Indoor Archery World Cup 2013-14 Stage 1 Indoor Archery World Cup 2013-14 Stage 1
Marrakesh Archery (MAR)
Marrakesh (MAR), from 16-11-2013 to 17-11-2013
Indoor Archery World Cup 2013-14 Stage 1
Entries by Country
 
ALG01CSTA EL-HARRACH
Name
Target
Event
Session
BOUHAHA Sara11DRecurve WomenMorning Session - 8:30
SERIR Adlane25CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
SERIR Djaafer24CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ALG02EL QUODS ARCHERY
Name
Target
Event
Session
AGGAD Abdelkarim15DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
MEGHERBI M'Hamed18DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
MEGHERBI Mounir17DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
OUARED Omar16DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ALG03MOSTAKBEL OUED SMAR
Name
Target
Event
Session
HAMROUCHE Meriem12CRecurve WomenMorning Session - 8:30
LAMANDE Khaled Sofiane28ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
BEL01GSR BRUXELLES
Name
Target
Event
Session
CAUWE Michaël7CCompound MenAfternoon Session - 12:15
PRIEËLS Sarah4ACompound WomenMorning Session - 8:30
BEL02LEF-ARCHERY
Name
Target
Event
Session
DELVIGNE Dominique2DCompound MenAfternoon Session - 12:15
HULIN Françoise2BCompound WomenMorning Session - 8:30
URBAIN Roger1DCompound MenAfternoon Session - 12:15
BEL03SSA ALKEN
Name
Target
Event
Session
ACKX Enzo8ACompound MenAfternoon Session - 12:15
CIV01FIVTA
Name
Target
Event
Session
ESSIS Akpa Samuel Bethel23CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
KOUADIO Tanoh Herbert21CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
TEKI KOFFI Anderson22CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
CIV02IVORY COAST
Name
Target
Event
Session
FRANGILLI Carla12DRecurve WomenMorning Session - 8:30
ESP01MORATALAZ
Name
Target
Event
Session
AZCUE MUNOZ Miguel27ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
GONZALEZ TORRES Javier26ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
FIN01ARCHERY CLUB ULVILA
Name
Target
Event
Session
JARVENPAA Erja1CCompound WomenMorning Session - 8:30
JARVENPAA Marko9CCompound MenAfternoon Session - 12:15
FRA011ÈRE CGNIE DE FONTENAY
Name
Target
Event
Session
GALLAIS-DUTRIEZ Alban1CCompound MenAfternoon Session - 12:15
GALLAIS-DUTRIEZ Alexandra3BCompound WomenMorning Session - 8:30
INACIO Tony2CCompound MenAfternoon Session - 12:15
FRA02AIX LES BAINS
Name
Target
Event
Session
AUZET Noël30DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
FRA03ARCHERS DE LA TOUREZE
Name
Target
Event
Session
DESCALZO Maxime27CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
FRA04ARCHERS DE SAINT MARD
Name
Target
Event
Session
LERICHE Adrien29BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
LOPEO Kévin23BRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
FRA05BALMA
Name
Target
Event
Session
PORTES Delphine10CRecurve WomenMorning Session - 8:30
FRA06BESANÇON
Name
Target
Event
Session
MULET Jean René4CCompound MenAfternoon Session - 12:15
SAILLARD Philippe3CCompound MenAfternoon Session - 12:15
FRA07BRIENON
Name
Target
Event
Session
OUADOUDI Fatine12ARecurve WomenMorning Session - 8:30
FRA08COLMAR
Name
Target
Event
Session
FAURON Alexis4ACompound MenAfternoon Session - 12:15
HORNER Philippe Albert9BCompound MenAfternoon Session - 12:15
FRA09COMPIEGNE
Name
Target
Event
Session
TAVERNIER Olivier32ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
FRA10GRANDE SAINTE
Name
Target
Event
Session
LEBECQUE Pascale1BCompound WomenMorning Session - 8:30
FRA11HAGUENAU
Name
Target
Event
Session
BURRUS Raphael6BCompound MenAfternoon Session - 12:15
FRA12MEURSAULT
Name
Target
Event
Session
DEMATOS Laure2CCompound WomenMorning Session - 8:30
FRA13NIMES
Name
Target
Event
Session
AUBERT Thomas28CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
TOUSSAINT Melina10BRecurve WomenMorning Session - 8:30
FRA14PERIGNY
Name
Target
Event
Session
REURE Eliane13CRecurve WomenMorning Session - 8:30
FRA15RENNES
Name
Target
Event
Session
BILQUEY Séverine4BCompound WomenMorning Session - 8:30
FAUCHERON Thomas29ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
FRA16S.T.A.R
Name
Target
Event
Session
CORBEZ Fabrice19DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
DELOBELLE Fabien3BCompound MenAfternoon Session - 12:15
LEGET Laurent21DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
PEINEAU Sébastien4BCompound MenAfternoon Session - 12:15
SABINE Benoit20DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
FRA17SALAISE SUR SANNE
Name
Target
Event
Session
DELOCHE Pierre-Julien7ACompound MenAfternoon Session - 12:15
FRA18TORPES
Name
Target
Event
Session
ADRIANARISSON Camille23DRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
DE GRANDIS Jocelyn6CCompound MenAfternoon Session - 12:15
VALLADONT Jean-Charles30CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
VARECHON Dimitri5CCompound MenAfternoon Session - 12:15
FRA19VEDENNES
Name
Target
Event
Session
DURAND Olivier24BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
SANNA Michaël23BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
FRA20WINGLES
Name
Target
Event
Session
RUBBEN Guillaume6DCompound MenAfternoon Session - 12:15
FRA21YSSY LES MOULINEAUX
Name
Target
Event
Session
BIDAULT Jérome29CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
GBR01ANDALUS ARCHERS
Name
Target
Event
Session
RIAZ Junaid31BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
GBR02ARCHERY GB
Name
Target
Event
Session
FOLKARD Naomi13BRecurve WomenMorning Session - 8:30
GBR03CLOPHILL AC
Name
Target
Event
Session
HOLDERNESS Lucy1DCompound WomenMorning Session - 8:30
GBR04EDINBURGH UNIVERSITY
Name
Target
Event
Session
BARBY Stuart26BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
BARBY Victoria11ARecurve WomenMorning Session - 8:30
JARDINE Douglas25BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
JONES Naomi5CCompound WomenMorning Session - 8:30
WHITTINGHAM Alistair8CCompound MenAfternoon Session - 12:15
GBR05HIGHLAND ARCHERY
Name
Target
Event
Session
MAC GREGOR Paul27DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
GBR06SHETLAND ARCHERY CLUB
Name
Target
Event
Session
KRUSCHE Martin5BCompound MenAfternoon Session - 12:15
GBR07WOKING
Name
Target
Event
Session
GALES Andrea4CCompound WomenMorning Session - 8:30
HKG01HKMA
Name
Target
Event
Session
CHUN MAN Chui30ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
IRI01I.R. IRAN
Name
Target
Event
Session
GHASEMPOUR Sakineh2DCompound WomenMorning Session - 8:30
MOJAZIDALFARD Ali7BCompound MenAfternoon Session - 12:15
IRQ01AL MUSHAHDA SPORT
Name
Target
Event
Session
AL KHAZRAJI Abdulwahhab Abd Khudhar2ACompound MenAfternoon Session - 12:15
AL KHAZRAJI Ammar Nabeel Jabbar1ACompound MenAfternoon Session - 12:15
AL KHAZRAJI Ghufran Abdluhahhab Abed5BCompound WomenMorning Session - 8:30
HIYALI Rashid Otman Ahmad31CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
KHALAF Shakir Abed Khalaf3ACompound MenAfternoon Session - 12:15
ITA01AERONAUTICA MILITARE ITALIANA
Name
Target
Event
Session
FRANGILLI Michele28DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ITA02ARCERIE DELL ELICE BORGO
Name
Target
Event
Session
MACAGNO Giuseppe26CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ITA03ARCIERI DELLE ALPI
Name
Target
Event
Session
BOTTO Anna11BRecurve WomenMorning Session - 8:30
ROVERA Claudio29DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ITA04ARCIERI MONICA
Name
Target
Event
Session
DIANI Fabrizio27BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
MONZANI Stefania13DRecurve WomenMorning Session - 8:30
ITA05NEW GARDEN ARCHERY
Name
Target
Event
Session
FISSORE Matteo32BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
KUW01KUWAIT
Name
Target
Event
Session
AL HARBI Abdullah19CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ASHATTI Ahmad18CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
MUSALLAM Mohammad20CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
LBA01ITTIHAD ALKOMS
Name
Target
Event
Session
ANAASSE Imad Eddine Atif Abdeslam14CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
BICHARA Abderrahim Jamal Ahmed16CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
EDDABAR Imad Eddine Ali24DRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
HARIBECH Adam Imrane11CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
IBRAHIM Abde El Mouati Mohamed Alafi15CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
LBA02SIDI SLIM
Name
Target
Event
Session
A AB AREBI Abdulmonem31DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ABODINA Ahmed22ARecurve Junior MenMorning Session - 8:30
ABU RUGBA Abdulkarim Ali24ARecurve Bow Junior MenMorning Session - 8:30
ABUUAJELAH Muhsen Manssour24DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
AL MAREMI Shahen Mohamed24CRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
BEN HAMED Mohamad Saied23CRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
ELGHRARI Ali Saleh32DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ESHNEBA Sabri Mansur22DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
KHALIFI Alaa Abdulrahman22CRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
KRIESH Mohab Ahmed23ARecurve Junior MenMorning Session - 8:30
ZGHIRA Ahmed Bahlul21ARecurve Junior MenMorning Session - 8:30
MAR01ARC DE MARRAKECH
Name
Target
Event
Session
ABBOUDA Khadija8ARecurve WomenMorning Session - 8:30
ABOULHRIS Nawal17CRecurve WomenMorning Session - 8:30
BASSIDI Naima9ARecurve WomenMorning Session - 8:30
BOUKESTANE Jamal14BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
EL MAHIRI Amal7ARecurve WomenMorning Session - 8:30
ELOUSSE Lahsen15BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
FARAHI Mohamed9ACompound MenAfternoon Session - 12:15
JELLOUN Mohamed13BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
KOCKEL Daniel12BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
MANSOURI Hanaa10ARecurve Bow WomenMorning Session - 8:30
SAHRAOUI Asmae16CRecurve Junior WomenMorning Session - 8:30
TMADLI Mohamed11BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
MAR02AS/FAR
Name
Target
Event
Session
BOUCHANE Mohammed22BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ELBISSAR Aziz20BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ER-RAHOUNI Rafik21BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
FARFRA Loubna7DRecurve WomenMorning Session - 8:30
OUBERRI Imane8DRecurve WomenMorning Session - 8:30
MAR03ASS. MDAKRA DE TIR A L'ARC
Name
Target
Event
Session
DAID Yassin13DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
EL BARNY Rida21BRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
EL BENNAYE Chaimaa16BRecurve Junior WomenMorning Session - 8:30
EL BENNAYE Fatna11CRecurve Bow WomenMorning Session - 8:30
EL BENNAYE Rachid14DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
EL BENNAYE Youssef22BRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
EL BOUSSOUNI Omar11DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
ELBOUBRAHMI Naoufal12DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
EZ-ZAHAF Zineb17BRecurve Bow Junior WomenMorning Session - 8:30
MAR04ASSOCIATION TOUS POUR LE SPORT
Name
Target
Event
Session
BENTOUA Saïda8CRecurve WomenMorning Session - 8:30
ELBOUZIDI Meriem9CRecurve WomenMorning Session - 8:30
HIANI Jihad25ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
OUTEKIOUT Hicham24ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
TAZGAOUI Hanan7CRecurve WomenMorning Session - 8:30
MAR05CHAOUIA ARC
Name
Target
Event
Session
BELMERZOGIA Wijdan18ARecurve Junior WomenMorning Session - 8:30
BENHACHEM Soufian22DRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
BETTACH Mjid23ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
JABIR Othman21DRecurve Bow Junior MenMorning Session - 8:30
MACHI Bouchaib22ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
MOTAQI Fadwa17ARecurve Junior WomenMorning Session - 8:30
RAFEY Iman16ARecurve Junior WomenMorning Session - 8:30
ZAROUIAL Adnan21ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
MAR06DEFI MARRAKECH
Name
Target
Event
Session
EL ASSADI Chadia18BRecurve Junior WomenMorning Session - 8:30
RAJA Chaima16DRecurve Junior WomenMorning Session - 8:30
ZBAIR Zakia12BRecurve WomenMorning Session - 8:30
MAR07FAR
Name
Target
Event
Session
DAOUDI Younes26DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
HAMMI Khalid25DRecurve MenAfternoon Session - 12:15
MAR08LES FAUCONS PIONNIERS
Name
Target
Event
Session
EL ALAOUI Ismaïl31ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
MAR09OCK TIR À L'ARC
Name
Target
Event
Session
ABAIL Abdelkrim14ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
CHCHAKOURI Mohamed6ACompound MenAfternoon Session - 12:15
EL MATRI El Mostafa15ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
EN-NAF Abdelouahed11ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
FADILI Mourad19ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
ILHAM M. Farouk18ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
JRINDOU Ismaïl16ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
MANGAR Ayoub21CRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
MOHSSINE Reda12ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
MOUKHLIS Farid13ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
TYASS Yasser20ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
MAR10SETTAT
Name
Target
Event
Session
OUBERRI Hamza24BRecurve Junior MenMorning Session - 8:30
OUBERRI Khaoula18CRecurve Junior WomenMorning Session - 8:30
MAR11STADE MAROCAIN
Name
Target
Event
Session
BAHMOU Said18BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
BAKHTI Zakaria16BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
EL AZZOUZI Farah7BRecurve WomenMorning Session - 8:30
EL BLIDI Abdelouahed19BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
EL GANA Ahmed17BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
OUADOUDI Amal8BRecurve WomenMorning Session - 8:30
SAAID Hajar9BRecurve WomenMorning Session - 8:30
NED01ELZINGA ARCHERY PRO STAFF
Name
Target
Event
Session
BLEYENDAAL Ruben4DCompound MenAfternoon Session - 12:15
ELZINGA Peter3DCompound MenAfternoon Session - 12:15
NED02HOYT PRO STAFF
Name
Target
Event
Session
SCHLOESSER Mike8BCompound MenAfternoon Session - 12:15
NED03NHB
Name
Target
Event
Session
VAN CASPEL Inge3CCompound WomenMorning Session - 8:30
VAN DER VEN Rick30BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
RUS01RUSSIAN NATIONAL TEAM
Name
Target
Event
Session
SEGINA Tatiana13ARecurve WomenMorning Session - 8:30
SUD01SUDAN ARCHERY
Name
Target
Event
Session
ADAM Mujahid28BRecurve MenAfternoon Session - 12:15
SUI01TEAM SKYART
Name
Target
Event
Session
HOFER Patrizio5ACompound MenAfternoon Session - 12:15
USA01KITTERY TRADING POST
Name
Target
Event
Session
WILKIN Joseph C.5DCompound MenAfternoon Session - 12:15
USA02USA ARCHERY
Name
Target
Event
Session
CUSICK Jeremiah17ARecurve MenAfternoon Session - 12:15
DEATON Bridger1BCompound MenAfternoon Session - 12:15
GAUVIN Crystal3ACompound WomenMorning Session - 8:30
GELLENTHIEN Braden2BCompound MenAfternoon Session - 12:15
HARRELSON Christine5ACompound WomenMorning Session - 8:30
KELLER Lexi2ACompound WomenMorning Session - 8:30
LAZAROFF Brett32CRecurve MenAfternoon Session - 12:15
SUTTON Victoria9DRecurve WomenMorning Session - 8:30
VAN NATTA Jamie1ACompound WomenMorning Session - 8:30