Indoor Archery World Cup 2014-15 Stage 1 Indoor Archery World Cup 2014-15 Stage 1
Marrakech Archery Club (MAR)
Marrakech (MAR), from 08-11-2014 to 9-11-2014
Indoor Archery World Cup 2014-15 Stage 1
Entries by Country
 
BEL01LE CENTAURE FLEURUS
Name
Target
Event
Session
SCALISI Carmelo15BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BEL02MATHEWS
Name
Target
Event
Session
CAUWE Michael15CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CIV01IVORY COAST
Name
Target
Event
Session
KOUASSI Rene11ARecurve MenQualification Round RM
TEKI Koffi Anderson12ARecurve MenQualification Round RM
DEN01CARBON EXPRESS PRO STAFF
Name
Target
Event
Session
HANSEN Stephan12DCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
DEN02TIK ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
DEGN Randi28ARecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
LAURSEN Martin24CRecurve MenQualification Round RM
ESP01CLUB TIRO CON ARCO LA ALMUNIA
Name
Target
Event
Session
LANGARITA MANTEAGUDO Pedro Julio15DCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ESP02EL TRASTOLILLU
Name
Target
Event
Session
MARCOS Andrea19BCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ESP03MALPAISOMYS
Name
Target
Event
Session
BORDON Adan6ARecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
PEY Carlos18ARecurve MenQualification Round RM
RAMOS Josefa28BRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ESP04NCH ARCHERY
Name
Target
Event
Session
BLAZQUEZ ARBONIES Alberto12ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CARO Victor11ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
LOPEZ Ramon9ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MARTINEZ Borja10ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MIRA Xaquin16ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA01ADESIGN
Name
Target
Event
Session
DUPUIS Anthony13ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA02ARC CLUB DE NIMES
Name
Target
Event
Session
AUBERT Thomas23ARecurve MenQualification Round RM
GERZAIN Pierre14DRecurve MenQualification Round RM
PLIHON Pierre13DRecurve MenQualification Round RM
VALLADONT Jean-Charles16DRecurve MenQualification Round RM
FRA03ARC CLUB DE WINGLES
Name
Target
Event
Session
BRASSEUR Sebastien9DCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
RUBBEN Guillaume8DCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA04ARC CLUB ISSY LES MOULINEAUX
Name
Target
Event
Session
BIDAULT Jerome18BRecurve MenQualification Round RM
DOUSSOT Christophe14ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
LEMAIRE Gerald17BRecurve MenQualification Round RM
FRA05ARCHERS DU BASSIN D ARCACHON
Name
Target
Event
Session
FRANCLET Claude24BRecurve MenQualification Round RM
FRA06ARCHERS DU ROC NOIR
Name
Target
Event
Session
AUZET Noel22ARecurve MenQualification Round RM
FRA07ASSM
Name
Target
Event
Session
LACROIX Emilie29BRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA08BRIENON
Name
Target
Event
Session
BOIVIN Isabelle23DRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SCHUH Berengere22DRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA09CHAMBERY
Name
Target
Event
Session
GRUFFAT Lionel26BRecurve MenQualification Round RM
FRA10CLERMONT FERRAND CIE
Name
Target
Event
Session
SANNA Michael26ARecurve MenQualification Round RM
FRA11COMPAGNIE D ARCHERS DE RENNES
Name
Target
Event
Session
PRIEELS Sarah18CCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA12DRAVEIL - SENART VAL DE SEINE
Name
Target
Event
Session
MULOT Florent19BRecurve MenQualification Round RM
FRA13FRANCS ARCHERS DE NICE
Name
Target
Event
Session
RENAULT Delphine26DRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA14HOMBOURG-HAUT
Name
Target
Event
Session
WANNER Joel Henry14DCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA15MORANGIS
Name
Target
Event
Session
GOSSE Rayan4DRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA17RUEIL STAR
Name
Target
Event
Session
CORBEZ Fabrice20BRecurve MenQualification Round RM
DELOBELLE Fabien11BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GAUTIER Pauline28CRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
PEINEAU Sebastien10BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA18SAINT-MARD
Name
Target
Event
Session
DELOISON Daniel11BRecurve MenQualification Round RM
LERICHE Adrien13BRecurve MenQualification Round RM
LOPEO Kevin5CRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MASSON Martial12BRecurve MenQualification Round RM
PUGNANT Emeline29CRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA19SALAISE SUR SANNE
Name
Target
Event
Session
DELOCHE Pierre-Julien15ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRA20VILLENEUVE SAINT GERMAIN
Name
Target
Event
Session
SAINT DIZIER Veronique25CRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GBR01ARCHERY GB
Name
Target
Event
Session
HUNT Nicky23BRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
OLIVER Amy22BRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
RAVENSCROFT Adam8BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
RICHARDS Carl9BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GBR02BOWMEN OF WARFIELD
Name
Target
Event
Session
CLARKE Michael25DRecurve MenQualification Round RM
GBR03CLEVE ARCHERS
Name
Target
Event
Session
GODFREY Larry19CRecurve MenQualification Round RM
GBR04CLOPHILL AC - ARCHERY GB
Name
Target
Event
Session
HOLDERNESS Lucy18DCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GBR05EAST BELFAST ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
HUSTON Patrick23CRecurve MenQualification Round RM
GBR06EDINBURGH UNI - ARCHERY GB
Name
Target
Event
Session
JONES Naomi18BCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GBR07EDINBURGH UNIVERSITY AC
Name
Target
Event
Session
JARDINE Douglas22DRecurve MenQualification Round RM
GBR08MELTON MOWBRAY AC
Name
Target
Event
Session
LASZKOWICZ Neil14BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GBR09RLAS
Name
Target
Event
Session
FOLKARD Naomi26BRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GBR10WOKING A C
Name
Target
Event
Session
GALES Andrea19CCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GER01SBS SAUERLACH
Name
Target
Event
Session
PAULI Claus25ARecurve MenQualification Round RM
GER02SSK KERPEN
Name
Target
Event
Session
BANNA Brahim20CRecurve MenQualification Round RM
GRIMM Kerstin29ARecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
HKG01HONG KONG ARCHERY ASSOCIATION
Name
Target
Event
Session
CHOI Yuen Lung20BCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CHUI Chun Man19DRecurve MenQualification Round RM
TSO Kai Chun16BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
IND01HU ARCHERY MISSION
Name
Target
Event
Session
RAMASAMY Selva Ganapathy26CRecurve MenQualification Round RM
ISL01ICELAND
Name
Target
Event
Session
BJORNSSON Axel Dagur16CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
DAXBOCK Astrid26CRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GIMENEZ Carlos Horacio7CRecurve MenQualification Round RM
GUDJONSSON Gudmundur Orn9CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GUNNARSSON Jon8CRecurve MenQualification Round RM
GUSTAFSSON Haraldur4CRecurve MenQualification Round RM
JONSSON Gunnar Thor11CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun19DCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SIGURDSSON Daniel10CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SIGURDSSON Sigurjon Atli6CRecurve MenQualification Round RM
TARNOW Carsten5CRecurve MenQualification Round RM
THORGEIRSSON Hlynur Freyr8CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
THORSTEINSSON Izaar Arnar10CRecurve MenQualification Round RM
ITA01A.S.D. GRUPPO ARCIERI MANIAGO
Name
Target
Event
Session
ARTUSO Lorenzo22BRecurve MenQualification Round RM
KANITZ Giulia2BRecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ITA02ARCIERI ALPIGNANO
Name
Target
Event
Session
FRASSATI Lorenzo14CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ITA03ARCIERI CITTA DI VARESE
Name
Target
Event
Session
FIOROLI Alberto17ARecurve MenQualification Round RM
SINAPI Valter16ARecurve MenQualification Round RM
ITA04ARCO MONZA
Name
Target
Event
Session
ODDO Stefano24ARecurve MenQualification Round RM
ITA05ASD ARCIERI DELL'ELICE
Name
Target
Event
Session
MACAGNO Giuseppe20ARecurve MenQualification Round RM
ITA06ASD SENTIERO SELVAGGIO
Name
Target
Event
Session
CHNINY Hind3CRecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ITA07COMPAGNIA ARCIERI FALISCI
Name
Target
Event
Session
CHIODO Carlo22CRecurve MenQualification Round RM
ITA08HOYT PRO STAFF
Name
Target
Event
Session
PAGNI Sergio8ACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ITA09NEW GARDEN ARCHERY FOSSANO
Name
Target
Event
Session
FISSORE Matteo23DRecurve MenQualification Round RM
LIE01LIECHTENSTEIN
Name
Target
Event
Session
GRISCHKE Marvin20DRecurve MenQualification Round RM
MAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCH
Name
Target
Event
Session
ABBOUDA Khadija22ARecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ABOULAHRIS Nawal24ARecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
AL ANSARI Hiba2ARecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BORELLI Clement4ARecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BOUGHAZAL Saad7ARecurve MenQualification Round RM
EL MAHIRI Amal25ARecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
EL OUSSE Hassan8ARecurve MenQualification Round RM
FARAHI Mohamed11DCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
JELLOUN Mohamed4ARecurve MenQualification Round RM
KHARROUBATE Sohaib5ARecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
KOCKEL Daniel6ARecurve MenQualification Round RM
SAHRAOUI Asmae3ARecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MAR02DEFI DE MARRAKECH
Name
Target
Event
Session
BELLOUT Mohamed Taha4CRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
EL ASSADI Majda3BRecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
EL FAHIMI Sohaib6CRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MAR03FAR
Name
Target
Event
Session
BOUCHANE Mohamed4BRecurve MenQualification Round RM
EL BISSAR Aziz10BRecurve MenQualification Round RM
EL BOUSSOUNI Omar5BRecurve MenQualification Round RM
FARFRA Loubna26ARecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
OUMNESKOU Hafid7BRecurve MenQualification Round RM
REBAHI Mehdi8BRecurve MenQualification Round RM
SINDABAD Youssef6BRecurve MenQualification Round RM
MAR04ISMAILIYA MEKNÈS
Name
Target
Event
Session
HASNAOUI Jalal25BRecurve MenQualification Round RM
MAR05KAWASSIR
Name
Target
Event
Session
JAMAL EDDINE Abdellah5BRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MAR06LES FAUCONS PIONNIERS
Name
Target
Event
Session
ELALAOUI Ismail18DRecurve MenQualification Round RM
MAR07STADE MAROCAIN
Name
Target
Event
Session
EL OUADOUDI Amal23CRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ELAZZOUZI Farah24CRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ESSAID Hajar22CRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MAIDANI Ayoub14BRecurve MenQualification Round RM
MAR08TOUS POUR LE SPORT
Name
Target
Event
Session
BENTOUA Saida24BRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CHAHID El Mahdi6DRecurve MenQualification Round RM
KANAAN Fadi6BRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
LAHLOU Mohamed Mohssin4DRecurve MenQualification Round RM
NDIA Kamal7DRecurve MenQualification Round RM
TAZGAOUI Hanane25BRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
NED01HOYT PRO STAFF
Name
Target
Event
Session
ELZINGA Peter12CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SCHLOESSER Mike13CCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
RUS01RUSSIA
Name
Target
Event
Session
BORODIN Alexey18CRecurve MenQualification Round RM
RUS02SSK DENDRA
Name
Target
Event
Session
FILIPPOVA Elena2ACompound WomenQualification Round RM
SUD01SUDANESE ARCHERY FEDERATION
Name
Target
Event
Session
ELAMIN Mahmoud25CRecurve MenQualification Round RM
SUI01BSC WIDEN-BREMGARTEN SCHWEIZ
Name
Target
Event
Session
MARTI Andy17DRecurve MenQualification Round RM
SUI02SUISSE ARCHERY
Name
Target
Event
Session
RUFER Thomas26DRecurve MenQualification Round RM
SCHOBINGER Celine28DRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SUI03TOXOPHILOI ACADEMICI TURICO
Name
Target
Event
Session
RATHGEB Benjamin24DRecurve MenQualification Round RM
TUN01CTAF RADES
Name
Target
Event
Session
BEN BRAHIM Saber19ARecurve MenQualification Round RM
UAE01UNITED ARAB EMIRATES
Name
Target
Event
Session
ALHEFEITI Khaled4BRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ALMUSHARREKH Humaid11DRecurve MenQualification Round RM
ALOWAIS Ahmed10DRecurve MenQualification Round RM
RASHID M. Mohamed12DRecurve MenQualification Round RM
SULTAN Mohamed8DRecurve MenQualification Round RM
USA01TANGYS ARCHERY
Name
Target
Event
Session
REGA Brad13DCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
USA02UNITED STATES OF AMERICA
Name
Target
Event
Session
BENNETT SHELTON Laura24DRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CROOK Dahlia19ACompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CUSICK Jeremiah16CRecurve MenQualification Round RM
DIAB Bernadette20ACompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GAUVIN Crystal18ACompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GELLENTHIEN Braden13BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GIBILARO Ariel25DRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
REQUA Matt17CRecurve MenQualification Round RM
WILKIN Joe12BCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
YAMAGUCHI Nathan14CRecurve MenQualification Round RM