Indoor Archery World Cup 2013-14 Stage 3 - European Archery Festival Indoor Archery World Cup 2013-14 Stage 3 - European Archery Festival
Telford Archery (GBR)
Telford (GBR), from 24-01-2014 to 26-01-2014
Indoor Archery World Cup 2013-14 Stage 3 - European Archery Festival
Entries by Country
 
ALGALGERIA
Name
Target
Event
Session
GUENDOUZI Ameur65DRecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
HAMROUCHE Meriem37BRecurve Bow WomenGroup C - Qualification Round
LAMANDÉ Khaled64DRecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
ANEAR Erika27DCompound Bow WomenGroup C - Qualification Round
CRAIG Adam74DRecurve MenGroup D - Qualification Round
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
KNALL Philipp3BCompound MenGroup B - Qualification Round
BARBARBADOS
Name
Target
Event
Session
HAGLEY Dwight56BRecurve MenGroup B - Qualification Round
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ACKX Enzo11BCompound MenGroup B - Qualification Round
AVONDS Luc63DRecurve MenGroup D - Qualification Round
BUYS Simon51BRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
CAUWE Michael11DCompound MenGroup A - Qualification Round
DOMANSKI Michel6DCompound MenGroup D - Qualification Round
DOMANSKI Renaud3DCompound MenGroup D - Qualification Round
DRIESEN Wim49BRecurve MenGroup B - Qualification Round
FREDERICKX Danny65DRecurve MenGroup D - Qualification Round
JACOBS Christine57DRecurve WomenGroup B - Qualification Round
LEMOINE Tom8DCompound MenGroup D - Qualification Round
LOOCKX Valery50BRecurve MenGroup B - Qualification Round
MARTENS Patrick10BCompound MenGroup B - Qualification Round
MERTENS Ernest2DCompound MenGroup D - Qualification Round
NOËZ Alexander66DRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
OLIVIERS Yvo4DCompound MenGroup D - Qualification Round
PAESMANS Glenn9DCompound MenGroup D - Qualification Round
PRIEELS Philippe5DCompound MenGroup D - Qualification Round
PRIEELS Sarah34ACompound WomenGroup D - Qualification Round
SMETS Sophie59DRecurve Junior WomenGroup B - Qualification Round
TREVELS Patrick64DRecurve MenGroup D - Qualification Round
VAN WIJMEERSCH Tamara29BCompound WomenGroup B - Qualification Round
VANDEKERKHOF Peter10DCompound MenGroup D - Qualification Round
VANOEVEREN Stany7DCompound MenGroup D - Qualification Round
VRANCKX Tim11CCompound MenGroup A - Qualification Round
WILLEMS Gladys35ACompound WomenGroup D - Qualification Round
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
FILION Lucie35DRecurve WomenGroup C - Qualification Round
TRILLUS Dietmar12DCompound MenGroup C - Qualification Round
VAN DER SPEK David72DRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
CHNP.R. CHINA
Name
Target
Event
Session
YAO Zhi36CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
ZHANG Zhuoqun22DCompound MenGroup D - Qualification Round
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
KOZUBIK Ladislav71DRecurve MenGroup D - Qualification Round
LOCHMAN Petr70DRecurve MenGroup D - Qualification Round
STAROSTOVA Eliska48DRecurve WomenGroup D - Qualification Round
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
DAMSBO Martin10BCompound MenGroup C - Qualification Round
DUE Brian19DCompound MenGroup D - Qualification Round
FRANDSEN Ida23DCompound Junior WomenGroup C - Qualification Round
HANSEN Stephan17BCompound MenGroup C - Qualification Round
LAURSEN Louise22DCompound Bow WomenGroup C - Qualification Round
LAURSEN Patrick19DCompound MenGroup C - Qualification Round
RASMUSSEN Sasha18DCompound Junior WomenGroup A - Qualification Round
RASMUSSEN Sune12CCompound Junior MenGroup A - Qualification Round
SIGIL Peter20DCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
SOEMOD Camilla21DCompound WomenGroup C - Qualification Round
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
APARICIO Agustin50DRecurve MenGroup B - Qualification Round
BLAZQUEZ Alberto20CCompound MenGroup C - Qualification Round
CARLOTTA PATRICELLI Fabricio58DRecurve MenGroup C - Qualification Round
DE CIA AMEZTOY Fernando13DCompound MenGroup B - Qualification Round
DE CIA GALLEGO Arturo12DCompound MenGroup B - Qualification Round
ESTEVEZ Fred49DRecurve MenGroup B - Qualification Round
GUERRA PIQUE Conrad59DRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
LÓPEZ HERNÁNDEZ Francisco Javier60DRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
RIBAS MALEKZADEH Erfan51DRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
ZURBANO Irati62CRecurve Junior WomenGroup B - Qualification Round
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
OJAMÄE Pearu54DRecurve MenGroup B - Qualification Round
PÄRNAT Reena62DRecurve WomenGroup B - Qualification Round
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
ELOVIRTA Pirkka64CRecurve MenGroup C - Qualification Round
JÄRVENPÄÄ Erja28BCompound WomenGroup B - Qualification Round
JÄRVENPÄÄ Marko14CCompound MenGroup B - Qualification Round
KORHONEN Markus19BCompound MenGroup C - Qualification Round
LANTEE Anne36ACompound WomenGroup D - Qualification Round
PÄRNÄNEN Jukka65CRecurve MenGroup C - Qualification Round
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
AUBERT Thomas50DRecurve MenGroup A - Qualification Round
AUGER Christophe43BRecurve MenGroup B - Qualification Round
BIDAULT Jerome53DRecurve MenGroup D - Qualification Round
BOUTET Alain53DRecurve MenGroup A - Qualification Round
BRASSEUR Sebastien4DCompound MenGroup B - Qualification Round
BURRUS Raphael18CCompound MenGroup D - Qualification Round
CHAILLIOT Bérenger44BRecurve MenGroup B - Qualification Round
COSSADE Eleonore47DRecurve WomenGroup D - Qualification Round
DEDERICHS Antoine16CCompound MenGroup D - Qualification Round
DELOBELLE Fabien17CCompound MenGroup D - Qualification Round
DELOCHE Pierre-Julien15CCompound MenGroup D - Qualification Round
DELOISON Daniel56DRecurve MenGroup D - Qualification Round
DUGRENIER Jean Claude5DCompound MenGroup B - Qualification Round
EAR Karine63BRecurve WomenGroup B - Qualification Round
FAUCHERON Thomas55DRecurve MenGroup D - Qualification Round
FAURON Alexis7DCompound MenGroup B - Qualification Round
GASSE Nicolas15DCompound MenGroup C - Qualification Round
GERZAIN Pierre42BRecurve MenGroup B - Qualification Round
HENRION Luc54DRecurve Bow MenGroup D - Qualification Round
JÉRÉMY Thierry16DCompound MenGroup C - Qualification Round
KRAUS Stephane53DRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
LAURENT Lucot14CCompound MenGroup D - Qualification Round
LEBECQUE Pascale23DCompound WomenGroup B - Qualification Round
LECOINTRE Laurie32DRecurve WomenGroup C - Qualification Round
LERICHE Adrien52DRecurve MenGroup D - Qualification Round
LETY Baptiste47DRecurve MenGroup C - Qualification Round
LOPEO Kevin57DRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
MERCIER Antoine48BRecurve MenGroup B - Qualification Round
PEINEAU Sebastien24CCompound MenGroup D - Qualification Round
PLIHON Pierre51DRecurve MenGroup C - Qualification Round
PORTES Delphine46DRecurve WomenGroup D - Qualification Round
RÉMI Lebrunet52DRecurve MenGroup C - Qualification Round
RUBBEN Guillaume6DCompound MenGroup B - Qualification Round
SANNA Michael48DRecurve MenGroup C - Qualification Round
TISSOT Florian38CRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
VALLADONT Jean-Charles49DRecurve MenGroup C - Qualification Round
VANDIONANT Sandrine25BCompound WomenGroup C - Qualification Round
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
ABEYWICKRAMA Thilina64BRecurve MenGroup D - Qualification Round
ADAMPULLE Mirusha48CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
ADAMS Jamie48ARecurve MenGroup B - Qualification Round
ADAMS Kevin57ARecurve MenGroup B - Qualification Round
AITCHISON James2ACompound MenGroup D - Qualification Round
ALDRIDGE Jonathan52BRecurve MenGroup D - Qualification Round
ALEXANDER Jacqui25DCompound WomenGroup B - Qualification Round
ALEXANDER Malcolm53ARecurve MenGroup D - Qualification Round
ALEXANDER Mike14ACompound MenGroup B - Qualification Round
ALLEN Kenny50BRecurve MenGroup C - Qualification Round
ANDERSON Bruce11ACompound MenGroup B - Qualification Round
ANDERSON Ryan9BCompound Junior MenGroup B - Qualification Round
ANSLEY Dug57BRecurve MenGroup D - Qualification Round
ARCHER Stuart57ARecurve MenGroup C - Qualification Round
ARCHIBALD Stephen62ARecurve MenGroup D - Qualification Round
ARENAS Benjamin60BRecurve MenGroup C - Qualification Round
ARNOLD Matthew2CCompound MenGroup C - Qualification Round
ASHBY Brian51ARecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
AURORA-SMITH Amyce18ACompound WomenGroup A - Qualification Round
AXON Simon57ARecurve MenGroup D - Qualification Round
BACHE Bryn56ARecurve MenGroup B - Qualification Round
BAGGOTT Mark56ARecurve MenGroup D - Qualification Round
BAIGENT Chris47CRecurve MenGroup A - Qualification Round
BAINBRIDGE Tom65ARecurve MenGroup C - Qualification Round
BALDWIN Sam13ACompound MenGroup A - Qualification Round
BALL Chloe16ACompound Junior WomenGroup A - Qualification Round
BALL Zachary3DCompound Junior MenGroup A - Qualification Round
BANNISTER Marc54ARecurve MenGroup B - Qualification Round
BARBY Stuart53BRecurve MenGroup C - Qualification Round
BARBY Victoria31ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
BAULCH Andrew59ARecurve MenGroup C - Qualification Round
BEATTIE Matthew14ACompound MenGroup D - Qualification Round
BEDDARD Andrea32ACompound WomenGroup D - Qualification Round
BEEBY Gareth4CCompound MenGroup C - Qualification Round
BEESE Mark66BRecurve MenGroup D - Qualification Round
BEESE-RAYBOULD Gabriel69BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
BELL Chris16ACompound MenGroup D - Qualification Round
BELL Elizabeth42ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
BELL Jo31ACompound WomenGroup D - Qualification Round
BEVAN Olivia29BRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
BINGHAM James15BCompound MenGroup D - Qualification Round
BINGHAM Rikki30ACompound WomenGroup D - Qualification Round
BLACK Graeme76ARecurve MenGroup D - Qualification Round
BLAKE Alex17BCompound MenGroup D - Qualification Round
BLAKE Emily21ACompound WomenGroup C - Qualification Round
BLAMIRE Paul6BCompound MenGroup D - Qualification Round
BLEWETT Rebecca36BCompound Junior WomenGroup D - Qualification Round
BLISS Matthew42CRecurve MenGroup C - Qualification Round
BOATMAN Charlotte43ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
BODE Amy47CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
BODEN Jacob71CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
BOTTOMLEY Phil42BRecurve MenGroup C - Qualification Round
BOULBY Daniel61BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
BOURGUIGNON Laure60ARecurve WomenGroup B - Qualification Round
BRADLEY Alex9ACompound MenGroup B - Qualification Round
BRADLEY Leigh4ACompound MenGroup B - Qualification Round
BRAMFORD Anthea34ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
BRAMFORD Phil62ARecurve MenGroup C - Qualification Round
BRAUN Jeanetta42CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
BRIDGMAN Alex19ACompound MenGroup D - Qualification Round
BRIDGMAN Kevin21ACompound MenGroup D - Qualification Round
BROOKS Andrew70DRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
BROOKS Jake49CRecurve MenGroup B - Qualification Round
BROWN Chris55CRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
BROWN Danielle27ACompound WomenGroup D - Qualification Round
BROWN Georgie22CCompound WomenGroup C - Qualification Round
BROWN Matthew68BRecurve MenGroup D - Qualification Round
BROWN Neil73BRecurve MenGroup D - Qualification Round
BROWN Shane71ARecurve MenGroup D - Qualification Round
BROWN Sophie22BCompound Junior WomenGroup C - Qualification Round
BROWNING Simon55ARecurve MenGroup D - Qualification Round
BUNCE Jake7CCompound MenGroup C - Qualification Round
BURFITT Pauline17CCompound WomenGroup A - Qualification Round
BURGESS Charlotte58ARecurve WomenGroup B - Qualification Round
BUSBY Duncan25ACompound MenGroup D - Qualification Round
CALE Amanda49CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
CALLAGHAN Lee5ACompound MenGroup C - Qualification Round
CALLAN Rebecca59ARecurve WomenGroup B - Qualification Round
CANTOPHER Lizzie39CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
CARPENTER Adam24BCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
CARPENTER Isabelle31CCompound Junior WomenGroup D - Qualification Round
CARR Ross1CCompound MenGroup D - Qualification Round
CARTWRIGHT Paul9ACompound MenGroup D - Qualification Round
CASSIDY Kevin3CCompound MenGroup C - Qualification Round
CAUGHEY Struan67CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
CAVANAGH John4ACompound MenGroup A - Qualification Round
CHAN Bertina37CRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
CHAN Jeffrey48BRecurve MenGroup C - Qualification Round
CHAPE Fraser9BCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
CHARLES Deborah38CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
CHENG Kelvin55CRecurve MenGroup D - Qualification Round
CLARK Daisy24ACompound Bow WomenGroup B - Qualification Round
CLARKE Mel26ACompound WomenGroup B - Qualification Round
CLARKE Michael54CRecurve MenGroup A - Qualification Round
CLASON Stephanie21CCompound WomenGroup C - Qualification Round
CLAY Paul46CRecurve MenGroup A - Qualification Round
CLAYTON Maya37ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
CLAYTON Pete59BRecurve MenGroup C - Qualification Round
COLE Gary18ACompound MenGroup C - Qualification Round
COLE Jamie19BCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
COLE Sophie48ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
COLES Tony47CRecurve MenGroup B - Qualification Round
CONNOR Claire57CRecurve WomenGroup A - Qualification Round
CONVERY Aimee38BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
CONVERY Alan25CCompound MenGroup D - Qualification Round
COOPER Geoffrey7ACompound MenGroup B - Qualification Round
COOPER Lisa47ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
COPSON Beverley36ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
COPSON Paul43DRecurve MenGroup C - Qualification Round
CORDINGLEY Sam55CRecurve Junior MenGroup A - Qualification Round
CORDINGLEY Simon53CRecurve MenGroup A - Qualification Round
CORKINDALE Tony43BRecurve MenGroup C - Qualification Round
CORLESS Susan40ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
COTTAGE Jamie7BCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
COTTON Alice49BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
COURSE Alan9BCompound MenGroup D - Qualification Round
COVENEY Arthur61ARecurve MenGroup C - Qualification Round
CRAM Thomas71ARecurve MenGroup C - Qualification Round
CRAMP Richard55BRecurve MenGroup D - Qualification Round
CURNOW Rhodri46ARecurve MenGroup B - Qualification Round
CURRALL Adrian53ARecurve MenGroup B - Qualification Round
CURRALL Tom44ARecurve MenGroup B - Qualification Round
CURTIS Glen56CRecurve Bow MenGroup D - Qualification Round
CUTLER Nathan10ACompound MenGroup B - Qualification Round
DALE Matthew6ACompound MenGroup A - Qualification Round
DALES Catherine35CRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
DANDO Lisa30CRecurve WomenGroup C - Qualification Round
DAVAGE Lloyd51CRecurve MenGroup A - Qualification Round
DAVIDSON Brittany24ACompound WomenGroup C - Qualification Round
DAVIS Emma61ARecurve WomenGroup A - Qualification Round
DAVIS Steve2BCompound MenGroup A - Qualification Round
DAY Les52ARecurve MenGroup C - Qualification Round
DE KRETSER Simon69ARecurve Bow MenGroup D - Qualification Round
DENNIS Rheanna21BCompound Junior WomenGroup C - Qualification Round
DENNY Brad65BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
DENT Peter70BRecurve MenGroup C - Qualification Round
DONALD Alexander63ARecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
DOWNIE Beverley62ARecurve WomenGroup A - Qualification Round
DOWNIE Emma29CRecurve WomenGroup C - Qualification Round
DURHAM Mike41CRecurve Bow MenGroup B - Qualification Round
DUTTON Douglas45DRecurve MenGroup C - Qualification Round
EDMONDSON James47ARecurve MenGroup A - Qualification Round
EMENEY Sonnie57CRecurve MenGroup B - Qualification Round
ERASMUS Stefan8CCompound MenGroup B - Qualification Round
EVANS Dion42ARecurve MenGroup B - Qualification Round
EVANS Liam52ARecurve MenGroup B - Qualification Round
EVANS Martin54BRecurve MenGroup D - Qualification Round
EVANS Rhys15CCompound MenGroup A - Qualification Round
EVANS Sean51BRecurve Bow MenGroup D - Qualification Round
EVANS Tecwyn48CRecurve MenGroup B - Qualification Round
FAIRBURN Joe64BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
FAIRLIGHT EDWARDS Ben46ARecurve MenGroup A - Qualification Round
FALL David19ACompound Junior MenGroup C - Qualification Round
FARMER James3BCompound MenGroup D - Qualification Round
FARROW Bethany45CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
FAULKNER Simon12ACompound MenGroup A - Qualification Round
FEWZ Tom44DRecurve MenGroup C - Qualification Round
FINLAY Ian71BRecurve MenGroup D - Qualification Round
FISHER Abbie39ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
FOLEY John1BCompound MenGroup D - Qualification Round
FOLKARD Naomi59ARecurve WomenGroup A - Qualification Round
FORTNAM William70ARecurve MenGroup C - Qualification Round
FOWLER Chris4ACompound MenGroup D - Qualification Round
FRITH Jo26BCompound WomenGroup D - Qualification Round
FROGGATT Simon5CCompound MenGroup C - Qualification Round
FROTSCHER Antje43CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
GALES Andrea34BCompound WomenGroup D - Qualification Round
GAO Billy16ACompound MenGroup C - Qualification Round
GARDNER Ian63ARecurve MenGroup D - Qualification Round
GARRETT Simon68ARecurve MenGroup C - Qualification Round
GEENES Colin17ACompound MenGroup D - Qualification Round
GEORGE Aalin27CCompound Junior WomenGroup C - Qualification Round
GEORGE Kyshiea46CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
GILDER Sally48BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
GLOVER Philip6ACompound MenGroup D - Qualification Round
GODFREY Larry46BRecurve MenGroup C - Qualification Round
GOLD Alan13ACompound MenGroup B - Qualification Round
GOLD Karen27CCompound WomenGroup B - Qualification Round
GOOCH Stephanie40CRecurve Bow WomenGroup D - Qualification Round
GOTT Amy50ARecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
GRANT Malcolm9ACompound MenGroup A - Qualification Round
GRAY Alice28CCompound Junior WomenGroup D - Qualification Round
GRAY Marc46ARecurve MenGroup C - Qualification Round
GRAY Robert61CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
GREALISH Kevin45ARecurve MenGroup C - Qualification Round
GREEN Richard54CRecurve MenGroup D - Qualification Round
GREEN Tim51ARecurve MenGroup A - Qualification Round
GREENWOOD Hope31BCompound WomenGroup D - Qualification Round
GRIFFIN Andy53ARecurve MenGroup A - Qualification Round
GRIFFIN Rebecca25ACompound Junior WomenGroup B - Qualification Round
GRIMWOOD Liam8ACompound MenGroup D - Qualification Round
GRINHAM Jodie22ACompound WomenGroup B - Qualification Round
GROGAN Jack69CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
GROOM Dennis2BCompound MenGroup B - Qualification Round
GROOM Rodney9CCompound MenGroup B - Qualification Round
GROOM Thomas8BCompound Junior MenGroup B - Qualification Round
GROUND Joe53CRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
GUNSTONE Neil50CRecurve MenGroup B - Qualification Round
HACKETT Adam51CRecurve MenGroup B - Qualification Round
HADLEY Liza42BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
HADLEY Paul52BRecurve MenGroup C - Qualification Round
HAGAN Paul12ACompound MenGroup B - Qualification Round
HALDANE Mark11ACompound MenGroup C - Qualification Round
HALL Tom43ARecurve MenGroup A - Qualification Round
HANNAFORD Ian61BRecurve MenGroup D - Qualification Round
HARDING George52ARecurve MenGroup A - Qualification Round
HARPER Amelia32CRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
HARRIS Adam59CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
HARRIS Ian75ARecurve MenGroup D - Qualification Round
HARRIS Sheila19CCompound WomenGroup A - Qualification Round
HAWES Steve46CRecurve MenGroup B - Qualification Round
HEIJNSBROEK Véronique29ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
HENDERSON Gareth43ARecurve Bow MenGroup B - Qualification Round
HICKSON Alex73ARecurve MenGroup D - Qualification Round
HILL Ryan5BCompound MenGroup C - Qualification Round
HIRST Curtis74CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
HIRST Fiona45ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
HOBBS Doug13ACompound MenGroup C - Qualification Round
HODDER Tommy42ARecurve MenGroup A - Qualification Round
HOLDERNESS Lucy33BCompound WomenGroup D - Qualification Round
HOLLINGWORTH Michael42ARecurve MenGroup C - Qualification Round
HOPKINS Andy74BRecurve MenGroup D - Qualification Round
HOPLEY Philip25DCompound MenGroup D - Qualification Round
HORAN Chris8ACompound MenGroup B - Qualification Round
HOTCHKISS Patricia35BCompound WomenGroup D - Qualification Round
HOWARTH Jay58ARecurve MenGroup D - Qualification Round
HOWELL James22BCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
HOWSE James21BCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
HOWSE Tom66CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
HUGGINS Roger50ARecurve MenGroup B - Qualification Round
HUMPHRYS Ben26ACompound MenGroup D - Qualification Round
HUNT Nicky49ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
HUNTER Nick43CRecurve MenGroup B - Qualification Round
HUSTON Patrick65BRecurve MenGroup D - Qualification Round
INGRAM Matthew7BCompound Junior MenGroup B - Qualification Round
IZZAT Eileen22DCompound WomenGroup B - Qualification Round
IZZAT Steve5CCompound MenGroup B - Qualification Round
JAMES Adrian62CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
JARDINE Douglas76BRecurve MenGroup D - Qualification Round
JEAVONS Ryan8ACompound MenGroup C - Qualification Round
JENKINS Vicky2CCompound Bow WomenGroup B - Qualification Round
JENNINGS Claudine27ACompound WomenGroup C - Qualification Round
JERAM Sam23BCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
JOHNSON Dan55ARecurve MenGroup C - Qualification Round
JONES Ben3DCompound MenGroup B - Qualification Round
JONES Dewi60CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
JONES Edwin54BRecurve MenGroup C - Qualification Round
JONES Griff41BRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
JONES Jade58CRecurve WomenGroup B - Qualification Round
JONES Naomi23ACompound WomenGroup C - Qualification Round
JONES Steve9ACompound MenGroup C - Qualification Round
JUDD Michael70BRecurve MenGroup D - Qualification Round
JUDD Stuart71DRecurve MenGroup C - Qualification Round
KEIR Fraser51CRecurve MenGroup D - Qualification Round
KELLY Andrew6BCompound MenGroup A - Qualification Round
KELLY Paul2BCompound MenGroup C - Qualification Round
KERR Richard53ARecurve MenGroup C - Qualification Round
KING Anna23CCompound WomenGroup C - Qualification Round
KING James2ACompound MenGroup C - Qualification Round
KING Liam68DRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
KINGSTON Reuben58CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
KOMLA Monika44ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
KRUSCHE Martin16BCompound MenGroup D - Qualification Round
LANGTON Matthew52ARecurve MenGroup D - Qualification Round
LASHLEY Rebecca37BRecurve WomenGroup D - Qualification Round
LASZKOWICZ Neil12ACompound MenGroup C - Qualification Round
LASZLO Derrick60BRecurve MenGroup D - Qualification Round
LAYTON-JAMES Dean7ACompound MenGroup C - Qualification Round
LEACH David7ACompound MenGroup A - Qualification Round
LEE David8ACompound MenGroup A - Qualification Round
LEE Jamie4BCompound MenGroup B - Qualification Round
LEMON Craig15BCompound MenGroup A - Qualification Round
LENTON Nicola58CRecurve WomenGroup A - Qualification Round
LEVICK Jeremy19CCompound MenGroup D - Qualification Round
LI Kim59BRecurve MenGroup D - Qualification Round
LIENAU Debbie38ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
LILEY Pete55ARecurve Bow MenGroup A - Qualification Round
LINN Mandy60BRecurve WomenGroup B - Qualification Round
LITTLE Harriet50BCompound Junior WomenGroup D - Qualification Round
LITTLECHILD Barbara62ARecurve WomenGroup B - Qualification Round
LLEWELLYN-SMITH Charlotte46BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
LOCHLEA Ru19ACompound WomenGroup A - Qualification Round
LOCK Rob67BRecurve Bow MenGroup D - Qualification Round
LOCKHART Neil3ACompound MenGroup C - Qualification Round
LORD Angela18CCompound WomenGroup A - Qualification Round
LUCAS Craig6ACompound MenGroup B - Qualification Round
LYON Nigel47ARecurve MenGroup C - Qualification Round
MAC GREGOR Paul58BRecurve MenGroup D - Qualification Round
MACDONALD Ian69ARecurve MenGroup C - Qualification Round
MACRINER Jaibez68BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
MACSORLEY Susan41ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
MAGUIRE Frank3ACompound MenGroup A - Qualification Round
MAN Liam63CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
MARSTON Michael56CRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
MARTEL David11ACompound MenGroup A - Qualification Round
MARTIN Rebecc49DRecurve WomenGroup D - Qualification Round
MASEFIELD Jack66BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
MASON James7ACompound MenGroup D - Qualification Round
MASON Lucy30CCompound Junior WomenGroup D - Qualification Round
MCCARTHY Caitlín36CRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
MCCARTHY Michael44CRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
MCKENDRICK Steve7CCompound MenGroup B - Qualification Round
MEASURES Angelina37ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
MERRY Nat27BCompound WomenGroup D - Qualification Round
MESLE Margaux41CRecurve Bow WomenGroup D - Qualification Round
MILL Richard15ACompound MenGroup D - Qualification Round
MILLS Donna63ARecurve Bow WomenGroup B - Qualification Round
MILLS Paulette31CRecurve WomenGroup C - Qualification Round
MITCHELL Jordan24ACompound MenGroup D - Qualification Round
MITCHELL Joshua59ARecurve MenGroup D - Qualification Round
MOHAMMAD Bilaal49ARecurve MenGroup A - Qualification Round
MONTEITH Sarah57ARecurve WomenGroup A - Qualification Round
MONTGOMERY Emer44BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
MONTGOMERY James64CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
MOORE David4BCompound MenGroup C - Qualification Round
MOORE Joshua25BCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
MOORE Rhys63BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
MOORE Victoria46ARecurve WomenGroup D - Qualification Round
MORGAN Ashe58ARecurve MenGroup C - Qualification Round
MORTON Stuart44CRecurve MenGroup A - Qualification Round
MUNSON Alan49ARecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
MURPHY Ciaran57BRecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
MURRAY Jock44CRecurve MenGroup B - Qualification Round
MURRAY Owen54CRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
MUST Emily33ACompound WomenGroup D - Qualification Round
NAKO Enrik44ARecurve MenGroup A - Qualification Round
NASH Roy55ARecurve MenGroup B - Qualification Round
NASH Timothy11BCompound MenGroup C - Qualification Round
NESBITT Mark72BRecurve MenGroup D - Qualification Round
NEUMANN Helen28BCompound Bow WomenGroup D - Qualification Round
NEWBERRY Sarah63DRecurve WomenGroup B - Qualification Round
NEWTON Samuel67ARecurve MenGroup D - Qualification Round
NOWICKI Matthew56BRecurve MenGroup D - Qualification Round
O'HALLORAN Mark48CRecurve MenGroup A - Qualification Round
O'SULLIVAN Lucy32BCompound WomenGroup D - Qualification Round
ODONNELL Mark45CRecurve MenGroup A - Qualification Round
OLIVER Amy60ARecurve WomenGroup A - Qualification Round
PADDON Karl12BCompound MenGroup A - Qualification Round
PALMER Linda29CCompound WomenGroup B - Qualification Round
PARKER Bruce22ACompound MenGroup D - Qualification Round
PARKER Richard66ARecurve MenGroup C - Qualification Round
PARKIN Nigel21DCompound MenGroup D - Qualification Round
PARLE-SMITH Vanessa30ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
PARVESS Mike3BCompound MenGroup C - Qualification Round
PASSINGHAM James18BCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
PATEL Viren44ARecurve MenGroup C - Qualification Round
PATON Jamie10ACompound MenGroup D - Qualification Round
PATTISON Lloyd7BCompound MenGroup D - Qualification Round
PATTISON William74ARecurve MenGroup D - Qualification Round
PEARSON Martin6CCompound MenGroup B - Qualification Round
PINDER Paul69BRecurve MenGroup D - Qualification Round
PINNELLS Stephanie34CRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
PIPER Eleanor41BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
PIPER Louisa47BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
PITMAN Bryony45BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
PLATER Chris15ACompound MenGroup C - Qualification Round
PLEDGER Mark41ARecurve MenGroup A - Qualification Round
POCOCK Jade59CRecurve Junior WomenGroup B - Qualification Round
POOLE Richard52CRecurve MenGroup A - Qualification Round
POTTER Scott6BCompound MenGroup C - Qualification Round
POVEY Rob64ARecurve MenGroup C - Qualification Round
POWELL Daniel60ARecurve MenGroup D - Qualification Round
POWELL Simon43ARecurve MenGroup C - Qualification Round
PRETORIUS Frank67ARecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
PRICE Chris10BCompound MenGroup A - Qualification Round
PRIESTMAN Vlada32ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
PRIOR Erin32CCompound Junior WomenGroup D - Qualification Round
PRIOR John61ARecurve MenGroup D - Qualification Round
PURSER Alex22CCompound MenGroup D - Qualification Round
PURSLOW Marc2ACompound MenGroup B - Qualification Round
QADIR Adeel48ARecurve MenGroup C - Qualification Round
RAFEELDEEN Nawfar75BRecurve MenGroup D - Qualification Round
RAVENSCROFT Adam11BCompound MenGroup D - Qualification Round
REES Malcolm10BCompound MenGroup D - Qualification Round
REID Christopher46DRecurve MenGroup C - Qualification Round
REID Jacob67BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
REYNOLDS Stephanie38DRecurve WomenGroup C - Qualification Round
RICKETTS Julian23ACompound MenGroup D - Qualification Round
RIDSDILL Thomas42CRecurve MenGroup B - Qualification Round
RIGBY Sarah24CCompound WomenGroup C - Qualification Round
RIKUNENKO Andy8BCompound MenGroup D - Qualification Round
ROBINSON Ian3CCompound MenGroup B - Qualification Round
RODGERS David18ACompound MenGroup D - Qualification Round
ROSENBAUM Trent51ARecurve MenGroup B - Qualification Round
ROWLAND Gary53BRecurve MenGroup D - Qualification Round
ROWLEY Marc55BRecurve MenGroup C - Qualification Round
ROYAL John3ACompound MenGroup B - Qualification Round
RUDD Mark4ACompound MenGroup C - Qualification Round
RUDYE Matt20DCompound MenGroup C - Qualification Round
RUTHVEN Sophie35ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
RYAN Julie17ACompound WomenGroup A - Qualification Round
SADLER Roy8BCompound MenGroup A - Qualification Round
SAGOO Jaspreet43BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
SAVAGE Victoria36DRecurve Bow WomenGroup D - Qualification Round
SCOTT Andrew6ACompound MenGroup C - Qualification Round
SCOTT Duncan68ARecurve MenGroup D - Qualification Round
SCOTT Kyle10ACompound MenGroup A - Qualification Round
SCOTT Nicola58ARecurve WomenGroup A - Qualification Round
SCOTT Paul65ARecurve MenGroup D - Qualification Round
SCOTT Simon5BCompound MenGroup D - Qualification Round
SEDDON Simon3ACompound MenGroup D - Qualification Round
SHARPE Matthew50ARecurve MenGroup C - Qualification Round
SHAW Adam4BCompound MenGroup D - Qualification Round
SHIP Tim48ARecurve MenGroup A - Qualification Round
SHREEVES Andrew43CRecurve MenGroup A - Qualification Round
SIMMONS Davi54ARecurve MenGroup C - Qualification Round
SIMPSON Nichola29BCompound WomenGroup D - Qualification Round
SINCLAIR James14BCompound MenGroup D - Qualification Round
SLATER Jason15ACompound MenGroup B - Qualification Round
SLATER Jessie61CRecurve Junior WomenGroup B - Qualification Round
SLATER Lewis52CRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
SMITH Alex72ARecurve MenGroup D - Qualification Round
SMITH Alexander54ARecurve MenGroup D - Qualification Round
SMITH Andrew49ARecurve MenGroup B - Qualification Round
SMITH Hayley60CRecurve Junior WomenGroup B - Qualification Round
SMITH Hollie26CCompound Junior WomenGroup C - Qualification Round
SMITH Lois44CRecurve WomenGroup D - Qualification Round
SMITH Louise25ACompound WomenGroup C - Qualification Round
SMITH Martin50CRecurve MenGroup A - Qualification Round
SMITH Michael62BRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
SPINKS Abbie25CCompound Junior WomenGroup C - Qualification Round
STANGER Stewart6CCompound MenGroup C - Qualification Round
STANLEY Matt12BCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
STEWART Brad51DRecurve MenGroup D - Qualification Round
STRETTON Jessica23ACompound Junior WomenGroup B - Qualification Round
STRIPP Jan13BCompound MenGroup D - Qualification Round
STUBBS Emilyrose33CRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
STUBBS George18BCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
STUBBS John5ACompound MenGroup A - Qualification Round
SULLIVAN Pippa26ACompound WomenGroup C - Qualification Round
SUTHERLAND Gavin50ARecurve MenGroup A - Qualification Round
SWETMAN Kim22ACompound WomenGroup C - Qualification Round
SWETMAN Laura29ACompound WomenGroup D - Qualification Round
TAMLYN Marc52CRecurve MenGroup D - Qualification Round
TATE Jonathan46CRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
TAYLOR Alex20BCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
TAYLOR Eric20ACompound MenGroup C - Qualification Round
TAYLOR Harry56BRecurve MenGroup C - Qualification Round
TAYLOR Helen28ACompound WomenGroup D - Qualification Round
TAYLOR Pip38DRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
TAYLOR Thomas6BCompound Junior MenGroup B - Qualification Round
TERRY Emma37CRecurve Bow WomenGroup D - Qualification Round
THOMAS Adam57CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
THOMAS Geraint2BCompound MenGroup D - Qualification Round
THOMAS Lance45BRecurve MenGroup C - Qualification Round
THOMAS-PRAUSE Gareth51BRecurve MenGroup C - Qualification Round
THOMAS-PRAUSE Kai8BCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
THOMPSON Daniel70CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
THOMSON Stephen49CRecurve MenGroup A - Qualification Round
TIGHE Danielle40BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
TIMMINS David62BRecurve MenGroup D - Qualification Round
TIPPING Harrison5BCompound MenGroup B - Qualification Round
TIPPING Rebekah33ARecurve WomenGroup C - Qualification Round
TITTENSOR Paul63BRecurve MenGroup D - Qualification Round
TOHOVITIS George41BRecurve MenGroup A - Qualification Round
TOMBE Chris17ACompound MenGroup C - Qualification Round
TOTH Richard4BCompound MenGroup A - Qualification Round
TOWNSEND Linda24BCompound WomenGroup B - Qualification Round
TURNER Thomas45CRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
URQUHART James5BCompound MenGroup A - Qualification Round
VERRIER Vince14ACompound MenGroup C - Qualification Round
VICK Jacob68CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
VINEY Benjamin60ARecurve MenGroup C - Qualification Round
WAKEFIELD John41ARecurve MenGroup B - Qualification Round
WAKENSHAW James56ARecurve MenGroup C - Qualification Round
WALCH Adam65CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
WALCH Andrew51ARecurve MenGroup D - Qualification Round
WALCH Ben73CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
WALCH Daniel72CRecurve Junior MenGroup D - Qualification Round
WALKER John2ACompound MenGroup A - Qualification Round
WALLINGTON Lloyd7BCompound MenGroup A - Qualification Round
WARD Steven5ACompound MenGroup B - Qualification Round
WARNER Lizzie37DRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
WATERWORTH Harrison43BRecurve Junior MenGroup A - Qualification Round
WATSON Gavin47ARecurve MenGroup B - Qualification Round
WAYMAN Isobel29ACompound Junior WomenGroup B - Qualification Round
WENDORF Karl1ACompound MenGroup D - Qualification Round
WESTMAN Christie30BCompound WomenGroup D - Qualification Round
WESTON Tony9BCompound MenGroup A - Qualification Round
WHITBREAD Leigh54ARecurve MenGroup A - Qualification Round
WHITE Chris12ACompound MenGroup D - Qualification Round
WHITE Richard47BRecurve MenGroup C - Qualification Round
WHITTINGHAM Alistair10ACompound MenGroup C - Qualification Round
WIEHE Simon70ARecurve MenGroup D - Qualification Round
WIFFEN Mark45ARecurve MenGroup A - Qualification Round
WILLIAMS Hayley39BRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
WILLIS Andrew49BRecurve MenGroup C - Qualification Round
WILLIS Reuben56CRecurve Junior MenGroup A - Qualification Round
WILLS Alan64ARecurve MenGroup D - Qualification Round
WILSON Darrel20ACompound MenGroup D - Qualification Round
WILSON Nigel44BRecurve MenGroup C - Qualification Round
WILSON Rob56ARecurve MenGroup A - Qualification Round
WISEMAN Luke11BCompound Junior MenGroup A - Qualification Round
WISEMAN Mark3BCompound MenGroup A - Qualification Round
WOODALL Aidan66ARecurve Bow MenGroup D - Qualification Round
WOODGATE Chris45BRecurve Junior MenGroup A - Qualification Round
WOODHOUSE Ryan44BRecurve Junior MenGroup A - Qualification Round
WRIGHT Ian4CCompound MenGroup B - Qualification Round
ZAADSTRA Emily61ARecurve WomenGroup B - Qualification Round
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
ASBACH Jens18DCompound MenGroup C - Qualification Round
BAIER Kat35CCompound WomenGroup D - Qualification Round
BERK Matthias61DRecurve MenGroup D - Qualification Round
BOLM Michael62DRecurve MenGroup D - Qualification Round
HARTMANN Daniel60DRecurve Bow MenGroup D - Qualification Round
HAUSLER Michael23DCompound MenGroup D - Qualification Round
KNOBLING Charly57DRecurve MenGroup C - Qualification Round
MEINELT Christoph55DRecurve MenGroup C - Qualification Round
MEISSNER Janine26DCompound WomenGroup C - Qualification Round
RICHTER Elena30BRecurve WomenGroup C - Qualification Round
ROHRBERG Sebastian56DRecurve MenGroup C - Qualification Round
SCHMITZ Carlo48CRecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
SEIBOLD Juergen58DRecurve MenGroup D - Qualification Round
VON DER MARWITZ Erik14BCompound Bow MenGroup B - Qualification Round
WERNER Boris59DRecurve Bow MenGroup D - Qualification Round
WINTER Karina31BRecurve WomenGroup C - Qualification Round
HKGHONG KONG, CHINA
Name
Target
Event
Session
CHAN Anton24DCompound MenGroup D - Qualification Round
CHUI Chun Man41DRecurve MenGroup A - Qualification Round
TSO Kai Chun14ACompound MenGroup A - Qualification Round
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
DEAK Gergo68CRecurve MenGroup C - Qualification Round
DEZSO Janos75DRecurve MenGroup D - Qualification Round
NAGY Akos55BRecurve MenGroup B - Qualification Round
OROSZ Viktor21CCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
SZ.-TÓBI Nikoletta25DCompound Junior WomenGroup C - Qualification Round
INDINDIA
Name
Target
Event
Session
KESINENI Swetha17DCompound Junior WomenGroup A - Qualification Round
NACHUPALLY Arun2DCompound Bow MenGroup B - Qualification Round
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
AGNEW Susan39DRecurve WomenGroup D - Qualification Round
ASHE Steffan54DRecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
BANKS Adam47BRecurve MenGroup B - Qualification Round
BANKS Christopher2DCompound Bow MenGroup A - Qualification Round
BIRKBY Richard58CRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
BYRNE Carl16DCompound MenGroup D - Qualification Round
BYRNE James53CRecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
BYRNE Ryan55CRecurve MenGroup C - Qualification Round
CAMPOS Aldrin48BRecurve MenGroup A - Qualification Round
CONROY Victor10DCompound MenGroup A - Qualification Round
CONWAY Glen16BCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
COYLE DIEZ Diego51CRecurve MenGroup C - Qualification Round
CUNNINGHAM Martin47CRecurve MenGroup C - Qualification Round
CURTIN Sean56CRecurve MenGroup C - Qualification Round
CUTHBERT Mairead36BRecurve WomenGroup C - Qualification Round
CUTHBERT Sinead31DRecurve WomenGroup C - Qualification Round
DOWNEY Junior57BRecurve MenGroup B - Qualification Round
DOYLE Alan49BRecurve MenGroup A - Qualification Round
DUNNE Sarah57DRecurve WomenGroup A - Qualification Round
EVANS Philip15DCompound MenGroup D - Qualification Round
FINN Aisling29DRecurve WomenGroup C - Qualification Round
GALVIN James9DCompound MenGroup A - Qualification Round
GARTON Adam53CRecurve MenGroup D - Qualification Round
GAYNOR Eimhin18DCompound Junior MenGroup D - Qualification Round
GAYNOR Lauren32DCompound Junior WomenGroup D - Qualification Round
HALL Robert14BCompound MenGroup C - Qualification Round
HALLY John50CRecurve MenGroup C - Qualification Round
HAMILTON Jeff46BRecurve MenGroup A - Qualification Round
HAMILTON Katie43DRecurve Bow WomenGroup D - Qualification Round
HIGSON Abigail28ACompound Junior WomenGroup B - Qualification Round
JORDAN Shane49CRecurve MenGroup C - Qualification Round
JUDGE Shona41DRecurve WomenGroup D - Qualification Round
LAWTHER Mel28DCompound Bow WomenGroup D - Qualification Round
LEEN David54CRecurve Bow MenGroup C - Qualification Round
LILLEY Noleen29DCompound WomenGroup D - Qualification Round
MAC AN BHREITHIÚN Fiachra14DCompound MenGroup D - Qualification Round
MAHONY Leo46BRecurve MenGroup B - Qualification Round
MCNEILL Darren13BCompound MenGroup C - Qualification Round
MURPHY Hugh13CCompound MenGroup B - Qualification Round
MURPHY Sharon27ACompound Junior WomenGroup B - Qualification Round
O' CALLAGHAN Malcolm12DCompound MenGroup A - Qualification Round
O'DUILL Rohan17DCompound MenGroup D - Qualification Round
O'HARE Suzanne27DCompound WomenGroup D - Qualification Round
O'NEILL Orla58DRecurve WomenGroup A - Qualification Round
O'REILLY Katrina59DRecurve WomenGroup A - Qualification Round
O'REILLY Martin47BRecurve MenGroup A - Qualification Round
PATTISON Deirdre26CCompound WomenGroup D - Qualification Round
REIDY Maeve40DRecurve WomenGroup D - Qualification Round
ROGERS MACRUAIDHRI Eamonn13DCompound MenGroup A - Qualification Round
ROGERS MHICRUAIDHRI Deirdre16BCompound WomenGroup A - Qualification Round
RYAN Christopher12DCompound MenGroup D - Qualification Round
SMITH John15BCompound MenGroup C - Qualification Round
TWOMEY Sarah42DRecurve Bow WomenGroup D - Qualification Round
VERJANS-MACDERMOTT Fiachra57CRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
WALLACE Darren52CRecurve MenGroup C - Qualification Round
WALSH Ciaran50BRecurve MenGroup A - Qualification Round
WILSON Stuart11DCompound MenGroup D - Qualification Round
WRIGLEY Jason13DCompound MenGroup D - Qualification Round
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ANASTASIO Anastasia23BCompound WomenGroup B - Qualification Round
BERNARDINI Carlo15BCompound MenGroup B - Qualification Round
BUCCI Valentina60DRecurve WomenGroup A - Qualification Round
CARPENEDO Thomas50CRecurve MenGroup D - Qualification Round
CHIODO Carlo49DRecurve MenGroup A - Qualification Round
COMPAGNUCCI Claudia61DRecurve WomenGroup A - Qualification Round
CROCE Fulvio45DRecurve MenGroup A - Qualification Round
FABI Franco55DRecurve MenGroup B - Qualification Round
LIONETTI Pia Carmen Maria44DRecurve WomenGroup D - Qualification Round
MONACHESI Massimiliano44DRecurve MenGroup A - Qualification Round
MONACHESI Massimo47DRecurve MenGroup A - Qualification Round
OPIMO Alessio13CCompound MenGroup A - Qualification Round
PAGNI Sergio13CCompound MenGroup D - Qualification Round
PETRUCCI Luigi67CRecurve MenGroup C - Qualification Round
PICCHIO Luca66CRecurve MenGroup C - Qualification Round
POLIDORI Jacopo12BCompound MenGroup B - Qualification Round
RASILE Angelo42DRecurve MenGroup A - Qualification Round
RENZI Luigi46DRecurve MenGroup A - Qualification Round
ROVERE Anita45DRecurve Junior WomenGroup D - Qualification Round
SCARPATO Salvatore43DRecurve MenGroup A - Qualification Round
SPIGARELLI Massimo48DRecurve MenGroup A - Qualification Round
TOMASI Jessica34BRecurve WomenGroup C - Qualification Round
JPNJAPAN
Name
Target
Event
Session
TANEBE Hiroshi17DCompound MenGroup C - Qualification Round
KORKOREA
Name
Target
Event
Session
CHANG Hye Jin60BRecurve WomenGroup A - Qualification Round
JEON Sung Eun58BRecurve WomenGroup A - Qualification Round
KIM Min Jong61BRecurve WomenGroup A - Qualification Round
KIM Yu Mi59BRecurve WomenGroup A - Qualification Round
PARK Se Hui57BRecurve WomenGroup A - Qualification Round
WOO Songi61BRecurve WomenGroup B - Qualification Round
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
SERNA Jonas5ACompound MenGroup D - Qualification Round
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
SCHAUS Jil38ARecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ALVARADO Gerardo9DCompound MenGroup B - Qualification Round
DOMINGUEZ Rosalia25BCompound WomenGroup B - Qualification Round
FIERRO Julio8DCompound MenGroup B - Qualification Round
GONZALEZ Gina63CRecurve WomenGroup B - Qualification Round
GONZALEZ Ivan42DRecurve MenGroup B - Qualification Round
GONZALEZ Rodolfo10DCompound MenGroup B - Qualification Round
INFANTE Luis Esteban43DRecurve MenGroup B - Qualification Round
MERINO Brenda27DCompound WomenGroup B - Qualification Round
NOLAZCO Daniela58BRecurve WomenGroup B - Qualification Round
OCHOA Linda22BCompound WomenGroup B - Qualification Round
QUEVEDO Cecilio11DCompound MenGroup B - Qualification Round
RODRIGUEZ Katya Sofia28CCompound WomenGroup B - Qualification Round
ROMAN Aida60DRecurve WomenGroup B - Qualification Round
SANCHEZ HERNANDEZ Mariana59BRecurve WomenGroup B - Qualification Round
SANSORES Hector44DRecurve MenGroup B - Qualification Round
URIBE Orlando41DRecurve MenGroup B - Qualification Round
MONMONACO
Name
Target
Event
Session
QUINN Kelea35BRecurve WomenGroup C - Qualification Round
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BLEYENDAAL Ruben13BCompound MenGroup A - Qualification Round
BOER Derk15CCompound MenGroup C - Qualification Round
BRUNTINK José45BRecurve WomenGroup B - Qualification Round
COUWENBERG Martine35DCompound WomenGroup D - Qualification Round
DARIS Leonard69DRecurve MenGroup D - Qualification Round
DOLDERMAN Sander13BCompound MenGroup B - Qualification Round
ELZINGA Peter12BCompound MenGroup D - Qualification Round
ELZINGA Vanessa33DCompound WomenGroup D - Qualification Round
GOOSSENS Drik47DRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
GOOSSENS Kees46DRecurve MenGroup B - Qualification Round
GOOSSENS Teun48DRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
HOLL Xander60CRecurve MenGroup C - Qualification Round
KNEPPERS Marijn16DCompound WomenGroup A - Qualification Round
KROEDERS Marleen38BRecurve WomenGroup C - Qualification Round
KWAKS Sarah62CRecurve WomenGroup A - Qualification Round
MARKOVIC Irina24DCompound WomenGroup C - Qualification Round
SCHLOESSER Mike13ACompound MenGroup D - Qualification Round
STAS Hareld20CCompound MenGroup D - Qualification Round
VAN CASPEL Inge34DCompound WomenGroup D - Qualification Round
VAN DEN BERG Sjef67DRecurve MenGroup D - Qualification Round
VAN DER VEEKEN Pascal61CRecurve MenGroup C - Qualification Round
VAN DER VEN Rick68DRecurve MenGroup D - Qualification Round
VAN DIJK Rob42BRecurve MenGroup A - Qualification Round
VAN DRUNEN Johan16CCompound MenGroup C - Qualification Round
VAN LIESHOUT Tom59CRecurve MenGroup C - Qualification Round
VAN ZUTPHEN Fred14CCompound MenGroup C - Qualification Round
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
AAMAAS Njaal3DCompound MenGroup C - Qualification Round
BEER-JOHANSEN Hugo8DCompound MenGroup A - Qualification Round
BEER-JOHANSEN Sigmund5DCompound MenGroup A - Qualification Round
EVENSEN Ragnar9DCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
FIGVED Tommy7DCompound MenGroup C - Qualification Round
FYKSE Gunnar6DCompound MenGroup C - Qualification Round
GRYDELAND Astrid Nina17BCompound WomenGroup A - Qualification Round
GRYDELAND Jan4DCompound MenGroup A - Qualification Round
GRYDELAND Runa18BCompound WomenGroup A - Qualification Round
HASLESTAD Marius7DCompound MenGroup A - Qualification Round
HOLTE Ole53BRecurve MenGroup A - Qualification Round
KLINGSHEIM Joakim62CRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
KROGH Ina59CRecurve WomenGroup A - Qualification Round
LIE Eivind23CCompound MenGroup D - Qualification Round
MØLSLETT Oda19BCompound Junior WomenGroup A - Qualification Round
MØLSLETT Sondre55BRecurve Junior MenGroup A - Qualification Round
NESE Oddgeir4DCompound MenGroup C - Qualification Round
NESSET Jon54BRecurve Junior MenGroup A - Qualification Round
NODLAND Bent8DCompound MenGroup C - Qualification Round
RUSÅS Martine60CRecurve Junior WomenGroup A - Qualification Round
RUSÅS Per-Olav52BRecurve MenGroup A - Qualification Round
SAURDAL Bjørnar63CRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
SØRAAS Kenneth6DCompound MenGroup A - Qualification Round
TJENTLAND Oddmund5DCompound MenGroup C - Qualification Round
TORNES Eilif76CRecurve MenGroup D - Qualification Round
WESTBERG Kolbjørn51BRecurve MenGroup A - Qualification Round
PHIPHILIPPINES
Name
Target
Event
Session
SARMIENTO Florland76DRecurve MenGroup D - Qualification Round
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
PIETRUSINSKI Ludwik53DRecurve Junior MenGroup B - Qualification Round
SIERAKOWSKI Kacper52DRecurve MenGroup B - Qualification Round
STRYJECKA - REJMER Maja62BRecurve WomenGroup B - Qualification Round
PORPORTUGAL
Name
Target
Event
Session
GONCALVES Jose71BRecurve MenGroup C - Qualification Round
SERRALHEIRO Pedro15CCompound Bow MenGroup B - Qualification Round
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
CECATI Vlad71CRecurve MenGroup C - Qualification Round
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
LOGINOVA Albina24DCompound WomenGroup B - Qualification Round
NOVIKOVA Elena26BCompound WomenGroup C - Qualification Round
SBRODOV Mikhail14BCompound MenGroup A - Qualification Round
SEGINA Tatiana30DRecurve WomenGroup C - Qualification Round
SINSINGAPORE
Name
Target
Event
Session
FONG Yik Tze75CRecurve MenGroup D - Qualification Round
LIM Austin66DRecurve MenGroup C - Qualification Round
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
CERNE Toja27BCompound WomenGroup C - Qualification Round
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
BOVISI Marco61DRecurve MenGroup C - Qualification Round
DEINEKO Iliana33BRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
DIELEN Nathalie45DRecurve WomenGroup B - Qualification Round
DIELEN Tom45ARecurve MenGroup B - Qualification Round
FASEL Lucie33DRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
FREIRE DOS SANTOS Rafael62DRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
GLOOR Bruno18CCompound Bow MenGroup C - Qualification Round
GLOOR Tatiana62BRecurve Bow WomenGroup A - Qualification Round
HOFER Patrizio11CCompound MenGroup C - Qualification Round
MINGARD Emilien63DRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
SCHOBINGER Céline32BRecurve WomenGroup C - Qualification Round
WANZENRIED Barbara61DRecurve WomenGroup B - Qualification Round
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
HURBAN JUN Vladimir67DRecurve Junior MenGroup C - Qualification Round
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
BORGSTRÖM Hampus13DCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
CARLSSON Isak20BCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
IDERBRANT Martin14CCompound MenGroup A - Qualification Round
ISRAELSSON Pär10DCompound MenGroup C - Qualification Round
KANGASNIEMI Johan73DRecurve MenGroup D - Qualification Round
LAGNEHOLT Marcus14DCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
LANGE David56BRecurve MenGroup A - Qualification Round
LUNDIN Morgan11DCompound MenGroup C - Qualification Round
NILSSON Jessica61CRecurve Junior WomenGroup A - Qualification Round
THATHAILAND
Name
Target
Event
Session
HOTRABHVANON Sukrit69CRecurve MenGroup C - Qualification Round
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
TANDOGAN Baris19CCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
USAUSA
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Steve10CCompound MenGroup D - Qualification Round
ARMSTRONG Garret15ACompound MenGroup A - Qualification Round
BASS Henry9CCompound MenGroup D - Qualification Round
BEAUBOUEF Chance10CCompound MenGroup B - Qualification Round
BUTTS Jimmy11CCompound Bow MenGroup B - Qualification Round
CHECKEROSKI Timothy8CCompound MenGroup A - Qualification Round
CHRISTENBERRY Darrin11CCompound MenGroup D - Qualification Round
COLIN Christie31DCompound WomenGroup D - Qualification Round
COUSINS Dave12CCompound MenGroup D - Qualification Round
CUSICK Jeremiah53BRecurve MenGroup B - Qualification Round
DEATON Bridger4CCompound MenGroup D - Qualification Round
DENTON Douglas45CRecurve MenGroup B - Qualification Round
DESTON Chris2CCompound MenGroup D - Qualification Round
ELLISON Brady51DRecurve MenGroup A - Qualification Round
GAUVIN Crystal34CCompound WomenGroup D - Qualification Round
GELLENTHIEN Braden6CCompound MenGroup D - Qualification Round
GRIGGS Eric9CCompound MenGroup A - Qualification Round
HARRELSON Christine26CCompound WomenGroup B - Qualification Round
HAYDEN Jay10CCompound MenGroup C - Qualification Round
HEWES William9CCompound MenGroup C - Qualification Round
HOUSER David17CCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
HUNHOFF Kendra34DRecurve Junior WomenGroup C - Qualification Round
JONES Erika30DCompound WomenGroup D - Qualification Round
KAMINSKI Jake52DRecurve MenGroup A - Qualification Round
KEISER Gabby23BCompound Junior WomenGroup C - Qualification Round
KELLER Lexi24BCompound WomenGroup C - Qualification Round
LAZAROFF Brett54BRecurve MenGroup B - Qualification Round
MORGAN Levi10CCompound MenGroup A - Qualification Round
NYSVEN Elliot13CCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
POLLARD Michael8CCompound MenGroup D - Qualification Round
REYES Brandon7CCompound MenGroup D - Qualification Round
RYALS IV George12CCompound Bow MenGroup B - Qualification Round
TEDFORD Paul8CCompound MenGroup C - Qualification Round
VAN NATTA Jamie33CCompound WomenGroup D - Qualification Round
WARREN Owen12CCompound Junior MenGroup C - Qualification Round
WILDE Logan5CCompound MenGroup D - Qualification Round
WILDE Reo11ACompound MenGroup D - Qualification Round
WILKEY Kevin7CCompound MenGroup A - Qualification Round
WILKIN Joe6CCompound MenGroup A - Qualification Round