WAE Junior Cup Leg 2 WAE Junior Cup Leg 2
World Archery Europe (WAE)
Bucharest (ROU), from 15-07-2013 to 20-07-2013
WAE Junior Cup Leg 2
Brackets
 
Recurve Junior Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Ramaekers RobinBELBelgiumBye
 
Ramaekers Robin6*10
Moseshvili Jaba57
33Moseshvili JabaGEOGeorgia6
32Rijavec JanSLOSlovenia4
Ramaekers Robin58
Omelchenko Ihor6*10
17Strajhar KlemenSLOSlovenia6
48Pivavarov StanislavBLRBelarus4
Strajhar Klemen2
Omelchenko Ihor6
49Gahramanov ZaurAZEAzerbaijan3
16Omelchenko IhorUKRUkraine7
Omelchenko Ihor1
Kahllund Florian7
9Gulacar Ibrahim EthemTURTurkeyBye
 
Gulacar Ibrahim Ethem1
Grogan Jack7
41Makhnenko ArtemRUSRussia4
24Grogan JackGBRGreat Britain6
Grogan Jack1
Kahllund Florian7
25Sobko ValentynUKRUkraine6
40Lacutco OlegMDAMoldova2
Sobko Valentyn2
Kahllund Florian6
 
8Kahllund FlorianGERGermanyBye
Kahllund Florian6
Morgan Ashe0
5Boardman Ernesto HoracioMEXMexicoBye
 
Boardman Ernesto Horacio7
Slater Kieran1
37Bauer KristjanSLOSlovenia0
28Slater KieranGBRGreat Britain6
Boardman Ernesto Horacio7
Tsynguev Beligto1
21Komonyuk VitaliyUKRUkraine6
44Ansiaux OlivierBELBelgium2
Komonyuk Vitaliy4
Tsynguev Beligto6
53Rubailo ArcadiiMDAMoldova0
12Tsynguev BeligtoRUSRussia6
Boardman Ernesto Horacio58
Morgan Ashe6*9
13Deckers MichaelBELBelgium7
52Duchon JurajSVKSlovakia1
Deckers Michael4
Morgan Ashe6
45Hlahulek MichalCZECzech Republic0
20Morgan AsheGBRGreat Britain6
Morgan Ashe6
Zamora Oldair4
29Orlic VedranCROCroatia2
36Faber AdrianSUISwitzerland6
Faber Adrian2
Zamora Oldair6
 Final
4Zamora OldairMEXMexicoByeKahllund Florian7
Rudow Marc3
Bronze
3Yangoz Ali OsmanTURTurkeyByeMorgan Ashe2
 Tsybzhitov Bolot6
Yangoz Ali Osman58
Kardzialiuk Uladzimir6*10
35Maran LucaITAItaly2
30Kardzialiuk UladzimirBLRBelarus6
Kardzialiuk Uladzimir6
Kirsever Kerem4
19Maier LukasGERGermany6*8
46Chitishvili LevanGEOGeorgia54
Maier Lukas1
Kirsever Kerem7
51Pricop Costel LucianROURomania4
14Kirsever KeremTURTurkey6
Kardzialiuk Uladzimir2
Tsybzhitov Bolot6
11Tsybzhitov BolotRUSRussia6
54Gustinovici RomanMDAMoldova0
Tsybzhitov Bolot7
Anishkevich Maksim1
43Van Houtven JorisBELBelgium0
22Anishkevich MaksimBLRBelarus6
Tsybzhitov Bolot6
Yilmaz Yagiz4
27Yilmaz YagizTURTurkey6*9
38Karoukin AntonBLRBelarus56
Yilmaz Yagiz6
Cruz Reyes Jose Miguel2
 
6Cruz Reyes Jose MiguelMEXMexicoBye
Tsybzhitov Bolot4
Rudow Marc6
7Rudow MarcGERGermanyBye
 
Rudow Marc6
Rodriguez C. Edwin Aaron2
39Rodriguez C. Edwin AaronMEXMexico6
26Wieser FelixGERGermany4
Rudow Marc6
Ojamae Pearu Jakob4
23Kutsyy ValentynUKRUkraine6
42Danila AndreiROURomania2
Kutsyy Valentyn58
Ojamae Pearu Jakob6*8*
 
10Ojamae Pearu JakobESTEstoniaBye
Rudow Marc6*9
Galfione Marco56
15Galfione MarcoITAItaly6
50Fjeldstad Jernslett HenrikNORNorway0
Galfione Marco6
Dielemans Mitch4
47Prelipcean FlorinROURomania2
18Dielemans MitchNEDNetherlands6
Galfione Marco6
Pkhakadze Lasha0
31Banda ArpadHUNHungary58
34Pkhakadze LashaGEOGeorgia6*9
Pkhakadze Lasha6
Bazarzhapov Galsan4
 
2Bazarzhapov GalsanRUSRussiaBye