European Archery Indoor Championships 2015 European Archery Indoor Championships 2015
World Archery Europe (WAE)
Koper (SLO), from 24-02-2015 to 28-02-2015
European Archery Indoor Championships 2015
Entries by Country
 
ARMARMENIA
Name
Target
Event
Session
HAZARUMYAN Gevorg7CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
KHACHATRYAN David6CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
SHAHNAZARYAN Vasil8CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
VASILYAN Nune24BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BALDAUFF Laurence22CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
BERTSCHLER Alexander14CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
GSTOETTNER Andreas19DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
IRRASCH Dominik18DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
LANG Max20DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MAYRHOFER GRITSCH Sabine20CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
RIESS Nina21CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
USCHOUNIG Daniel Sebastian13ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
WIENER Nico7BCompound Junior MenRanking Round Juniors
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
SENYUK Taras12DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
DOMANSKI Renaud2DCompound Junior MenRanking Round Juniors
GOOSSENS Chris13CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
MEYNEN DEGRYSE Lena11BCompound Junior WomenRanking Round Juniors
MEYNEN DEGRYSE Saskia12BCompound Junior WomenRanking Round Juniors
PRIEELS Sarah24ACompound WomenRanking Round Compound Women & Men
SGAGGIARO Kyana10BCompound Junior WomenRanking Round Juniors
VERMEIREN Ambroos4DCompound Junior MenRanking Round Juniors
VOORTMANS Ben3DCompound Junior MenRanking Round Juniors
BIHBOSNIA AND HERZEGOVINA
Name
Target
Event
Session
BUJIC Branko5BCompound Junior MenRanking Round Juniors
GRGIC Nebojsa6BCompound Junior MenRanking Round Juniors
VUKELIC Damir11DCompound MenRanking Round Compound Women & Men
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
DALIDOVICH Pavel7BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
DUBROVA Aliaksei21BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
FIRSAU Kiryl23BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
KRUPKO Darya26BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
KURATNIK Aliaksandra27BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
LAVRENTIEV Oleg12CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
LIAHUSHEV Alexander6BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
MARUSAVA Hanna21ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
NAPREENKA Stanislau22BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
PRILEPOV Anton8BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
SHVETS Nadzeya28BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
TIMOFEYEVA Ekaterina20ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
TOLKACH Alena22ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
ATANASOVA Yordanka26ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
DACHEV Damyan17DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
DANAILOVA Dobromira27ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
HRISTOV Hristo11CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
HRISTOV Yavor Vasilev10CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
NEDYALKOVA Nikol28ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
PENDOV Todor15DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
PETROV Viktor12DCompound MenRanking Round Compound Women & Men
STOYANOV Pavlin9CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
YOTOV Iliyan16DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BRLEK Tamara12DCompound Junior WomenRanking Round Juniors
BUDEN Domagoj6DCompound Junior MenRanking Round Juniors
BUDEN Ivana25CCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
MARKES Ivan12BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
MIHALIC Matija21DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
ORLIC Maja13ACompound Junior WomenRanking Round Juniors
VAVRO Mario5DCompound Junior MenRanking Round Juniors
VONIC Zoran11BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
HEINRICH Petr12BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANEAR Erika23ACompound WomenRanking Round Compound Women & Men
DAMSBO Martin9BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
DARUM Andreas8BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
DEGN Randi25ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
HANSEN Stephan10BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
JENSEN Tanja10DCompound Junior WomenRanking Round Juniors
OLESEN Maria22ACompound WomenRanking Round Compound Women & Men
SONNICHSEN Sarah Holst11DCompound Junior WomenRanking Round Juniors
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
BLAZQUEZ Alberto15ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
JAATMA Lisell13BCompound Junior WomenRanking Round Juniors
NURMSALU Laura25CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
RESSAR Evert15CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
JUUTILAINEN Mikko15BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
NIKKANEN Markus24ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BRASSEUR Sebastien8DCompound MenRanking Round Compound Women & Men
DELOCHE Pierre Julien10DCompound MenRanking Round Compound Women & Men
GIROUILLE Romain11DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
PEINEAU Sebastien9DCompound MenRanking Round Compound Women & Men
PLIHON Pierre10DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
SCHUH Berengere23DRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
VALLADONT Jean-Charles9DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
VANDIONANT Sandrine25BCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
CHAPE Fraser6CCompound Junior MenRanking Round Juniors
CORLESS Susan22CCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
GREENWOOD Hope Lauren21CCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
HUSTON Patrick23DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
NASH Tim14ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
TUCKNOTT Phillip5CCompound Junior MenRanking Round Juniors
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ESEBUA Kristine17DRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
LOBZHENIDZE Yulia18DRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
NARIMANIDZE Khatuna19DRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
PHUTKARADZE Tsiko31BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
PKHAKADZE Lasha12CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
VLADIMER Dolidze24BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BAUER Katharina30DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
HAIDN TSCHALOVA Veronika17ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
KAHLLUND Florian3BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
RUDOW Marc18ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
SCHEIDING Adrian20ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
SKOERIES Eric5BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
UNRUH Lisa18ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
WECKMUELLER Maximilian19ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
WIESER Felix4BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
WINTER Karina19ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
AERIKOS Christos10CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
ANDROUTSOU Argyro31DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
CHORTI Ariadni25BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
KOSTOPOULOS Athanasios9CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
KOUMERTAS Stavros11CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BANDA Arpad13DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
OROSZ Viktor8ACompound Junior MenRanking Round Juniors
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANASTASIO Anastasia20BCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
ANDREOLI Tatiana31CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
BELLI Yuri22CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
DRAGONI Luigi6ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
FESTI Manuel6ACompound Junior MenRanking Round Juniors
FISSORE Matteo12ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
GIACCHERI Tanya29CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
MAMMI Giulia19BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
MANDIA Massimiliano13ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
MERCURI Manuela17BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
MIOR Viviano5ACompound Junior MenRanking Round Juniors
MONEGO Andrea23CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MORELLO Marco14ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
PAGNI Sergio7ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
PASQUALUCCI David21CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
REBAGLIATI Chiara18BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
SIMONELLI Alberto5ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
SPANO Viviana21BCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
SPERA Loredana30CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
SUT Jesse7ACompound Junior MenRanking Round Juniors
TONIOLI Marcella19BCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
OLEKSEJENKO Julia22DCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
KIZELIAUSKAITE Inga24CCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
KOVALEVSKIJ Adam24CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MORKELIUNAS Ignas5DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
SIGAUSKAS Vladas4DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
SLIAUTERIS Modestas3DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
MDAREPUBLIC OF MOLDOVA
Name
Target
Event
Session
BULIGA Artur18BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MIRCA Alexandra23BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
OLARU Dan19BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
VOSCOBOINICOV Nichita20BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BLEYENDAAL Ruben6BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
COUWENBERG Martine18DCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
ELZINGA Peter5BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
ENTHOVEN-MOKKENSTORM Inge20CCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
LAAN Sarina24DRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
SCHLOESSER Mike7BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
VAN CASPEL Inge19CCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
VAN DEN BERG Sjef4CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
VAN DER VEN Rick5CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
VAN TONGEREN Jan3CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
AAMAAS Njaal10ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
GRYDELAND Runa23BCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
HAUGSETH Mads8CCompound Junior MenRanking Round Juniors
LIE Eivind9ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
SVENSEN June22BCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
TJENTLAND Oddmund8ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
BIZON Kacper21ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
FARASIEWICZ Karolina28DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
MARZEC Pawel8ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
MYSZOR Wioleta20BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
NOWAK Piotr6ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
RZASA Joanna21BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
SMIALKOWSKA Magdalena27DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
SZAFRAN Marek23ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
SZALANSKA Katarzyna25ACompound WomenRanking Round Compound Women & Men
WOJCIK Rafal22ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
WOJTAS Jan14BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
WOJTKOWIAK Rafal7ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
ZURANSKA Adriana22BRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
ZYZANSKA Sylwia26DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
ACHILIE Ovidiu14CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
RUSRUSSIAN FEDERATION
Name
Target
Event
Session
AVDEEVA Natalia19DCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
BATOEV Zhargal16BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
DAMBAEVA Zhibzema30ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
DASHIDORZHIEVA Tuyana29ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
KHARKOV Andrey8BCompound Junior MenRanking Round Juniors
KOZHIN Alexander3ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
LOGINOVA Albina21DCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
MAKEEVA Ekaterina12CCompound Junior WomenRanking Round Juniors
MAKHNENKO Artem15BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
MYLNIKOVA Valeria31ARecurve Junior WomenRanking Round Juniors
NIKOLAEV Alexey4ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
POPOV Vitalii17BRecurve Junior MenRanking Round Juniors
RAVILOVA Diana11CCompound Junior WomenRanking Round Juniors
SAVENKOVA Alexandra10CCompound Junior WomenRanking Round Juniors
SEGINA Tatiana20DRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
SOIZHINOV Zorigto13BCompound MenRanking Round Compound Women & Men
STEPANOVA Inna21DRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
TIMOFEEVA Kristina22DRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
TSYBEKDORZHIEV Bair5ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
VINOGRADOVA Mariia20DCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BIZJAK Rok16CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
CERNE Arne2CCompound Junior MenRanking Round Juniors
CERNE Toja23CCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
HABJAN MALAVASIC Den10ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
KOMOCAR Jaka11ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
LAHARNAR Ivana29DRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
MAJER Damjan6CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
MODIC Stas3CCompound Junior MenRanking Round Juniors
RAVNIKAR Ziga17CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
SITAR Dejan7CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
STOSEVSKI Luka4CCompound Junior MenRanking Round Juniors
STRAJHAR Gasper15CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
STRAJHAR Klemen9ARecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
TOMAT Najka23ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
TURSIC Slavko8CCompound MenRanking Round Compound Women & Men
UMER Ana24ARecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
SRBSERBIA
Name
Target
Event
Session
AKOS Varga7CCompound Junior MenRanking Round Juniors
BRZAKOVIC Carna30BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
LJUBINKOVIC Marija24BCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
POPOVIC Luka14BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
SIBALIC Mina29BRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
AUBERT Thomas8DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
FABER Florian7DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
HAEFELFINGER Roman11ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
PETRAGLIO Marco12ACompound MenRanking Round Compound Women & Men
RUFER Thomas6DRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BALAZ Boris18CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
DUCHON Juraj19CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
HURBAN JR. Vladimir20CRecurve Junior MenRanking Round Juniors
LONGOVA Alexandra23CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
LUCANICOVA Zuzana24CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
BORGSTROM Hampus3ACompound Junior MenRanking Round Juniors
CARLSSON Isak2ACompound Junior MenRanking Round Juniors
FORSBERG Helen13CCompound Junior WomenRanking Round Juniors
LINDBERG Marcus22DRecurve Junior MenRanking Round Juniors
REPPE Zandra18ACompound WomenRanking Round Compound Women & Men
SKALBERG Andreas13CRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
STAHLKRANTZ Sofie18BCompound WomenRanking Round Compound Women & Men
STROMBERG Linus4ACompound Junior MenRanking Round Juniors
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BOLSHAKOV Vlad2BCompound Junior MenRanking Round Juniors
BORYSENKO Olena10ACompound Junior WomenRanking Round Juniors
BURDEYNA Nataliya19ACompound WomenRanking Round Compound Women & Men
DYAKOVA Viktoriya21ACompound WomenRanking Round Compound Women & Men
GONCHAROV Anton3BCompound Junior MenRanking Round Juniors
GONCHAROVA Valeria12ACompound Junior WomenRanking Round Juniors
HNYP Solomiya26CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
HOVIADOVSKYI Roman4BCompound Junior MenRanking Round Juniors
HUNBIN Oleksii11BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
IVANYTSKYY Heorhiy9BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
KHUDA Anton15ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
LADIKOV Anton10BRecurve MenRanking Round Recurve Women & Men
LVOVSKYY Dmytro7DCompound MenRanking Round Compound Women & Men
MARCHENKO Veronika17CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
MYKHALCHUK Denys6DCompound MenRanking Round Compound Women & Men
NOVITSKA Sofiia28CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
PALEKHA Kateryna19CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
PAVLOVA Anastasia18CRecurve WomenRanking Round Recurve Women & Men
POPOVYCH Maksym17ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
ROZHKO Oleh16ARecurve Junior MenRanking Round Juniors
SHKLIAR Kseniya20ACompound WomenRanking Round Compound Women & Men
SHKOLNA Mariya11ACompound Junior WomenRanking Round Juniors
TRAPEZNIKOVA Solomiya27CRecurve Junior WomenRanking Round Juniors
VINOGRADOV Roman5DCompound MenRanking Round Compound Women & Men