenQualification Round Juniors
GLAS Lucas3BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
GSTOETTNER Andreas11ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
HEINCZ Stefan35ACompound Junior MenQualification Round Juniors
IRRASCH Dominik10ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
KREUZBERGER Julia43BCompound Junior WomenQualification Round Juniors
LANG Max5BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
MAGLIA Nina26ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
SCHWEIGHOFER Julian6BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
STEINLECHNER Lukas9ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
WIENER Nico34ACompound Junior MenQualification Round Juniors
ZIKA Alexander4BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben13CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
DE STROOPER Charlotte18CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
GYS Lenthy12CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
HEYKANTS Julia19CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
STEGNER Daniella17CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
VAN NOTEN Liesbeth16CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
ATANASOVA Yordanka27ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
DACHEV Damyan14CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
DANAILOVA Dobromira27ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
PENDOV Todor14BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj36ACompound Junior MenQualification Round Juniors
MIHALIC Matija15CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
MLINARIC Amanda36BCompound Cadet WomenQualification Round Cadets
ORLIC Maja43ACompound Junior WomenQualification Round Juniors
REMAR Alen13BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
SIMIC Filip33BCompound Cadet MenQualification Round Cadets
VAVRO Mario37ACompound Junior MenQualification Round Juniors
VRSALOVIC Lucija26CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
CHOCHOLA Vojtech9BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
HLAHULEK Michal7ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
HORACKOVA Marie26ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
JAROCH David6ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
SINDLEROVA Lucie25ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
VEJRAZKA Vit8ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
VITOVEC David7BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
ZMELIK Ales8BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANDERSEN Kirstine24BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
MOELLER Katja Ree37BCompound Cadet WomenQualification Round Cadets
NIELSEN Camilla23BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
PEDERSEN Jonathan13ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
JAATMA Lisell36CCompound Cadet WomenQualification Round Cadets
PEET Kristel23CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
PUUSEPP Kristjan32CCompound Cadet MenQualification Round Cadets
TETSMANN Maris24CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
TUKK Laura25BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
TUOKKOLA Mirjam25CRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey24ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
BILLOUE Florian14CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
CATOIS Johan33CCompound Cadet MenQualification Round Cadets
FICHET Romain12BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
GAUBIL Melanie22ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
GUY Oceane25BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
KOENIG Thomas14BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
KRAUS Stephane13BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
PLANEIX Sophie23ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
CLARK Daisy40BCompound Junior WomenQualification Round Juniors
GEORGE Aalin Elisse41BCompound Junior WomenQualification Round Juniors
GEORGE Kirsten42BCompound Junior WomenQualification Round Juniors
HOWELL James35CCompound Junior MenQualification Round Juniors
HOWSE James32ACompound Cadet MenQualification Round Cadets
JERAM Samual34CCompound Junior MenQualification Round Juniors
LENNON Rebecca37ACompound Cadet WomenQualification Round Cadets
MASON Lucy38ACompound Cadet WomenQualification Round Cadets
RALLS Luke31ACompound Cadet MenQualification Round Cadets
SMITH Hollie36ACompound Cadet WomenQualification Round Cadets
TUCKNOTT Phillip33CCompound Junior MenQualification Round Juniors
WALSH Jake30ACompound Cadet MenQualification Round Cadets
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
DUMBADZE Ana25CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
ACHENBACH Jeremy32CCompound Junior MenQualification Round Juniors
BAUER Katharina22BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
FREYWALD Cynthia23BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
HEINKEL Yannic11BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
HOLLAS Leon31CCompound Junior MenQualification Round Juniors
KROPPEN Michelle24BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
MAIER Johannes13ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
RUDOW Marc14ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
SCHEIDING Adrian12BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
TARTLER Elisa21BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
TRACHSEL Marcel30CCompound Junior MenQualification Round Juniors
WECKMUELLER Maximilian12ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
WEH Marius10BRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
WLECKE Celina20BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
ZIEGLER Milena22BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BALLA Martin36CCompound Junior MenQualification Round Juniors
BANDA Arpad16ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
OROSZ Viktor34ACompound Cadet MenQualification Round Cadets
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANDREOLI Tatiana20CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
BARADEL Simone30BCompound Junior MenQualification Round Juniors
BELLI Yuri3CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
BENVEGNU Gianluca5CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
BOARI Lucilla18CRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
FESTI Manuel31BCompound Junior MenQualification Round Juniors
FREGNAN Elia2CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
GIACCHERI Tanya22CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
GRASCELLI Giulia41CCompound Junior WomenQualification Round Juniors
GUERRA Simone9CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
LANDI Vanessa19CRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
LAPENNA Nicolo7CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
LUVISETTO Alberto8CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
MIOR Viviano32BCompound Junior MenQualification Round Juniors
MONEGO Andrea4CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
RET Sara21CRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
SANTORO Federica21CRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
SPERA Loredana20CRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
SUT Jesse34CCompound Cadet MenQualification Round Cadets
TOZZI Aurora37CCompound Cadet WomenQualification Round Cadets
LIELIECHTENSTEIN
Name
Target
Event
Session
ZACHARIAS Stefan30CCompound Cadet MenQualification Round Cadets
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
BECKERS Viveca27BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
BEGA Timo33ACompound Cadet MenQualification Round Cadets
KLEIN Joe14ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
LANGERS Mike15BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BIELA Dariusz6ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
BIZON Kacper3BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
CHROSTOWSKA Maria18ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
FARASIEWICZ Karolina21ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
HELBIN Kasper2BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
JURZAK Adam5BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
JUSZCZUK Gloria16ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
KLEBEK Konrad5ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
NAPLOSZEK Kamila19ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
POPLAWSKA-WALUSIAK Emilia18ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
RABSKI Szymon4ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
SMIALKOWSKA Magdalena20ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
STARZYCKI Piotr3ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
TOBOLEWSKA Anna17ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
WOJCIK Rafal4BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
ZYZANSKA Sylwia19ARecurve Junior WomenQualification Round Juniors
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
BALDANOV Arsalan10BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
BALDANOVA Tse-Dulma22ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
BUDAEV Sodnom8ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
DAMBAEVA Zhibzema23CRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
DASHIDORZHIEVA Tuyana24CRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
GOMBOZHAPOV Aldar7ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
IRDYNEEV Erdem10ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
MAKHNENKO Artem9BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
MYLNIKOVA Valeria22CRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
PLOTNIKOVA Tatiana21ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
POPOV Vitalii11BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
RINCHINTCYNGEEVA Ariuna20ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
TSYRENDORZHIEV Buianto9ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok6BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
GJURIN Luka7BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
LAHARNAR Ivana26BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
MODIC Stas31CCompound Cadet MenQualification Round Cadets
RAVNIKAR Ziga13CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
STOSEVSKI Luka38ACompound Junior MenQualification Round Juniors
STRAJHAR Gasper8BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
BAUDIN Jefferson15ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
DEINEKO Iliana26BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
HUNSPERGER Janine39BCompound Cadet WomenQualification Round Cadets
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BALAZ Boris7CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
CADER Tomas12ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
DUCHON Juraj6CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
HURBAN JR. Vladimir8CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
KOBZA Martin38BCompound Junior MenQualification Round Juniors
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANDERSSON Moa38BCompound Cadet WomenQualification Round Cadets
BORGSTROM Hampus30ACompound Junior MenQualification Round Juniors
CARLSSON Isak31ACompound Junior MenQualification Round Juniors
FLINK Ludvig11ARecurve Cadet MenQualification Round Cadets
LINDBERG Marcus16BRecurve Junior MenQualification Round Juniors
STROMBERG Linus32ACompound Junior MenQualification Round Juniors
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
ANAGOZ Yasemin Ecem23ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
BAYAZIT Burcu27BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
BOSTAN Yesim40ACompound Junior WomenQualification Round Juniors
COSKUN Gulnaz Busranur24ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
DAL Erdal Meric11CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
DERNEKLI Furkan34BCompound Junior MenQualification Round Juniors
ERKUS Emre30BCompound Cadet MenQualification Round Cadets
GARIP Mert32BCompound Cadet MenQualification Round Cadets
GAZOZ Mete12CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
GUMRUKCU Aybuke25ARecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
GUNERI Muhammed Bilal9CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
KURUS Mert11CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
MARAS Serdar Bortay31BCompound Cadet MenQualification Round Cadets
SAGLAM Evrim42ACompound Junior WomenQualification Round Juniors
SEVINDIK Dilara41ACompound Junior WomenQualification Round Juniors
TANDOGAN Baris35BCompound Junior MenQualification Round Juniors
TEZEL Onur10CRecurve Junior MenQualification Round Juniors
UREM Yahya Dogan10CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
YAKALI Samet Can33BCompound Junior MenQualification Round Juniors
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BOLSHAKOV Vlad37BCompound Junior MenQualification Round Juniors
GOLOVKO Marko3CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
GONCHAROV Anton34BCompound Cadet MenQualification Round Cadets
GONCHAROVA Valeria39ACompound Cadet WomenQualification Round Cadets
HNYP Solomiya21BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
HOVIADOVSKYI Roman36BCompound Junior MenQualification Round Juniors
IVANOVA Taisiya16BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
KOZHOKAR Ivan5CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
KUTSYY Valentyn3ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
LUKYANOVA Nataliya19BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
MACHIKHA Sofiya20BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
MAKAREVYCH Sergii4ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
MALYK Mykhaylo-Yaroslav2ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
MAZORCHUK Kateryna19BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
MUSIIAKA Ivan6CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets
PALAMARCHUK Tamara17BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
POPOVYCH Maksym5ARecurve Junior MenQualification Round Juniors
SHKOLNA Mariya40CCompound Junior WomenQualification Round Juniors
SHMULSKA Iryna18BRecurve Cadet WomenQualification Round Cadets
TRAPEZNIKOVA Solomiya18BRecurve Junior WomenQualification Round Juniors
VYNOHRADOV Artem4CRecurve Cadet MenQualification Round Cadets