WAE Junior Cup Leg 2 WAE Junior Cup Leg 2
World Archery Europe (WAE)
Bucharest (ROU), from 15-07-2013 to 20-07-2013
WAE Junior Cup Leg 2
Brackets
 
Recurve Cadet Women
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Dashidorzhieva TuyanaRUSRussiaBye
 
Dashidorzhieva Tuyana6
Horackov Marie0
33Vlad MariaROURomania4
32Horackov MarieCZECzech Republic6
Dashidorzhieva Tuyana6
Pitman Bryony0
17Antonova KsenyaUKRUkraine4
48Dumbadze AnaGEOGeorgia6
Dumbadze Ana2
Pitman Bryony6
49Chiricenco IrinaMDAMoldova0
16Pitman BryonyGBRGreat Britain6
Dashidorzhieva Tuyana6*9
Maire Marine58
9Maire MarineFRAFranceBye
 
Maire Marine6
Phutkaradze Tsiala0
41Gencheva RalitsaBULBulgaria1
24Phutkaradze TsialaGEOGeorgia7
Maire Marine7
Rymshina Yulia3
25Rivera Alexa I.MEXMexico6*10
40Besal SaraSLOSlovenia55
Rivera Alexa I.59
Rymshina Yulia6*10
 
8Rymshina YuliaRUSRussiaBye
Dashidorzhieva Tuyana6
Oleksiyk Viktoria0
5Ruggieri LauraFRAFranceBye
 
Ruggieri Laura6
Laharnar Ivana4
37Shvets LidziyaBLRBelarus1
28Laharnar IvanaSLOSlovenia7
Ruggieri Laura7
Mugabilzada Sughra3
21Mugabilzada SughraAZEAzerbaijan6
44Abuladze MedeaGEOGeorgia0
Mugabilzada Sughra6
Giaccheri Tanya2
 
12Giaccheri TanyaITAItalyBye
Ruggieri Laura3
Oleksiyk Viktoria7
13Oleksiyk ViktoriaUKRUkraineBye
 
Oleksiyk Viktoria6
Raysin Maya0
45Ilieva RalitsaBULBulgaria0
20Raysin MayaISRIsrael6
Oleksiyk Viktoria6
Cirmanu Victoria2
29Cirmanu VictoriaMDAMoldova6
36Berankova EliskaCZECzech Republic2
Cirmanu Victoria7
Mammi Giulia3
 Final
4Mammi GiuliaITAItalyByeDashidorzhieva Tuyana6
Dambaeva Zhibzema4
Bronze
3Mylnikova ValeriaRUSRussiaByeOleksiyk Viktoria4
 Gaubil Melanie6
Mylnikova Valeria6
Marquez Rodriguez Rebeca0
35Van Houtven KarianneBELBelgium4
30Marquez Rodriguez RebecaMEXMexico6
Mylnikova Valeria58
Matsekh Marta6*10
19Iosub PatriciaROURomania7
46Vorobiova ValeriaMDAMoldova3
Iosub Patricia3
Matsekh Marta7
 
14Matsekh MartaUKRUkraineBye
Matsekh Marta2
Gaubil Melanie6
11Gnyp SolomiyaUKRUkraineBye
 
Gnyp Solomiya57
Zdzitavetskaya Hanna6*8
43Berzina SantaLATLatvia0
22Zdzitavetskaya HannaBLRBelarus6
Zdzitavetskaya Hanna2
Gaubil Melanie6
27Sindlerova LucieCZECzech Republic6*10
38Cirdeiu TeodoraROURomania58
Sindlerova Lucie1
Gaubil Melanie7
 
6Gaubil MelanieFRAFranceBye
Gaubil Melanie1
Dambaeva Zhibzema7
7Carlier AurelieFRAFranceBye
 
Carlier Aurelie6
Madera Andrea M.2
39Cohen Inbar MiriamISRIsrael0
26Madera Andrea M.MEXMexico6
Carlier Aurelie6
Landi Vanessa4
23Barouni PolyxeniGREGreece3
42Mihalache AdinaROURomania7
Mihalache Adina4
Landi Vanessa6
 
10Landi VanessaITAItalyBye
Carlier Aurelie4
Dambaeva Zhibzema6
15Ret SaraITAItalyBye
 
Ret Sara6
Nolazco Duron Daniela G.2
47Gorgoshadze DianaGEOGeorgia0
18Nolazco Duron Daniela G.MEXMexico6
Ret Sara0
Dambaeva Zhibzema6
31Kazanskaya SviatlanaBLRBelarus6
34Vardic Grahek StellaSLOSlovenia2
Kazanskaya Sviatlana0
Dambaeva Zhibzema6
 
2Dambaeva ZhibzemaRUSRussiaBye