European Outdoor Championships European Outdoor Championships
World Archery Europe (WAE)
Echmiadzin (ARM), from 21-07-2014 to 26-07-2014
European Outdoor Championships
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
AAMAAS Njaal16DNORNORWAYCompound MenQualification Round
ABSTREITER Robert13AGERGERMANYCompound MenQualification Round
AKTUNA Aybuke67BTURTURKEYRecurve WomenQualification Round
ALKOLOMBRA Dotan44CISRISRAELRecurve MenQualification Round
ALVARINO GARCIA Miguel34CESPSPAINRecurve MenQualification Round
AMATNIEKS Janis46DLATLATVIARecurve MenQualification Round
ANASTASIO Anastasia1DITAITALYCompound WomenQualification Round
APSITIS Janis47DLATLATVIARecurve MenQualification Round
AVDEEVA Natalia1BRUSRUSSIAN FEDERATIONCompound WomenQualification Round
BACAK Ahmet20CTURTURKEYCompound MenQualification Round
BALAZ Boris34ASVKSLOVAKIARecurve MenQualification Round
BALDAUFF Laurence69CAUTAUSTRIARecurve WomenQualification Round
BANCILA Simona71AROUROMANIARecurve WomenQualification Round
BANDA Arpad52BHUNHUNGARYRecurve MenQualification Round
BARCKHOLT Silvia10CAUTAUSTRIACompound WomenQualification Round
BECH Natasja67CDENDENMARKRecurve WomenQualification Round
BERNHUBER Gerald21BAUTAUSTRIACompound MenQualification Round
BERNOTAS Lenardas50DLTULITHUANIARecurve MenQualification Round
BERTSCHLER Alexander36DAUTAUSTRIARecurve MenQualification Round
BINGHAM Rikki6AGBRGREAT BRITAINCompound WomenQualification Round
BISKOP-GRAHN Ann-Charlotte60CFINFINLANDRecurve WomenQualification Round
BIZJAK Rok42CSLOSLOVENIARecurve MenQualification Round
BJERENDAL Christine69BSWESWEDENRecurve WomenQualification Round
BLAZQUEZ Alberto23DESPSPAINCompound MenQualification Round
BLEYENDAAL Ruben13CNEDNETHERLANDSCompound MenQualification Round
BONEV Boyan33BBULBULGARIARecurve MenQualification Round
BOSTAN Yesim3ATURTURKEYCompound WomenQualification Round
BOZIC Brina68ASLOSLOVENIARecurve WomenQualification Round
BOZLAR Fatih46ATURTURKEYRecurve MenQualification Round
BUDEN Domagoj23ACROCROATIACompound MenQualification Round
BUDEN Ivana8CCROCROATIACompound WomenQualification Round
BULIR Martin45DCZECZECH REPUBLICRecurve MenQualification Round
BURHOL Simen34BNORNORWAYRecurve MenQualification Round
BURRI Kevin15BSUISWITZERLANDCompound MenQualification Round
BUSBY Duncan18AGBRGREAT BRITAINCompound MenQualification Round
CAGIRAN Evren21CTURTURKEYCompound MenQualification Round
CARLIER Aurelie68DFRAFRANCERecurve WomenQualification Round
CARLSSON Magnus16CSWESWEDENCompound MenQualification Round
CAUWE Michael22ABELBELGIUMCompound MenQualification Round
CERNE Toja9DSLOSLOVENIACompound WomenQualification Round
CHERKASHNEVA Svetlana2BRUSRUSSIAN FEDERATIONCompound WomenQualification Round
CHORTI Ariadni72DGREGREECERecurve WomenQualification Round
CIORNEI Daniel38DROUROMANIARecurve MenQualification Round
COSKUN Cansu Ecem1ATURTURKEYCompound WomenQualification Round
COUWENBERG Martine4BNEDNETHERLANDSCompound WomenQualification Round
CUESTA Irene10AESPSPAINCompound WomenQualification Round
CUTHBERT Sinead71CIRLIRELANDRecurve WomenQualification Round
D - E - F - G
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DALIDOVICH Pavel39ABLRBELARUSRecurve MenQualification Round
DAMBAEV Alexander11BRUSRUSSIAN FEDERATIONCompound MenQualification Round
DAMSBO Martin19BDENDENMARKCompound MenQualification Round
DANCOV Dmitri41DMDAREPUBLIC OF MOLDOVARecurve MenQualification Round
DANIELSSON Isabell8BSWESWEDENCompound WomenQualification Round
DANILA Andrei37DROUROMANIARecurve MenQualification Round
DE BAKKER Mick40BNEDNETHERLANDSRecurve MenQualification Round
DE GIULI Clementine9BSUISWITZERLANDCompound WomenQualification Round
DE MATOS Laure1CFRAFRANCECompound WomenQualification Round
DEDEN Esther65DNEDNETHERLANDSRecurve WomenQualification Round
DEINEKO Iliana59DSUISWITZERLANDRecurve WomenQualification Round
DELOCHE Pierre Julien14AFRAFRANCECompound MenQualification Round
DEMIRAL Cevdet44ATURTURKEYRecurve MenQualification Round
DEPOITIER Julien21ABELBELGIUMCompound MenQualification Round
DER KINDEREN Annemarie64DNEDNETHERLANDSRecurve WomenQualification Round
DIELEN Nathalie58DSUISWITZERLANDRecurve WomenQualification Round
DODEMONT Sophie2CFRAFRANCECompound WomenQualification Round
DOMANSKI Renaud20ABELBELGIUMCompound MenQualification Round
DRAGONI Luigi12DITAITALYCompound MenQualification Round
DRUKMAN Konstantin45CISRISRAELRecurve MenQualification Round
DUCHON Juraj33ASVKSLOVAKIARecurve MenQualification Round
DURNA Katarina7DSVKSLOVAKIACompound WomenQualification Round
DURNY Matus18CSVKSLOVAKIACompound MenQualification Round
DURNY Matus Jr.19CSVKSLOVAKIACompound MenQualification Round
EL HELALI Mimis53BCYPCYPRUSRecurve MenQualification Round
ELARTS Kaspars25BLATLATVIACompound MenQualification Round
ELMAAGACLI Demir22CTURTURKEYCompound MenQualification Round
ELZINGA Peter12CNEDNETHERLANDSCompound MenQualification Round
ESEBUA Kristine56CGEOGEORGIARecurve WomenQualification Round
ETXEBERRIA FERRER Mirene65CESPSPAINRecurve WomenQualification Round
FABER Adrian37CSUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round
FABER Florian38CSUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round
FAZILOVA Leila61BAZEAZERBAIJANRecurve WomenQualification Round
FEUCHT Lorenz16BSUISWITZERLANDCompound MenQualification Round
FOLKARD Naomi66AGBRGREAT BRITAINRecurve WomenQualification Round
FRANGILLI Michele36AITAITALYRecurve MenQualification Round
FURNES Christoffer36BNORNORWAYRecurve MenQualification Round
GALES Andrea4AGBRGREAT BRITAINCompound WomenQualification Round
GODFREY Larry37BGBRGREAT BRITAINRecurve MenQualification Round
GOMEZ Beatriz64CESPSPAINRecurve WomenQualification Round
GONCALVES Luis51APORPORTUGALRecurve MenQualification Round
GORCZYCA Krzysztof17DPOLPOLANDCompound MenQualification Round
GRIGORYAN Roza54AARMARMENIARecurve Women
GRISCHKE Marvin53DLIELIECHTENSTEINRecurve MenQualification Round
GROSS Jaanus49CESTESTONIARecurve MenQualification Round
GSTOETTNER Andreas35DAUTAUSTRIARecurve MenQualification Round
H - I - J - K - L
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
HABJAN MALAVASIC Den41CSLOSLOVENIARecurve MenQualification Round
HAMOR Martin44DCZECZECH REPUBLICRecurve MenQualification Round
HANSEN Stephan18BDENDENMARKCompound MenQualification Round
HARCARIKOVA Lenka69DSVKSLOVAKIARecurve WomenQualification Round
HARDING George39BGBRGREAT BRITAINRecurve MenQualification Round
HAUTAMAKI Juho20DFINFINLANDCompound MenQualification Round
HAZARUMYAN Gevorg30AARMARMENIARecurve MenQualification Round
HENCKELS Jeff47ALUXLUXEMBOURGRecurve MenQualification Round
HOFER Patrizio14BSUISWITZERLANDCompound MenQualification Round
HRISTOV Hristo31BBULBULGARIARecurve MenQualification Round
HRISTOV Yavor Vasilev32BBULBULGARIARecurve MenQualification Round
HUNT Nicky65AGBRGREAT BRITAINRecurve WomenQualification Round
HURBAN JR. Vladimir32ASVKSLOVAKIARecurve MenQualification Round
IRRASCH Dominik34DAUTAUSTRIARecurve MenQualification Round
ISRAELSSON Per14CSWESWEDENCompound MenQualification Round
IVANYTSKYY Heorhiy42AUKRUKRAINERecurve MenQualification Round
JAGER Maja66CDENDENMARKRecurve WomenQualification Round
JANGNAS Erika70BSWESWEDENRecurve WomenQualification Round
JENSEN Tanja4DDENDENMARKCompound WomenQualification Round
JUUTILAINEN Mikko21DFINFINLANDCompound MenQualification Round
KAHLLUND Florian29DGERGERMANYRecurve MenQualification Round
KALASHNIKOV Viktor12BRUSRUSSIAN FEDERATIONCompound MenQualification Round
KARAGEORGIOU Alexandros53AGREGREECERecurve MenQualification Round
KHACHATRYAN David28AARMARMENIARecurve MenQualification Round
KIZELIAUSKAITE Inga10BLTULITHUANIACompound WomenQualification Round
KLEIN Pit49ALUXLUXEMBOURGRecurve MenQualification Round
KNECHTEL Kai11AGERGERMANYCompound MenQualification Round
KOCAMAN Gizem2ATURTURKEYCompound WomenQualification Round
KOENIG Thomas46BFRAFRANCERecurve MenQualification Round
KOMOCAR Jaka40CSLOSLOVENIARecurve MenQualification Round
KONDAS Jaroslav17CSVKSLOVAKIACompound MenQualification Round
KOPNIN Aleksey30BAZEAZERBAIJANRecurve MenQualification Round
KOVAL Victoriya58AUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round
KREICBERGA Anete59BLATLATVIARecurve WomenQualification Round
KUKKOHOVI Heli62CFINFINLANDRecurve WomenQualification Round
KULHAVA Miroslava69ACZECZECH REPUBLICRecurve WomenQualification Round
KUOPPA Taru61CFINFINLANDRecurve WomenQualification Round
LAPSINA Elina58BLATLATVIARecurve WomenQualification Round
LAPSINS Eduards48DLATLATVIARecurve MenQualification Round
LAUBE Marcus12AGERGERMANYCompound MenQualification Round
LAURSEN Anne Marie68CDENDENMARKRecurve WomenQualification Round
LAURSEN Bjarne Marius32DDENDENMARKRecurve MenQualification Round
LAURSEN Patrick17BDENDENMARKCompound MenQualification Round
LAVRENTIEV Oleg24CBLRBELARUSCompound MenQualification Round
LAWTHER Melanie9CIRLIRELANDCompound WomenQualification Round
LEBECQUE Pascale3CFRAFRANCECompound WomenQualification Round
LESNIAK Natalia54DPOLPOLANDRecurve WomenQualification Round
LESNIAK Renata5CPOLPOLANDCompound WomenQualification Round
LIAHUSHEV Alexander38ABLRBELARUSRecurve MenQualification Round
LINSJO Glenn15CSWESWEDENCompound MenQualification Round
LIPIARSKA Karina56DPOLPOLANDRecurve WomenQualification Round
LOBZHENIDZE Yulia54CGEOGEORGIARecurve WomenQualification Round
LOCHMAN Petr43DCZECZECH REPUBLICRecurve MenQualification Round
LOGINOVA Albina3BRUSRUSSIAN FEDERATIONCompound WomenQualification Round
LOKLUOGLU Begul66BTURTURKEYRecurve WomenQualification Round
LONGO Laura3DITAITALYCompound WomenQualification Round
LONGOVA Alexandra70DSVKSLOVAKIARecurve WomenQualification Round
LUIK Siret60DESTESTONIARecurve WomenQualification Round
M - N - O - P
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
MANDIA Claudia65BITAITALYRecurve WomenQualification Round
MANDIA Massimiliano35AITAITALYRecurve MenQualification Round
MARCHENKO Dmytro41AUKRUKRAINERecurve MenQualification Round
MARCU Razvan39DROUROMANIARecurve MenQualification Round
MARGARYAN Haykuhi56AARMARMENIARecurve WomenQualification Round
MARIN Alicia63CESPSPAINRecurve WomenQualification Round
MARKES Ivan24ACROCROATIACompound MenQualification Round
MARKOU Christos52AGREGREECERecurve MenQualification Round
MARKOVIC Irina6BNEDNETHERLANDSCompound WomenQualification Round
MARTENS Rick50BBELBELGIUMRecurve MenQualification Round
MARTINEZ GARRIDO Sergio22DESPSPAINCompound MenQualification Round
MARUSAVA Hanna55BBLRBELARUSRecurve WomenQualification Round
MARZEC Pawel32CPOLPOLANDRecurve MenQualification Round
MASIULIS Mantas23BLTULITHUANIACompound MenQualification Round
MATVEJEVA Rimma57BLATLATVIARecurve WomenQualification Round
MATZKIN Guy43CISRISRAELRecurve MenQualification Round
MATZNER Michael20BAUTAUSTRIACompound MenQualification Round
MAYRHOFER GRITSCH Sabine70CAUTAUSTRIARecurve WomenQualification Round
MEISSNER Janine7AGERGERMANYCompound WomenQualification Round
MIHALIC Matija53CCROCROATIARecurve MenQualification Round
MIRCA Alexandra71BMDAREPUBLIC OF MOLDOVARecurve WomenQualification Round
MORGAN Ashe38BGBRGREAT BRITAINRecurve MenQualification Round
MORKELIUNAS Ignas49DLTULITHUANIARecurve MenQualification Round
MOSESHVILI Jaba28CGEOGEORGIARecurve MenQualification Round
MOSPINEK Justyna55DPOLPOLANDRecurve WomenQualification Round
NAPLOSZEK Slawomir31CPOLPOLANDRecurve MenQualification Round
NARIMANIDZE Khatuna55CGEOGEORGIARecurve WomenQualification Round
NESEMANN Simon28DGERGERMANYRecurve MenQualification Round
NESPOLI Mauro37AITAITALYRecurve MenQualification Round
NESTENG Baard35BNORNORWAYRecurve MenQualification Round
NIKOLAEV Alexey48CRUSRUSSIAN FEDERATIONRecurve MenQualification Round
NOWAK Piotr33CPOLPOLANDRecurve MenQualification Round
NURMSALU Laura61DESTESTONIARecurve WomenQualification Round
O SULLIVAN Lucy5AGBRGREAT BRITAINCompound WomenQualification Round
OJAMAE Pearu Jakob50CESTESTONIARecurve MenQualification Round
OLARU Dan40DMDAREPUBLIC OF MOLDOVARecurve MenQualification Round
OLEKSEJENKO Julia8DLATLATVIACompound WomenQualification Round
OLIVER Amy64AGBRGREAT BRITAINRecurve WomenQualification Round
ORLIC Maja7CCROCROATIACompound WomenQualification Round
ORLIC Vedran52CCROCROATIARecurve MenQualification Round
PAGNI Sergio13DITAITALYCompound MenQualification Round
PAGNONI Federico11DITAITALYCompound MenQualification Round
PARNAT Reena62DESTESTONIARecurve WomenQualification Round
PAVLOVA Anastasia60AUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round
PEINEAU Sebastien15AFRAFRANCECompound MenQualification Round
PEROVA Ksenia57CRUSRUSSIAN FEDERATIONRecurve WomenQualification Round
PETROSYAN Arshak29AARMARMENIARecurve MenQualification Round
PETROV Viktor25ABULBULGARIACompound MenQualification Round
PIFARRE Miguel Angel36CESPSPAINRecurve MenQualification Round
PIIPPO Samuli44BFINFINLANDRecurve MenQualification Round
PKHAKADZE Lasha30CGEOGEORGIARecurve MenQualification Round
PLANEIX Sophie66DFRAFRANCERecurve WomenQualification Round
PLIHON Pierre48BFRAFRANCERecurve MenQualification Round
POCIUNAITE Gerda72ALTULITHUANIARecurve WomenQualification Round
POPOV Semion42DMDAREPUBLIC OF MOLDOVARecurve MenQualification Round
PRIEELS Sarah7BBELBELGIUMCompound WomenQualification Round
PRILEPOV Anton40ABLRBELARUSRecurve MenQualification Round
PRZYBYLSKI Lukasz19DPOLPOLANDCompound MenQualification Round
R - S - T
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
RAMAEKERS Robin51BBELBELGIUMRecurve MenQualification Round
RAVENSCROFT Adam19AGBRGREAT BRITAINCompound MenQualification Round
RAYSIN Maya72BISRISRAELRecurve WomenQualification Round
REPAS Domingos50APORPORTUGALRecurve MenQualification Round
RICHTER Elena61AGERGERMANYRecurve WomenQualification Round
RIST Martin51CESTESTONIARecurve MenQualification Round
RODRIGUEZ Juan I.35CESPSPAINRecurve MenQualification Round
RUBAN Viktor43AUKRUKRAINERecurve MenQualification Round
RUBBEN Guillaume16AFRAFRANCECompound MenQualification Round
RUFER Thomas39CSUISWITZERLANDRecurve MenQualification Round
RUGGIERI Laura67DFRAFRANCERecurve WomenQualification Round
SARTORI Guendalina64BITAITALYRecurve WomenQualification Round
SAUTER Patricia9AGERGERMANYCompound WomenQualification Round
SAUTER Sabine8AGERGERMANYCompound WomenQualification Round
SCHLOESSER Mike11CNEDNETHERLANDSCompound MenQualification Round
SCHOBINGER Celine57DSUISWITZERLANDRecurve WomenQualification Round
SCHULER Luc48ALUXLUXEMBOURGRecurve MenQualification Round
SEGINA Tatiana58CRUSRUSSIAN FEDERATIONRecurve WomenQualification Round
SENYUK Olga62BAZEAZERBAIJANRecurve WomenQualification Round
SENYUK Taras29BAZEAZERBAIJANRecurve MenQualification Round
SHAHNAZARYAN Gohar55AARMARMENIARecurve WomenQualification Round
SHAHNAZARYAN Vasil31AARMARMENIARecurve MenQualification Round
SHUSHADZE Mamuka29CGEOGEORGIARecurve MenQualification Round
SICHENIKOVA Lidiia59AUKRUKRAINERecurve WomenQualification Round
SIGAUSKAS Vladas22BLTULITHUANIACompound MenQualification Round
SIMONOVA Svetlana60BAZEAZERBAIJANRecurve WomenQualification Round
SITAR Dejan24DSLOSLOVENIACompound MenQualification Round
SIVAK Michal25CCZECZECH REPUBLICCompound MenQualification Round
SKALBERG Andreas52DSWESWEDENRecurve MenQualification Round
SLIAUTERIS Modestas51DLTULITHUANIARecurve MenQualification Round
SMORDAL-ERICSSON Mats-Inge15DNORNORWAYCompound MenQualification Round
SOEMOD Camilla5DDENDENMARKCompound WomenQualification Round
SOIZHINOV Zorigto13BRUSRUSSIAN FEDERATIONCompound MenQualification Round
SONNICHSEN Sarah Holst6DDENDENMARKCompound WomenQualification Round
STANIECZEK Anna4CPOLPOLANDCompound WomenQualification Round
STAROSTOVA Eliska70ACZECZECH REPUBLICRecurve WomenQualification Round
STEPANOVA Inna59CRUSRUSSIAN FEDERATIONRecurve WomenQualification Round
SZALANSKA Katarzyna6CPOLPOLANDCompound WomenQualification Round
TEKONIEMI Antti45BFINFINLANDRecurve MenQualification Round
THIRY Nico49BBELBELGIUMRecurve MenQualification Round
TIAINEN Eetu43BFINFINLANDRecurve MenQualification Round
TIMOFEYEVA Ekaterina54BBLRBELARUSRecurve WomenQualification Round
TJENTLAND Oddmund14DNORNORWAYCompound MenQualification Round
TOLKACH Alena56BBLRBELARUSRecurve WomenQualification Round
TOMAT Najka67ASLOSLOVENIARecurve WomenQualification Round
TONIOLI Marcella2DITAITALYCompound WomenQualification Round
TSYBEKDORZHIEV Bair46CRUSRUSSIAN FEDERATIONRecurve MenQualification Round
TSYBZHITOV Bolot47CRUSRUSSIAN FEDERATIONRecurve MenQualification Round
U - V - W - Y
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
UNRUH Lisa63AGERGERMANYRecurve WomenQualification Round
UNSAL Begunhan Elif68BTURTURKEYRecurve WomenQualification Round
VALEEVA Natalia63BITAITALYRecurve WomenQualification Round
VALLADONT Jean-Charles47BFRAFRANCERecurve MenQualification Round
VAN CASPEL Inge5BNEDNETHERLANDSCompound WomenQualification Round
VAN DEN BERG Sjef42BNEDNETHERLANDSRecurve MenQualification Round
VAN DER VEN Rick41BNEDNETHERLANDSRecurve MenQualification Round
VAN DIJCK Sjan63DNEDNETHERLANDSRecurve WomenQualification Round
VASILYAN Nune57AARMARMENIARecurve WomenQualification Round
VENGEROV Roman28BAZEAZERBAIJANRecurve MenQualification Round
WEISS Christian30DGERGERMANYRecurve MenQualification Round
WEISS Johan33DDENDENMARKRecurve MenQualification Round
WHITE Chris17AGBRGREAT BRITAINCompound MenQualification Round
WINTER Karina62AGERGERMANYRecurve WomenQualification Round
WOJTAS Jan18DPOLPOLANDCompound MenQualification Round
WULFF Nikolaj31DDENDENMARKRecurve MenQualification Round
YILMAZ Yagiz45ATURTURKEYRecurve MenQualification Round