Indoor Archery World Cup 2014-15 Stage 1 Indoor Archery World Cup 2014-15 Stage 1
Marrakech Archery Club (MAR)
Marrakech (MAR), from 08-11-2014 to 9-11-2014
Indoor Archery World Cup 2014-15 Stage 1
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
ABBOUDA Khadija22AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ABOULAHRIS Nawal24AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
AL ANSARI Hiba2AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ALHEFEITI Khaled4BUAE01UNITED ARAB EMIRATESRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ALMUSHARREKH Humaid11DUAE01UNITED ARAB EMIRATESRecurve MenQualification Round RM
ALOWAIS Ahmed10DUAE01UNITED ARAB EMIRATESRecurve MenQualification Round RM
ARTUSO Lorenzo22BITA01A.S.D. GRUPPO ARCIERI MANIAGORecurve MenQualification Round RM
AUBERT Thomas23AFRA02ARC CLUB DE NIMESRecurve MenQualification Round RM
AUZET Noel22AFRA06ARCHERS DU ROC NOIRRecurve MenQualification Round RM
BANNA Brahim20CGER02SSK KERPENRecurve MenQualification Round RM
BELLOUT Mohamed Taha4CMAR02DEFI DE MARRAKECHRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BEN BRAHIM Saber19ATUN01CTAF RADESRecurve MenQualification Round RM
BENNETT SHELTON Laura24DUSA02UNITED STATES OF AMERICARecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BENTOUA Saida24BMAR08TOUS POUR LE SPORTRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BIDAULT Jerome18BFRA04ARC CLUB ISSY LES MOULINEAUXRecurve MenQualification Round RM
BJORNSSON Axel Dagur16CISL01ICELANDCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BLAZQUEZ ARBONIES Alberto12AESP04NCH ARCHERYCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BOIVIN Isabelle23DFRA08BRIENONRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BORDON Adan6AESP03MALPAISOMYSRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BORELLI Clement4AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
BORODIN Alexey18CRUS01RUSSIARecurve MenQualification Round RM
BOUCHANE Mohamed4BMAR03FARRecurve MenQualification Round RM
BOUGHAZAL Saad7AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve MenQualification Round RM
BRASSEUR Sebastien9DFRA03ARC CLUB DE WINGLESCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CARO Victor11AESP04NCH ARCHERYCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CAUWE Michael15CBEL02MATHEWSCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CHAHID El Mahdi6DMAR08TOUS POUR LE SPORTRecurve MenQualification Round RM
CHIODO Carlo22CITA07COMPAGNIA ARCIERI FALISCIRecurve MenQualification Round RM
CHNINY Hind3CITA06ASD SENTIERO SELVAGGIORecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CHOI Yuen Lung20BHKG01HONG KONG ARCHERY ASSOCIATIONCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CHUI Chun Man19DHKG01HONG KONG ARCHERY ASSOCIATIONRecurve MenQualification Round RM
CLARKE Michael25DGBR02BOWMEN OF WARFIELDRecurve MenQualification Round RM
CORBEZ Fabrice20BFRA17RUEIL STARRecurve MenQualification Round RM
CROOK Dahlia19AUSA02UNITED STATES OF AMERICACompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
CUSICK Jeremiah16CUSA02UNITED STATES OF AMERICARecurve MenQualification Round RM
D - E - F
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DAXBOCK Astrid26CISL01ICELANDRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
DEGN Randi28ADEN02TIK ARCHERY CLUBRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
DELOBELLE Fabien11BFRA17RUEIL STARCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
DELOCHE Pierre-Julien15AFRA19SALAISE SUR SANNECompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
DELOISON Daniel11BFRA18SAINT-MARDRecurve MenQualification Round RM
DIAB Bernadette20AUSA02UNITED STATES OF AMERICACompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
DOUSSOT Christophe14AFRA04ARC CLUB ISSY LES MOULINEAUXCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
DUPUIS Anthony13AFRA01ADESIGNCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
EL ASSADI Majda3BMAR02DEFI DE MARRAKECHRecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
EL BISSAR Aziz10BMAR03FARRecurve MenQualification Round RM
EL BOUSSOUNI Omar5BMAR03FARRecurve MenQualification Round RM
EL FAHIMI Sohaib6CMAR02DEFI DE MARRAKECHRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
EL MAHIRI Amal25AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
EL OUADOUDI Amal23CMAR07STADE MAROCAINRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
EL OUSSE Hassan8AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve MenQualification Round RM
ELALAOUI Ismail18DMAR06LES FAUCONS PIONNIERSRecurve MenQualification Round RM
ELAMIN Mahmoud25CSUD01SUDANESE ARCHERY FEDERATIONRecurve MenQualification Round RM
ELAZZOUZI Farah24CMAR07STADE MAROCAINRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ELZINGA Peter12CNED01HOYT PRO STAFFCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
ESSAID Hajar22CMAR07STADE MAROCAINRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FARAHI Mohamed11DMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FARFRA Loubna26AMAR03FARRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FILIPPOVA Elena2ARUS02SSK DENDRACompound WomenQualification Round RM
FIOROLI Alberto17AITA03ARCIERI CITTA DI VARESERecurve MenQualification Round RM
FISSORE Matteo23DITA09NEW GARDEN ARCHERY FOSSANORecurve MenQualification Round RM
FOLKARD Naomi26BGBR09RLASRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
FRANCLET Claude24BFRA05ARCHERS DU BASSIN D ARCACHONRecurve MenQualification Round RM
FRASSATI Lorenzo14CITA02ARCIERI ALPIGNANOCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
G - H - J - K
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
GALES Andrea19CGBR10WOKING A CCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GAUTIER Pauline28CFRA17RUEIL STARRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GAUVIN Crystal18AUSA02UNITED STATES OF AMERICACompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GELLENTHIEN Braden13BUSA02UNITED STATES OF AMERICACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GERZAIN Pierre14DFRA02ARC CLUB DE NIMESRecurve MenQualification Round RM
GIBILARO Ariel25DUSA02UNITED STATES OF AMERICARecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GIMENEZ Carlos Horacio7CISL01ICELANDRecurve MenQualification Round RM
GODFREY Larry19CGBR03CLEVE ARCHERSRecurve MenQualification Round RM
GOSSE Rayan4DFRA15MORANGISRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GRIMM Kerstin29AGER02SSK KERPENRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GRISCHKE Marvin20DLIE01LIECHTENSTEINRecurve MenQualification Round RM
GRUFFAT Lionel26BFRA09CHAMBERYRecurve MenQualification Round RM
GUDJONSSON Gudmundur Orn9CISL01ICELANDCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
GUNNARSSON Jon8CISL01ICELANDRecurve MenQualification Round RM
GUSTAFSSON Haraldur4CISL01ICELANDRecurve MenQualification Round RM
HANSEN Stephan12DDEN01CARBON EXPRESS PRO STAFFCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
HASNAOUI Jalal25BMAR04ISMAILIYA MEKNÈSRecurve MenQualification Round RM
HOLDERNESS Lucy18DGBR04CLOPHILL AC - ARCHERY GBCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
HUNT Nicky23BGBR01ARCHERY GBRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
HUSTON Patrick23CGBR05EAST BELFAST ARCHERY CLUBRecurve MenQualification Round RM
JAMAL EDDINE Abdellah5BMAR05KAWASSIRRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
JARDINE Douglas22DGBR07EDINBURGH UNIVERSITY ACRecurve MenQualification Round RM
JELLOUN Mohamed4AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve MenQualification Round RM
JONES Naomi18BGBR06EDINBURGH UNI - ARCHERY GBCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
JONSSON Gunnar Thor11CISL01ICELANDCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
KANAAN Fadi6BMAR08TOUS POUR LE SPORTRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
KANITZ Giulia2BITA01A.S.D. GRUPPO ARCIERI MANIAGORecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
KHARROUBATE Sohaib5AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
KOCKEL Daniel6AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve MenQualification Round RM
KOUASSI Rene11ACIV01IVORY COASTRecurve MenQualification Round RM
L - M - N - O - P
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
LACROIX Emilie29BFRA07ASSMRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
LAHLOU Mohamed Mohssin4DMAR08TOUS POUR LE SPORTRecurve MenQualification Round RM
LANGARITA MANTEAGUDO Pedro Julio15DESP01CLUB TIRO CON ARCO LA ALMUNIACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
LASZKOWICZ Neil14BGBR08MELTON MOWBRAY ACCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
LAURSEN Martin24CDEN02TIK ARCHERY CLUBRecurve MenQualification Round RM
LEMAIRE Gerald17BFRA04ARC CLUB ISSY LES MOULINEAUXRecurve MenQualification Round RM
LERICHE Adrien13BFRA18SAINT-MARDRecurve MenQualification Round RM
LOPEO Kevin5CFRA18SAINT-MARDRecurve Junior MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
LOPEZ Ramon9AESP04NCH ARCHERYCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MACAGNO Giuseppe20AITA05ASD ARCIERI DELL'ELICERecurve MenQualification Round RM
MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun19DISL01ICELANDCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MAIDANI Ayoub14BMAR07STADE MAROCAINRecurve MenQualification Round RM
MARCOS Andrea19BESP02EL TRASTOLILLUCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MARTI Andy17DSUI01BSC WIDEN-BREMGARTEN SCHWEIZRecurve MenQualification Round RM
MARTINEZ Borja10AESP04NCH ARCHERYCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MASSON Martial12BFRA18SAINT-MARDRecurve MenQualification Round RM
MIRA Xaquin16AESP04NCH ARCHERYCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
MULOT Florent19BFRA12DRAVEIL - SENART VAL DE SEINERecurve MenQualification Round RM
NDIA Kamal7DMAR08TOUS POUR LE SPORTRecurve MenQualification Round RM
ODDO Stefano24AITA04ARCO MONZARecurve MenQualification Round RM
OLIVER Amy22BGBR01ARCHERY GBRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
OUMNESKOU Hafid7BMAR03FARRecurve MenQualification Round RM
PAGNI Sergio8AITA08HOYT PRO STAFFCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
PAULI Claus25AGER01SBS SAUERLACHRecurve MenQualification Round RM
PEINEAU Sebastien10BFRA17RUEIL STARCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
PEY Carlos18AESP03MALPAISOMYSRecurve MenQualification Round RM
PLIHON Pierre13DFRA02ARC CLUB DE NIMESRecurve MenQualification Round RM
PRIEELS Sarah18CFRA11COMPAGNIE D ARCHERS DE RENNESCompound WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
PUGNANT Emeline29CFRA18SAINT-MARDRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
R - S - T
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
RAMASAMY Selva Ganapathy26CIND01HU ARCHERY MISSIONRecurve MenQualification Round RM
RAMOS Josefa28BESP03MALPAISOMYSRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
RASHID M. Mohamed12DUAE01UNITED ARAB EMIRATESRecurve MenQualification Round RM
RATHGEB Benjamin24DSUI03TOXOPHILOI ACADEMICI TURICORecurve MenQualification Round RM
RAVENSCROFT Adam8BGBR01ARCHERY GBCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
REBAHI Mehdi8BMAR03FARRecurve MenQualification Round RM
REGA Brad13DUSA01TANGYS ARCHERYCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
RENAULT Delphine26DFRA13FRANCS ARCHERS DE NICERecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
REQUA Matt17CUSA02UNITED STATES OF AMERICARecurve MenQualification Round RM
RICHARDS Carl9BGBR01ARCHERY GBCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
RUBBEN Guillaume8DFRA03ARC CLUB DE WINGLESCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
RUFER Thomas26DSUI02SUISSE ARCHERYRecurve MenQualification Round RM
SAHRAOUI Asmae3AMAR01ASSOCIATION CLUB ARC DE MKCHRecurve Junior WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SAINT DIZIER Veronique25CFRA20VILLENEUVE SAINT GERMAINRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SANNA Michael26AFRA10CLERMONT FERRAND CIERecurve MenQualification Round RM
SCALISI Carmelo15BBEL01LE CENTAURE FLEURUSCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SCHLOESSER Mike13CNED01HOYT PRO STAFFCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SCHOBINGER Celine28DSUI02SUISSE ARCHERYRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SCHUH Berengere22DFRA08BRIENONRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SIGURDSSON Daniel10CISL01ICELANDCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
SIGURDSSON Sigurjon Atli6CISL01ICELANDRecurve MenQualification Round RM
SINAPI Valter16AITA03ARCIERI CITTA DI VARESERecurve MenQualification Round RM
SINDABAD Youssef6BMAR03FARRecurve MenQualification Round RM
SULTAN Mohamed8DUAE01UNITED ARAB EMIRATESRecurve MenQualification Round RM
TARNOW Carsten5CISL01ICELANDRecurve MenQualification Round RM
TAZGAOUI Hanane25BMAR08TOUS POUR LE SPORTRecurve WomenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
TEKI Koffi Anderson12ACIV01IVORY COASTRecurve MenQualification Round RM
THORGEIRSSON Hlynur Freyr8CISL01ICELANDCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
THORSTEINSSON Izaar Arnar10CISL01ICELANDRecurve MenQualification Round RM
TSO Kai Chun16BHKG01HONG KONG ARCHERY ASSOCIATIONCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
V - W - Y
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
VALLADONT Jean-Charles16DFRA02ARC CLUB DE NIMESRecurve MenQualification Round RM
WANNER Joel Henry14DFRA14HOMBOURG-HAUTCompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
WILKIN Joe12BUSA02UNITED STATES OF AMERICACompound MenQualification Round RJW, RJM, RW, CM & CW
YAMAGUCHI Nathan14CUSA02UNITED STATES OF AMERICARecurve MenQualification Round RM